Ročenka 2014/2015

 .

FLORBALOVÁ ROČENKA
FBC DOŠWICH MILEVSKO
SEZONA 2014 – 2015

Hodnocení uplynulé sezony 2014/2015 po sportovní stránce?

V letošní sezoně jsme měli zastoupení ve čtyřech kategoriích. Junioři hráli třetí ligu, starší, mladší žáci i elévové hráli  Jihočeskou ligu. Do soutěží jsme nastupovali už s malou zkušeností z předešlé sezony a základy kádrů jednotlivých družstev už věděli, co je během mistrovské sezony čeká. Přesto během sezony přišlo mnoho nových hráčů a tak kádr se pořád doplňoval. Co mě velmi těší, je fakt, že všechny družstva se zlepšila, a to jak v postavení v tabulce, tak hlavně herně a to především v individuálních schopnostech. U starších kategorií se zdokonalilo i taktické pojetí hry. Myslím , že se ve velmi pozitivním světle projevila práce při jednotlivých tréninkových jednotkách, na kterou jsme se všemi trenéry kladli letos velký důraz. Trénovali jsme ve sportovní hale i v tělocvičně II.ZŠ.  Zvláště tréninků v hale by mohlo být více, ale jsme rádi, že každá kategorie může alespoň jednou týdně v hale trénovat. U těch starších kategorií je to trochu handicap oproti ostatním klubům, ale chápeme, že naše hala není nafukovací.  Jsem moc rád, že si náš klub získal respekt po celém kraji u všech soupeřů a stoupající sportovní úroveň je kladně hodnocena i florbalovou unií.

Jak se dařilo jednotlivým kategoriím?

Jak jsem již řekl, letos odehráli své mistrovské soutěže čtyři kategorie. U všech došlo k posunu jak v tabulce tak i výkonnostně.

Junioři hráli III. ligu a obstáli v ní velmi dobře. Skončili na pátém místě a obzvláště některé zápasy měly velmi vysoké výkonnostní parametry. Měli vydařený start do sezony, kdy se drželi v popředí tabulky. Pak došlo k mírnému útlumu a výsledkově se moc nedařilo, i když herně byly zápasy velmi vydařené. Páté místo je pro mě velmi příjemné překvapení. A jelikož skoro celý kádr zůstává pro příští sezonu pohromadě, myslím, že se dočkáme opět zlepšení.

Starší žáci obsadili taktéž ve své tabulce páté místo. Je to velmi pěkné umístění, které bylo založeno na velmi kvalitních tréninkových jednotkách. Kádr se ze začátku sezony stabilizoval a tahouny byly hlavně kluci ročníku 2000. Je zde však spousta hráčů ročníku 2001, kteří odváděli také nadějné výkony a v následující sezoně se určitě stanou základem úspěchu nově se tvořícího  družstva. Výkony týmu, i když byly někdy kolísavé, se posunuly proti minulé sezoně dopředu a to je na tom to pozitivní.

Mladší žáci odehráli v letošní sezoně 24 mistrovských zápasů. V této kategorii se hraje formou turnajů, kde se vždy účastní čtyři družstva. Plnou polovinu turnajů kluci vyhráli. V celkové neoficiální tabulce skončili na druhém místě se ztrátou jednoho bodu. Kádr družstva byl velmi početný a neustále během sezony přicházeli noví kluci. Postupem času se hráči sehráli a předváděná hra už měla velmi kvalitní úroveň. U některých hráčů byl velmi zřetelný posun v individuálních schopnostech i v práci s balonkem, což je potěšující. Družstvo se stalo vítězem v anketě milevských novin Sportovec roku 2014 v kategorii Družstvo do 18 let,což je velmi povzbuzující a motivační ocenění.

Elévové hráli taktéž Jihočeskou ligu. Stejně jako mladší žáci i oni hrají své mistrovské utkání formou turnajů. V této kategorii je nejdůležitější si vůbec zvyknout si na hru, na pravidla, na postavení na hřišti a vůbec že se nastoupí proti nějakému soupeři. Naši kluci tyto úkoly zvládali velmi dobře a úspěchy, které se na některých turnajích dostavily, byly třešínkou na dortu. Je to naše nejpočetnější kategorie, z čehož máme velkou radost. Je to přece jenom budoucnost celého klubu.

