FatPipe DošwichDay

Ve středu 4. září od 18 hodin proběhne v milevské sportovní hale představení nové kolekce naší partnerské florbalové značky Fat Pipe. Členům klubu bude umožněn nákup za zvýhodněné ceny. Celou kolekci přijedou představit známé tváře, reprezentanti a patroni této značky.

Celoklubové focení

Proběhne celoklubové focení jednotlivců. Nezapomeňte si vzít svoje dresy 🙂

Čas"Délka
(minut)"
Kategoriepočet hráčů
21:30Konec
15:30Příprava
16:000:30Přípravka10
16:300:30Holky15
17:000:45Elévové23
17:450:45Mladší žáci18
18:300:45Starší žáci23
19:150:45Dorostenci15
20:000:30Junioři15
20:300:30Muži A12
21:000:30Muži B12

Naši Dorostenci a Junioři vs Bohemians

V sobotu 7. 9. 2019 se naši dorostenci a junioři střetnou v přátelských utkání s kluky z FBŠ Bohemians v Milevské sportovní hale.

Zápas dorostenců začíná v 11:00 a zápas juniorů v 15:00.

Přijďte se podívat a podpořit naše kluky 🙂

Muži vybojovali postup do druhého kola Poháru Českého florbalu. Přes Písek už ale neprošli :-(

2. KOLO – 1. 9. 2019  – HALA SH MILEVSKO


 

Náhled

Podrobnosti

Datum Čas Liga Sezóna
1.9.2019 17:00 Pohár Českého Florbalu – 2. kolo 2019-2020

Výsledky

Klub1. tř.2. tř.3. tř.TVýsledek
Muži A0011Poražený
Písek2037Vítěz

Hřiště

SH Milevsko
J. A. Komenského 1034/37, 399 01 Milevsko, Česko

1. KOLO (24. – 25. 8)


O uplynulém víkendu začal pro milevské muže A Pohár Českého florbalu. První kolo se hrálo systémem turnaje o pěti týmech, kdy během víkendu proběhla vzájemná utkání. Čtyři nejlepší celky si poté zajistily postup do dalšího kola, kde se střetnou s týmy z další skupiny.

První zápas sehráli milevští proti ambicioznímu diviznímu soupeři 1. FbK Tábor, kterému podlehli Došwiháci 1:4. Ačkoliv Tábor měl daleko více ze hry a kvalita byla na straně husitů, tak milevští srdnatě odolávali a vzdorovali. Přestože šlo o soupeře, který již nějakou dobu hraje divizní celostátní soutěž a nyní s ambicemi na Národní ligu, výsledek tomu rozhodně nenapovídal.

•Tábor – Milevsko 

Druhý sobotní zápas proti TEXAS LONGHORNS byl o poznání v menším tempu a to milevským dělalo problémy, protože najednou šla i celá hra dolů a to hrálo zase do karet soupeři, kterému se dařilo stále držet se soupeřem krok. I přes několik slibných šancí se milevským utkání překlopit na svoji stranu nepodařilo a zápas tedy skončil smírně 3:3.

•Milevsko – Texas

Třetí a zároveň první nedělní zápas sehráli Došwiháci proti Sokolu Dobříš. Výsledek se během celého zápasu přeléval ze strany na stranu. Naši hráči měli celé utkání navrch, ale nedařilo se jim proměnit tutové šance a soupeř velice nebezpečně hrozil z brejkových situací.  Až v průběhu druhé třetiny se milevským podařilo odskočit o dvě branky a do třetí třetiny mohli jít s větším klidem. Bohužel ani dvoubrankový náskok nestačil a soupeři se podařilo vyrovnat. Pokud chtěl soupeř, ale postoupit do dalšího kola musel v tomto zápase zvítězit a proto minutu před koncem odvolal brankáře. Tuto situaci hosté nesehráli vůbec dobře a naši hráči trestali zásluhou mladíčka Adama Černého, který tímto gólem zkompletoval hattrick. Došwiháci si tedy připsali první výhru na turnaji a už si zajistili postup do další fáze poháru.

