Silvestrovský turnaj 2019

Jako každý rok, i letos náš klub pořádal na sklonku roku klubový Silvestrovský turnaj.

V první části celého odpoledne a večera byl na programu tradiční turnaj. Letos se ho zúčastnilo 11 družstev. Po celou dobu turnaje panovala přátelská a fair – play atmosféra. Jak zaznělo při vyhlášení výsledků, vyhráli vlastně všichni zúčastnění. Poté následovala prezetance klubových akcí za rok 2019, kterými nás provedla moderátorská dvojice Lukáš Dolejš a Jaromír Hrůza. Po shrnutí uplynulého roku následovalo představení významných událostí, které nás čekají v tom nadcházejícím. Poté následovalo ocenění za práci celého trenérského štábu, který se mimo trenérů skládá také z jejich asistentů, rozhodčích, vedoucích družstev, webmastera, klubového grafika či dokonce sportovního redaktora. Nechybělo ani představení jednotlivých družstev a konkrétních hráčů. Celou akci zakončil velký přípitek všech zúčastněných. Připíjet rozhodně bylo na co, rok 2019 posunul náš klub opět o velký kus dopředu.

Na závěr jménem celého klubu Vám přejeme krásný a úspěšný rok 2019!

https://www.flickr.com/photos/doswich/albums/72157712466238777/page1

FatPipe DošwichDay

Ve středu 4. září od 18 hodin proběhne v milevské sportovní hale představení nové kolekce naší partnerské florbalové značky Fat Pipe. Členům klubu bude umožněn nákup za zvýhodněné ceny. Celou kolekci přijedou představit známé tváře, reprezentanti a patroni této značky.

Trenér dorostenců Lukáš Dolejš: „Pořád je zdraví důležitejší než sport.“

Pandemie koronaviru ukončila předčasně sezonu taktéž dorostencům, které před sezonou opustil velký počet hráčů 2002. Trenéři Lukáš Dolejš a Zdeněk Plocha tedy museli před sezonou tvořit nový ambiciozní tým. Letošní nejvyšší dorostenecká soutěž se hrála poprvé košovým systémem, což byla pro všechny velká změna. Sezóna nezačala pro naše hráče nejlépe. Postupem času se především dobrou prací na tréninku výkony a výsledky zlepšovaly. Během sezóny kluci sehráli velmi vyrovnané zápasy s velkými favority Florbal Chodov, Panthers Praha i FBŠ Slavia Plzeň a přece jen základní část zakončili v 1. výkonnostním koši a v 1.kole play off měli narazit na rivaly ze Strakonic. Ke zhodnocení sezony jsme si pozvali hlavního trenéra Lukáše Dolejše.

 Jak celkově hodnotíš sezonu?

Sezonu, i když byla zkrácená, hodnotím velmi pozitivně. Nezačala nám úplně šťastně, protože jsme měli hodně zraněných hráčů, ale postupem času se vše dostávalo do správného tempa a kluci odváděli velmi kvalitní výkony. Velmi pozitivně hodnotím, že jsme měli dvě družstva v této kategorii a to se odrazilo na zápasovém vytížení všech hráčů, což je velmi důležité pro jejich růst.

Jaké cíle jste si stanovili před sezonou a podařili se naplnit?

Na začátku jsme měli více cílů. Ten hlavní byl zapojit co nejvíce kluků do soutěžních zápasů. A to se nám povedlo v první lize u dorostu A i ve 2.lize u dorostu B. Dalším cílem bylo nachystat tak kvalitní přípravu, aby kluci z ní mohli těžit co nejdéle. To se myslím taky povedlo a všichni hráči si uvědomili její důležitost nejednou během sezony. Jedním z hlavních cílů bylo také zapojovat některé hráče do vyšší kategorie tedy do 1.ligy juniorů. Moc mě potěšilo, že kluci se brzy rozkoukali a někteří se stali pilíři juniorky. Po té mimosportovní stránce se mi moc líbilo, že kluci vytvořili skvělou partu a táhli za jeden provaz po celou sezonu. To je v našem klubu také velmi důležité.

Jak moc mrzí předčasné ukončení sezony před play off?

Tohle mě opravdu mrzí, ale bohužel nedalo se dělat nic jiného. Pořád je zdraví důležitější než sport. Dostali jsme se do play off a v něm už neodehráli ani minutu. Měli jsme soupeře, který byl k poražení a my jsme se mohli dostat mezi 24 nejlepších celků v republice. Je to veliká škoda, ale nic nenaděláme a florbalová kola se točí nadále.

Během sezony se dařilo zapracovávat do týmu několik starších žáků.
Jak jste s tímto spokojeni?