K celkovému hodnocení je třeba říci, že jsme měli úspěchy i na celokrajové úrovni. Výkony některých hráčů nezůstaly bez povšimnutí a celkem deset hráčů napříč všemi kategoriemi bylo pozváno na výběry Jihočeského kraje. Tohoto si já osobně velmi vážím, protože je to odraz práce všech našich trenérů.

Jak se rozvíjí klub.

Náš klub má v současné době 118 členů. Proti loňské sezoně je nás skoro o padesát procent více.Toto mě velice těší a beru to jako vysvědčení za práci všech, kteří se o klub starají. Těší mě zájem o florbal v celém regionu, na čemž mají rozhodně zásluhu i jiní. Například Chyšečtí jsou velmi aktivní a stejně jako Bernartice se svou VFL celkově přispívají k propagaci florbalu v našem regionu. V klubu nám přibylo spousta nových hráčů, což zákonitě nese i zvýšené nároky na chod celého klubu. Jsem rád,že jsme posílili v počtu kvalifikovaných trenérů, ale i v počtu asistentů, kteří jsou většinou z řad našich aktivních hráčů. Podařilo se nám zabezpečit dostatek tréninkových pomůcek a náčiní a na začátku loňské sezony jsme dokoupili i další mantinely, abychom mohli hrát zároveň na více hřištích v menších kategoriích.

Jak je klub zabezpečen a vybaven.

Jak jsem již řekl, klub je velmi dobře vybaven pomůckami a náčiním pro všechny kategorie, které jsou nezbytné k trénování. Vlastníme kompletní sadu mantinelů, rozšířenou i na možnost postavení více hřišť. Máme certifikované branky ve dvou sadách. Možná to vše zní automaticky, ale není jednoduché hlavně finančně vše pořídit. Jsem rád , že se nám toto podařilo. Tím se pomalu dostávám k finančním zdrojům klubu. V letošní sezoně se výrazně zlepšila spolupráce s městem. Myslím, že je to dané novým složením ve vedení města. A to nejenom v osobě pana starosty, ale i v radě města Milevska.  Myslím, že pokud přijdeme s rozumnou věcí a argumenty, vždy je vůle vše vyřešit. Letos poprvé se nám podařilo dosáhnout většího příspěvku od města , adekvátního velikosti našeho klubu. Tyto finance jsou jen částí našich příjmů. Druhou částí jsou členské příspěvky, které se pořád snažíme držet na co nejnižší úrovni, abychom rodiče zatížili co nejméně. Třetí a velmi podstatnou součástí našich příjmů jsou finance od našich sponzorů. Je velmi potěšující, že i přes tíživou situaci v ekonomice se najde hodně subjektů, kteří nám přispějí na chod celého klubu a to především na práci s mládeží. Ke konci sezony jsme získali i čtyři nové sponzory, což beru taky jako velmi dobrý odraz v náhledu na náš klub. Chtěl bych touto cestou moc všem poděkovat a říct,že si velice vážíme jejich přístupu k našemu klubu.

Jaké byly letos vaše mimo sportovní aktivity?

Na začátku chci říct, že jsou pro nás velmi důležité. Snažíme se klukům přinést i rozptýlení mimo hřiště. Spousta těchto aktivit se stalo už tradicí. V první řadě bych chtěl jmenovat účast na milevských maškarách.Tradičně patříme k nejpočetnější skupině masek, která doprovází už pověstného draka v průvodu. Dále se pravidelně zúčastňujeme pohádkového lesa. Velmi přínosným se jeví účast na florbalovém superfinále, kde hráči i trenéři vidí to nejlepší, co může český florbal nabídnout. K dalším velmi vydařeným akcím patří florbalové vánoce.Toto předvánoční setkání všech je velmi oblíbené a má velmi pestrý program od projekce filmu ze soustředění, přes vystoupení naší kapely a utkání rodičů se svými ratolestmi, až po většinou bohatý vánoční raut. No a na závěr sezony je každoroční setkání na Vášáku. To nás čeká teď ve čtvrtek. Všechny tyto akce vedou ke tmelení  velmi dobré party jak mezi hráči, tak i mezi rodiči.

 JUNIOŘI – ročníky 1996 – 1999    

JAKO NA HOUPAČCE, ALE NAKONEC DOBRÝ

Takto hodnotí uplynulou sezonu trenér Jaromír Hrůza.