•Milevsko – Sokol Dobříš

Poslední zápas 1.kola byl proti opět soutěžně výše postavenému soupeři a to Florbalové akademii České Budějovice. V tomto zápase šlo o druhé místo na turnaji a tedy jestli bude v dalším kole čekat Došwiháky nedaleký Písek a nebo Strakonice. Zápas se pro milevské vyvíjel velmi dobře. Klukům nechyběl pohyb, kombinace a vytvořili si řadu šancí, které ale bohužel zůstávali neproměněné. Zásluhou dobré hry se Došwiháci přeci jenom ujali vedení 1:0, ale během prostřední části soupeř strhl vedení na svou stranu a před poslední třetinou střežil vedení 2:1. Rozhodující moment zápasu přišel na začátku poslední periody, kdy si milevští špatně pohlídali prostor před brankou a soupeř dokázal odskočit o dvě branky. I přes opět aktivní herní projev a několik šancí se podařilo už jen pouze snížit na konečných 2:3.

•Milevsko – FA České Budějovice

Milevští muži na turnaji tedy obsadili konečné třetí místo se ziskem 4 bodů a v dalším kole Poháru Českého florbalu přivítají 1.9. od 17:00 na svém hřišti FbC Písek. 

Letošní soustředění v Dražicích úspěšně za námi

Pět velmi náročných dní čekalo čtyři kategorie našeho klubu. Do Dražic odjeli ve středu 7.8 konkrétně mladší žáci, starší žáci, dorostenci a junioři. Trenéři jednotlivých kategorií nachystali velmi rozmanitý sportovní program, který byl především zaměřen na získávání vytrvalosti, síly a rychlosti. Jelikož v místě je i krásná sportovní hala tréninky byly zaměřeny i na florbalové dovednosti a herní situace. Jak už se stalo tradicí tak tuto sportovní činnost doplňoval i velmi zajímavý doprovodný, mimosportovní program.

Hned po příjezdu se ve středu začalo trénovat naplno. Jednotlivé kategorie měli předem pevně stanoven rozpis jednotlivých tréninkových jednotek. Byly využity jak venkovní sportovní hřiště tak samotná sportovní hala. Každé ráno po velmi neoblíbené rozcvičce, která spočívala ve výběhu zhruba tří kilometrů a řádném protažení, následovalo pět tréninkových jednotek,které byly naplněny jak sportovní činností tak i teoretickou přípravou a práci na psychologii týmu. Ze sportovní činností převládali silová cvičení, vytrvalostní hry, plyometrická cvičení na rozvoj rychlosti a samozřejmě koordinace a reakční rychlost. Vše bylo proloženo hrou. Jak florbalem tak jinými sporty a soutěžemi. Vše bylo doplněno zábavou a to velmi oblíbeným koupáním v místním rybníku, dále novinka a to jízda na nafukovacím lehátku na folii, tradiční barvení a zdobení triček a další novinkou byla návštěva fotbalového utkání krajského přeboru Dražice – Blatná.

Všichni hráči toto náročné soustředění zvládli na jedničku. I když program byl opravdu fyzicky našlapaný všichni k tomu přistoupili velmi pozitivně a se snahou se rozvíjet a posouvat svoji výkonnost dále. Důležitou součástí bylo skvělé stravování, které bylo nutné pro tak velký výdej energie. Jako každý rok soustředění splnilo své poslání i v ohledu vytvoření kolektivu, který má chuť a sílu celou sezonu pracovat naplno. Velký dík patří všem sedmi trenérům , kteří se o své svěřence starali s obrovským nasazením a úsilím.

DOŠWIHÁČEK 2019 se vydařil na jedničku

V pondělí 29.7. vše vypuklo. Ve sportovní hale v Milevsku odstartoval už
čtvrtý ročník příměstského sportovního tábora .Tento tábor je určený pro
děti od ročníku narození 2006 a mladší a je zaměřený především na
sportovní aktivitu dětí. Hlavním cílen je dětem ukázat cestu ke sportu,
budování vazby k pohybu a kolektivním činnostem. V pozadí nezůstává
diskuze o zdravém stravování a vůbec zdravém životním stylu. Bez mála
padesát mladých sportovců pod vedením sedmi trenérů prožívá týden v
pohybu a s ukázkou všech možných pohybových aktivit a sportů.