Tahle věc mě také velmi těší. Ve starších žácích se ukázalo dost hráčů, kteří velmi dobře zvládli nastoupit v první lize dorostenců, ale i kluci kteří velmi dobře odehráli zápasy za dorost B. Tohle je velmi důležitá věc a jsem moc rád, že kluci můžou takto sbírat velmi bohaté zkušenosti o kategorii výše. Je to jeden z našich cílů takto hráče posouvat a bude se to dít i v nadcházející sezoně.

Vyzkoušeli jste si oba výkonnostní koše. Jak moc velké byly rozdíly
mezi jednotlivýmu celky?

Myslím si, že rozdíl v kvalitě byl vcelku velký. Jsem moc rád, že jsme byli výkonnostně někde uprostřed a tudíž mohli vyzkoušet oba koše. Odehráli jsme hodně kvalitních zápasů především s Chodovem, ale také se Slavií Plzeň či pražskými Pantery. Na druhou stranu jsme si vyzkoušeli hrát i proti slabším ,kde jsme zase mohli zkusit jiné herní varianty. Jsem moc rád, že košový systém se může hrát. Přináší to spoustu atraktivních a zajímavých zápasů.

Jak moc složité bylo kluky motivovat při zápasech se dvouciferným skóre?

Odehráli jsme několik zápasů, kdy bylo skóre v náš prospěch opravdu vysoké, zejména proti FBŠ Plzeň, Strakonicím a Meťáku České Budějovice. Tyto zápasy byly opravdu těžké. Zejména v tom, že jsme museli pořád útočit do zatažené obrany. V těchto zápasech jsme si vyzkoušeli hru na jiných postech, hráči dostávali jiné taktické úkoly, které museli plnit každé střídání. V každém takovém to zápase jsme se snažili pro každého hledat individuálně rozvojovou věc, která by ho i v těchto zápasech rozvíjela.

V jakém složení funguje váš realizační tým? Jsou ve vašem týmu
nějací skutečně talentovaní hráči, na které by se fanoušci měli v
příštích sezonách soustředit?

Hlavním trenérem jsem byl já. Mým asistentem, bez kterého bych si veškerou činnost vůbec nedovedl představit, byl Zdeněk Plocha. Se Zdendou už fungujeme dlouhá léta a jsem moc rád, že to takto funguje. Navzájem se doplňujeme a myslím si, že se to velmi odráží na vývoji našich svěřenců. Těch talentovaných hráčů je v dorostu hodně. Někteří udělali výrazný skok, někteří soustavnou prací na sobě se posouvají neustále vpřed. Nebudu a ani nechci jmenovat. Přijďte se na tribunu podívat a věřte, že kolikrát budete udiveni, co ti kluci v patnácti, šestnácti letech už dovedou.

Lukáši, děkujeme moc za rozhovor a ať je příští sezona minimálně stejně úspěšná!

-cer-


Talentovaný brankář Adam Hejný hodnotí uplynulou sezonu

Smutně skončila sezona pro modrý tým staršíchv žáků. Kluci předváděli během sezony výborné výkony a jako největší favorit si kráčeli pro postup na MČR. Oporou týmu byl čtrnáctiletý brankář Adam Hejný, který během sezony vystřídal oba dva týmy starších žáků, zahrál si na turnaji regionálních výběrů a dokonce nakoukl i do nejvyšší dorostenecké soutěže. Adama jsme přizvali k rozhovoru, ve kterém nám shrnul sezonu z jeho pohledu.

Jak celkově hodnotíš sezónu?

Sezónu hodnotím velmi pozitivně. Všichni jsme do toho dali maximum a odvedli jsme výborné výkony v zápasech. Od začátku sezony jsme se neustále zlepšovali. Myslím si, že jsme skvělá parta kluků, která se podporuje. Opravdu na partě jsme si letos zakládali a byla významnou částí našeho úspěchu.

Jak moc mrzí předčasné ukončení sezóny?

Předčasné ukončení sezóny mě mrzí opravdu hodně. Měli jsme velkou šanci zahrát si na MČR, kde jsme mohli uhrát velmi dobré výsledky a získat nové zkušenosti do další sezony. Letos jsme měli opravdu velmi dobrý tým.

Během sezóny sis stihl zahrát za oba týmy. Jaká byla atmosféra v kabině?

Atmosféra v týmu byla velmi dobrá, i když jsme zrovna nepodali úplně optimální výkon, ale trenéři nás vždycky podpořili a probrali s námi naše chyby a v čem se zlepšit. Takže i z prohraných zápasů jsme si brali ponaučení. Byla to pro mě velká zkušenost zahrát si za oba týmy.

Patřil jsi ke dvojici golmanů za Jihočeský kraj na turnaji regionálních výběrů, jak hodnotíš turnaj a svůj výkon v porovnání ostatních?

