02 Junioři

Junioři

Soutěž: CE soutěž juniorů

Sezona: 2023 – 2024

Víkendový souhrn: Junioři rozstříleli Gorily, dorostenky Třebíč

Poslední říjnový víkend nebyl na ligové zápasy bohatý takovým způsobem jako předešlé víkendy, avšak i tak bylo o zábavu postaráno. Po týdenní pauze opět naskočili zpět do hry junioři, v sobotu svůj ligový zápas v Písku odehrály také dorostenky.

Junioři uspěli na domácí palubovce, na Tatran nestačili

Dalším dvojzápasem o uplynulém víkendu pokračoval pro milevské juniory kvalifikační cyklus bojů o elitní CE soutěž juniorů. Došwiháci nejprve vyzvali na domácím hřišti Orku Horní Počernice, o den později vyrazili poté do kolébky florbalu, tedy do střešovické. Stodoly, kde vyzvali domácí Tatran.

Cenný skalp! Junioři přemohli na úvod sezony střešovický Tatran!

O druhém zářijovém víkendu se rozběhla sezona juniorům, které i letos čeká na úvod kvalifikace o postup do nejvyšší soutěže CE ligy. Do kvalifikační skupiny byly Došwihákům nalosováni tři soupeři, jmenovitě Orka Horní Počernice, Tatran Střešovice a Chomutov. Právě s posledními dvěma zmiňovanými týmy Došwiháci rozjeli o víkendu svojí kvalifikaci.

Čtyři kategorie mají za sebou tradiční soustředění v Dražicích

Od středy 9. do neděle 13. srpna se sjely hned čtyři milevské kategorie, konkrétně mladší žáci, starší žáci, dorostenci a junioři, do nedalekých Dražic, kde bylo v plánu tradiční soustředění. To naplnilo očekávání, hráči zvládli náročné tréninkové dávky a na konci soustředění zaznělo jednoznačné: JSME PŘIPRAVENI! Účastníci dražického soustředění měli k dispozici tradičně skvělé zázemí […]

Junioři trápili favorita, sezona však pro ně končí

O uplynulém víkendu měli před sebou velkou výzvu junioři Svěřenci Lukáše Dolejše a Zdeňka Plochy vyzvali po povedené základní části v prvním kole play-off Panthers Praha. Cíl byl jasný, zaskočit favorita pokusit se postoupit do další fáze. Kvůli problému s vytížeností milevské sportovní hale došlo k dohodě klubů a série odstartovala již v pátek na […]

Juniory čeká play-off, vyzvou Panthers Praha

Kromě mužského týmu čekají vyřazovací boje o nadcházejícím víkendu i juniorský celek. Došwiháci se svého soupeře dozvěděli v neděli, kdy si je v rámci Výběru soupeřů zvolili Panthers Praha. Série hraná na dvě vítězná utkání startuje v pátek na hřišti soupeře.

Víkendový souhrn: přípravka a mladší žáci rozdávali gólovou radost

Vánoce se kvapem blíží. Ještě než všichni usednou ke štědrovečernímu stromku a rozdají si dárky, tak bylo potřeba dohrát poslední hrací víkend roku 2022. Ve hře bylo v došwiháckých barvách hned pět kategorií a byl to pro kub velmi vydařený víkend! PŘÍPRAVKA Do nedalekého Písku zajížděla v sobotu přípravka. Naši nejmenší narazili v okresním městě […]

Junioři ze severu Čech s polovičním úspěchem

Poprvé za hranice Jihočeského kraje vyrazili v 1. lize o víkendu junioři. Došwiháci se vydali na sever Čech, kde nejprve vyzvali Českou Lípu a o den později rivala z čela tabulky FBC Liberec. Sobotní utkání na půdě České Lípy bylo od startu velmi vyrovnané. Po vyrovnané první třetině si dokázali Došwiháci vypracovat náskok dvou branek […]

Třináct branek v síti soupeře, junioři uspěli na domácí půdě

Velmi dobrý start do 1. ligy mají za sebou junioři. Došwiháci nasbírali během pěti kol čtyří vítězství a zabydleli se na čele západní skupiny. Pátou výhru na své konto chtěli Milevští přidat v neděli 6. listopadu, nečekalo je však nic jednoduchého. Do Milevska totiž zavítala plzeňská Slavia.

