Celkový čas

FBC Došwich Přípravka / Turnaj

Náhled

Mlži-Panteři / Turnaj

V sobotu 1.11. vyrazili mladší žáci – Panteři na svůj další turnaj do Českých Budějovic, kde se střetli s domácím Meťákem, Štíry České Budějovice a Pískem.

V prvním zápase kluci narazili na Štíry z Českých Budějovic. Utkání bylo od začátku velmi tvrdé, ani jeden z týmů nenechával soupeři ani metr prostoru navíc. V prvním poločase byli aktivnější budějovičtí, kteří ale několik ve výborných šancích ztroskotali na výborném Habartovi. Paradoxně se prosadili pouze Došwiháci a po půli zápasu vedli. V druhé třetině přišla zlepšená hra milevských a hra se vyrovnala. Za stavu 2:1 pro Pantery kluci polevili a soupeř trestal. Během několika minut dokázal utkání otočit a dokonce odskočit o dvě branky. Došwiháci poté všechny své síly vložili do útoku. Bohužel se podařilo pouze snížit a Panteři tak svému soupeři podlehli 3:4. Byla to pro kluky první porážka v sezóně.

V druhém zápase kluci narazili na domácí Meťák České Budějovice. Utkání mělo od začátku jasný vývoj. Milevští na svého soupeře vlétli a rychle odskočili o několik branek. V polovině zápasu došlo k nešťastnému zranění našeho brankáře, který schytal nepříjemnou ránu do ohryzku a musel střídat. Ani to ale Došwiháky nevykolejilo a pokračovali v dobrém výkonu podtrhnutém vstřelených brankami. Skóre se nakonec zastavilo na stavu 10:1 pro naše kluky.

V posledním zápase na turnaji šlo o druhé místo. V cestě stáli florbalisté z Písku. Šlo o klasický zápas těchto soupeřů. Utkání mělo velký náboj a hrál se pěkný útočný florbal. Po polovině zápasu vedli Došwiháci 1:0. Urputný boj pokračoval i v druhém poločase. Bohužel se soupeři podařilo 7 minut před koncem srovnat. Další branka už se ani jednomu týmu vstřelit nepodařila a mužstva se tak rozešla smírně. Došwiháci díky lepšímu skóre nakonec na turnaji obsadili 2. místo a na tomto místě se drží i v celkovém pořadí!

Komentář k turnaji trenéra Adama Černého: ,,Jsem spokojen s přístupem kluků. Na hřišti nevypustili ani jeden souboj a plnili pokyny, které jsme si řekli v kabině. V prvním zápase nám dělalo problém malé hřiště. Přece jenom jsou kluci zvyklí na jiné rozměry. Postupně jsme se, ale zlepšovali a naše výkonnost postupem turnaje rostla a rostla. Vyzdvihnout bych chtěl derby s Pískem, které mělo velký náboj a bylo to pravé završení tohoto vyrovnaného turnaje těch nejlepších týmů v kraji. Těším se na další turnaje. “

Sestava: Habart, Kroupa – Prokop, Smrčina T., Vaniš, Kašpar – Čunát, Neužil, Hanus, Kraus, Vachta, Pištěk

Náhled

3:3 FBC Došwich strži bílí vs FBC Štíři Č. Budějovice modří

Do druhého zápasu nastoupili kluci do bojů se Štíry, kteří jsou druzí v tabulce skupiny ,,B“ a zápas to byl vyrovnaný. Začalo se ve vysokém tempu a nepadlo moc branek. Náš brankář Adam Hejný se opět zapotil jako při prvním zápase a svůj tým držel. Proto i první třetina díky našim neproměněným vyloženým šancím skončila 1:0 pro Štíry. Druhá třetina se hrála také ve velkém tempu, ale již Došwiháci prolomili střeleckou smůlu a vyhráli ji 2:0. Třetí třetina se odehrála jak přes kopírák, a oba týmy bojovali až do konce. Tomu napovídá i výsledek, kdy kluci drželi krok se soupeřem a dokázali s ním hrát vyrovnanou hru. Výsledek 3:3 s druhým týmem tabulky je velmi příznivý a je to velká odměna za dobrou práci kluků v tréninku!

