Junioři na úvod sezony nestačili na favority

O uplynulém víkendu se rozjela naplno také nejvyšší juniorská soutěž. Již třetím rokem předchází hlavní fázi kvalifikace, po které se týmy rozdělí. Do KB ligy juniorů zamíří úspěšnější celky z kvalifikace a do 1. ligy týmy hůře postavené.

Do kvalifikace o KB ligu byli našim juniorům opět po roce nalosováni opravdu těžcí soupeři FAT PIPE Florbal Chodov a Florbal Ústí. Jako první vyrazili junioři v sobotu ráno do severočeského Ústí, kde v hale Sluneta, v poobědovém čase, vyzvali domácí celek.

Domácí celek vlétl do utkání nabuzen a i přes dobrý začátek milevských, domácí diktovali tempo. Bezbrankové skóre vzalo za své v 7. minutě, kdy se prosadil domácí Pšenička. Ještě větší klid dodal na hokejky domácím ve 12. minutě Kawulok a do přestávky se prosadil ještě z přesilové hry Šedivý. Než se stihli Došwiháci v druhé části zápasu rozkoukat, již musel hostující Šimák vytahovat míček ze své sítě. Došwiháci si v druhé třetině vypracovali několik slibných brejkových příležitostí, ale ani jedna se neujala. Naopak ještě jednu branku, a opět z přesilové hry, přidal Medek a o vítězi utkání bylo prakticky rozhodnuto. Ve třetí části Severočeši trošku ubrali na aktivitě a utkání se herně vyrovnalo. Góly ale stříleli stále pouze domácí. Deset minut před koncem využil již třetí přesilovou hru domácích opět Pšenička a o tři minuty se zapsal na střeleckou listinu také Kunc. Kýžený a zasloužený úspěch přisel pro hosty 6 sekund před koncem, kdy dobře rozehranou standardní situaci využil Hrůza a upravil stav na konečných 7:1 pro domácí tým ze severu Čech.

Florbal Ústí nad Labem 7:1 FBC Došwich Milevsko (3:0)(2:0)(2:1)

Góly: 7. Pšěnička (Trčka), 12. Kawulok (Trčka), 17. Šedivý (Fuchsig), 21. Sattler (Peška), 32. Medek (Dobosz), 50. Pšěnička (Fuchsig), 53. Kunc (Novák) – 60. Hrůza (Trojáček), Počet střel: 28:21, Vyloučení: 1:3, Využití: 3:1 Počet diváků: 40, Nejlepší hráči: Secký – Fridrich

Florbal Ústí: Dittrich (Štěpánek) – Peška, Secký, Kawulok, Koštoval, Trčka, Pšenička, Pešta, Fuchsig, Medek, Vaca, Dobosz, Sattler, Kunc, Šedivý, Novák, Závěrka, Horn

FBC Došwich Milevsko: Šimák – Prokop, Čáp, Soulek, Fridrich – Keyzlar, Trojáček, Kotrba, Hrůza, Štván, P. Dolejš, Mrázek, Kolář

Komentář trenéra Lukáše Dolejše: Podobný průběh zápasu jsme očekávali. Děkuji klukům za statečný výkon a blahopřeji soupeři k zasloužené výhře.

V neděli Došwiháky čekalo domácí utkání. Na jih Čech dorazil velký favorit, pražský Chodov. Stejně jako v předešlém utkání se skóre poprvé měnilo v 7. minutě. Velký tlak hostů ze začátku klání zužitkoval přesnou střelou Kafka. Postupem času se ale hra více a více vyrovnávala. Milevští hráli organizovaně a pražský celek nepouštěli do větších šancí. Ba naopak se prosadili domácí hráči. Střela Trojáčka téměř z poloviny hřiště byla dvakrát tečována a nakonec i skončila za zády Perglera. Do kabin se tedy šlo za vyrovnaného stavu. V 25. minutě byl vyloučen hostující Škorpa a Došwiháci měli velmi dobrou šanci dostat se do vedení a to se jim i podařilo. Od pravého mantinelu přesně zamířil Keyzlar a rozpoutal v nově opravené milevské hale velkou radost. Radost vydržela domácím pouze minutu a jedenáct sekund, kdy dokázal srovnat Dufek a o další minutu bylo ještě hůře, skóre totiž hosté dokázali otočit zásluhou Koudelky. Po rychlém obratu opět začali hosté diktovat tempo a tvořili si spoustu šancí. Do konce třetiny se prosadili už pouze jednou. Rozhodující okamžiky přišly na začátku poslední periody. Během prvních čtyř minut soupeř nastřílel stejný počet branek a rozhodl o osudu utkání. Po zkompletování hattricku od Koudelky dokázala ještě dvěma brankami snížit dvojice Keyzlar, Trojáček. Po těchto brankách přišly dva smolné momenty. Nejprve se po tvrdém souboji uhodil do hlavy domácí Prokop a musel palubovku předčasně opustit. Poté si obnovil zranění kolena hostující Jambor a musela pro něj dokonce přijet záchraná služba. Utkání tak bylo na několik desítek minut přerušeno. Po opětovném rozjetí utkání přišel chodovskými kýžený desetý gól, který dokázal vstřelit Záboj a udělat definitivní tečku za nedělním střetnutím.

FBC Došwich Milevsko 4:10 FAT PIPE Florbal Chodov (1:1)(1:3)(2:6)

Góly a asistence: 13. Trojáček (Prokop), 27. Keyzlar (Kotrba), 54. Keyzlar (Trojáček), 56. Trojáček – 7. Kafka (Jambor), 28. Dufek (Weigner), 29. Koudelka (Štefek), 38. Kafka (Dufek), 41. Kafka (Záboj), 41. Škorpa (Dufek), 42. Koudelka (Kovářík), 44. Dufek (Kolář), 54. Koudelka (Kaplický), 58. Záboj (Pospíchal), Počet střel: 15:29, Vyloučení: 1:1 + Štván 5 minut, Využití: 1:1, Počet diváků: 68, Nejlepší hráči: Trojáček – Kafka

FBC Došwich Milevsko: Šimák – Prokop, Čáp, Soulek, Fridrich – Keyzlar, Trojáček, Kotrba , Hrůza, Štván, P. Dolejš, Chudoba, Kolář

FAT PIPE Florbal Chodov: Pergler (51. Šedivý) – Šmíd, Weigner, Kaplický, Pospíchal, Kolář, Škorpa – Jambor, Dufek, Netrefa, Štefek, Záboj, Kovářík, Kafka, Koudelka, Dufek

Hodnocení zápasu od trenéra Lukáše Dolejše: Těžko se komentuje zápas, ve kterém dva hráči skončí v nemocnici. Odehráli jsme druhý těžký zápas ve dvou dnech. Drželi jsme se v zápase do začátku třetí třetiny, která poté rozhodla. Děkuji klukům za zápas a zraněným přeji, ať jsou v pořádku.

Další utkání čeká naše hráče příští neděli, kdy přivítají na domácí palubovce v odvetě Ústí nad Labem!