FBC Doswich Dorostenci vs FbC Sokol Predmerice-SION DDM NG

V prvním zápase v novém roce narazili dorostenci na tým z východu Čech na SION Předměřice. Tento tým se bodově dotahuje na Milevsko, a proto tento duel byl velmi důležitý z pohledu umístění v tabulce. Zápas začal opatrně a až ve čtvrté minutě se naši hráči ujali vedení po vlastním gólu soupeře. Během dvou minut bylo, ale vyrovnáno. Ke konci třetiny se podařilo přeci jenom dát gól a po první třetině byl stav 2:1. Ve druhé třetině soupeř opět vyrovnal, ale milevští odskočili vzápětí na rozdíl tří gólů – 5:2 to byl stav po druhé siréně.  Ve třetí třetině zápas gradoval. Díky slabšímu výkonu našeho týmu soupeř vyrovnal až na 5:5 a vše vypadalo na remízu. Jenže 45 sekund před koncem kapitán týmu Václav Strouhal vstřelil branku a vzápětí ještě do prázdné branky dorostenci uzavřeli skóre na konečných 7:5.

FBC Doswich Dorostenci vs FBC Stiri C. Budejovice

Ve druhém zápase v novém roce dorostenci poprvé v sezoně narazili na českobudějovický tým Štířů. Tento tým do nového roku velmi posílil o kvalitní hráče, a tak se dala očekávat velká bitva. V první třetině jsme opět otevřeli skóre, ale vzápětí soupeř vyrovnal. Do konce třetiny se nám podařilo vstřelit dvě branky, a tak jsme nastupovali do druhé třetiny s dvougólovým náskokem. Na začátku druhé části se nám podařilo ještě skóre navýšit na 4:1.Potom, ale přišel obrovský výpadek, ztráta koncentrace a došwiháci obdrželi během čtyř minut tři góly a po druhé třetině byl stav 5:5. Na začátku posledního dějství se budějovičtí dokonce ujali vedení. Naštěstí se podařilo brzy vyrovnat a zápas se stal velmi dramatickým až do jeho samého konce. Na skóre se už nic nezměnilo, a tak zápas skončil zaslouženě 6:6.

6 - 6
Celkový čas

Dorostenci nastoupili proti velmi houževnatému soupeři, který sice hrál jen v devíti hráčích, ale jeho čistě obranářská taktika velmi milevské hráče potrápila. Milevští borci se nemohli od začátku zápasu dostat do tempa. Gól padl až ve 14. minutě první části, ale soupeř bohužel patnáct sekund před hvizdem vyrovnal. Druhá třetina vypadala stejně. Soupeř jenom bránil a vyrážel do nebezpečných brejků. Dva se mu podařilo proměnit po chybách milevských hráčů a zápas nabíral na velké dramatičnosti. Do konce třetiny jsme ještě snížili na 2:3. Ve třetí třetině došwiháci všechny síly vrhli do útočení. Podařilo se vyrovnat a přes tři nastřelené tyčky a břevna už se kýžený gól nepodařilo vsítit. Výsledná remíza je tak spíše ztrátou, ale za předvedený výkon v poslední třetině se kluci nemusí stydět.  V obou zápasech velmi dobře zachytal Miloš Kahoun a střelecky se prosadil Martin Dolejš, který dal v každém zápase hattrick. Premiéru v dorostenecké lize si připsal Jirka Lípa.

FBC Doswich Dorostenci vs Florbal Primator Nachod

Utkání proti Náchodu mělo velmi opatrný začátek. Oba soupeři se oťukávali a hra byla dost svázána taktikou. Až v osmé minutě udeřil Martin Dolejš, 1:0. Milevští hráči pak začali získávat převahu a vyjádřili ji ještě dvěma góly. Těsně před koncem první třetiny soupeř ale snížil na 3:1. Dorostenci však šli pevně za svým dalším vítězstvím v soutěži a během druhé třetiny ještě navýšili náskok na 5:1, když se trefili Tomáš Houska a Adam Černý. Do poslední třetiny už milevský tým nastoupil i se svojí třetí pětkou a zápas měl jasně pod kontrolou. Konečný stav 7:1 plně ukazoval na jasnou převahu Došwiháků.

7 - 1
Celkový čas

FBC Doswich Dorostenci vs PSKC Okrisky

Druhý tým , který měl prověřit kvality došwiháků byl PSKC Okříšky. Zápas skórově otevřela opět dvojice Martin Dolejš a Adam Černý. Soupeř však dvěma góly do konce třetiny vyrovnal . Od druhé třetiny se skóre přelévalo z jedné strany na druhou. Soupeř odskočil na 2:4 ,ale po stažení hry na dvě pětky se podařilo dorostencům otočit na 5:4. Okříšky, ale v závěrečném dějství vyrovnali . I když v závěru zápasu ještě milevští hráči hráli přesilovku a měli šance , tak na konečném stavu se už nic nezměnilo. Remíza 5:5 byla spravedlivá a oba soupeři předvedli velmi pěkný výkon. V obou zápasech velmi dobře zachytali brankaři Jakub Prokop a Miloš Kahoun.

PREMIÉRA V 1.LIZE VYŠLA

Sobota 23.září byl ten den,kdy se milevským dorostencům vyplnil sen,který vybojovali v minulé sezoně, a to -hrát 1.ligu. Skončil čas příprav a očekávání a konečně milevští hráči mohli nastoupit do prvoligových zápasů. Odjížděli do města Třešť, kde na nás čekali dva úvodní soupeři a to FK Slovan Jindřichův Hradec a PSKC Okříšky.

První zápas bylo hned jihočeské derby proti borcům z Jindřichova Hradce,tedy týmu,který loni postoupil do play off a v celé soutěži se mu vedlo velmi dobře. Úvod zápasu byl velmi opatrný a rozpačitý. Soupeři se oťukávali až ve čtvrté minutě skóroval za Došwich Martin Dolejš. Do konce první třetiny se ještě trefil Adam Černý a stav byl 2:0. Na úvod druhé třetiny soupeř snížil , ale hned v zápětí kontroval Petr Dolejš. A náskok ještě pojistil kapitán týmu Václav Strouhal. Když se tentýž hráč trefil i na začátku třetí třetiny bylo prakticky rozhodnuto a zápas už se dohrál v celkem poklidném tempu.Konečný stav byl 5:1 a premiéra v nejvyšší celorepublikové soutěži byla velmi vydařená.