Náhled

Náhled

V sobotu 1.11. vyrazili mladší žáci – Panteři na svůj další turnaj do Českých Budějovic, kde se střetli s domácím Meťákem, Štíry České Budějovice a Pískem.

V prvním zápase kluci narazili na Štíry z Českých Budějovic. Utkání bylo od začátku velmi tvrdé, ani jeden z týmů nenechával soupeři ani metr prostoru navíc. V prvním poločase byli aktivnější budějovičtí, kteří ale několik ve výborných šancích ztroskotali na výborném Habartovi. Paradoxně se prosadili pouze Došwiháci a po půli zápasu vedli. V druhé třetině přišla zlepšená hra milevských a hra se vyrovnala. Za stavu 2:1 pro Pantery kluci polevili a soupeř trestal. Během několika minut dokázal utkání otočit a dokonce odskočit o dvě branky. Došwiháci poté všechny své síly vložili do útoku. Bohužel se podařilo pouze snížit a Panteři tak svému soupeři podlehli 3:4. Byla to pro kluky první porážka v sezóně.

V druhém zápase kluci narazili na domácí Meťák České Budějovice. Utkání mělo od začátku jasný vývoj. Milevští na svého soupeře vlétli a rychle odskočili o několik branek. V polovině zápasu došlo k nešťastnému zranění našeho brankáře, který schytal nepříjemnou ránu do ohryzku a musel střídat. Ani to ale Došwiháky nevykolejilo a pokračovali v dobrém výkonu podtrhnutém vstřelených brankami. Skóre se nakonec zastavilo na stavu 10:1 pro naše kluky.

V posledním zápase na turnaji šlo o druhé místo. V cestě stáli florbalisté z Písku. Šlo o klasický zápas těchto soupeřů. Utkání mělo velký náboj a hrál se pěkný útočný florbal. Po polovině zápasu vedli Došwiháci 1:0. Urputný boj pokračoval i v druhém poločase. Bohužel se soupeři podařilo 7 minut před koncem srovnat. Další branka už se ani jednomu týmu vstřelit nepodařila a mužstva se tak rozešla smírně. Došwiháci díky lepšímu skóre nakonec na turnaji obsadili 2. místo a na tomto místě se drží i v celkovém pořadí!

Komentář k turnaji trenéra Adama Černého: ,,Jsem spokojen s přístupem kluků. Na hřišti nevypustili ani jeden souboj a plnili pokyny, které jsme si řekli v kabině. V prvním zápase nám dělalo problém malé hřiště. Přece jenom jsou kluci zvyklí na jiné rozměry. Postupně jsme se, ale zlepšovali a naše výkonnost postupem turnaje rostla a rostla. Vyzdvihnout bych chtěl derby s Pískem, které mělo velký náboj a bylo to pravé završení tohoto vyrovnaného turnaje těch nejlepších týmů v kraji. Těším se na další turnaje. “

Sestava: Habart, Kroupa – Prokop, Smrčina T., Vaniš, Kašpar – Čunát, Neužil, Hanus, Kraus, Vachta, Pištěk