Na výběrovém turnaji to bylo skvělé, sešla jsme se tam skvělá parta kluků a talentovaných hráčů. Výsledkově nám to úplně nevyšlo, ale o to nám tolik nešlo. Hlavne jsme se chtěli seznámit s florbalem na vyšší úrovni. Ze začátku jsem byl docela nervózní z tak velkého turnaje, kde byla konkurence opravdu vysoká, ale postupně času se to lepšilo a lepšilo. Dalo mi to hodně zkušeností do dalších zápasů. Každopádně to byl můj první takto velký turnaj a já si ho chtěl hlavně užít, což se povedlo.

Adame, prozraď nám ještě, jak těžké je u tebe skloubit školu s florbalem?

Vzhledem k tomu, že jsem zatím pouze v osmé třídě, tak to není tak náročné. Je mi jasné, že s postupem na střední školu to bude náročnější, ale já věřím, že i tuto překážku dokáži překonat.

V roli jednoho z trenérů působí i tvůj otec, jak moc to má vliv na rodinnou atmosféru a řešíte florbal i doma?

Florbal doma řešíme docela často a probíráme s taťkou moje nedostatky a na co se při tréninku zaměřit. Jsem rád, že je mi táta oporou jak doma, tak i při zápasech na střídačce. Je pro mě velkou odměnou, když mě pochválí za povedený zákrok.

V další sezóně přecházíš do dorostenců, čeká tě nejvyšší dorostenecká soutěž. Jak se těšíš a co očekáváš?

Na dorosteneckou ligu se hodně těším a i vzhledem k tomu, že už jsem tam odehrál pár zápasů, tak vím co od toho očekávat . Především čekám rychlejší a tvrdší hru a také větší napětí v zápasech. Doufám, že navážeme na výkony z letošní sezony a bude stejně úspěšní i o kategorii výše.

Klub během nouzového stavu a karantény připravoval cvičení v projektu Makej i doma, jak ses ty udržoval ve formě?

Do projektu Makej i doma jsem se také zapojil, ale především jsem dělal golmanské cvičení, se kterými mi pomáhl taťka. Musím říci, že to byla docela zábava. Natáčeli jsme s klukama videa a alespoň takto jsme mohli být v kontaktu. 

Adame, děkujeme za pěkný rozhovor a ať se v příští sezoně daří minimálně stejně jako letos!

-cer-

Sport pro každého aneb Pojď se hýbat

Sezóna nám předčasně skončila a děti rázem přišly o možnost nejen kolektivního sportování. Nyní uvolněná opatření nám dovolují pozvolna obnovit tréninkovou činnost.

Proto přicházíme s novinkou sportovního tréninku pro děti od 6 do 10 let, který pořádáme každé úterý od 16:30 na hřišti malé umělé trávy vedle rekonstrující se sportovní haly.

Jedná se o jakýsi zábavný sportovní kroužek, který 1x týdně dává možnost všem dětem bez nutnosti klubové příslušnosti přijít a pod vedením několika kvalifikovaných trenérů si užít různé sporty spolu s pestrým programem.

Klub si uvědomuje tíživou situaci rodičů, pro jejichž ratolesti jsou zavřené školy a s tím spojená tělesná výchova, díky které děti pravidelně sportovaly. Chceme, aby se všechny děti bavily sportem bez rozdílu toho o jaký sport se jedná, protože rozvoj všestranné pohyblivosti je v tomto věku zásadní, proto v žádném případě neklademe důraz na brzkou sportovní specializaci.

Michal Trojáček: „Přišli jsme opravdu o hodně. Sezonu jsme měli dobře rozjetou.“

Sezona byla předčasně ukončena také starším žákům, kteří měli sezonu rozjetou parádně. Starší žáci v letošní sezoně Jihočeské ligy nastupovali opět ve dvou týmech. Letošní ročník se poprvé odehrál košovým systémem, což byla pro všechny velká změna. Modří starší žáci prožili parádní ročník. Během sezony našli pouze jednou přemožitele a rázným krokem si kráčeli pro místenku na MČR. Z 27 dokázali kluci vyhrát hnedka 23! Bílí starší žáci se v letošní sezoně pohybovali převážně ve třetím koši, kde předváděli bojovné a postupně se zlepšující výkony. Po konci sezony jsme si k rozhovoru přizvali ještě trenéra Michala Trojáčka, se kterým jsme si o průběhu sezony popovídali.

Sezóna byla ukončena o něco dříve. Co to znamenalo pro starší žáky?