Je za námi sezona 2014-2015, kterou i letos odehráli milevští junioři ve 3. lize juniorů. V soutěži se pro tuto sezonu sešlo sedm týmů z Jihočeského kraje a Vysočiny. Systém soutěže byl nastaven stylem každý s každým a to rovnou ve čtyřech kolech. Dobří matematici si tak spočítali, že junioři FBC Došwich Milevsko odehráli za sezonu 2014-2015 celkem dvacet čtyři ligových utkání a to s bilancí šesti výher, jedné remízy a sedmnácti porážek. Ačkoliv číslo v kolonce porážek vypadá naprosto vražedně, nebyla to až tak špatná sezóna. Ale o tom už více v následujících řádcích.

Vstup do sezony měli milevští florbalisti z řad juniorů více než povedený, kdy se jim dařilo z každého hracího dne bodovat vždy alespoň v jednom ze dvou utkání. Podle této šablony se Došwich držel až do posledního zápasu v roce 2014. Po Novém roce se ale přestalo dařit a tým střádal porážku za porážkou pouze s jednou výjimkou v podobě výhry nad chvost okupujícím Pelhřimovem. Bohužel více bodů už milevští do konce sezony posbírat nedokázali, a tak se jejich sezónní suma bodů zastavila na čísle devatenáct, které znamenalo celkovou pátou příčku. Ve srovnání se sezonou loňskou si tito sympatičtí mladíci výrazně polepšili, když loni skončili na nepopulárním konci tabulky.

Z úst trenéra Jaromír Hrůzy:

Pokud začnu u sebe, tak sezonu považuji za podařenou a opět plnou nových poznatků a trenérských zkušeností. A protože to pro mě byla první celá sezona v této roli, je jich opravdu dost.

Nyní pár slov k týmu jako takovému. První polovina nám vyšla náramně, kde jsme těžili z letní přípravy, která nebyla jen fyzická, ale také zaměřena na zlepšení individuálních činností hráčů, ve kterých jsme měli a stále máme rezervy. Ovšem jak jste si už přečetli vstup do nového roku pro nás nebyl nejšťastnější, přicházela prohra za prohrou. Nic ale není jen tak a i tento nelichotivý ukazatel byl oprávněný. Ukázalo se přesně to kvůli čemu my musíme trénovat i o prázdninách, kdy jiní mají „volno“, abychom byli konkurenceschopní. Jenže právě polovina sezony přinesla výsledek našeho trénování pouze jednou týdně, jenž je zapříčiněno většinovou neúčastí hráčů v pracovním týdnu v místě bydliště včetně mě. Bohužel tento problém nemají týmy z větších měst (Tábor, České Budějovice..), kteří trénují i 4x týdně a to se někde projevit prostě musí.

V průběhu celé sezony jsem pozoroval pokroky, ale u některých i pořádné skoky v celkovém vývoji a rozvoji florbalových dovedností. Velmi mile mě především překvapili kluci spadající ještě do kategorie dorostenců, jak se dokázali poprat s věkovým rozdílem a dokonce být i mnohdy lepšími než jejich starší soupeři.

Čtyři domácí zápasy čtyři porážky, nehodnotí se to lehce, ale už to tak je. V těchto zápasech se nám nepodařilo potvrdit roli mírného favorita, kde své sehrála i nervozita a očekávané vítězství od domácího publika.

Nesmím zapomenout ani na zlepšení hry jako celku, ať už jde o předváděný herní systém, či taktické pokyny. Některé zápasy byly opravdu povedenými a i oku diváka pohlednými. Zvláště pak jeden ze zápasů proti mistrovi ligy, United České Budějovice, který mi už asi zůstane v paměti. Tým z krajského města předváděl po celou sezonu hru, za kterou by se nemusel stydět kdejaký tým z vyšší soutěže. I když jsme tento zápas nedotáhli do vítězného konce, řadím ho, i možná trochu paradoxně, mezi nejpovedenější. Za výkon, nasazení a hru jakou jsme předvedli, jsme se vůbec nemuseli stydět. Proto mým přáním do další sezony je, vyhrát více zápasů než letos a když už utkání prohrajeme, tak abychom mohli odejít se vztyčenou hlavou.

