FBC Došwich Junioři / Prague Tigers

6 - 8
Celkový čas

FBC Došwich Junioři / Kanonýři Kladno

O uplynulém víkendu zahájili svoji 1. ligu také junioři. V prvním kole vyrazili kluci v sobotu na hřiště jednoho z favoritů soutěže Kanonýrů Kladno.

Zápas začal z milevské strany velmi opatrně a pozorně. Obranou taktiku naši hráči drželi velmi zodpovědně a vyráželi do nebezpečných protiútoků. Soupeř z Kladna se snažil hrát kombinační hru, ale narážel na naší pozornou obranu. Skóre 0:0 vydrželo až do 15 minuty , kdy se poprvé prosadili domácí. Tímto výsledkem skončila i první třetina. V polovině druhé třetiny se po pěkné brejkové akci podařilo milevským vyrovnat zásluhou Petra Dolejše. Domácí poté zvýšili obrátky a za necelé 4 minuty odpověděli gólem hned po své přesilovce. Junioři však neskládali zbraně a do konce druhé třetiny ještě Adam Černý vyrovnal na 2:2. Třetí třetina se hrála v podobném stylu jako celý zápas. Domácí byli více na míčku, ale Došwiháci podnikali nebezpečné brejky. Oba týmy chtěli strhnout vedení na svoji stranu. V poslední třetině nakonec branka nepadla a zápas skončil v základní hrací době remízou 2:2. Prodloužení se hraje v této soutěži pět minut tři na tři. Kladenští ihned po zisku balónku odvolali brankáře a dlouho kombinovali před brankou Kahouna. I přes velkou bojovnost kluků na hřišti nakonec soupeř svoji početní převahu zúročili po třech minutách vítězným gólem. Junioři tak získali první bod hned v první kole soutěže. A i když sahali ke konci zápasu po třech za svůj srdnatý a velmi dobrý výkon zaslouží pochvalu.

Sestava: Kahoun (Šimák) – Süsmilich, Šobek, Trojáček, Čáp – Černý, Strouhal, Štván- Hrůza, P. Dolejš, M. Dolejš – Chudoba, Pátek, Kotrba

Odkaz na český florbal

2 - 3
Celkový čas

6:6 FBC Došwich Dorostenci A vs FBC Štíři Č. Budějovice

Druhý zápas nabídl očekávané jihočeské derby se Štíry České Budějovice. Oba týmy měly  velkou touhu a chuť ovládnout toto derby. Od začátku o dramatičnost nebyla nouze a byl k vidění nádherný zápas. I když milevští vedli od třetí minuty, budějovičtí hráči velkou aktivitou ovládli první třetinu a vedli 1:3. Došwiháci však ukázali své srdíčko, ve druhé třetině byli efektivnější v zakončení a po zásluze vyrovnali na 5:5. Třetí třetina byla velmi dramatická a zároveň i fyzicky velmi náročná. Všichni hráči se sáhli na dno svých sil. Hru ovládali brankáři a především milevský Kája Tvrdík se překonával. Během dvou minut padlo po jedné brance na každé straně a tak celková remíza byla spravedlivá pro obě strany. Milevští tímto dovršili zisk 40 bodů s bilancí 13 výher 1 remíza a 6 proher. Jsou na třetím místě tabulky své skupiny v 1.lize. Zda to bude stačit na postup na MČR se ukáže za 14 dní. V každém případě dorostenci odehráli další skvělou sezonu!

Sestava: Tvrdík (Hejný)- Keyzlar,Čáp,Lípa,Soulek, Trojáček, M.Dolejš, P.Dolejš, Hrůza, Štván, Wolf, Kotrba, Pátek

8:2 FBC Došwich Dorostenci A vs PSKC Okříšky-MoBu

Ve druhém zápase čekal milevské soupeř, který také pomýšlí na MČR – PSKC Okříšky.

Naši hráči přistoupili k zápasu velmi zodpovědně a koncentrovaně. Hned od začátku se snažili hrát aktivně a to se vyplatilo. Po krásných kombinacích získali v první třetině náskok tří gólů. Obraz hry ve druhé třetině se trochu zvolnil ,ale dorostenci si stále vypracovávali šance, které proměňovali. Ve třetí třetině se prakticky utkání už jen dohrávalo, protože soupeř už rezignoval na vysoké skóre. Toto vítězství je pro dorostence velmi důležité. Porazili jednoho ze soků v boji o postup na MČR. Připsáním šesti bodů se jim tento sen opět více přiblížil.

Komentář trenéra Lukáše Dolejše: ,, S přehledem jsme si pohlídali vývoj celého zápasu a po zásluze zvítězili. “

Sestava: Tvrdík (Šimák) – Keyzlar, Čáp, Soulek,Lípa – Trojáček, Dolejš M., Dolejš P., Hrůza, Prokop, Štván, Wolf, Kotrba

8 - 2
Celkový čas

9:6 FBC Došwich Dorostenci A vs FbC Sokol Předměřice-SION DDM NG

Neděle 27.ledna byl datum , kdy dorostenci A odjížděli k sehrání dalších zápasů první dorostenecké ligy do nedalekých Českých Budějovic. V krajském městě jim byli soupeři týmy z Předměřic a Okříšek.

Jako první se proti nim od 13:00 postavil tým z Předměřic. Že to nebude lehké utkání milevští tušili a taky se to projevilo hned na začátku. Soupeř vyvinul hned od začátku obrovský tlak a naši hráči nevěděli pomalu kam dříve skočit. Za následek to mělo, že dorostenci po první třetině prohrávali 1:3. Ve druhé třetině se však začalo projevovat došwihácké srdíčko a zápas se začal pomalu vyrovnávat. Vyrovnané bylo také skóre po druhé třetině 5:5. Ve třetí periodě bylo skóre ještě chvíli srovnané, ale pak už se začala rozjíždět dorostenecká mašina a konec zápasu kluci jednoznačně ovládli. Důležité bylo poznání, že se hráči dostali z velmi nepříznivého vývoje skóre i herního projevu a nakonec zápas opanovali.

Komentář trenéra Lukáše Dolejše: ,,Z počátku zápasu jsme se dlouho rozjížděli a utekl nám začátek zápasu. Trpělivou hrou a zvýšenou aktivitou jsme postupně začali zápas ovládat. “