Silvestrovský turnaj 2019

Jako každý rok, i letos náš klub pořádal na sklonku roku klubový Silvestrovský turnaj.

V první části celého odpoledne a večera byl na programu tradiční turnaj. Letos se ho zúčastnilo 11 družstev. Po celou dobu turnaje panovala přátelská a fair – play atmosféra. Jak zaznělo při vyhlášení výsledků, vyhráli vlastně všichni zúčastnění. Poté následovala prezetance klubových akcí za rok 2019, kterými nás provedla moderátorská dvojice Lukáš Dolejš a Jaromír Hrůza. Po shrnutí uplynulého roku následovalo představení významných událostí, které nás čekají v tom nadcházejícím. Poté následovalo ocenění za práci celého trenérského štábu, který se mimo trenérů skládá také z jejich asistentů, rozhodčích, vedoucích družstev, webmastera, klubového grafika či dokonce sportovního redaktora. Nechybělo ani představení jednotlivých družstev a konkrétních hráčů. Celou akci zakončil velký přípitek všech zúčastněných. Připíjet rozhodně bylo na co, rok 2019 posunul náš klub opět o velký kus dopředu.

Na závěr jménem celého klubu Vám přejeme krásný a úspěšný rok 2019!

https://www.flickr.com/photos/doswich/albums/72157712466238777/page1

FatPipe DošwichDay

Ve středu 4. září od 18 hodin proběhne v milevské sportovní hale představení nové kolekce naší partnerské florbalové značky Fat Pipe. Členům klubu bude umožněn nákup za zvýhodněné ceny. Celou kolekci přijedou představit známé tváře, reprezentanti a patroni této značky.

Nepřestáváme trénovat, trénujeme individuálně!

Krásně se nám rozjely tréninky venku. Dodrželi jsme všechny vládní nařízení a ukázali si, že to jde i venku. Bohužel přišlo další nařízení, které nám to opět celé komplikuje. Nemůžeme se scházet už ani v malém kolektivu 5+1. Nicméně jako celý klub jedeme stále dál, nepřestáváme a tréninky nekončí, jen jsme nuceni je přesunout na individuální formu.

Každý hlavní trenér každé kategorii nyní připraví individuální tréninkové jednotky. Individuální tréninky obdrží každý člen/rodič od svého hlavního trenéra vždy na celý týden. Komunikace jednotlivých kategorií se liší, proto buď pozorný a sleduj dění kolem své kategorie a také členskou sekci. Velmi důležité také budou individuální herní dovednosti, které si můžeš pilovat kdekoliv doma podle projektu MAKEJ I DOMA https://www.doswich.cz/makej-i-doma-2/

Vyjádření prezidenta klubu Lukáše Dolejše: „Kluci, holky, rodiče, nevíme, kdy zase budeme moci normálně trénovat a hrát, ale určitě víme, že jsme sportovci, kteří se rádi hýbou a něco pro svoji radost dělají, proto všechny prosím pojďme každý trénovat naplno sám za sebe ať, až se vrátíme na hřiště, je z nás připravený tým, který všem dokáže, že se neflákal a je výborně připravený po všech stránkách!“

Starší žáci bílí si připsali ve Strakonicích všechny tři druhy výsledků!

V neděli 11.10. vyrazil do Strakonic bílý tým straších žáků. Stejně jako jejich modří kolegové odcestovali díky marodce v nízkém počtu hráčů.

V prvním zápase na turnaji kluci poměřili síly s FA České Budějovice. Utkání začalo velmi opatrně. Ani jeden z týmů nepodal v první polovině optimální výkon a poločas nám tak skončil bezbranek. Hned v prvním minutě druhého poločasu šel náš tým do vedení. Hosté ale rychle otočili a vedli. Přelévaná pokračovala i nadále. Po našem vyrovnání přišla chybička a hosté šli opět do vedení tentokráte 2:3. Našim hráčům zbývaly na otočení utkání pouhé dvě minuty. To by ale nebyli Došwiháci, aby nezabojovali. Po dvou rychlých akcích se podařilo utkání převrátit na naši stranu a milevští si tak došli pro první vítězství v letošní sezoně!

Ve druhém střetnutí čekal milevské domácí celek Katovice. Utkání bylo od začátku velmi vyrovnané. Po prvním poločase byl stav vyrovnaný 2:2. Dvě minuty po začátku druhé půle jsme šli do vedení 3:2. Bohužel díky dvěma zbytečným vyloučením šli milevští do oslabení 5 na 3. To se skvělou obětavostí podařilo odbránit. Minutu před koncem ale přišla velká chyba v obraně a soupeř trestal a vyrovnal na konečných 3:3.

V souboji o postup do vyššího výkonnostního koše milevské čekal celek z Netolic. Velmi špatný vstup do utkání znamenal rychlé tři branky v síti Kovářové. I díky bojovnosti Došwiháci náskok postupně stahovali. Po celou dobu utkání si soupeř ale hlídal vedení a dokázal vždy odskočit. I díky chybám v obraně se milevští ke konci zápasu nedokázali dostat do tlaku a naopak inkasovali. Konečný výsledek 5:8 posunul do vyššího koše Netolice.