Hned v pondělí se všichni po řádné rozcvičce vrhli na pořádnou dávku pohybových dovedností, koordinačních cvičení a tolik chtěných her. Nechyběla ani ochutnávka různých sportů včele s vybíjenou, americkým fotbalem, házenou, fotbalem a florbal nesměl chybět. V úterý jsme odstartovali vše gymnastikou a odpoledne byl na programu tolik oblíbený plavecký blok, který jsme zrealizovali na milevském koupališti. Středa je tradičně blok spojený se Sokolem. Tedy nám patří celá sokolovna a pod vedením Veroniky a Lenky Řezbové vyzkoušíme všechny možné náčiní a cviky úplně z jiného soudku. Ve čtvrtek nás čeká atletika. Kde zkusíme různé disciplíny této královny sportu. Pátek bude kromě předávání diplomů a odměn, především ve znamení sportování ve volné přírodě. Účelem této aktivity je naučit mladé sportovce si najít i v lese, na louce, u rybníka sportovní aktivitu bez použití donesených pomůcek. Tato novinka je velmi očekávaná.

Letošní ročník opět přilákal spoustu mladých a nadějných sportovců, kterým se nechce být jen doma u různých moderních nástrah, ale chtějí se hýbat a bavit se sportem. Jsme moc rádi , že kladná odezva u rodičů posouvá náš příměstský kemp stále dál k nový myšlenkám a nápadům.

 

Video sestřih

FOTKY Z DOŠWIHÁČKU

Mladší žáci vyrovnali doposud největší úspěch na Prague Games v historii klubu

Jako již tradičně se na začátku července konal v našem hlavním městě největší mládežnický turnaj na světě – Prague Games. Tento turnaj si nenechali ujít ani naši mladší žáci, na které čekali ve skupině velmi těžcí soupeři.

Základní skupinu kluci rozehráli s týmem FBC Slovácko. V tomto zápase byli kluci hlavami ještě u babiček na prázdninách nebo někde u vody. Našim hráčům chyběl pohyb, kombinace a přestože Došwiháci výsledkově drželi se soupeřem krok, tak z pohledu hry tomu tak vůbec nebylo. Vše podtrhl vítězný gól soupeře v poslední minutě. V druhém zápase proti velkému favoritovi a rivalovi Tatranu Střešovice byli milevští velmi namotivovaní a již od prvního hvizdu hráli se 100% nasazení. I díky soupeřově podcenění se dařilo dostávat do vedení a prakticky celý zápas si jít za jediným cílem – vítězstvím. To se povedlo a mlži si za tento výkon zaslouží velkou pochvalu, protože na hřišti do jednoho nechali duši. V posledním zápase základní skupiny na naše naděje čekal lotyšský FKB SÄC, který patřil k velmi nevyzpytatelnému soupeři, kterého zdobila poměrně dobrá kombinační hra. Zápas z naší strany nebyl dobrý. I přes ne moc povedený výkon se nakonec kluci protrápili k důležitému vítězství 3:2 a jistotě 2. místa ve skupině.

V prvním kole play-off na nás čekala velmi silná FBC Bystroň Group Ostrava, které Došwiháci v pátek brzo ráno jednoznačně podlehli, a tak sestoupili do play-off „B“, které je určeno právě pro odpadlíky z prvního kola play-off „A“.

V osmifinále play- off B nastoupili milevští proti Olymp florbal. V tomto zápase naši hráči dominovali a díky méně houževnatému soupeři i daleko více mohli kombinovat a vyzkoušet si tak kombinace, které jim silní soupeři moc nedovolovali. Ještě tentýž den Došwiháci hráli večerní čtvrtfinále shodou náhod proti soupeři ze skupiny FBK SÄC. Byl to zápas, do kterého mladší žáci vstupovali se znalostí soupeře ze základní skupiny a hlavně poučeni z předešlých chyb, které se podařilo odstranit. Za vítězstvím kluky tlačila mohutná podpora z publika z řad rodičů a juniorů. I díky mohutné podpoře a především velmi dobrému výkonu tentokrát kluci nedali svému soupeři šanci a vysoko ho přehráli. V sobotním semifinále na mladší žáky čekal tým FbŠ Bohemians, klub který velmi dobře pracuje s mládeží a na úrovni dorostenců a juniorů patří ke špičce. Zápas se z naší strany nevyvíjel vůbec špatně, kluci se dostali brzo do vedení, ale soupeř s námi držel krok a nedovolil odskočení na více jak dva goly. Bohužel Došwiháci ke konci zápasu udělali pár chyb, které je  připravili minimálně o remízu. Závěrečný tlak vygradovaný hrou v šesti už byl málo, přestože šance na vyrovnávací branku byly.  

