Junioři B potrápili favority, na body ale nedosáhli

V sobotu 16. 10. vyrazila ke svému druhému dvojzápasu v sezoně naše rezerva juniorů. Došwiháky čekaly duely v nedalekém Sezimově Ústí, kde vyzvali dva favority soutěže – Jindřichův Hradec a Soběslav.

V souboji s Jindřichovým Hradcem si Milevští nechali utéci start a prohrávali o tři branky. Postupně Došwiháci začali ztrátu stahovat, alespoň vyrovnat se už ale nepodařilo. Hradečtí zvítězili těsně 6:5. Ve druhém duelu poté naši junioři vyzvali Soběslav. Utkání se neslo v úplně opačném módu, než první duel s Jindřichovým Hradcem. Milevský celek do utkání skvěle vstoupil, hýřil aktivitu, za což přišla odměna v podobě třech branek. V dalších dvou třetinách ale svoji aktivitu zvýšil i soupeř a začal náskok milevského týmu dotahovat, což se nakonec podařilo. Soběslavští dokonce necelé tři minuty před koncem skóre otočili. I přes závěrečný tlak se již Došwihákům vyrovnat nepodařilo a i druhé sobotní utkání pro ně dopadlo nepříznivě. I tak si milevský celek za svoje sobotní výkony zaslouží absolutorium, dvou velkým favoritům soutěže vzdoroval do posledních minut a sahal po bodech.

Zhodnocení dvojzápasu od trenéra Lukáše Dolejše: Jsem velmi spokojen. Oba dva zápasy byly vydařené. Na klukách je každý zápas vidět posun, to je pro nás nejdůležitější. Těším se na další turnaje.

Sestava: Hejný – Kotrba, Novotný, Dvořák, Krejča, Silvestr, Šťovíček, Vácha, Veselý, Chalupa, Pištěk, Kodad

Další duely čekají juniorskou rezervu 30. října v Českých Budějovicích.