Sestava: Kovářová – Vachta, Kraus, Řezba, Vála, Vácha, Hrych, Vejdovcová, Krampera

Došwiháci předvedli na turnaji sympatické výkony a obsadili druhé místo!

Starší žáci modří i po druhém turnaji v sezoně stoprocentní!

V sobotu 10.10. vyrazili naši starší žáci modří na svůj druhý turnaj do nedalekých Chotovin. Došwiháci chtěli na tomto turnaji potvrdit skvělý vstup do sezony. Na domácí palubovce totiž v prvním turnaji sezony nepoznali hořkost porážky. Bohužel opět díky několika absencím vyrazili milevští do Chotovin s velmi úzkým kádrem.

Hned v prvním zápase čekal svěřence trenérů Habarta a Trojáčka tvrdý oříšek, narazili totiž na českobudějovické Štíry. Když Došwiháci po pěkných akcích vedli tři minuty před koncem 4:1, vypadalo to na jasné vítězství. Soupeř z krajské metropole ale nesložil zbraně a po dvou rychlých brankách snížil na rozdíl jediného gólu. I přes závěrečný tlak již soupeř vyrovnat nedokázal a Došwiháci si tak připsali první vítěztsví na turnaji.

V druhém zápase na turnaji čekal kluky domácí Tábor. Utkání bylo do začátku v režii našeho týmu. Po krásných kombinačních akcích přidávali jednu akci za druhou. Výsledek se zastavil na konečných 13:4 pro milevské.

V posledním sobotním klání poměřili Došwiháci síly s nováčkem v prvním výkonnostním koši Strakonicemi. Soupeř se prezentoval dobrou hrou a dlouho odolával. Došwiháci po celou dobu utkání vedli, ale soupeř se vždy dokázal přiblížit na rozdíl jediné branky. I přes sympatický výkon soupeře Došwiháci nedopustili Strakonicím žádný bodový zisk a zvítězili 6:4.

Sestavy: Habart – Dolejš, Sláma, Bauška, Kraus, Řezba, Vála, Vácha

Komentář trenéra Michala Trojáčka: Na sobotní turnaj jsme díky marodce odjeli pouze v sedmi hráčích a jedním golmanem. Kluci ukázali, že pokud se táhne za jeden provaz, nezáleží na počtu hráčů. Se všemi týmy jsme si poradili a stále opanujeme první příčku v nejvyšším výkonostním koši. I když soupeři naše náskoky dotahovali, vždy se nám podařilo odskočit a dotáhnout zápasy do vítězného konce. Velice rád chválím týmovou spolupráci na podílení se kluků u vstřelených brankách.

Modrý tým starších žáků tedy nepoznal hořkost porážky ani na druhém turnaji v letošní sezoně a vévodí Jihočeské lize!

Muži A před vynucenou pauzou smetli Rokycany vysoko 14:3!

Poslední utkání před vynucenou pauzou čekalo v sobotu naše muže A. Od šesti hodin večer přivítali v důležitém souboji na domácí palubovce tým Rokycan, který má po čtyřech odehraných kolech na svém kontě stejně jako milevský celek šest bodů.

Do utkání vstoupili lépe domácí, aktivitou si vypracovali několik šancí a odměna přišla v 5. minutě. Špatnou rozehrávku hostující obránce Šůse zachytil Adam Černý a přesnou střelou přes soupeře nedal brankáři šanci.V aktivitě milevští nepolevovali a nadále byli po většinu času aktivnějším celkem. Podruhé ze své sítě hostující brankář Štochl lovil míček v 16. minutě, kdy se po kombinaci Loskota se Staňkem prosadil druhý jmenovaný. Dvoubrankové vedení si Došwiháci odnášeli i do kabin.

Druhá třetina byla pro domácí jako z říše snů. V této části milevští absolutně dominovali a po krásných akcích přidávali jednu branku za druhou. Domácí během druhé periody přidali do soupeřovo svatyně dalších 9 branek, hattricky dokonce zkompletovala dvojice Černý, Loskot. Soupeř naopak korigoval výsledek pouze jednou trefou.

Ve třetí třetině se utkání spíše dohrávalo. Soupeř během poslední části několikrát tvrdě dohrál naše hráče, ke zranění ale nedošlo. Po dalších pěkných akcích přidali další branky domácích Hrůza, opět Loskot a Kolář. Západočeský celek už pouze korigoval zásluhou Fialy a druhé branky Svejkovského výsledek na konečných 14:3.