Sestava: Habart – Smrčina T., Řežábek, Prokop, Smrčina J., Kroupa – Dolejš, Sláma, Čunát, Kraus, Mrázek, Vácha

Komentář trenérů Jaromíra Hrůzy a Tomáše Habarta: ,, Naším úkolem bylo kluky nesvazovat žádnou taktikou, protože u této kategorie chceme hlavně, aby hráli a uměli se prosadit v soubojích, uvolnit s balonkem či bez něj. Často jsme apelovali na kombinační hru, neboť přesně tohle potom zúročíme v dalších zápasech a celkově v nové sezoně. U týmu jsem působil jako druhý trenér, přestože kluky běžně netrénuji, ale vůbec to nebylo překážkou. Myslím, že jsme celý tým po dobu turnaje tahali za jeden konec a kluky to neskutečně stmelilo.“

Starší žáci na Prague Games sbírali zkušenosti

Jako každý rok se od středy 10. až do soboty 13.7. konal v Praze největší mládežnický mezinárodní turnaj – Prague Games. Tento turnaj si nenechali ujít ani naši starší žáci. Kluci si tento turnaj jeli především užít a nasbírat nové a velmi cenné zkušenosti do dalších zápasů, které kluky budou čekat v nové sezóně.

První zápas Došwiháky čekal v hale v Kunraticích, kde se kluci střetli s velmi silným týmem z Lotyšska – Rubene. Soupeř v tomto zápase dominoval a potvrdil roli favorita. Ve druhém zápase se milevští střetli s FBŠ Olomouc. Po velmi rychlých akcích se náš tým opět dostal pod velký tlak a zápas se již nepovedl otočit v náš prospěch.

Druhý den v hale Kotlářce na náš tým čekal finský soupeř SB Vaasa P05. Naši kluci již s tímto týmem sehráli velmi vyrovnaný duel a bylo znát, že kluky již nesvazuje nervozita. I přes zlepšený výkon a několik vydařených akcí se nakonec nepovedl dovést zápas do vítězného konce. V prvním kole play – off čekal na kluky tým z hlavního města Slovenska – Snipers Bratislava. Soupeř byl po celou dobu zápasu aktivnější a i přes velkou bojovnost, která se klukům rozhodně nedá upřít byl soupeř nad síly našeho týmu.

Po této porážce spadli Došwiháci do play- off B, kde na ně v pátek ráno čekal na hale Slavia švýcarský Neuchatel United. Do tohoto zápasu kluci nastoupili s velkým odhodláním a bojovností, protože věděli, že jde o setrvání v turnaji a bylo to od samého začátku znát! Po výborných kombinacích, které byli zakončeny krásnými góly kluci drželi zápas ve své režii. Bohužel po povedeném prvním poločase přišlo lehké uspokojení a soupeř trestal. Během tří minut Neuchatel skóre otočil. Došwiháci si poté dokázali vytvořit několik slibných šancí, ale bohužel je zradila koncovka. Po závěrečném hvizdu svítilo na ukazateli skóre nepříznivý výsledek 3:4. Tato prohra znamenala pro starší žáky konec na turnaji. I přesto, že se zápasy nevyvíjely dle našich představ si kluci odvážejí velké zkušenosti a obrovský zážitek z celého turnaje.

Sestava: Adam Hejný – Milan Krtek, Jakub Veselý, Lubomír Silvestr, Jakub Hrdlička, Jakub Trojáček, Patrik Novotný, Martin Schorník, Šimon Douda, Denis Horek, Filip Baťala.

