FBC Došwich ml. žákyně / Turnaj

0:00 FBC Došwich Milevsko FBC Štíři Č. Budějovice SH Hrdějovice
0:00 FbC Písek FBC Došwich Milevsko SH Hrdějovice
0:00 FBC Došwich Milevsko FBC Štíři Č. Budějovice SH Hrdějovice
0:00 FBC Došwich Milevsko FbC Písek SH Hrdějovice

Náhled

FBC Došwich ml. žáci Panteři / Turnaj

9:50 FBC Došwich Milevsko-Panteři FbC Strakonice
11:50 FBC Došwich Milevsko-Panteři FBC Štíři Č. Budějovice modří
13:00 FBC Došwich Milevsko-Panteři TJ Sokol Blatná Divočáci

Náhled

FBC Došwich Přípravka / Turnaj

Náhled

FBC Došwich ml. žákyně / Turnaj

V sobotu 30.11. odcestovaly naše mladší žákyně na svůj další turnaj do Hrdějovic, kde na čekaly tradiční soupeřky z Českých Budějovic a Písku.

Do prvního zápasu holky nastoupily proti domácím Štírkám. Úvod utkání se našim holkám povedl a hned v první minutě šly do vedení.  Došwihačky předváděly krásné akce zakončené gólem, a tak se se skóre zastavilo po první dvanáctiminutovce na 7:0. Po přestávce přišel drobný útlum a holky polevily. I tak ale dovedly utkání do vítězného konce, soupeřky přehrály 9:3. V druhém zápase holky prověřil skvěle technicky hrající Písek. Holky neměly tolik prostoru jako v prvním utkání. Hra se přelévala z jedné strany na druhou a s ní i skóre. Bylo jasné, že budou rozhodovat maličkosti. Vyrovnané utkání nakonec holky dokázaly zlomit v posledních minutách a ukázaly pověstné došwihácké srdíčko.

Do druhého dvojzápasu opět holky nastoupily jako první proti Štírkám. První poločas byl velmi vyrovnaný, holky nechtěly, aby se opakoval scénář z předchozího turnaje, kdy si nechaly vnutit hru soupeřek. To se ale nestalo, holky předvedly výborný výkon a připsaly si další jasné vítězství. Do posledního utkání holky nastoupily opět proti holkám z Písku.  Písek šel rychle do vedení 2:0, holkám se nedařila kombinační hra z předchozích zápasů. Naštěstí chvilku před koncem prvního poločasu daly holky šťastný gól, který je dostal do zápasu. Po přestávce se Došwihačkám podařilo srovnat.  Na hráčkách obou týmu byla znát únava z předchozích zápasů a hra neměla takové tempo, jako předešlé zápasy.  Dvě minuty před koncem zápasu to bylo nerozhodně 4:4. Došwihačky se nechtěly smířit s remízou, sebraly poslední síly a v poslední minutě rozhodly o svém vítězství dvěma brankami! Došwihačky na turnaji opět nenašly přemožitele a zaslouženě ovládly další turnaj Jihočeské ligy. Mohly si tak po turnaji užít svůj oblíbený závěrečný taneček a děkovačku společně s rodiči!

Komentář trenérů k turnaji: ,,

Holky na sobě velmi zapracovaly, v trénincích jedou naplno a nesou si to i do zápasů a za to jsme velmi rádi. Dnes jim nebylo co vytknout, hrály disciplinovaně, a když už to vzadu hořelo, tak tam byly připraveny obě velmi dobře chytající gólmanky. „

Sestava: Kovářová Adéla, Štvánová Nela– Vejdovcová Tereza, Lelková Anita, Hyšková Amálka, Čunátová Anna, Prokopová Denisa, Simona Jírovcová, Černá Sabina, Klímová Lucie

Náhled

FBC Došwich ml. žákyně / Turnaj

V sobotu 2.11. bylo na programu v Hrdějovicích 3. kolo Jihočeské ligy mladších žákyň. Naše holky se představily proti tradičním týmům z Písku a domácím Štírkám z Českých Budějovic.

První dvojzápas Došwihačky rozehrály proti domácímu týmu z Českých Budějovic. Holky od prvních vteřin na soupeřky vlétly ve velkém stylu, krásné akce většinou končily gólem. Útočné choutky soupeřek končily na skvěle chytající gólmance. Utkání holky ovládly 7:1. Po krátké přestávce holky vyzvaly soupeřky z Písku, tyto zápasy patří k těm nejhezčím, které se v této sezóně hrají. Oba týmy předvádí pohledný florbal, který se divákům rozhodně líbí a jinak tomu nebylo ani tentokrát. Nicméně Došwihačky byly o něco lepší v koncovce a to znamenalo další vítězství na turnaji tentokráte 4:2.