FBC Došwich Milevsko 14:3 FBC Rokycany (2:0)(9:1)(3:2)

Góly a asistence: 5. Černý, 16. Staněk (Loskot), 21. Černý (Plocha), 21. Loskot, 25. Černý (Stráňka), 27. Kolář (Strouhal), 29. Loskot (Kotrba), 36. Hrůza (Dolejš), 36. Černý (Strouhal), 39. Strouhal (Trojáček), 39. Loskot, 45. Hrůza (Trojáček), 53. Loskot (Kotrba), 55. Kolář (Strouhal) – 26. Svejkovský (Štván), 46. Fiala (Svejkovský), 51. Svejkovský (Kozelka), Střely: 50:43, Vyloučení: 2:3, Využití: 0:0, Rozhodčí: Vladimír Buzický a Dominik Dolejš, Nejlepší hráči: Jan Loskot – Jakub Svejkovský

Sestavy: FBC Došwich Milevsko: Šimák ml. (Šimák st.) – Keyzlar, Trojáček, Stráňka, Plocha, Čáp – Černý, Kolář, Strouhal – Kotrba, Staněk, Loskot – Hrůza, Štván, Dolejš – Bečka

FBC Rokycany: Štochl (21.Nesét) – Štván, Šůs, Titl, Vitouš – Stelzer, Kozelka, Svejkovský, Nový, Mašek, Fiala, Ernest

Hodnocení zápasu od trenéra Jaromíra Hrůzy: V zápase jsme se poměrně rychle ujali vedení, což si myslím, že mělo odraz i v naší hře. Do přestávky jsme přidali ještě druhou branku, nicméně soupeř se snažil hrát velmi úsporně a hrozil především z brejků za podpory jejich tahouna Svejkovského, který našim obráncům dělal dosti problémy a ukazoval své kvality. Ve druhé části jsme chtěli soupeře donutit hrát více aktivně za pomocí zvýšeného pressingu a to hráčům Rokycan dělalo problémy a nám naopak neslo ovoce v podobě třech rychlých golů a odskočení na 5:0. Celá druhá třetina byla z mého pohledu rozhodující, protože jsme v ní byli velmi produktivní a soupeře tím donutili vystřídat golmany. Z našeho pohledu jde o zisk velmi důležitých 3 bodů, které v pozdější fázi sezony budou dle mého o to cennější, protože si myslím, že tento soupeř bude brát body i ostatním výše postaveným týmům. Hráče bych chtěl pochválit za to, jak zápas zvládli, že jsme se nenechali vykolejit a hráli stále svoje. Bylo vidět i ponaučení z předchozích zápasů, za což jsem moc rád a doufám, že se brzy všichni vrátíme mezi mantinely, abychom mohli hrát a navázat na zatím celkem solidní vstup do Divize.

Došwiháci před vynucenou pauzou během pěti zápasů nasbírali 9 bodů a v tabulce DIVIZE – C jsou v tabulce na skvělém 4.místě!

Elévové v nízkém počtu sbírali zkušenosti

V neděli 11.10. vyrazila naše druhá nejmladší kategorie elévové do Českého Krumlova na svůj v nové sezoně první a zároveň na nějakou dobu poslední turnaj.

Elévové poměřili síly s domácím Českým Krumlovem, Pískem a Štíry z Českých Budějovic. Trenéři Jaromír Hrůza a Patrik Plocha na turnaj odcestovali s pouze pěticí statečných. Nemoci a obavy rodičů výrazně oslabily kádr našich mladých nadějí. I přesto se Došwiháci na turnaji prezentovali statečným výkonem a v žádném zápase neztráceli. Bohužel v rozhodujících momentech byl o jednu branku vždy lepší soupeř, což ale nehrálo pro trenéry výraznou roli. Všichni si turnaj společně moc užili a věří, že se spolu zas brzy potkají na dalším turnaji!

Komentář trenéra Jaromíra Hrůzy: I přes komplikace se sestavou jsme se představili v dobrém světle. Ve hře jsme zapojili spoustu prvků, které do hráčů na trénincích dostáváme a to je velmi pozitivní. Že nám tam nenapadalo tolik golů není vůbec podstatné. Musím všechny moc pochválit a pevně věřím, že nase hra bude jen lepší, pokud udržíme nastavené tréninky. Děkuji také rodičům, kteří jsou svým ratolestem oporami, jedou s nimi turnaj a emočně ho společně prožívají.

Muži A za zavřenými dveřmi přivítají Rokycany

Poslední hrací víkend před miniminálně čtrnáctidenní pauzou je před námi. Na domácí palubovce se v rámci 5. kola Divize představí i naši muži A. Do města maškar přijede tým z Rokycan. Úvodní buly sobotního důležitého utkání je na programu v 18:00.

