FBC Došwich Muži A / T.J. Sokol Lišov

11 - 3
Celkový čas

FBC Došwich Dorostenci A / Florbalová škola Plzeň

Ve druhém zápase  kvality našich dorostenců prověřil tým ze západočeské metropole tým Florbalová škola Plzeň. Naši borci se do tohoto soupeře pustili s velkou vervou a hned ve čtrnácté sekundě šli do vedení. Když se Jakubovi Kolářovi povedl v sedmé minutě zkompletovat hattrick bylo jasné, kdo je na hřišti pánem. Soupeř sice snížil ze standardních situací, ale milevští kontrovali dalšími pěknými akcemi a góly. Další hattrick zvládl i Víťa Šobek a s podporou dobře chytajícího gólmana Petra Šimáka se celý zápas povedlo dotáhnout k jednoznačnému výsledku. Dorostenci si tak splnili půlku svého předsevzetí a za 14 dní budou bojovat o postup do prvního koše!

Komentář trenéra Lukáše Dolejše:  Dali jsme si jasný úkol, že zkusíme zaútočit na první koš. Oba zápasy jsme zvládli s přehledem. Vysoké skóre bylo výsledkem naší aktivní hry. Kluci perfektně zvládli naše pokyny. Klukům díky za pěkné zápasy. Ukázalo se, že jsme tým, který umí zabrat.

SESTAVA: Tvrdík,Šimák – Trojáček L.,Schorník,Kotrba,Prokop – Šobek,Štván,Kolář –  Trojáček J.,Dolejš,Sláma

online na webu český florbal

12 - 3
Celkový čas

FBC Došwich Dorostenci A / FbC Strakonice

V sobotu čekali dorostence A další dva zápasy 1.ligy. Tentokráte nemuseli jezdit daleko,protože zápasy se odehrávali v Soběslavi. Za soupeře jim byli FBC Strakonice a FbŠ Plzeň. Už na začátku této serie čtyř zápasů si tým dal za cíl pokusit se postoupit do vyššího výkonnostního koše a po novém roce si opět zahrát s elitními týmy.

V prvním zápase došlo na jihočeské derby a to proti FbC Strakonice. Zápas měl o to větší náboj v to, že se někteří hráči vzájemně dobře znají a i strakonický trenér minulý rok v Milevsku částečně působil.

Zápas začal velmi vyrovnaně, až v páté minutě se trefil milevský kapitán Lukáš Trojáček.Od té chvíle začali mít jasnou převahu milevští borci a do konce třetiny nasázeli ještě čtyři góly. I další průběh zápasu měl jednoznačný průběh a dorostencům se dařilo dávat góly po krásných kombinačních akcích. Konečné vítězství 12:2 značilo dominanci Došwiháků v zápase.

SESTAVA: Tvrdík,Šimák- Trojáček L.,Schorník, Kotrba,Prokop – Šobek,Štván,Kolář – Trojáček J.,Dolejš,Sláma