Celkový čas

11 - 3
Celkový čas

FBC Došwich elévky vs Turnaj

V sobotu 13.4. vyjely na svůj poslední letošní turnaj naše elévky do Písku. Soupeřem jim byly kromě rivalů z řad kluků našeho týmu také dvě družstva domácího Písku a Meťák České Budějovice.

V prvním zápase holky narazily na domácí Žraloky. Došwihačky od začátku utkání diktovaly tempo a byly jednoznačně lepším týmem. Holky předváděly pohledné kombinace a přesvědčivou výhrou 5:1 vstoupily do turnaje výborně. V druhém sobotním klání změřily holky síly s Meťákem České Budějovice. Tým z krajského města byl považován za favorita turnaje takže se čekal vyrovnaný a těžký zápas. Holky ale na svého soupeře vlétly a vytvářely si řadu šancí. Bohužel v tomto zápase je zradila produktivita a také výborný brankář soupeře, který ve své brance doslova čaroval. Utkání tedy skončilo zcela netradičně bez branek. V nadcházejícím zápase se střetly Došwihačky s druhým domácím týmem – FBC Sokol Písek Myšáci. Tento zápas byl od začátku velmi vyrovnaný, dlouho na ukazateli svítil stav 1:1. Na konci zápasu, ale soupeř nabídl našim hráčkám dvě trestná střílení a naše děvčata nekompromisně trestala. Proměněnými nájezdy rozhodly holky o svém druhém turnajovém vítězství. V posledním souboji přišel očekávaný boj s klučičími rivaly našeho klubu. Zápas byl opět vyrovnaný, holkám se tentokrát nedařila tolik kombinace a výrazně mladší soupeř dlouho trápil favorita zápasu. V průběhu zápasu už ale díky nízkému počtu hráčů docházely klukům síly a holky postupně přebíraly otěže zápasu a připsaly si tak třetí turnajové vítězství. Naše děvčata měla po odehrání všech zápasů stejný počet bodů, jako Meťák České Budějovice. Díky lepšímu skóre k naší radosti vítězství připadlo na stranu našich holek, které si tak připsaly další turnajové vítězství a zakončily sezonu nejlépe jak mohly!

Sestava: Štvánová – Černá, Čunátová, Prokopová, Fischerová, Jírovcová, Vachtová, Marková

12:11 FBC Došwich strži modři vs TJ Centropen Dačice

Do druhého zápasu nastoupili naši kluci proti TJ Centropen Dačice. Díky tomu, že hráči Dačic nastupovali do tohoto zápasu hned po prvním odehraném zápase a měli tak jeden zápas v nohou bez odpočinku, tak se našim borcům podařila první třetina hladce vyhrát 6:2. Ve druhé třetině se prožil soupeř zmrtvýchvstání a začal náš tým přehrávat.  Došwihácká kombinační hra v tu chvíli zmizela, naši hráči začali hrát individuálně, nezodpovědně dozadu a zmatkovat. Díky tomu se ve druhé a třetí třetině ztrhla přestřelka, kterou nakonec k naší radosti zvládli lépe milevští a připsali si tak další tři body do tabulky Jihočeské ligy.

Sestava: Habart – Šobek, Kakosová, Trojáček, Dolejš, Hejhal, Krtek, Kopáček, Sláma, Čunát, Baťala