Tým juniorů tvořili:

Rybák Luboš, Alexa Tomáš, Podliska Michal, Bečka Martin, Štván Vojtěch, Škoch David, Kobližka Tomáš, Našinec Marek, Dvořák Václav, Novák Martin, Šimák Vladimír, Strouhal Vít, Kosík Denis, Dupal Jakub, Čáp Filip, Blažková Michaela

Trenéři: Jaromír Hrůza, Martin Novák

TABULKA SOUTĚŽE
# Tým Z B
1. FBC UNITED Č. Budějovice 24 67
2. 1. FbK Tábor 24 55
3. FBC Spartak Kaplice 24 44
4. Hippos Žďár n/S. 24 40
5. FBC Došwich Milevsko 24 19
6. Spartak Pelhřimov 24 15
7. FK Santos Třeboň 24 9

STARŠÍ ŽÁCI  –  ročníky 2000 a 2001   

Starší žáci vstoupili do letošního ročníku Jihočeské ligy s cílem zlepšit umístění z loňské premiérové sezóny, ve které obsadili v konečné tabulce 7.místo. Jedenáct mužstev letos odehrálo turnajovým způsobem systémem každý s každým po dvou zápasech.  Všechny tak čekalo v 10 turnajích 20 zápasů. V závěru sezóny odstoupilo ze soutěže družstvo FBK JokerZ Č.B, proto se do celkové tabulky započítávalo pouze 18 zápasů. V ní Došwiháci obsadili konečné 5. místo, při vyrovnané bilanci 8 výher, 2 remízy, 8 proher, při skóre 107:108.

Během sezóny odehráli hráči výborné turnaje, nevyhnuli se však ani nepovedeným zápasům, či pouze určitým krátkým pasážím, kdy po chybách ztratili dobře rozehraná utkání. Příčiny lze hledat ve ztrátě koncentrace, úbytku fyzických sil, ale i taktickou stránkou, kde mají týmy z čela tabulky stále značný náskok. Na těchto věcech bude potřeba ještě v budoucnu dále pracovat. Posun v tabulce byl dán zejména příkladnou bojovností hráčů a individuálními schopnostmi jednotlivců. Ty vedly i k nominaci bratrů Denise a Patrika Plochových do krajského výběru starších žáků.

Velkým úspěchem klubu je rovněž nominace jediné slečny mezi hráči, Kamily Blažkové, do užšího výběru a  reprezentace Jihočeského kraje a Vysočiny v kategorii starších žákyň. V závěru by také trenéři rádi poděkovali několika nadějných florbalistům z mladších žáků, kteří v průběhu sezony několikrát vypomohli starším kamarádům a byli znatelnou posilou. Dále pak rodičům hráčů, za pomoc při organizaci domácích turnajů a dopravu na venkovní zápasy. Bez této podpory by nebylo možné se obejít a stala se součástí této úspěšné sezony.

 Soupiska hráčů:

Kamila Blažková, Jakub Prokop, Miloš Kahoun, Vlastimil Dvořák, Václav Strouhal, Jan Volf, Adam Černý, Patrik Plocha, Jan Záhora, Denis Plocha, Vojtěch Bečka, Petr Pich, Matěj Stráňka, Vojtěch Šobek, David Staněk, František Čechmánek, Tomáš Dušek, Václav Žalud, Jakub Štván, Martin Dolejš, Petr Dolejš, Lukáš Trojáček

Trenéři: Zdeněk Plocha, Pavel Záhora

TABULKA SOUTĚŽE Z B skóre
1. FbK Tábor 18 54 191:62
2. FK Slovan J. Hradec 18 41 145:106
3. TJ Centropen Dačice 18 35 123:91
4. FBC Český Krumlov 18 30 118:102
5. FBC Došwich Milevsko 18 26 107:108
6. FBC Štíři Č. Budějovice 18 26 129:137
7. FBC Sokol Písek 18 20 110:133
8. SK Meťák Č. Budějovice 18 15 101:125
9. FbC Strakonice 18 9 80:177
10. FBC UNITED Č. B. 18 7 80:143
11. FBK JokerZ Č.Budějovice  odstoupil ze soutěže

 MLADŠÍ ŽÁCI  –  ročníky 2002 a 2003   

Úspěšná sezona mladších žáků.