Parádní start do 1. ligy! Junioři zapsali na úvod stoprocentní víkend

O druhém říjnovém víkendu se naplno rozjela hlavní část sezony junioři. Svěřenci trenéra Lukáše Dolejše mají za sebou kvalifikaci o CE ligu, po které byli zařazeni do západní skupiny 1. ligy. Tu odstartovali domácími souboji s Teplicemi a Ústím nad Labem.

V Dražicích proběhlo tradiční soustředění, hráči polykali těžké dávky

Od středy 10. do neděle 14. srpna proběhlo v Dražicích tradiční letní soustředění. Do Dražic se v letošním roce sjeli hráči ze čtyřech kategorií. Jako tradičně se kempu účastnili mladší žáci, starší žáci, dorostenci a junioři. Po příjezdu do Dražic následovalo úvodní slovo všech trenérů a představení plánů. Utvořily se dvě tréninkové složky. Mladší a […]

Nejlepší sezóna za dobu, co hraji florbal, ohlíží se Lukáš Trojáček

Průlomový ročník má za sebou Lukáš Trojáček. Devatenáctiletý útočník bodově táhl jako kapitán tým juniorů, který má za sebou výsledkově nejlepší ročník v nejvyšší soutěži. Zároveň se odchovanec klubu naplno zařadil mezi opory mužského áčka v Divizi, když přispěl čtyřiceti kanadskými body. Nyní však vyhlíží Lukáš novou výzvu, po přechodu na vysokou školu do Prahy […]

Když se k srdíčku přidá výborná parta, tak je zaděláno na úspěšnou sezonu, říká trenér juniorů a mužů Lukáš Dolejš

Již téměř čtrnáct dní polykají junioři společně s mužským áčkem tréninkové dávky v rámci letní přípravy. Je třeba se však ještě ohlédnout za sezonou uplynulou, která pro klub byla z pohledu elitních kategorií tou nejúspěšnější. Hodnocení nám nabídl trenér juniorů i mužů Lukáš Dolejš.

Junioři B si z Tábora odvezli plný počet bodů

V sobotu 26. března vyjela rezerva juniorů k dalšímu dvojzápasu. Tentokrát do nedaleké nové sportovní haly v Táboře. Nutno říci, že do Tábora vyjela sestava velmi poslepovaná, jelikož nastoupilo do pole pouhých osm hráčů, z toho valná většina výpomoc z hlavního týmu juniorů nebo dorostenců.

Prohraný dvojzápas stál juniory play-off

Poslední únorový víkend nabídl v rámci 1. ligy juniorů hned dvě očekávaná jihočeská derby mezi budějovickými Štíry a milevským Došwihem. Ačkoliv se jednalo o poslední dvojkolo základní části soutěže, nehrálo se jen tak do větru. Šlo totiž o účast v prestižním play off.

Junioři rozhodli zápas s Českou Lípou už v úvodní třetině

V neděli 20. února se naši junioři A utkali v rámci dohrávky 18. kola 1. ligy s posledním celkem tabulky – Českou Lípou. Ta v posledních kláních nabrala slušnou formu, když porazila oba plzeňské týmy a v sobotu vyloupila Chomutov. Domácí Došwiháky zase hřála venkovní výhra v Karlových Varech z minulého týdne, na kterou chtěli navázat v domácím prostředí.

Proměna klubu? Kdybych vše vyjmenovával, jsme tu do zítra, říká Marek Čáp

Je mu teprve devatenáct let, i přesto už je dva roky neodmyslitelnou součástí mužského áčka . Řeč je o odchovanci Marku Čápovi, se kterým jsme si popovídali po povedeném podzimu.

Junioři zvládli derby a poskočili na třetí příčku tabulky

O víkendu vyběhli na domácí palubovku také junioři A. Ti svedli souboj o důležité body s krajským, dobře známým nepřítelem. Do Milevska zavítali Štíři České Budějovice. Do pomyslné role favorita byli pasováni Došwiháci, ale z hlediska vyrovnanosti celé ligy bylo možné cokoliv.