O soupeři

Celek Rokycan obsadil v loňské sezoně až 9. místo se ziskem 24 bodů. V úvodních čtyřech kolech nové sezony nasbíral náš sobotní soupeř 6 bodů za výhry proti Domažlicím a Pacovským Honzíkům, naopak dvě porážky přišly se Strakonicemi a Táborem. Rokycanský celek navázal před novým ročníkem spolupráci s FBC Plzeň, která formou střídavých startů využívá své bývalé juniory v týmu soupeře. Západočeský celek bodově táhne především Jakub Svejkovský, který během čtyř utkání nasbíral skvělých 10 kanadských bodů a drží se v popředí bodování celé soutěže! Za zmínku stojí také pět bodů Jakuba Košaře, čtyři kanadské body dokázal poté nasbírat dlouholetý tahoun Lukáš Bendek, který v loňském ročníku patřil s 50 body mezi nejproduktivnější hráče ligy.

Náš tým

Došwiháci mají po minulém víkendu rozhodně co napravovat. Na nepovedené utkání v Českých Budějovicích chce letošní nováček zapomenout a před pauzou zakončit prvních pět kol vítězstvím. ,,Zápas v Českých Budějovicích je už minulostí, soustředíme se na sobotní utkání, které chceme zvládnout a zakončit start ligy před přestávkou vítězně. Čeká nás těžký soupeř, ale pokud budeme koncentrovaní a disciplinovaní, tak věřím, že utkání zvládneme. “ nechal se před utkáním slyšet útočník Adam Černý.

Předzápasový komentář Lukáše Dolejše: Velmi důležitý zápas se sousedem z tabulky. Po minulém nepovedeném zápase chceme vše napravit. Poslední zápas před nucenou pauzou, která bude minimálně 14dní. Věřím že kluci se semknou a dají do toho vše. Utkání bude zvláštní i v tom, že se bude hrát bez diváků.

V sobotu vyrazí do Chotovin starší žáci. Ti zde narazí postupně na Štíry České Budějovice, domácí Tábor a Strakonice.

V neděli čekají další dva zápasy rezervní tým juniorů. V Českých Budějovicích vyzvou nejprve favorita soutěže z Písku a v odpoledním utkání se střetnou se Strakonicemi.

Bílí tým starší žáků čeká cesta do Strakonic, kde v rámci čtvrtého výkonnostního koše sehrají své zápasy s FA České Budějovicemi, Katovicemi a Netolicemi.

Jako poslední rozehrají svou sezonu elévové, které v neděli zamíří do Českého Krumlova.

Vyjádření klubu ke vzniklé situaci

Tak se nám sezona pěkně rozjela, každý tým už rozehrál svoje mistrovské soutěže. Bohužel se nám vrací situace, kterou už trochu známe z jara. Od pondělí vláda ČR v souvislosti s COVID opatřením přerušuje veškeré sportovní soutěže. Je to velice nemilé, ale pořád je zdraví přednější. Co to pro nás znamená? Ještě do neděle můžeme odehrát svoje zápasy a zatrénovat si v hale. Dnešní tréninky se v tělocvičnách už bohužel ruší. Všechny mistrovské zápasy tedy proběhnout podle předpokladů a věříme, že si je všichni patřičně užijeme. Nikdo nevíme, na jak dlouho budeme muset kvůli pandemii své soutěže odložit.

Plně si uvědomujeme, že minimálně čtrnátctidenní tréninkový výpadek by byl rapidně znát. Proto jsme operativně zamluvili tréninkové prostory venku na malé umělce a tréninkový proces se nepřerušuje díky projektu TRÉNUJEME VENKU. Každou kategorii tedy čekají tréninky venku s maximálním počtem 20 účastníků.

Pevně věříme, že tuto dobu opět přežijeme a že dokážeme všem, jací jsou sportovci díky své trénovanosti vysoce odolní a s každou překážkou se dovedou porvat na jedničku.

DRŽME SE A SPORTUJME

Nekoncentrovanost a zbytečná vyloučení stála muže v Českých Budějovicích tři body

V neděli 4.10. vyrazili muži A do Českých Budějovic. V krajské metropoli vyzvali těsně po obědě v rámci 4. kola Divize rezervu českobudějovických Štírů.

Zápas pro Došwiháky začal skvěle. Po třiatřiceti sekundách se do střely dostal Trojáček a přesnou střelou nad nohou Bicka poslal hosty do vedení. Domácí se dostávali do zápasu pomaleji, ale vyrovnat se jim přece jen podařilo velmi brzy. Od pravého mantinelu se dokázal vytočit Perek a zakrytou střelou vyrovnal. Domácí jako politi živou vodou byli na hřišti najednou lepším celkem a vytvářeli si šance, všechny ale dokázal zlikvidovat pozorný Kahoun. Největší příležitost ke skórování měli budějovičtí při trestném střílení. Domácí David Caha, který v letošní sezoně již několikrát okusil též druhou nejvyšší českou soutěž, ale na Kahouna nevyzrál.