Po půlhodinové přestávce holky nastoupily do dalšího dvojzápasu. Opět Došwihačky nastoupily proti rivalkám Štírkám z Českých Budějovic. Holky hned po prvním buly šly do vedení a krátce přidaly ještě jeden gól. Bohužel to naše mladší žákyně ukolébalo a přestaly hrát svoji hru. Postupně přebíraly iniciativu Štírky, které holkám vnutily jejich styl hry a dokázaly zápas otočit. Na holkách byla vidět i trochu únava z předchozích bojů a nepřidalo jim ani nesportovní chování z lavičky soupeře. Došwihačky nakonec utkání prohrály 6:8. Poslední zápas sobotního dne byl opět proti Písku, šlo opět o hezký florbal. Holky měly ještě v hlavě předchozí utkání, a ne úplně se jim vše dařilo. Po první půlce utkání prohrávaly o dva góly. To by ale nebyly naše Došwihačky, aby utkání utkání vzdaly. Holky postupně začaly přebírat aktivitu a začaly si vytvářet šance. Dvě minuty před koncem se podařilo našim hráčkám srovnat a minutu před koncem zápasu dokonce utkání otočit. I přes závěrečný tlak soupeřek se jim už vyrovnat nepodařilo. Na lavičce i v hledišti tedy mohla zavládnout velká radost a nadšení z třetího vítězství na turnaji. Mladší žákyně nakonec na turnaji zaznamenaly tři vítězství a jednu porážky a ovládly další letošní turnaj!

Hodnocení trenérů: Tato sezóna je neskutečně vyrovnaná, utkání se hrají ve vysokém tempu a o výsledku rozhodují většinou maličkosti. Holky se postupně zlepšují ve všech herních dovednostech. To nám ukazuje, že nastolená cesta je správná. Holky florbal baví, a to je vidět ve hře. Navzájem se podporují i když se nám herně nedaří. Velké díky patří i rodičům, kteří neúnavným povzbuzováním, hnali holky kupředu.

Sestava: Kovářová Adéla – Vejdovcová Tereza, Lelková Anita, Čunátová Anna, Fischerová Eliška, Prokopová Denisa, Simona Jírovcová, Černá Sabina, Klímová Lucie

Náhled

FBC Došwich ml. žáci Žraloci / Turnaj

Náhled

10:4 FBC Došwich strži modří / SK Meťák České Budějovice

V posledním sobotním utkání čekal na kluky další budějovický tým – SK Meťák České Budějovice. I v tomto klání naši kluci dominovali a tvořili si jednu šanci za druhou. Po první třetině svítilo na ukazateli skóre 6:0 a bylo jasné, kdo z tohoto utkání odejde jako vítěz. Skóre se nakonec zastavilo na stavu 10:4 pro Došwiháky, kteří si tedy připsali po velmi dobrých výkonech plný počet 9 bodů!

•FBC Došwich Milevsko – SK Meťák České Budějovice

Sestava: Adam Hejný, Matěj Habart, David Bauška, Daniel Dolejš, Jakub Trojáček, Filip Baťala, Martin Schorník, Adam Sláma, Karel Čunát, Filip Prokop, Jakub Řežábek

10 - 4
Celkový čas

5:1 FBC Došwich strži modří / FBC Štíři Č. Budějovice zelení

V druhém zápase narazili Došwiháci na odvěkého rivala z Českých Budějovic. Kluci se na tento zápas velmi těšili a chtěli soupeři vrátit porážky z loňské sezony, ve které tým z krajské metropole dominoval a vybojoval si postup na Mistrovství České republiky. Naši kluci navázali na velmi povedený výkon z předchozího klání. I když Štíři kladli větší odpor než Tábor na vítězství jim to k naší radosti nestačilo. Výhra 5:1 svědčí o bezchybném výkonu našich kluků.

•FBC Došwich Milevsko – FBC Štíři České Budějovice

Sestava: Adam Hejný, Matěj Habart, David Bauška, Daniel Dolejš, Jakub Trojáček, Filip Baťala, Martin Schorník, Adam Sláma, Karel Čunát, Filip Prokop, Jakub Řežábek

5 - 1
Celkový čas

13:0 FBC Došwich strži modří / 1. FbK Tábor

V sobotu 21.9. vyrazili na svoje letos první zápasy také starší žáci MODŘÍ. V Hrdějovicích na kluky čekaly dva budějovické celky – Štíři České Budějovice zelení a Meťák a také Tábor.

V prvním zápase se kluci poměřili s 1. FbK Tábor. Kluci od začátku podávali velmi dobrý výkon a po pěkných akcích dávali jednu branku za druhou. Skóre se nakonec zastavilo na stavu 13:0 pro milevské.