V sezoně 2014-2015 byli mladší žáci florbalového klubu FBC DOŠWICH Milevsko opět účastni Jihočeské florbalové ligy. Celá soutěž se hraje formou turnajů, kdy na každém turnaji sehraje tým vždy tři utkání. Letošní ročník se hrál opět systémem tři hráči v poli a jeden brankař. Hrací doba byla pro letošek stanovena na 2×13 minut. Milevští hráči letos sehráli osm turnajů v celém kraji, z čehož dva pořádali na vlastní palubovce. Hned v prvním turnaji narazili, jak se později ukázalo, na nejsilnější týmy celé soutěže. A právě tento turnaj kluky správně semknul a ukázal, kde je cesta k dobré hře a získávání vítězných zápasů. I když v tomto turnaji nevyhráli a skončili druzí obdrženým gólem z posledních sekund, stala se tato zkušenost odrazovým můstkem pro výborné výkony v nadcházejících turnajích. Celkem sehráli naši hráči 24 mistrovských zápasů na osmi turnajích. Čtyři z těchto turnajů se jim podařilo vyhrát, na dvou skončili druzí a na dvou třetí. V neoficiální tabulce Jihočeské ligy získali druhé místo o jediný bod za mužstvem Šťírů z Č. Budějovic. Po celou dobu bylo vidět, že kvalita hry se zlepšuje a kluci začínají chápat i jednoduché taktické pokyny a postupně je zapracovávat do své hry. Mimo to byl vidět i velký individuální posun ve hře s míčkem a kolektivní vnímání hry, což jsou velmi důležité aspekty pro jejich další růst.

Výborné výsledky dosahované v letošní mistrovské soutěži byly ohodnoceny i na jiných úrovních než jenom na turnajích. V anketě Sportovec roku tento úspěšný tým získal první místo v kategorii Mužstvo roku do 18 let a jejich trenér Lukáš Dolejš se mezi trenéry umístil na druhém místě. Navíc i pět hráčů základního kádru bylo vybráno do nominačního výběru Jihočeského kraje. Jmenovitě to byli Martin Dolejš, Lukáš Trojáček, Petr Dolejš, Jakub Štván a Vojta Soulek. Pro tyto velmi výrazné opory týmu to bylo ohodnocení za stále se zlepšující výkony po dobu celé sezony.

Kádr týmu čítal v letošní sezoně 23 hráčů. Po odchodu ročníku 2001 do starších žáků zde zůstalo osm hráčů základního kádru, ke kterým přišli kluci ročník 2003 z elévů a dále spoustu dalších nových hráčů, kteří se postupně také začali prosazovat v kádru týmu. Tým se postupně stabilizoval , sehrával a začal předvádět dobrou kolektivní hru. Tréninkové jednotky probíhali jak ve sportovní hale, tak i v tělocvičně 2. ZŠ. Velmi pozitivní bylo, že kluky tréninky baví a jejich snaha se zdokonalovat a něco nového se naučit byla evidentní.

Kádr týmu mladších žáků tvořili:

David Hejný, Lukáš Trojáček, Martin Dolejš, Adam Fridrich, Marek Čáp, Petr Dolejš, Jakub Štván, Vojta Soulek, Jirka Lípa, Matyáš Pátek, Ondra Černý, David Prokop, Honza Kotrbáček, Pavel Bartůněk, Vláďa Kándl, Radek  Bican, Jakub Kotrba, Kryštof Fiala, Michal Bervida, Pavel Bandy, Petr Šimák, Vítek Palán, Vítek Kovář

Trenéři: Lukáš Dolejš, Pavel Kothera

ELÉVOVÉ  2004 – 2005, PŘÍPRAVKA 2006 a mladší   

Tento rok byl pro náš klub již druhý, kdy jsme měli elévy. Trénovali jsme dvakrát týdně a během sezóny jsme odehráli osm ligových a jeden neligový turnaj na hřišti o velikosti 20 m x 11 m. Hrálo se systémem 3 hráči + brankář  a se sníženými brankami o 30 cm. Délka hrací doby byla 12 minut.

Podzimní část sezóny, hlavně začátek, byl dosti rozpačitý. Kluci pod odchodu starších spoluhráčů do mladších žáků měli problém tvořit hru a dostatečně si obsazovat soupeře. To se nám podařilo zlepšit a projevilo se to také ve výsledcích. V jarní sezóně jsem již pokaždé byli na bedně.

Soupeřem nám byly týmy – 1. FbK Tábor, FBC Sokol Písek Lišáci, FBC Sokol Písek Myšáci, FBC Spartak Kaplice, FBC Štíři Č. Budějovice, FBC UNITED Č. Budějovice, FK Slovan Jindřichův Hradec, SK Meťák Lvi České Budějovice, SK Meťák Tygři České Budějovice  TJ Centropen Dačice, TJ Hraničář Malonty a TJ Hraničář Malonty B.