Přišli jsme opravdu o hodně. Sezonu jsme měli dobře rozjetou. Byli jsme na první pozici v tabulce Jihočeské ligy starších žáků. Vyhráli jsme jednoznačně základní část. Už jsme se připravovali na kvalifikaci, kde se rozhoduje o mistrovi Jihočeského kraje a o postup na MČR starších žáků. A v tu přišel zákaz. Nejprve velké zklamání, všichni celou sezonu makají, daří se jim a před cílovou páskou se to rozpadne. Hlavně nás mrzí, že kluci, kteří přecházejí do dorostu nemohli posbírat ještě více zkušeností a zážitků z případného postupu na MČR. Zdraví všech je ale samozřejmě na prvním místě.

Jak bys celkově zhodnotil sezónu?

S průběhem sezony jsme velmi spokojeni. Před začátkem sezony nastala pro nás velká změna, Jihočeská liga se začala hrát košovým systémem. Bylo pro nás velmi důležité, aby se kluci zlepšovali nejen fyzicky, herně ale i psychicky. Kluci byli rozděleni výkonnostně na dva týmy . Od modrých jsme očekávali týmovou herní vyrovnanost a udržení se v prvním koši, kam byli na začátku sezony nasazeni. V prvním koši jsme potkávali týmy, které byly s námi herně vyrovnány. To bylo to, co jsme od tohoto systému očekávali, hrát s vyrovnaným soupeřem, kde musíte bojovat až do konce. Při těchto zápasech jsme se hlavně psychicky zlepšovali, a to nám v loňské sezoně chybělo. Za kladné hodnotím přístup kluků, kteří nám ukázali psychickou připravenost, protože byly zápasy, které se rozhodovaly až v posledních minutách nebo vteřinách a tam tu psychiku potřebujete.

Bílí byli na začátek sezony nasazeni do čtvrtého výkonnostního koše. Kluci nám ukázali, že když se chce, tak je velmi jednoduché postupovat do vyšších výkonnostních košů, ale těžší je se tam udržet. To se bohužel nepovedlo a Bílí skončili na konci sezony opět ve čtvrtém koši. I přesto se u kluků ukázalo velké herní a fyzické zlepšení. Celkově kluci skončili na 12.místě.

Jak fungovala spolupráce mezi vámi trenéry? Ve starších žácích máme také dva týmy, jak jste si tedy rozdělili role?

Náš realizační tým je složen ze čtyř členů. V pozice trenérů spolu se mnou působí ještě Tomáš Habart a Lukáš Hejný. Pracujeme již spolu delší dobu a za mě funguje spolupráce na jedničku. Jako vedoucí týmu jsme před sezonou zařadili Pavlínu Kramperovou, která obstarává mravenčí práci v evidenci a komunikaci s rodiči. Za to jí patří velké poděkování. Společně se pak můžeme s kolegy věnovat pouze trénování, což je velmi důležité.

Jaké stránky týmu považujete za jeho přednosti, a na čem naopak budete chtít v příští sezoně zapracovat?

Za velké přednosti považuji týmového ducha. Kluci jsou kamarádi nejen na hřišti, ale i mimo něj. To se projevuje i při zápasech, kde kluci spolu na hřišti komunikují a nevyčítají si chyby, naopak na střídačce si tyto chyby proberou a zkouší to jinak. V příští sezoně budeme pracovat opět na všem, co je potřeba pro florbalovou hru tedy na fyzičce, individuálních dovednostech, týmovém duchu a psychice.

Jak často a v jakých počtech vaše kategorie trénuje? Na co se v trénincích zaměřujete?

V naší kategorii pracujeme s 26 hráči a trénujeme 3x týdně. Na trénincích dáváme možnost i dívkám a chlapcům z nižší kategorie, kteří se chtějí zlepšovat. Je těžší se vyrovnat starším klukům, ale každá povedená klička nebo vstřelená branka jim přidává na sebevědomí a podporuje psychiku. To se pak ukazuje i při hře v jejich kategorii. V trénincích se zaměřujeme na individuální dovednosti, týmovou hru, fyzickou stránku a hlavně psychickou stránku každého hráče.

Michale, děkujeme za rozhovor a ať se daří minimálně stejně dobře i v nadcházející sezoně!
KLUBOVÉ INFO aneb „šlápneme do pedálů a výpadek doženeme!“

Sezona nám předčasně skončila, ze dne na den nám bylo zakázáno trénování a hlavně život a zábava ve svých oblíbených kolektivech. Vše jsme ale přečkali a nyní už se snažíme o pozvolný návrat k běžnému chodu klubu včetně pravidelných tréninků. Klub vynakládá veškeré úsilí na to, abychom koronavirový výpadek pocítili co nejméně a do léta si všichni zvykli na běžný tréninkový režim. Od pondělí 11.5. nám tedy začínají tréninky všech kategorií.

Tréninky budou probíhat dle níže uvedených rozpisů a ve složení každé kategorie již pro sezonu 2020-2021. 

