FatPipe DošwichDay

Ve středu 4. září od 18 hodin proběhne v milevské sportovní hale představení nové kolekce naší partnerské florbalové značky Fat Pipe. Členům klubu bude umožněn nákup za zvýhodněné ceny. Celou kolekci přijedou představit známé tváře, reprezentanti a patroni této značky.

V zápase proti FBŠ Slavia Plzeň junioři zvládli neskutečný obrat z 0:7 na 9:8

V neděli milevští narazili na druhý plzeňský celek v soutěži – FBŠ Slavia Plzeň, která okupovala třetí pozici a dal se tedy očekávat ještě těžší zápas.

První třetina byla pro milevské třetinou hrůzy. Plzeňští na svého soupeře vlétli a vypracovali si několik šancí. Milevští měli také své šance, ale několikrát se projevilo staré známe nedáš – dostaneš a produktivita hostů byla opravdu obdivuhodná. Po velmi nepovedené třetině svítil na tabuli stav 0:6 pro soupeře a vypadalo to na jasný zápas. Stejným stylem pokračoval zápas i v druhé třetině. Po 25 sekundách už to bylo 0:7 a plzeňští si dělali na hřišti co chtěli. Vše se zlomilo ve 23. minutě, kdy přišel kýžený gól na milevské straně. Prosadil se z dorážky Petr Dolejš. Neutekla ani minuta a další branka milevských vryla klukům novou krev do žil a naději, že utkání ještě není ztraceno. Na jednou bylo na hřišti úplně jiné mužstvo plné energie a chuti se zápasem ještě něco udělat. I přes několik šancí se další branka dlouho vstřelit nepodařila. Na konci třetiny se nakonec domácí přece jen dočkali, rychlou souhru dokázal proměnit Adam Černý a do kabin se šlo za stavu 3:7. To co se stalo ve třetí třetině asi zůstane dlouho v paměti všem účastníkům nedělního odpoledne v milevské sportovní hale. Vše načal trefeným volejem Jakub Štván. Po dvou minutách navázal Martin Dolejš a bylo to najednou jen o dvě branky. Bohužel poté přišla špatně pokrytá standardní situace a plzeňští dokázali opět odskočit o tři branky. Došwihácka krasojízda ale nebrala konce. Po pěti sekundách bylo opět sníženo. V 53. minutě už to bylo pouze o jeden gól zásluhou přesně střely Petra Dolejše a atmosféra v hale byla skvělá. Všichni tlačili domácí za vyrovnání a dočkali se v 56. minutě, kdy si Dan Hrůza pohrál s hostujícím brankářem a rozpoutal obrovskou radost. Ovšem zbývaly stále čtyři minuty do konce zápasu, ve kterých oba týmy chtěli utkání rozhodnout. Nakonec se i přes některé závary domácích otočit utkání v základní hrací době nepodařilo a šlo se do prodloužení. V něm sáhli Došwiháci k powerplay a dlouho svého soupeře drželi na jeho polovině. Po jedné střele dokonce zazvonila tyč plzeňské svatyně, ale branku se nakonec vstřelit nepodařilo a šlo se do nájezdů. V nich nakonec milevskou pohádku završil mazáckým nájezdem Jan Loskot a rozpoutal obrovskou radost a nadšení v hale. Fantastický obrat přisoudil milevským dva body a posunul je na 5. příčku tabulky!

Sestava: Kahoun (Tvrdík) – Kotrba, Soulek, Trojáček, Čáp – Černý, Strouhal, Loskot – P. Dolejš, M. Dolejš, Hrůza – Pátek, Štván, Chudoba

Spolupráce s Dětským domovem ze Zvíkovského Podhradí

Náš klub navázal spolupráci s Dětským domovem ze Zvíkovského Podhradí. Cílem této spolupráce je ukázat dětem, které nemají tolik příležitostí a možnosti sport jako takový. Po velmi vstřícné domluvě s panem ředitelem Finkem slovo dalo slovo a výsledkem bylo že se toto úterý objevila první skupinka dětí u nás na tréninku. Všichni jsme si pohybu jak s florbalkou tak bez užili a všichni byli moc spokojení. Hned po skončení tréninku bylo všem jasné že toto nebylo poslední setkání a že spolupráce mezi klubem a dětmi od hradu bude pokračovat.

Rodičovské schůzky

Rodičovské schůzky (kromě starších žáků) s trenéry proběhnou 17. září v milevské sportovní hale buď na tribuně nebo ve fitness sálu. Harmonogram úterních schůzek viz tabulka.

ČasKategorie
17:30Holky
18:00Přípravka
18:30Mladší žáci
19:00Elévové

Starší žáci budou mít schůzku ve středu 18. září od 16:45.

Naši Dorostenci a Junioři vs Bohemians

V sobotu 7. 9. 2019 se naši dorostenci a junioři střetnou v přátelských utkání s kluky z FBŠ Bohemians v Milevské sportovní hale.

Zápas dorostenců začíná v 11:00 a zápas juniorů v 15:00.