I přes dobrý herní projev nebylo dorostencům na Prague Games přáno

Od středy 10.7 do soboty 13.7 probíhal v Praze největší mezinárodní mládežnický turnaj – PRAGUE GAMES. Tohoto turnaje se také zúčastnili naši dorostenci, na které ve skupině G čekali soupeři ze třech národností – slovenský výběr Maskantje Juniors, dále švédský Ledberg a dobře známý Hradec Králové

První zápas naši hráči sehráli se slovenským výběrem. Byl to první zápas a tak částečná nerozehranost byla znát. Zápas byl celkem vyrovnaný, ale soupeř  si vytvořil více gólových příležitostí a některé proměnil. Na konci zápasu tedy svítilo nepříznivé skóre 1:4. Druhý zápas odehráli dorostenci ve středu večer. Soupeřem dorostencům byl dobře známý soupeř z ligy – Hradec Králové. V tomto zápase se milevští borci už výrazně prosadili a předvedli krásné kombinace, po kterých padaly povedené góly. Tento zápas Došwiháci zcela ovládli a  vyhráli 6:2.

V raním čtvrtečním zápase kluci narazili na nejsilnějšího protivníka ve skupině – švédský Ledberg. Po vyrovnané hře a velmi dobrém výkonu brankáře Petra Šimáka,  ale nakonec vyhrál šťastnější soupeř 2:0.  Došwiháci tedy po prohře obsadili třetí místo ve skupině a v prvním kole play – off na kluky čekal velmi těžký protějšek, byl to tým Chodova. Kluci se na tento zápas velmi těšili, protože hlavně kvůli těmto zápasům na tak silně obsazený turnaj jezdí. Velká chuť do hry a maximální nasazení přineslo ovoce už v páté minutě, kdy do vedení poslal náš tým Lukáš Trojáček. Zápas měl obrovské tempo a šance byly na obou stranách. Chodovu se podařilo na konci první půlky a na začátku druhé skóre otočit. Naši borci se však nevzdávali a dostali věhlasný klub pod tlak. Z tohoto tlaku vyústilo vyrovnání na konečných 2:2. Ke slovu přišli tedy nájezdy, ve kterých byli bohužel šťastnější hráči Chodova.

Tato smolná porážka nás poslala do play – off B , kde na kluky čekal v pátek brzo ráno švédský IBK Vanersborg. V tomto zápase začali naši hráči na jedničku, během šesti minut vedli o dva góly. Po té Došwiháci měli spoustu šancí, kdy kluci čtyřikrát netrefili prázdnou bránu.Tato lehkovážnost náš tým jak se později ukázalo stála vítězství. Soupeř se dostal do hry dvěma slepenými góly. Naši borci šli ještě jednou do vedení,ale pak střílel soupeř a odskočil na 3:5. Snížení v závěru zápasu ještě vykřesalo jiskřičku, ale vyrovnat už se bohužel nepodařilo. Touto porážkou turnaj pro kluky skončil. Dorostenci sehráli na turnaji kvalitní a vyrovnané zápasy se špičkovými týmy a ukázali svoji kvalitu.

Soupiska: Šimák – Trojáček, Keyzlar, Wolf, Kotrba – Loskot Jakub, Blahuta, Šobek, Palečko, Štván

Komentář trenéra Lukáše Dolejše: ,, Tento turnaj hodnotím jako vydařený. Dává nám totiž možnost se potkat s mužstvy té největší světové kvality. Je to zkušenost, kterou nikde jinde nezískáme.Proto na tyto turnaje jezdíme a spolu s celou atmosférou a vůbec společným životem si po dobu 4 dní turnaj v Praze velmi užíváme. „

Junioři na Prague Games nenašli v základní hrací době přemožitele

Junioři Došwihu Milevsko vyrazili ve středu brzo ráno na svůj první test před novou sezonou do Prahy na největší mládežnický turnaj – Prague Games. V základní skupině na ně čekali soupeři ze třech různých národností – slovenský tým Snipers Bratislava, český Rožnov pod Radhoštěm a švédské Tyreső Trollbäcken.