Přípravka        2012 a mladší

Elévové          2011-2010

Mladší žáci     2009-2008

Starší žáci       2007-2006

Dorost             2005-2004

Junioři            2003-2002

Muži               2001 a starší

TRÉNINKY OD 11.5.:

  • PŘÍPRAVKA + ELÉVOVÉ

  Trenéři: Pavel Kothera, Jaromír Hrůza, Patrik Plocha, Miloš Kahoun, Jan Chudoba, Veronika Řezbová

    ÚTERÝ           16:30-18:00    malá umělá tráva vedle sportovní haly

  • MLADŠÍ ŽÁCI

  Trenéři: Zdeněk Dušek, Adam Černý, Marek Kraus

            ÚTERÝ           16:00-17:30    1.zš hřiště

            PÁTEK           16:00-18:00    volná příroda

  • MLADŠÍ ŽÁKYNĚ

Trenéři: Ladislav Fischer, Aleš Kovář

            ÚTERÝ           18:00-19:30    malá umělá tráva vedle sportovní haly

            ČTVRTEK      18:00-19:30    inline plocha, zimní stadion

  • STARŠÍ ŽÁCI + DOROST

Trenéři: Michal Trojáček, Tomáš Habart, Lukáš Hejný

            STŘEDA        17:30-19:00    malá umělá tráva vedle sportovní haly

            PÁTEK   17:30-19:00           inline plocha, zimní stadion

  • JUNIOŘI + MUŽI

Trenéři: Lukáš Dolejš, Zdeněk Plocha, Jaromír Hrůza

            PONDĚLÍ       18:00-19:30    1.zš hřiště

            PÁTEK           19:00-20:30    inline plocha, zimní stadion

VÝHLEDOVÉ INFO:

  • Zakončení sezony budou probíhat vždy v rámci režie každé kategorie, protože nyní zatím není umožněno shromažďování takového počtu lidí, abychom uspořádali klasické celoklubové ukončení.
  • Věříme, že vývoj a rozvolňování okolo aktuální situace nám dovolí uspořádat plánované letní kempy, soustředění a Došwiháček. Více informací brzy.

Pro jakékoliv info neváhejte kontaktovat hlavního trenéra kategorie či manažera klubu Jaromíra Hrůzu na hruza@doswich.cz.

Adam Černý a Zdeněk Dušek hodnotí uplynulou sezonu mladších žáků

Sezonu ukončila předčasně pandemie také mladší žákům, kterým do konce sezony zbývaly odehrát ještě dva turnaje, milevský Dragon cup a prestižní turnaj Nisa open v Liberci, na kterém měla sezona vygradovat. Mladší žáci v letošní roce byli rozděleni v Jihočeské lize na dva týmy. Starší Panteři, tedy ročník 2007, patřil nejlepším v kraji a pohyboval se převážně v prvním koši. Mladší Žraloci sbírali zkušenosti a zvykali si na nový systém 5+1. K zhodnocení sezony jsme si pozvali oba trenéry Adama Černého a Zdeňka Duška.

Sezóna byla ukončena o něco dříve. Co to znamenalo pro mladší žáky?

Bohužel jsme přišli o dva ligové turnaje a námi oblíbený milevský Dragon cup. V červnu jsme poté chtěli vyrazit též na Nisa open do Liberce, kde měla naše forma vygradovat, bohužel i o tento prestižní turnaj jsme přišli. Nejvíce nás ale mrzí, ztráta spousta tréninků na kterých jsme kluky chtěli dále zdokonalovat a užili bychom si ke konci sezony, ať už na turnajích nebo trénincích ještě spoustu zážitků a legrace.

Jak byste celkově zhodnotili sezónu?

Se sezonou jsme maximálně spokojeni. Kluci plnili naše pokyny na jedničku a postupně se výrazně zlepšovali. Důležité pro nás především bylo, že chodili rádi na tréninky a florbalem se bavili, to je pro nás základ. Výsledky v této kategorii neřešíme, nejsou pro nás podstatné. Nejdůležitější pro nás je předvedená hra a zápal do hry. Tyto faktory byly v letošní sezoně na vysoké úrovni, což nás moc těší.

V letošní sezóně jste si rozdělili týmy podle ročníků. Jak jste spokojeni s tímto rozhodnutím?

Byli jsme naprosto spokojení. Kluci spolu již takhle působí několik sezon. Mladší Žraloci si nejdříve museli zvyknout na úplně jiný styl hry oproti kategorii elévů a nějakou dobu to samozřejmě trvalo, myslíme si, že to zvládli, ale na jedničku. Starší Panteři již jednu sezonu v systému 5+1 odehráli a bylo to znát. Kluci mají již mezi sebou nějaké týmové vazby a my jsme nechtěli narušovat neustálým měněním týmu.