Utkání bylo od začátku velmi vyhrocené. Několik sporných momentů rozhodčích udělalo ze zápasu slovní přestřelku, ale především tvrdou podívanou. Největším problémem milevského týmu po celou dobu klání byly zbytečná vyloučení. Došwiháci si na své konto připsali několik velmi zbytečných zápasů, díky kterýmž trávili hosté spoustu času na trestné lavici a na hřišti pouze ve čtyřech. Pouze přesilovková nemohoucnost domácí držela stále stav na přijatelném výsledku. Jedinou branku v druhé třetiny si ale přeci jen připsali domácí. Těsně před polovinou utkání se v přesilové hře dostal ke střele obránce Gucko. Jeho nenápadná střela byla ještě Kolářem tečována a zapadla za záda Kahouna. Za tohoto stavu se šlo i do třetí periody.

Do poslední periody vstoupili milevští velmi špatně. Po využité přesilovce od Fučíka a brance Cahy svítil po necelých čtyřech minutách stav 4:1 pro domácí a pro Došwiháky to vypadalo velmi špatně. To by ale nebyli Došwiháci, aby se vzdávali. Snížení přišlo ve 46. minutě, kdy se po krásném průniku nové akvizice Jana Loskota prosadil Dan Hrůza. Velmi dobrou příležitost na snížení měli milevští ve dvou přesilových hrách. Ujala se až druhá, ve které Adam Černý vymetl pavučinky v brance Bicka a rázem to bylo pouze o gól. Hosté poté přebrali výrazně iniciativu a byli lepším celkem. Několik velmi dobrých příležitostí ale promarnili a přišel trest. V 58. minutě se po rychlém brejku prosadil zkušený Havelka a i svým nesportovním gestem dal najevo všem, že zřejmě rozhodl o vítězi zápasu. Došwiháci poté ještě sáhli k odvolání brankáře a vytvořili si další šance. Po problémech v rozehrávce milevských naopak třiadvacet sekund před koncem udělal definitivní tečku střelou do prázdné branky Vacek a přisoudil důležité tři body domácím.

FBC Štíři České Budějovice 6:3 FBC Došwich Milevsko (1:1)(1:0)(4:2)

Gôly a asistence: 4. Perek (Caha), 28. Gucko (Havelka), 41. Fučík (Havelka), 44. Caha, 58. Havelka (Vojáček), 60. Vacek (Perek) – 1. Trojáček (Stráňka), 46. Hrůza (Loskot), 52. Černý (Plocha), Střely: 21:34, Vyloučení: 3:6, Využití: 2:1 + Keyzlar 10 os. trest, Diváci: 29, Rozhodčí: Kamil Vraspír a Petr Holeček

Sestavy: FBC Štíři České Budějovice: Bicek (Vondrys) – Tibitancl, Gucko, Žáček, Zelinka, Řehoř, Tinavský, Podlaha – Perek, Havelka, Fučík (C), Čížek, Caha, Bíca, Vacek, Svintek, Vojáček

FBC Došwich Milevsko: Kahoun (Šimák st.) – Mrzena (C), Keyzlar, Stráňka, Plocha, Fridrich – Černý, Trojáček, Kolář – Bečka, Staněk. Loskot – Hrůza, Štván, Kotrba

Komentář hlavního trenéra Jaromíra Hrůzy: Utkání plné velmi sporných momentů, jež vyeskalovaly v emoce, které jsme ve svých hlavách nezvládli a soupeři tím cestu dost ulehčili. Příliš velké množství oslabení, díky kterým se už zápas hodně těžce převracel. Přestože jsme byli na dosah vyrovnání a některé šance neproměnili, tak už nám chyběly síly, které jsme nechali v bránění. Nic, jdeme dál, na příští zápas budeme silnější.

Šanci na reparíát budou mít naši hráči nacházející sobotu, kdy za zavřenými branami přivítají od 18:00 aktuálně šesté Rokycany.

Mladší žákyně prožily premiéru v chlapecké kategorii

V neděli 4.10. vyrazily naše mladší žákyně do Soběslavi, kde je čekala premiéra v rámci Jihočeské ligy mladších žáků. V rámci třetího koše narazily postupně na Netolice, Jindřichův Hradec a Soběslav.

V prvním zápase narazila naše děvčata na Rafany z Netolic. Tento soupeř se předvedl již na milevském Dragon cupu a dalo se tedy očekávat velmi těžké utkání. Soupeř v tomto klání ukázal velkou kvalitu a zaslouženě vysoko zvítězil a na konci turnaje taktéž postoupil do vyššího výkonnostního koše.

V druhém klání se střetly milevské holky s Jindřichovým Hradcem, který měl ve svém týmu také několik děvčat. Ve vyrovnaném utkání trápila holky především koncovka. Několik slibných šancí nebylo proměněno a z vítězství se tedy radoval nakonec soupeř.

Jak už bývá zvykem, holky si nechaly to nejlepší na závěr. V posledním utkání nedělního dne čekala naše děvčata Soběslav. Došwihačky toužily vyhrát a na palubovce to bylo opravdu znát. Velmi často soběslavské kluky zavíraly na jejich půlce, ale většina gólových šancí končila na dobře chytajícím gólmanovy domácích. Naopak soupeř vytěžil z minima maximum a utkání nakonec dovedl do vítězného konce.