Přijďte se podívat a podpořit naše kluky 🙂

Muži vybojovali postup do druhého kola Poháru Českého florbalu. Přes Písek už ale neprošli :-(

1. KOLO (24. – 25. 8)

O uplynulém víkendu začal pro milevské muže A Pohár Českého florbalu. První kolo se hrálo systémem turnaje o pěti týmech, kdy během víkendu proběhla vzájemná utkání. Čtyři nejlepší celky si poté zajistily postup do dalšího kola, kde se střetnou s týmy z další skupiny.

První zápas sehráli milevští proti ambicioznímu diviznímu soupeři 1. FbK Tábor, kterému podlehli Došwiháci 1:4. Ačkoliv Tábor měl daleko více ze hry a kvalita byla na straně husitů, tak milevští srdnatě odolávali a vzdorovali. Přestože šlo o soupeře, který již nějakou dobu hraje divizní celostátní soutěž a nyní s ambicemi na Národní ligu, výsledek tomu rozhodně nenapovídal.

•Tábor – Milevsko

Druhý sobotní zápas proti TEXAS LONGHORNS byl o poznání v menším tempu a to milevským dělalo problémy, protože najednou šla i celá hra dolů a to hrálo zase do karet soupeři, kterému se dařilo stále držet se soupeřem krok. I přes několik slibných šancí se milevským utkání překlopit na svoji stranu nepodařilo a zápas tedy skončil smírně 3:3.

•Milevsko – Texas

Třetí a zároveň první nedělní zápas sehráli Došwiháci proti Sokolu Dobříš. Výsledek se během celého zápasu přeléval ze strany na stranu. Naši hráči měli celé utkání navrch, ale nedařilo se jim proměnit tutové šance a soupeř velice nebezpečně hrozil z brejkových situací.  Až v průběhu druhé třetiny se milevským podařilo odskočit o dvě branky a do třetí třetiny mohli jít s větším klidem. Bohužel ani dvoubrankový náskok nestačil a soupeři se podařilo vyrovnat. Pokud chtěl soupeř, ale postoupit do dalšího kola musel v tomto zápase zvítězit a proto minutu před koncem odvolal brankáře. Tuto situaci hosté nesehráli vůbec dobře a naši hráči trestali zásluhou mladíčka Adama Černého, který tímto gólem zkompletoval hattrick. Došwiháci si tedy připsali první výhru na turnaji a už si zajistili postup do další fáze poháru.

•Milevsko – Sokol Dobříš

Poslední zápas 1.kola byl proti opět soutěžně výše postavenému soupeři a to Florbalové akademii České Budějovice. V tomto zápase šlo o druhé místo na turnaji a tedy jestli bude v dalším kole čekat Došwiháky nedaleký Písek a nebo Strakonice. Zápas se pro milevské vyvíjel velmi dobře. Klukům nechyběl pohyb, kombinace a vytvořili si řadu šancí, které ale bohužel zůstávali neproměněné. Zásluhou dobré hry se Došwiháci přeci jenom ujali vedení 1:0, ale během prostřední části soupeř strhl vedení na svou stranu a před poslední třetinou střežil vedení 2:1. Rozhodující moment zápasu přišel na začátku poslední periody, kdy si milevští špatně pohlídali prostor před brankou a soupeř dokázal odskočit o dvě branky. I přes opět aktivní herní projev a několik šancí se podařilo už jen pouze snížit na konečných 2:3.

•Milevsko – FA České Budějovice

Milevští muži na turnaji tedy obsadili konečné třetí místo se ziskem 4 bodů a v dalším kole Poháru Českého florbalu přivítají 1.9. od 17:00 na svém hřišti FbC Písek.

Letošní soustředění v Dražicích úspěšně za námi

Pět velmi náročných dní čekalo čtyři kategorie našeho klubu. Do Dražic odjeli ve středu 7.8 konkrétně mladší žáci, starší žáci, dorostenci a junioři. Trenéři jednotlivých kategorií nachystali velmi rozmanitý sportovní program, který byl především zaměřen na získávání vytrvalosti, síly a rychlosti. Jelikož v místě je i krásná sportovní hala tréninky byly zaměřeny i na florbalové dovednosti a herní situace. Jak už se stalo tradicí tak tuto sportovní činnost doplňoval i velmi zajímavý doprovodný, mimosportovní program.

Hned po příjezdu se ve středu začalo trénovat naplno. Jednotlivé kategorie měli předem pevně stanoven rozpis jednotlivých tréninkových jednotek. Byly využity jak venkovní sportovní hřiště tak samotná sportovní hala. Každé ráno po velmi neoblíbené rozcvičce, která spočívala ve výběhu zhruba tří kilometrů a řádném protažení, následovalo pět tréninkových jednotek,které byly naplněny jak sportovní činností tak i teoretickou přípravou a práci na psychologii týmu. Ze sportovní činností převládali silová cvičení, vytrvalostní hry, plyometrická cvičení na rozvoj rychlosti a samozřejmě koordinace a reakční rychlost. Vše bylo proloženo hrou. Jak florbalem tak jinými sporty a soutěžemi. Vše bylo doplněno zábavou a to velmi oblíbeným koupáním v místním rybníku, dále novinka a to jízda na nafukovacím lehátku na folii, tradiční barvení a zdobení triček a další novinkou byla návštěva fotbalového utkání krajského přeboru Dražice – Blatná.