Pracujete s nejpočetnější kategorií, jak i toto personálně zvládáte?

Ano, to je pravda. V uplynulé sezoně jsme měli na soupisce 29 hráčů, což je krásný počet a jsme za to moc rádi. Účast na tréninkách vždy byla vysoká, což si pochvalujeme a s takovým přístupem kluků se pak pracuje fantasticky. Zvládáme to společně, pouze na zápasy jsme vždy rozděleni a každý jede s jedním týmem. Komunikaci s rodiči a další důležité a nezbytné věci má na starosti vedoucí mužstva Ilona Hrychová, bez které si chod mladších žáků snad ani nedokážeme představit a moc ji za letošní sezonu ještě jednou děkujeme!

Není tajemstvím, že trénujeme i navíc v rámci volných víkendů na bonusových trénincích. Jak toto fungovalo?

Bonusové tréninky jsme zařadili již v elévech a nemůžeme si to vynachválit. V letošní sezoně jsme se přesunuli do tělocvičny ZŠ Bernatic, kde máme perfektní podmínky k trénování. Hráči chodí ve velmi zajímavém počtu a my se jim v menších skupinkách můžeme věnovat. Na těchto trénincích většinou pilujeme herní činnosti jednotlivce, která jsou nezbytné a každý hráč je musí neustále trénovat.

Nyní je dost prostoru na přemýšlení a přípravu nové sezony, jak to probíhá u vás?

Měli jsme lehký odpočinek, ale teď jsme se již vrhli do práce. Příští sezonu zůstáváme oba u mladších žáků a již společně plánujeme chod příští sezony a tréninkový proces. Jsme moc rádi, že již můžeme v menších skupinkách začít trénovat, protože nám to trenérům a věříme i hráčům moc chybělo.

Pánové, děkujeme moc za pěkný rozhovor a v této době především pevné zdraví a spoustu úspěchů v nadcházející sezoně!

-cer-

Návrat do historie: Postup dorostenců do nejvyšší soutěže

Píše se den 14.4. 2017 a milevští dorostenci včasně ráno odjíždějí společně se svými nejbližšími a fanoušky do Ledče nad Sázavou k odvetě kvalifikačního dvojzápasu se Světlou nad Sázavou. První zápas pro milevský celek dopadl na  jedničku. Po brankách Denise Plochy, Tomáše Duška, Martina Dolejše a hattricku Adama Černého dokázali zvítězit na domácí palubovce 6:3 a vytvořili si slušný náskok do odvety. První utkání ale pro milevské nezačalo příliš dobře. Po prvních sedmi minutách byl stav utkání 1:3 pro hosty a s mužstvem Lukáše Dolejše a Zdeňka Plochy to nevypadalo dobře. Poté ale Došwiháci začali soupeře přehrávat a ukázali, proč v sezoně doposud neprohráli. Po nadějném výsledku byli milevští tedy už pouze krůček od vysněného postupu. 

Odvetné utkání ale začalo opět pro milevské špatně a hned v první minutě prohrávali. Došwiháci se, ale opět nenechali rozhodit a rychle se jim podařilo vyrovnat. Postupem času se z utkání stala jednoznačná záležitost a hosté po krásných akcích přidávali jednu branku za druhou. Výsledek 10:5 jednoznačně posunul milevské dorostence k postupu do nejvyšší dorostenecké soutěže a mohla vypuknout velká radost se spoustou fanoušků!

Milevským dorostencům se v této sezoně povedla neskutečný kousek. V sezoně 2016/2017 odehráli 22 zápasů a ani v jednom zápase nenašli přemožitele a připsali si tedy skvělých 22 vítězství! 

Tehdejší sestava: Dvořák, Kahoun – Plocha P. (C), Süsmilich, Stráňka, Sedlák, Prokop, Trojáček – Dušek, Plocha D., Volf – Černý, Strouhal, Bečka – M. Dolejš, Staněk, Štván, Čechmánek, Blažková 

Vysněný a hlavně zasloužený postup znamenal další velký úspěch a podtrhl klubový vzestup! 

Trenéři Ladislav Fischer a Aleš Kovář hodnotí sezonu mladších žákyň

Sezóna díky pandemii koronaviru skončila předčasně také pro naši jedinou dívčí kategorii – mladší žákyně, které čekaly ještě tři ligové turnaje a milevský Dragon cup. Děvčata i přes dřívější konec sezony stihla odehrát šest ligových turnajů. Naše holky v letošní sezóně měřily síly pouze se Štírkami z Českých Budějovic a holkami z Písku. Naše děvčata po celou sezonu předváděla pod vedením dvojice Ladislav Fischer a Aleš Kovář velmi dobré výkony a několik turnajů dokázaly opanovat. Po konci sezony jsme si ke zhodnocením tuto dvojici trenérů pozvali.