Došwihačky ve své premiéře nakonec přece jen nezískaly ani jeden bod a poroučí se pro příští turnaj do 4. výkonnostního koše.

Sestava: Kovářová Adéla, Balážová Tiffany – Černá Sabina, Čiháková Veronika, Čunátová Anna, Fischerová Eliška, Hyšková Amálie, Jírovcová Simona, Klímová Lucie, Lelková Anita, Prokopová Denisa, Vejdovcová Tereza

Komentář k turnaji trenérů Kováře a Fischera: Holky se kluků nezalekly a odehrály velmi dobrý turnaj.  Nicméně nám zápasy ukázaly, na čem ještě musíme při trénincích zapracovat. Děkujeme holkám za přístup k zápasům a předvedené výkony. Na závěr bychom rádi poděkovali rodičům za povzbuzování.Mladší žáci: Panteři na domácí palubovce s polovičním úspěchem

O uplynulé neděli se rozjel nový ročník Jihočeské ligy mladších žáků. V letošní sezoně se této soutěže účastní tři milevské týmy – dva týmy z klučičích řad a jeden dívčí tým.

Starší tým Pirátů odstartoval novou sezonu v prvním výkonnostním koši a především na domácí palubovce. V prvním utkání narazili milevští na 1. FbK Tábor. Utkání bylo od začátku v režii domácích, kteří na svého soupeře vlétli a předváděli pohledné akce. Skóre se nakonec zastavilo na stavu 8:2 pro Došwiháky, kteří tak odstartovali nový ročník na jedničku. V druhém utkání na turnaji s rivalem Písku nezačali milevští dobře a prohrávali. I přes postupný nápor se již skóre dotáhnout nepodařilo a vyrovnané utkání prohráli 2:5. Náročný turnaj pokračoval zápasem s Meťákem České Budějovice. Úvod utkání opět našim hráčům nevyšel a soupeř se dostal do vedení. Po přestávce ale Došwiháci předvedli fantastický obrat. Po krásných, rychlých kombinačních akcích obou formací skóre za velké podpory rodičů obrátili na konečných 8:5 pro tým z města maškar. V posledním nedělním zápase narazili svěřenci Zdeňka Duška na Štíry České Budějovice. I přes únavu obou celků po náročném dni, jsme mohli vidět nadstandardní florbal Jihočeské ligy. Oba týmy předvedly velmi dobrou hru, velmi vyrovnané utkání nakonec strhl na svoji stranu soupeř a zvítězil 2:4.

Došwiháci prožili povedený vstup do nové sezony na domácí palubovce. Po dvou vítězstvích a dvou porážkách nakonec obsadili konečné druhé místo a v nejlepším koši budou pokračovat i nadále!

Komentář k turnaji trenéra Zdeňka Duška: Velmi náročný turnaj hned na začátku sezony. Narazili jsme na opravdu kvalitní celky. Především utkání s Pískem a dvěma budějovickými celky měly opravdu kvalitu. Jsem opravdu spokojen s herním projevem. Kluci nevypustili žádný souboj a dařilo se nám předvádět kombinační akce. Ocenil bych také výkon brankáře, který nás v důležitých momentech podržel. Děkuji také rodičům, že kluky dorazili povzbudit.

Sestava: Novák – Kudrna, Barták, Řehoř, Kamír – Koudelka, Hrych, Dušek – Rataj, Bastl, Pešata

Mladším tým Žralokům vyrazil v neděli do Strakonic bohužel i bez svého hlavního trenéra Adama Černého, který odcestoval s muži A na utkání s Českými Budějovicemi. Ve druhém výkonnostním koši nečekalo Žraloky opravdu nic lehkého.

Hned první tvrdý direkt přišel pro kluky v zápase s domácím favoritem. Naši hráči byli zřejmě hlavami ještě v autech a soupeř si dělal na hřišti, co chtěl. I přes vysoký výsledek byl tento zápas obrovskou zkušeností pro nově tvořící mladý tým. V druhém zápase narazili Došwiháci na dívčí tým Meťáku České Budějovice. Ve vyrovnaném utkání byly nakonec úspěšněší soupeřky, které zvítězily 1:4. V posledním střetnutí na turnaji se střetli Došwiháci na modrý tým Štírů z Českých Budějovic. V tomto klání se milevští trápili v koncovce. I z posledního utkání tak nevyšli naši hráči vítězně a po porážce 0:4 obsadili na turnaji poslední místo a sestupují do 3. výkonnostního koše.

Sestava: Novotný – Fara, Vácha, Fořt, Plavec, Štolz, Vaniš, Stibor, Šoule

Komentář Davida Prokopa: První utkání nám vůbec nevyšlo. Soupeř ukázal velkou kvalitu a předčil nás ve všech činnostech. V ostatních zápasech jsme byli rovnocennými soupeři. Bohužel jsme se trápili v koncovce. Děkuji všem klukům za nasazení.