Jako první se ve středu odpoledne střetli se slovenským týmem Snipers Bratislava. Došwiháci do zápasu vstoupili lépe a po prvním poločase zaslouženě vedli 2:0. Bohužel na začátku druhé půle přišel menší výpadek a soupeř srovnal. Rozhodující moment přišel dvě minuty před koncem, kdy se milevským podařil rychlý protiútok a zvrátili vedení na svou stranu. Když to vypadalo na závěrečný tlak týmu ze slovenského hlavního města přišel ještě jeden úder ze strany milevských a bylo rozhodnuto – výborný vstup do turnaje. Ve večerním klání čekal na Došwiháky tým z Rožnova pod Radhoštěm , který na kluky vlétl a hned po 29 sekundách vedl. Soupeř z Moravy praktikoval styl hry , který našim hráčům příliš neseděl a dlouho se s ním srovnávali. Po prvním poločase ale nakonec svítil vyrovnaný stav. Do druhé půle vstoupil úplně jiný tým a Došwiháci si vypracovali několik šancí, které bohužel zůstaly nevyužity a týmy si tak body v tomto zápase rozdělily za remízu 2:2.

Ve čtvrtek po obědě čekal kluky boj o první místo se švédským Tyreső Trollbäcken. Tento soupeř praktikoval velmi tvrdý a důrazný styl florbalu založený na výborné obraně. Utkání bylo dlouho bez branek. V polovině druhé půle Došwiháci nabídli soupeři přesilovou hru, která se švédskému týmu podařila se štěstím využít a Tyreső se tak dostalo do vedení. Došwiháci tedy potřebovali k výhře ve skupině vstřelit 2 branky. Velký tlak nakonec přinesl v závěru branku, která ale znamenala pouze remízu, která odsunula milevské na druhé místo ve skupině. V prvním kole play – off čekal na Došwiháky od osmi večer ve Vršovické hale velmi silný švédský celek – Lindas Waves. Na tento zápas dorazily podpořit juniory ostatní došwihácké týmy a jejich podpora byla opravdu znát. Zápas ve velkém tempu a skvělé atmosféře byl velmi vyrovnaný. Do vedení se dostali milevští, kteří dokázali proměnit hned svoji první velkou šanci. Na konci prvního poločasu nabídl soupeř našim hráčům přesilovku, která se ale příliš nepovedla a dokonce se prosadil Lindas a bylo srovnáno. V druhém poločase oba týmy pokračovali v dobrém výkonu, ale ani jeden celek se nedokázal prosadit a o vítězi tak musely rozhodnout samostatné nájezdy. V těch byl bohužel úspěšnější soupeř a zajistil si tak postup do dalšího kola. Na Došwiháky tak čekalo play – off B. Rozhodně se ale za svůj výkon nemusí stydět, kluci odehráli vyrovnanou partii s týmem, který hraje nejlepší švédskou soutěž.

V osmifinále play – off B čekal na kluky v pátek odpoledne švýcarský Fribourg. V tomto zápase byli milevští aktivnějším celkem a brzo se ujali vedení. Poté měli naši hráči několik šancí na zvýšení vedení, které se ale nepodařily využít a přišel trest. První šanci dokázal soupeř ze země helvétského kříže využít a srovnal. Více branek v zápase už nepadlo a opět o postupujícím musely rozhodnout samostatné nájezdy. Nemohoucnost v nájezdech neopustila Došwiháky ani podruhé a opět se z vítězství bohužel radoval soupeř. Pro juniory touto porážkou turnaj skončil. Kluci zanechali opět na největším mládežnickém turnaji dobrý dojem. Ani v jednom zápase nezaostali a nenašli v základní hrací době přemožitele, což je skvělé!

Komentář trenéra Lukáše Dolejše: ,, Důvodem proč na tento největší mezinárodní turnaj jezdíme je jednoznačně konfrontace s nejlepšími týmy na světě. I když nejvyšší juniorská domácí liga nám nabízí spoustu nových zkušeností vždy je výborné naše kluky vidět i v soubojích se zahraničními týmy a to z těch nejvyspělejších florbalových zemí. Tedy Finska, Švédska a Švýcarska. Předvedené výkony na tomto turnaji mě utvrzují v myšlence, že tréninkové procesy a vůbec vedení celého klubu jdou správným směrem, jelikož jsme dokázali hrát s každým týmem velmi vyrovnané partie a ani v jednom zápase nepropadli, což je na klub našich rozměrů úspěch. Samozřejmě je stále co zlepšovat , ale o to víc můžeme naše tréninky a přípravu vyladit, aby jsme se ještě posunuli. Myslím, že je i velmi dobré tuto zkušenost klukům dopřát a pro tvorbu týmu do nové sezony je to klíčová záležitost. „