Sezóna byla ukončena o něco dříve. Co to znamenalo pro mladší žákyně?

Holky neměly bohužel možnost sezonu dohrát tak, jak chtěly. Do konce chyběly ještě tři ligové turnaje, taky to znamenalo prozatímní odložení plánovaných neligových turnajů v Liberci, Brně a Praze kde se holky měly představit v dresu Došwihu a nebo Ivanti Tigers Jižní Město. Rovněž je prozatím odložen milevský Dragon Cup. Holky sice odehrály skvělou sezonu, ale ten pomyslný vrchol sezony jim bohužel nebyl dopřán.  

Jak byste celkově zhodnotili sezónu?

Přípravu na uplynulou sezonu jsme začali netradičně už v srpnu. Zaměřenou hlavně na fyzičku a od září jsme pak plně trénovali v hale. Myslíme si, že jsme přípravu zvládli velice dobře a že holky byly připraveny na maximum. To se nám v průběhu sezóny potvrdilo. Holky se postupně zlepšovaly, jak v individuálních dovednostech, tak i v těch herních, či týmových. Jednoznačně tedy můžemě říci, že sezónu považujeme za velmi úspěšnou. 

V letošní sezóně se naše děvčata utkala pouze se soupeřkami z Písku a Českých Budějovic. Jak se dařilo holky motivovat, když je na každém turnaji čekaly stejné protivnice?

To je bohužel realita holčičího florbalu, už druhou sezónu je liga složena ze tří týmů. Pro nás to převážně znamenalo vymyslet zajímavý program tak, abychom to holkám co nejvíce zpestřili. Podařilo se nám odehrát několik přípravných a modelových zápasů a byli jsme na EFT 2019 v Praze podpořit naše juniorské a seniorské reprezentantky. Tam mohly holky vidět ženský florbal té největší kvality, takže i to nám v konečném důsledku pomohlo při motivaci, holky pak měly chuť hrát a zlepšovat se.

Trénování děvčat v tomto věku je občas trochu oříšek. Jaké je to z pohledu tatínka/trenéra, když s holkami cloumají hormony?

Zatím ty hormony nejsou tak hrozný i když je to někdy skutečně výživné (smích). Trénování holek z pohledu táty, je pro nás stejné, jako z pohledu trenéra. Snažíme s k holkám přistupovat stejně a nedělat rozdíly. Otázka je ale, jaké to je pro naše dcery mít táty trenéry.

V průběhu sezóny se úspěšně dařilo spolupracovat s pražským celkem Ivanti Tigers. Jak tuto spolupráci hodnotíš a bude popřípadě v příští sezóně pokračovat?
Spolupráce s Tigers již funguje druhou sezónu, některé naše hráčky na konci minulé sezóny odehrály v dresu Tigers velké turnaje v Brně i Praze. V této sezóně jsme na dobrou spolupráci dokázali navázat. Dvě starší hráčky odešly na celou sezónu do Tigers na hostování. Proběhla přátelská utkání jak v Praze, tak i v Milevsku, kde to nebylo jen o florbale. Na přelomu roku s Tigers odjely tři naše hráčky na turnaj do Švédska.  Účastnili jsme se v Praze ligových utkání A týmu a třešničkou na dortu bylo výjezdní ligové utkání Tigers u nás v Milevsku, kde holky připravily ženám Tigers úžasnou atmosféru. Bohužel jsme toho měli připraveno ještě více, ale současná koranavirová situace nám nepřála. Takže se už těšíme na novou sezónu, kde bude výborná spolupráce pokračovat.

Nyní je dost prostoru na přemýšlení a přípravu nové sezony, jak to probíhá u vás?

Tak prozatím jsme řešili jen to, že bychom chtěli současný tým udržet, co nejdéle po hromadě. Proto bychom chtěli hrát v následující sezóně Jihočeskou ligu mladších žáků, bude to pro holky pestřejší, budou hrát proti více týmům, ale zároveň to bude i o dost těžší. Kluci už jsou v tomto věku fyzicky i technicky zdatní. Věříme ale, že se holky mezi kluky otrkají a posune je to zase o kus dál. S přípravou bychom chtěli začít hned, jak nám to situace dovolí. Musíme holky připravit na pětkový florbal. To bude pro nás pro všechny velká změna a pro nás dva náročný úkol.

Pánové, děkujeme moc za zajímavý rozhovor a v této nesnadné době především hodně zdraví a hodně zdaru v přípravě na novou sezónu!