Muži A nestačili na Králův Dvůr, v Poháru Českého florbalu tedy končí

Na svatého Václava přivítali na domácí palubovce muži A v rámci 4. kola Poháru Českého florbalu třetiligový Králův Dvůr. Po skvělé pohárové jízdě si naši hráči brousili zuby i na velkého favorita.

Domácí na favorita vlétli a v průběhu první třetiny byli aktivnějším celkem. Po několika nevyužitých příležitostí přišla přece jen v 16.minutě odměna. Kdy udržel i přes velký tlak soupeřů míček na své hokejce Lukáš Trojáček a šikovně naservíroval balonek do velké šance Davidu Kolářovi, který se nemýlil a poslal domácí do vedení. S tímto skórem se odcházelo i do kabin.

Aktivita slibně prezentujících Došwiháků nepolevovala ani ve druhé části. Do dvoubrankového vedení šli milevští šest minut po přestávce, kdy Petr Dolejš našel pěkně před brankou Daniela Hrůzu a ten podruhé rozvlnil síťku branky Kohouta. Bohužel dvoubrankové vedení vydrželo 7 sekund. Po nahození Nového z pravého rohu si míček nešťastně srazil do branky domácí brankář Kahoun. Od tohoto momentu byl na hřišti úplně jiný Králův Dvůr. Hosté přidali na aktivitě a přebírali iniciativu. Vyrovnání přišlo v polovině utkání, kdy se prosadil aktivní Michal Nový. Obrat byl dokonán v 36. minutě. Po krásné průnikové přihrávce využil přesilovou hru Dvořák. O minutu později bylo ještě hůře, když hosty poslal do dvoubrankového vedení Daniel Riley. Toto vedení si hosté nesli i do druhé přestávky.

Po pauze Došwiháci se opět vrátili ke své hře. Na kýžené snížení došlo šest minut po přestávce. Nahození Keyzlara dokázal Kohout pouze vyrazit před sebe. V hloučku hráčů se nejlépe zorientoval Adam Černý a snížil na rozdíl jediné branky. Aktivita milevských nepolevovala. Domácí tým si vypracoval několik slibných šancí. Ani jedna z nich ale nebyla využita. Dvě minuty před koncem si domácí trenér Lukáš Dolejš před slibnou standardní situací vzal oddechový čas. Došwiháci sehráli standardní situaci opravdu špatně a naopak další branku přidali hosté. Poté sáhli ještě milevští ke hře se šesti hráči v poli. Své několikaleté zkušenosti z vyšší soutěže ale ukázali hosté a šestou brankou definitivně rozhodli o svém postupu do 5. kola Poháru Českého florbalu. I přesto se Došwiháci nemají rozhodně za co stydět a pohárová cesta se nedá hodnotit jinak než úspěšně!

FBC Došwich Milevsko 3:6 T.B.C. LUCERN Králův Dvůr (1:0)(1:4)(1:2)

Góly a asistence: 16. Kolář (Trojáček), 26. Hrůza (Dolejš), 46. Černý (Keyzlar) – 26. Kahoun vl., 30. Nový (Vlček), 36. Dvořák (Sluka), 37. Riley (Sluka), 59. Kodl (Sluka), 59. Konečný (Votava), Střely: 24:36, Vyloučení: 3:0, Využití: 0:1, Počet diváků: 81, Rozhodčí: Lukáš Teska a Jiří Kohnheiser

Sestavy: FBC Došwich Milevsko: Kahoun (Šimák st.) – Mrzena (C), Keyzlar, Stráňka, Plocha, Čáp, Čekan, Fridrich – Černý, Trojáček, Kolář – Bečka, Staněk. Koukol – Hrůza, Štván, Dolejš – Kotrba

T.B.C. LUCERN Králův Dvůr: Kohout (D. Kameš) – Vlček, Riley, Mráz, Balej, Uhřík, Svoboda – Eliáš, Sluka, Votava, Dvořák, Horký, Lešuk, Škoula, M. Kameš, Nový, Kodl, Konečný

Komentář k zápasu od trenéra Lukáše Dolejše: Velmi povedený výkon od našich borců. Dokázali jsme držet krok s týmem z Národní ligy. Pouť pohárem sice končí, ale tento tým dokázal dojít hodně daleko, což je velmi pozitivní. Děkuji soupeři za krásný a čestný zápas a přeji další úspěchy.

Fotoreport z pondělního pohárového utkání ▼

IMG_1241

Muži A si odvezli z Chýnova důležité tři body

O uplynulém víkendu bylo již 3. kolo Divize. Milevský tým zajížděl v neděli do nedalekého Chýnova, kde vyzval tým s netradičním názvem – Pacovští Honzíci.