Sestava: Hejný –  Schorník, Jindrák, Hrdlička, Horek, Douda, Krtek, Kopáček, Baťala, Vácha, Silvestr

Další turnaj sehrají naši starší žáci 23.3. v Jindřichově Hradci!

online přenos na webu český florbal

3 - 3
Celkový čas

2:11 FBC Došwich strži bílí vs SK Meťák České Budějovice

V sobotu 9.3.2019 jeli starší žáci bílí hrát dva zápasy do Českých Budějovic. Zde se utkali s týmy FBC Štíři Č. Budějovice modří a SK Meťák Č. Budějovice.

Jako první nastoupili naši borci proti Meťáku České Budějovice, který svým výkonem potvrdil, proč je na vrcholu tabulky skupiny ,,B“. Do první poloviny první třetiny ještě Došwiháci se soupeřem drželi krok, ale pak již diktoval hru soupeř až do konce třetí třetiny. Výsledek tomu odpovídá a nebýt v bráně Adama Hejného, který podal vynikající výkon, mohlo by být ještě hůře. Naším potěšujícím okamžikem byli vstřelené dvě branky, o které se zasloužili Luboš Silvestr a Tomáš Kopáček.

Sestava: Hejný – Schorník, Jindrák, Hrdlička, Horek, Douda, Krtek, Kopáček, Baťala, Vácha, Silvestr

FBC Došwich ml. žáci vs Turnaj

V sobotu sehráli v krajské metropoli další turnaj mladší žáci. Na Pantery čekal v prvním zápase tým SK Meťák Č. B. Orange. Utkání od začátku nabralo jasný vývoj. Panteři předváděli pohledné kombinační akce potvrzené brankami. Skóre se nakonec zastavilo na skóre 18:3 pro naše borce. V druhém zápase změřili síly s Jindřichovým Hradcem. Došwiháci navázali na povedený první zápas a předváděli opět dominantní, pěkný florbal. Naši hráči nakonec utkání ovládli s výsledkem 15:2. Panteři navázali na předešlé turnaje a stále jsou v letošní sezoně neporaženi!

Sestava: Kroupa –  Dolejš, Sláma, Bauška, Rázl, Vácha, Vála, Řežábek, Krampera, Mrázek, Polodna, Čechmánek

Mladší Žraloci narazili nejprve na SK Meťák girls. Utkání bylo velmi vyrovnané. Díky dobrému nasazení a velké bojovnosti nakonec vítězství brali naši hráči v poměru 4:0. I druhé utkání s Meťákem Orange bylo velmi vyrovnané. Žraloci prohrávali po 1.třetině 1:2. Od druhé třetiny zlepšili pohyb, kombinační hru a neslo to ovoce. Po povedených akcích dokázali zápas otočit a zvítězili 6:2.

Sestava: Vachta, Řežba – Habart, Čunát, Kraus, Smrčina Tomáš, Smrčina Jakub, Neužil, Prokop Hanus, Pištěk, Zahradník

Panterům i Žralokům patří velké dík za předvedené výkony.

Jihočeská liga mladších žáků pokračuje dalšími zápasy hned příští neděli konkrétně v Českém Krumlově.

Náhled

FBC Došwich strži modří vs FBC Došwich strži bílí

V dalším zápase se poprvé v této sezóně střetli naše týmy Bílí a Modří. Týmy se velice dobře znají, takže se dá říci, že výsledek se dal očekávat dopředu. Bohužel to hlavně uškodilo týmu Bílí, kteří do zápasu nedali vše a trošku odevzdaně nechali tým Modrých hrát jejich hru a tomu pak odpovídal i celkový výsledek. Naopak Modří v tomto zápase ukázali, že jsou velice dobře sehraní a proto o pěkné gólové situace nebyla nouze. Celkový výsledek zápasu Modří vs Bílí 20:2.