Celkový čas

2 - 5
Celkový čas

6:6 FBC Došwich Muži A / Banes Florbal Soběslav

V druhém nedělním zápase čekala na Došwiháky zatím v sezoně neporažená Soběslav. Utkání dvou lídrů tabulky začal lépe soupeř, který v první třetině trestal chyby v obraně milevských a vedl po první patnáctiminutovce 4:2. Naši hráči ale nic nevzdávali a postupem času začali soupeře přehrávat. I přes velké množství brankových příležitostí se jim podařilo vstřelit, ale v druhé třetině pouze jednu branku a soupeř držel před poslední periodou těsný náskok. Vedení Soběslavi vydrželo v poslední třetině pouze 21 sekund. Poté se rozjel velký milevský obrat! Během pěti minut naši hráči dokázali vstřelit 4 branky a rázem bylo skóre příznivé pro naše hráče. Bohužel ke konci zápasu předvedli milevští další dvě zbytečné chyby, ze kterých pramenilo vyrovnaní soupeře a dělba bodů. Došwiháci si tedy ze Sezimova Ústí po slušných výkonech odvezli 4 body a drží se na 2. místě Regionální ligy!

Komentář trenéra Jaromíra Hrůzy: ,,

Druhý zápas byl proti nedalekému soupeři ze Soběslavi, který je známý velmi houževnatou hrou. Zápas se od začátku hrál ve slušném tempu a bylo jasné, že každé chyby budou trestané. My ji udělali jako první a soupeř šel do vedení, na to jsme ale velmi brzo odpověděli. První třetina nám úplně nevyšla podle představ, přišly na řadu drobné změny a zpětně je hodnotím jako správné, neboť jsme se dostali daleko více do hry a byly více nebezpeční, výsledkem byla otočka zápasu na 6:4. Bohužel ke konci utkání jsme udělali chybu, která vedla ke snížení na 5:6 a soupeře to nakoplo. Následně tři minuty se soupeř prosadil po šesté a bylo vyrovnáno. Naším cílem rázem bylo udržet, alespoň bod, což se podařilo i přes závěrečnou hru ve 4, do které nás poslala hodně školácká hra rukou. Přes horší první třetinu s bodem úplně spokojený nejsem, protože dvougolový odstup byl reálně udržitelný a tak trochu si za to můžeme sami, ale tak už to chodí a i bod se počítá. Byl to souboj o lídra tabulky, který díky remíze vyšel lépe Soběslavi.“

•Milevsko – Soběslav

Sestava: Křepelka – Plocha, Stráňka, Šimák, Jošt – Černý, Procházka, Dolejš, Koukol, Bečka, Hrůza, Dvořák

6 - 6
Celkový čas

16:3 FBC Došwich Muži A / T.J. Sokol Lišov

V neděli 13.10. zajížděli naši muži A ke svým dalším zápasům Regionální ligy do Sezimova Ústí, kde na na čekal Sokol Lišov a Banes Soběslav.

V prvním utkání na kluky čekal T.J. Sokol Lišov. Soupeř byl pro kluky velkou neznámou a proto se začalo opatrnější hrou. Vedení se v polovině první třetiny ujal Lišov. Od té doby milevští začali předvádět velmi dobrý výkon a postupně přehrávat svého soupeře. Ještě do konce první třetiny skóre otočili. V druhé třetině poté přišla velká dominance Došwiháků, kteří předváděli krásné akce korunované brankami. V prostřední části skončilo v síti brankáře Lišova hned 9 branek! Ve své aktivitě kluci nepřestali ani v poslední třetině a opět s velkou chutí přidali ještě 5 dalších branek. Odměnou jim bylo drtivé vítězství 16:3 a tři body do tabulky!