Důležité utkání začalo svižně. Hned v první minutě střetnutí se po chybě domácího kapitána Doubka dostali do přečíslení Adam Černý a David Kolář a druhý jmenovaný otevřel skóre zápasu. Zároveň to byla první branka v našem klubu pro letní posilu ze střešovického Tatranu. Po úvodní brance si naši hráči vypracovali několik dalších dobrých příležitostí, ale skóroval naopak soupeř. Přesilovou hru využil Tomšů a bylo srovnáno. Ještě do pauzy se ale milevští dostali opět do vedení. Na levé straně útočného pásma dostal prostor Daniel Hrůza a po šikovném natlačení se do dobré střelecké pozice vrátil hosty do vedení. Za tohoto stavu se i odcházelo do kabin po první dvacetiminutovce.

V nedělním zápase vycházely Došwihákům vstupy do utkání. Po třiceti sekundách od začátku druhé třetiny se dostal ke střele Trojáček. Nepovedený pokus se ale odrazil od mantinelu a za záda domácího brankáře Mácy ho dokázal doklepnout Václav Strouhal. O dvě minuty později dostal o trochu více prostoru Voborský a tečovanou střelou snížil na 2:3. Velmi dobrým výkonem se především prezentovala první milevská formace, která držela často domácí pod tlakem. Další branku svěřenci trenéra Dolejše připsali ve 26. minutě, kdy Kolář procedil svoji střelu pod rukou Mácy – 2:4. Když ve 34. minutě utekl Strouhal a zakončil svůj únik další brankou, vypadalo to, že milevští již drží pevně utkání v rukou. Ještě do pauzy ale přišlo varování. Další střela tentokráte od kapitána Doubka zapadla po cloně za Kahouna a do kabin se tak odcházelo za stavu 3:5.

Důležitým faktorem nedělního zápasu byly přesilové hry. Ve 45. minutě se hosté nechali již po několikáté v zápase vyloučit a domácí trestali. Zásluhou Doubka to již bylo pouze o gól. Velmi důležitý moment přišel deset minut před koncem utkání. Domácí kapitán Matěj Doubek neproměnil svoji příležitost. Z následného brejku se naopak po přihrávce Černého prosadil již potřetí v zápase Václav Strouhal a milevští šli opět do dvoubrankového vedení. Domácí kapitán neunesl dění na hřišti a zcela nepochopitelně odhodil svoji hokejku. Za tento prohřešek ho rozhodčí potrestali dvouminutovým trestem. V nabídnuté přesilové hře přišel zřejmě nejhezčí moment zápasu, po pěkné kombinaci dvojice Černý – Strouhal druhý jmenovaný posunul hosty do tříbrankového vedení. Po velké radosti ale přišla facka. Hned od 18 sekund později po chybě milevské obrany v zápase hodně angažovaný Doubek svojí třetí brankou opět snížil. Po dalším vyloučení domácích ale přišel definitivním úder. Již pátou branku v utkání vsítil Václav Strouhal a definitivně rozhodl o vítězství Došwiháků. Pacovští poté neunesli konec utkání, kdy několikrát tvrdě atakovali mladší milevské hráče, což vedlo k dohadům mezi střídačkami i mezi diváky. Nic to ale nezměnilo na tom, že Došwiháci si připsali první venkovní vítězství v letošní sezoně!

Pacovští Honzící 5:8 FBC Došwich Milevsko (1:2)(2:3)(2:3)

Góly a asistence: 12. Tomšů (Doubek), 23. Voborský, 38. Doubek (Voborský), 46. Doubek, 53. Doubek – 1. Kolář (Černý), 16. Hrůza (Štván), 21. Strouhal (Trojáček), 26. Kolář (Černý), 34. Strouhal (Kolář), 51. Strouhal (Černý), 52. Strouhal (Černý), 56. Strouhal (Trojáček), Počet střel: 34:30, Vyloučení: 5:5, Využití: 2:2, Počet diváků: 66, Rozhodčí: Petr Holeček a Martin Draxler

Sestavy: Pacovští Honzíci: Máca (Mareš) – Diviš, Kubíček, Škoda, Vágner, Z. Zajíc, Voldřich, Kaufman, Krátoška, Doubek, F. Zajíc, Zadražil, Voborský, Tomšů

FBC Došwich Milevsko: Kahoun (Šimák ml.) – Trojáček, Keyzlar, Stráňka, Plocha, Čáp, Mrzena (C) – Černý, Kolář, Strouhal – Bečka, Staněk, Kotrba – Hrůza, Štván, P. Dolejš

Komentář trenéra Lukáše Dolejše k zápasu: Od začátku jsme si šli pevně za vítězstvím, výborný výkon od všech tří řad podpořený výborným výkonem brankáře. Škoda nečistého závěru utkání od soupeře. Vybojované a především důležité vítězství, které nás posune zase o něco dále.

Došwiháci se po dvou vítězstvích v řadě vyhoupli na 5. místo tabulky! V dalším kole milevští zajíždějí do Českých Budějovic, kde vyzvou rezervu tamních Štírů. Úvodní buly je naplánovano na neděli ve 12:15.