Fantazie! Junioři po skvělých výkonech zvládli oba domácí duely

Po náročném cestování čeká Došwihácké juniory konečně série domácích utkání. Hned to první se odehrálo v sobotu 20. listopadu proti sedmému celku tabulky, Karlovy Vary. Do utkání vstoupili rozhodně lépe domácí. Již po 107 vteřinách jsme byli svědky první trefy. Za půlku si vyjel s balonkem obránce Matěj Kolín a nechytatelnou střelou do růžku poslal […]

Senzace! Junioři vyloupili sever a jsou druzí!

Další víkend, další dvojzápas. Junioři A pokračovali ve svém nabitém programu, který je tentokrát zavedl na sever, kde nejprve vyzvali v sobotu Ústí nad Labem a v neděli Českou Lípu. Milevští odcestovali na víkendovou misi bez pěti klíčových hráčů, ale s odhodláním zaskočit favority.

Junioři si z pražského dvojzápasu odnesli jedno vítězství

První listopadový víkend se představili na domácí palubovce junioři. Tentokráte ale ne v milevské sportovní hale. Kvůli zaplněnosti domácí haly se přesunuli Milevští do Chýnova, kde jim byl poskytnut azyl pro víkendové dva duely. Soupeřem jim byly Vinohrady a Bohemians.

Junioři B si odvezli z Českých Budějovic plný počet bodů

Uplynulou sobotu vyrazili k dalším ligovým zápasům do Českých Budějovic junioři B. Na Došwiháky čekala rezerva českobudějovických Štírů a Tábor, tedy dva týmy pohybujcících se v tabulce okolo nich. Sobotní den se Došwihákům podařil na jedničku, oba duely zvládli a poskočili v tabulce výše.

Junioři si odvezli z plzeňského dvojboje jedno vítězství

Uplynulý týden odstartovali hlavní část sezony junioři. Svěřence trenéra Lukáše Dolejše čekají opět boje v 1. lize. Jako první vyzvali Došwiháci oba plzeňské celky v soutěži. Nejprve v sobotu zajížděli na hřiště FBC Plzeň, v neděli je čekala bitva na palubovce FBŠ Slavia Plzeň.

Junioři o víkendu zahájí 1. ligu plzeňským dvoubojem

Již tento víkend odstartují hlavní část sezony junioři. Svěřenci trenéra Dolejše dokázali překvapit během kvalifikace o CE ligu. Po vítězství na českobudějovickými Štíry a Panthers Praha dokonce Došwiháci bojovali do posledního kola o účast v elitní lize. Nakonec to nevyšlo a milevský celek čeká 1. liga.

Junioři B potrápili favority, na body ale nedosáhli

V sobotu 16. 10. vyrazila ke svému druhému dvojzápasu v sezoně naše rezerva juniorů. Došwiháky čekaly duely v nedalekém Sezimově Ústí, kde vyzvali dva favority soutěže – Jindřichův Hradec a Soběslav.

Junioři zvládli derby, na nejvyšší soutěž však nedosáhli

O uplynulém víkendu pokračovali ve svém tažení kvalifikací o nejvyšší soutěž naši junioři. Došwiháci se však museli obejít bez svého kapitána Lukáše Trojáčka. Milevské čekalo nejdříve sobotní derby s budějovickými Štíry, v neděli pak vyzvali Panthers Praha.

Junioři zaskočili Panthers Praha a vybojovali první letošní body

Foto: Pavel Pubal Náročné září našich juniorů pokračovalo i o uplynulém víkendu. Svěřenci trenéra Lukáše Dolejše nezvládli úvodní dva duely kvalifikace o nejvyšší juniorskou soutěž, o to větší motivaci měli porvat se o první body tento víkend. Nečekalo je rozhodně nic lehkého, ve víkendových duelech je totiž čekali dva favorité skupiny – Panthers Praha a […]

Junioři sahali na body, favorit z Ústí rozhodl v poslední minutě

Již čtvrté kolo kvalifikace o KB ligu bylo na programu v neděli 20.9. Od 13:00 přivítali junioři milevského Došwihu favorita z Ústí nad Labem, který po třech odehraných kolech vévodí tříčlenné tabulce. První vzájemné utkání odehrály týmy minulou sobotu, kdy severočeský celek přehrál Došwiháky na domácí palubovce 7:1. Milevští tedy v neděli měli určitě, co […]