V této sezóně jsem také dva turnaje pořádali. Mysleli jsem při tom i na naše nejmladší hráče a paralelně s turnajem elévů jsme vždy pořádali i turnaj přípravek. Na jeden turnaj jsem s nimi byli v Písku. Bylo velmi pěkné sledovat kluky, kteří ještě před měsícem neuměli pořádně chytit florbalku a teď na turnaji již zkouší udělat kličku a vystřelit na bránu.

Věřím, že pokud klukům vydrží bojovnost a chuť do hry jako v jarní sezóně, bude se jim dařit i v příštích letech ve vyšších soutěžích.

Za elévy nastupovali:

DOLEJŠ Daniel, NOVOTNÝ Patrik, HOREK Denis, ČUNÁT Karel, HEJHAL Jan, KRÁL Martin, ŠOBEK Vít, PŘIBYL Václav, ŘEŽÁBEK Jakub, VESELÝ Jakub, HRDLIČKA Jakub

Za přípravky nastupovali:

HANUS Jiří,  VACHTA Matyáš, KRAMPERA Michal, MÁRA Miroslav, ČUNÁT Karel, HABART Matěj, HRON Daniel, ŘEZBA Ondřej, KRAUS Jakub, HRYCH Matyáš, VÁLA Sebastián, MATOUŠEK Damián, PŘIBYL Václav, MARTÍNEK Antonín, ŘEŽÁBEK Jakub, ČECHMÁNEK Vojtěch, KROUPA Michal

Trenéři elévů a přípravky: ŠOBEK Viktor, HABART Tomáš, ČUNÁT Karel,

Asistenti trenérů: ŠOBEK Vojtěch, NOVÁK Martin, ALEXA Tomáš

CO PŘINESE NOVÁ SEZONA   

Bude toho strašně moc. První dobrou zprávou je,že se rozšíříme o další tři kategorie a postavíme do mistrovských soutěží o čtyři družstva více. Budeme tudíž mít osm družstev, které budou hrát mistrovské zápasy. Přibudou nám muži, dorostenci a přípravka. V kategorii mladších žáků postavíme do soutěže dokonce dvě mužstva. Dosáhli jsme toho, co bylo tak trochu cílem od začátku a to konkrétně toho,že budeme mít kompletní strukturu klubu. Od nejmenší přípravky, přes mladší a starší žáky, dorostence, juniory až po muže. Pro mě je to asi zatím největší klubový úspěch. Je to sice velký závazek a úkol, ale na druhou stranu všichni hráči mají perspektivu, že se můžou dále posouvat vždy o příslušnou kategorii výše. Družstvo mužů začíná v nejnižší kategorii a přáním je se posouvat výše,aby se v Milevsku jednou hrála i vyšší soutěž. V současné době není v kraji moc klubů, které tuto kompletní strukturu mají a naším cílem bude toto udržet. Chtěli bychom i více podpořit naše družstvo juniorek, které po celou sezonu pilně trénovalo.

Navíc letos přicházíme s prázdninovou novinkou a to v podobě Florbalového kempu. Je určen pro ty nejmenší od ročníku 2004 a níže a může se zúčastnit každý, kdo má rád sport a nemusí být ani členem našeho klubu. Bude fungovat formou příměstského tábora a začne na začátku srpna.

Starší ročníky se zúčastní tradičního soustředění na Štědroníně, které si našlo oblibu u všech hráčů  a je vítáno jako velmi dobrý nástroj k tmelení došwihácké party.

 PODĚKOVÁNÍ   

Na závěr se patří všem poděkovat. Chtěl bych poděkovat především hráčům za to, že celou sezonu odehráli na tak vysoké úrovni a že přistupovali velmi zodpovědně k tréninkovým jednotkám. Velmi výrazně bych chtěl poděkovat všem trenérům a těm, kteří se podílí na chodu celého klubu. Jsou to obětavci, kteří zcela zdarma celý klub vlastně tvoří. Velmi si jejich záslužné činnosti vážím a tleskám jim. Dále bych chtěl poděkovat rodičům, kteří vytváří klukům správné zázemí a podporují je a pomáhají i nám především s dopravou a podporují klub. Dále bych chtěl znovu poděkovat všem sponzorům a městu Milevsku za především finanční podporu. Bez nich by klub neměl takové zázemí jako má. Poděkování patří i vám, pane redaktore, za velmi vstřícnou spolupráci. Děkuji všem , kteří mají rádi florbal a mládežnický zvlášť a podporují ho v jakékoliv podobě.

Všichni se těšíme na sezonu 2015/2016.