-cer-

Klubové projekty v době koronavirové pauzy

Sezona 2019/2020 nám bohužel předčasně skončila v době, kdy každá soutěž mířila do finiše. Náš klub, ale ani v tomto nelichotivém období nelení a připravil pro klubové hráče, ale i pro širokou veřejnost dva zajímavé projekty. Více se o nich rozpovídal manažer klubu Jaromír Hrůza.

„ Když nastalo uzavření sportovišť a znemožnění společných tréninků díky vládním koro-opatřením, jejichž správnost, styl a podobu nechám na každém z vás, jsme byli nuceni reagovat na nastalou situaci, protože poskytovaný servis a komfort členů klubu je vždy na prvním místě. Během dvou dní jsme po boku i ostatních klubů a sportovců vytvořili projekt „Makej i doma“ s vlastními videi pro domácí cvičení a následně vlastní klubovou challenge.

PROJEKT „MAKEJ I DOMA“ kdykoliv 

V rychlé reakci jsme vytvořili speciální nový projekt „MAKEJ I DOMA“, který je jakousi doprovodnou baterií, kde pomocí vlastních pořízených klubových videí vedeme nejen členy ale i ostatní k pravidelnému cvičení na florbalové dovednosti a posílení těla. Projekt jsme spustili na webu pro celou veřejnost a získal si oblíbence nejen z řad členů klubů, ale uznání dostal i od odborníků, kterým se díky sociálním sítím dostal do hledáčku. Cvičení jsou velmi pestrá a snažili jsme se, aby byly co nejvíce komplexní. Nyní přišla doba zvolňování a my na ní prozatím reagujeme přerušením přidávání nových videí. Neznamená to ale, že by samotný projekt skončil. Záměrem celého projektu je, aby byl inspiraci kdykoliv a pro kohokoliv bez ohledu na dobu, opatření a další omezení. Projekt získal stálé místo na našem webu, kde pod záložkou (https://www.doswich.cz/makej-i-doma-2/) najdete všech 28 uplynulých dní, během kterých jsme pečlivě a svědomitě tvořili jednotlivá cvičení. Při troše volného času si je může kdokoliv rozkliknout a zlepšovat se v domácích podmínkách mimo klasické tréninky.

TÝMOVÁ CHALLENGE JE U KONCE

Druhým klubovým počinem během stavu nouze byla velká týmová challenge, kterou jsme spustili na pozadí stránek speciálně pro naše členy, protože jsme chtěli, aby dostali něco navíc a mohli z toho těžit i nadále. Jednalo se o pěti týdenní soutěž každodenních výzev, které byly pestrého zaměření od sportu, přes výživu, psychologii až po celkový zdravý životní styl. Soutěž obnášela každodenní péči správců, kteří soutěž pravidelně vyhodnocovali a vytvářeli. Celé hry se zúčastnilo 63 našich členů, kteří svědomitě plnili přichystané úkoly. Cílem úkolů nebylo pouze splnění samotného úkolu, ale především zamyšlení a jakási „výchova“ sportovce. Účastníci tedy například sestavovali vlastní jídelníčky, které je nutily k pozastavení se nad stravou před, během a po sportovním výkonu (zápase, turnaji či tréninku), protože zdraví máme jen jedno a strava je právě jeden ze zásadních faktorů, které zdraví a psychiku člověka ovlivňují. Chtěl bych všem soutěžícím moc poděkovat, protože to, jak se výzev zhostili, bylo leckdy až obdivuhodné. Navíc celá challenge pomohla díky společné skupině na sociální síti ke vzdálenému sblížení a většímu utužení party. Ještě jednou díky všem za to, jak se k celé mimořádné době postavili, moc si vážím přístupu každého. “

Jaromír Hrůza manažer klubu


Den dvacátý osmý

- úkol na DOVEDNOST

PRO HRÁČE – Cvičení na vedení a kontrolu míčku. Na menším prostoru si rozmísti předměty podle videa a poté s míčkem a florbalkou projeď. Zaměř se na přesnost a preciznost, poté můžeš přidat na rychlosti a následně i nekontrolovat míček pohledem.

PRO BRANKAŘE – Dnes je pro Došwiháky motivací opět nadaný Daniel Dolák ze spřáteleného klubu FBŠ Slavia Plzeň, který si pro nás pro změnu připravil žonglování jednou rukou. Dokážeš to stejně jako Dan? Danovi děkujeme.

- úkol na POSÍLENÍ TĚLA

Core cvičení na střed těla. Zaměř se na plynulé pozvolné a souběžné natahování nohy a ruky křížem. Doporučujeme počet 10-15 opakování po 3-4 seriích.

Veškerá videa jsou použita z dílny klubu, jenž byly během sezony postupně pořizovány pro chystanou klubou videobaterii.Zvládneš to jako oni?