Junioři na úvod sezony nestačili na favority

O uplynulém víkendu se rozjela naplno také nejvyšší juniorská soutěž. Již třetím rokem předchází hlavní fázi kvalifikace, po které se týmy rozdělí. Do KB ligy juniorů zamíří úspěšnější celky z kvalifikace a do 1. ligy týmy hůře postavené. Do kvalifikace o KB ligu byli našim juniorům opět po roce nalosováni opravdu těžcí soupeři FAT PIPE […]

Na slovíčko s Adamem Černým: „I přes velké vytížení dávám do všeho maximum“

O uplynulé sezoně se nám rozpovídal také nejproduktivnější hráč juniorů Adam Černý. Osmnáctiletý útočník patřil během sezony k oporám nejstarší mládežnické kategorie a výrazně také přispěl k postupu mužů do celostátní divize. Ahoj Adame, jak hodnotíš uplynulou sezonu a zároveň tvoji poslední juniorskou? Sezona byla pro mě opravdu náročná. Bohužel jsem se týden před startem […]

Trenér juniorů Lukáš Dolejš: „Zápas se Slavií Plzeň je pro mě nejsilnějším zážitkem vůbec.“

Jedinou kategorií, které sezona skončila již před vypuknutím pandemie koronaviru, jsou junioři. Ti po neúspěšné kvalifikaci o KB ligu na začátku sezony zamířili do 1. ligy juniorů, kde sehráli spoustu velmi vyrovnaných a napínavých utkání, ve kterých jim ve zlomových momentech chybělo občas trochu štěstí a především patřičné zkušenosti. Na konci základní části to tedy […]

Junioři proti FBŠ Slavia Plzeň zvládli neskutečný obrat!

V neděli milevští narazili na druhý plzeňský celek v soutěži – FBŠ Slavia Plzeň, která okupovala třetí pozici a dal se tedy očekávat ještě těžší zápas. První třetina byla pro milevské třetinou hrůzy. Plzeňští na svého soupeře vlétli a vypracovali si několik šancí. Milevští měli také své šance, ale několikrát se projevilo staré známe nedáš […]

Naši Dorostenci a Junioři vs Bohemians

V sobotu 7. 9. 2019 se naši dorostenci a junioři střetnou v přátelských utkání s kluky z FBŠ Bohemians v Milevské sportovní hale. Zápas dorostenců začíná v 11:00 a zápas juniorů v 15:00. Přijďte se podívat a podpořit naše kluky 🙂

Junioři na Prague Games nenašli v základní hrací době přemožitele

Junioři Došwihu Milevsko vyrazili ve středu brzo ráno na svůj první test před novou sezonou do Prahy na největší mládežnický turnaj – Prague Games. V základní skupině na ně čekali soupeři ze třech různých národností – slovenský tým Snipers Bratislava, český Rožnov pod Radhoštěm a švédské Tyreső Trollbäcken. Jako první se ve středu odpoledne střetli se […]

Trenér juniorů Jaromír Hrůza hodnotí historicky první sezonu v nejvyšší soutěži

Svou historicky první sezonu v nejvyšší soutěži již završili naši junioři. Po 11. místě v základní části narazili naši junioři v předkole play- off na favorizované Pardubice, na které bohužel ve dvou zápasech nestačili a sezona pro ně skončila. K hodnocení celého průběhu sezony jsme si přizvali hlavního trenéra Jaromíra Hrůzu. Jaromíre, máte za sebou […]

Kapitán juniorů Patrik Plocha hodnotí uplynulou fázi KB Ligy juniorů

Patriku, máte za sebou první část sezóny v nejvyšší soutěži. Jak ji hodnotíš?  Rozdíl mezi soutěží,  kterou jsme hráli minulý rok a KB ligou je opravdu obrovský, bylo to něco jiného než na co jsme byli zvyklí a začátky jsou vždycky těžké, ale myslím, že jsme na nováčka dopadli obstojně. Jsou to pro nás obrovské […]

KategorieMuži A
Junioři
mini přípravka, nábor
TrenéřiDolejš
Plocha

Jiřík
Dolejš
J. Mrzena
Pondělí
ÚterýSH-venkovní hřiště
16:00-17:30
StředaSH - junioři
19:30-21:00
Čtvrtek
Pátek