•FBC Došwich Milevsko – 1. FbK Tábor

Sestava: Adam Hejný, Matěj Habart, David Bauška, Daniel Dolejš, Jakub Trojáček, Filip Baťala, Martin Schorník, Adam Sláma, Karel Čunát, Filip Prokop, Jakub Řežábek

13 - 0
Celkový čas

FBC Došwich ml. žákyně vs Turnaj

Náhled

FBC Došwich ml. žáci vs Turnaj

První zápasy v roce 2019 čekali naše mladší žáky v Českých Budějovicích za soupeře měli týmy domácích Štírů a tým z Kaplice.

Panteři tedy ročník 2006 narazil v prvním zápase na doposud neporažený tým Štíři zelení. Zápas to byl velmi dramatický. Milevský tým se snažil kombinovat a v první třetině se mu povedlo vytvořit si dvoubrankový náskok.I v dalším průběhu zápasu byli mladší žáci o kousek lepší a to bylo potvrzováno vstřelenými brankami. Celý výkon podtrhl výborně chytající brankař Matěj Habart a konečný stav 7:2 byl pro milevské tedy zcela zasloužený. Ve druhém zápase Panteři narazili na tým Štíři modří. Po velmi vlažné první třetině se rozehráli k pěknému výkonu a po zásluze vysoko zvítězili 11:3. Panteři tedy i o uplynulém víkendu nenašli soupeře a pokračují na vítězné vlně!

Sestava: Habart – Krampera, Vála, Kašpar, Řežábek, Sláma, Dolejš, Bauška, Rázl, Jaroš, Vácha, Mrázek

Žraloci tedy ročník 2007 také odehráli dva zápasy. A to zcela odlišné zápasy. V prvním zápase narazil na tým Štíři modří a předvedli velmi pěknou kombinační hru, soupeře skoro k ničemu nepustili a dařilo se jim střílet pěkné branky. Celkově zvítězili 7:0 a Míša Kroupa v brance si tak připsal další vychytanou nulu. Ve druhém zápase proti Kaplici Žraloci nenašli recept na tento tým a po ne moc vydařeném výkonu prohráli jednoznačně 2:11. Příslibem jistě pro naše Žraloky musí být první zápas, ve kterém předvedli výborný výkon, na který jistě budou chtít na dalších turnajích navázat.

Sestava: Kroupa – Vachta, Smrčina Tomáš, Smrčina Jakub, Prokop, Neužil, Čunát, Kraus, Hrůza, Hanus, Zahradník, Pištěk

 

Náhled

FBC Došwich ml. žákyně vs Turnaj

V sobotu 10.11. odehrály mladší žačky další zápasy Jihočeské ligy v Hrdějovicích.
V prvním zápase narazily na Soběslav. Začátek utkání byl ospalý, byla to spíše bitva ve středu pole. Od poloviny zápasu se, ale rozjela velká bitva. Šťastnějším týmem byla nakonec Soběslav, která si odnesla vítězství.Ve druhém zápase čekaly na holky Štírky z Českých Budějovic. Od začátku to byla tuhá bitva, která v druhém poločase vygradovala v několik našich zraněných hráček, z čehož dvě nedohrály. Zápas plný emocí nakonec skončil remízou 1:1. V dalším zápase se holky utkaly znovu se Soběslaví. Již v oslabené sestavě daly holky do hry pověstné došwihácké srdíčko, neskutečně zabojovaly a po zásluze vybojovaly další remízu. Poslední zápas se holky utkaly znovu se Štírkami. Znovu to byl zápas o velkých emocích a to nejen na hřišti. Hala se otřásala v základech, kdy hlavně v závěru utkání fandil skoro každý kdo na tomto zápase byl. Holky se dostaly do dvoubrankového vedení, které dlouho držely. Ovšem 6 minut před koncem Štírky snížily a o další tři minuty později dvěma rychlými góly stav zápasu otočily. I přes velký tlak našich holek se již vyrovnat nepodařilo a z utkání tedy vyšly vítězně domácí Štírky.

Komentář trenéra Nováka: ,,Turnaj byl perfektní, zatím nejlepší ze všech. Holky do všech zápasů daly vše a svým soupeřům ukázaly, že to nebudou mít v dalších zápasech lehké. Chvílemi holky soupeře svíraly na jejich polovině, kdy měla soupeřova obrana co dělat. “

Sestava:Kovářová Adéla-  Kovářová Monika, Dvořáková Nela, Hyšková
Amálie, Brousilová Anna, Vejdovcová Tereza, Tothová Zuzana, Čunátová
Anna, Prokopová Denisa, Fischerová Eliška

Náhled