Všichni hráči toto náročné soustředění zvládli na jedničku. I když program byl opravdu fyzicky našlapaný všichni k tomu přistoupili velmi pozitivně a se snahou se rozvíjet a posouvat svoji výkonnost dále. Důležitou součástí bylo skvělé stravování, které bylo nutné pro tak velký výdej energie. Jako každý rok soustředění splnilo své poslání i v ohledu vytvoření kolektivu, který má chuť a sílu celou sezonu pracovat naplno. Velký dík patří všem sedmi trenérům , kteří se o své svěřence starali s obrovským nasazením a úsilím.

padesát mladých sportovců pod vedením sedmi trenérů prožívá týden v
pohybu a s ukázkou všech možných pohybových aktivit a sportů.

Hned v pondělí se všichni po řádné rozcvičce vrhli na pořádnou dávku pohybových dovedností, koordinačních cvičení a tolik chtěných her. Nechyběla ani ochutnávka různých sportů včele s vybíjenou, americkým fotbalem, házenou, fotbalem a florbal nesměl chybět. V úterý jsme odstartovali vše gymnastikou a odpoledne byl na programu tolik oblíbený plavecký blok, který jsme zrealizovali na milevském koupališti. Středa je tradičně blok spojený se Sokolem. Tedy nám patří celá sokolovna a pod vedením Veroniky a Lenky Řezbové vyzkoušíme všechny možné náčiní a cviky úplně z jiného soudku. Ve čtvrtek nás čeká atletika. Kde zkusíme různé disciplíny této královny sportu. Pátek bude kromě předávání diplomů a odměn, především ve znamení sportování ve volné přírodě. Účelem této aktivity je naučit mladé sportovce si najít i v lese, na louce, u rybníka sportovní aktivitu bez použití donesených pomůcek. Tato novinka je velmi očekávaná.

Letošní ročník opět přilákal spoustu mladých a nadějných sportovců, kterým se nechce být jen doma u různých moderních nástrah, ale chtějí se hýbat a bavit se sportem. Jsme moc rádi , že kladná odezva u rodičů posouvá náš příměstský kemp stále dál k nový myšlenkám a nápadům.

Video sestřih

FOTKY Z DOŠWIHÁČKU

Mladší žáci vyrovnali doposud největší úspěch na Prague Games v historii klubu

Jako již tradičně se na začátku července konal v našem hlavním městě největší mládežnický turnaj na světě – Prague Games. Tento turnaj si nenechali ujít ani naši mladší žáci, na které čekali ve skupině velmi těžcí soupeři.

Základní skupinu kluci rozehráli s týmem FBC Slovácko. V tomto zápase byli kluci hlavami ještě u babiček na prázdninách nebo někde u vody. Našim hráčům chyběl pohyb, kombinace a přestože Došwiháci výsledkově drželi se soupeřem krok, tak z pohledu hry tomu tak vůbec nebylo. Vše podtrhl vítězný gól soupeře v poslední minutě. V druhém zápase proti velkému favoritovi a rivalovi Tatranu Střešovice byli milevští velmi namotivovaní a již od prvního hvizdu hráli se 100% nasazení. I díky soupeřově podcenění se dařilo dostávat do vedení a prakticky celý zápas si jít za jediným cílem – vítězstvím. To se povedlo a mlži si za tento výkon zaslouží velkou pochvalu, protože na hřišti do jednoho nechali duši. V posledním zápase základní skupiny na naše naděje čekal lotyšský FKB SÄC, který patřil k velmi nevyzpytatelnému soupeři, kterého zdobila poměrně dobrá kombinační hra. Zápas z naší strany nebyl dobrý. I přes ne moc povedený výkon se nakonec kluci protrápili k důležitému vítězství 3:2 a jistotě 2. místa ve skupině.

V prvním kole play-off na nás čekala velmi silná FBC Bystroň Group Ostrava, které Došwiháci v pátek brzo ráno jednoznačně podlehli, a tak sestoupili do play-off „B“, které je určeno právě pro odpadlíky z prvního kola play-off „A“.

V osmifinále play- off B nastoupili milevští proti Olymp florbal. V tomto zápase naši hráči dominovali a díky méně houževnatému soupeři i daleko více mohli kombinovat a vyzkoušet si tak kombinace, které jim silní soupeři moc nedovolovali. Ještě tentýž den Došwiháci hráli večerní čtvrtfinále shodou náhod proti soupeři ze skupiny FBK SÄC. Byl to zápas, do kterého mladší žáci vstupovali se znalostí soupeře ze základní skupiny a hlavně poučeni z předešlých chyb, které se podařilo odstranit. Za vítězstvím kluky tlačila mohutná podpora z publika z řad rodičů a juniorů. I díky mohutné podpoře a především velmi dobrému výkonu tentokrát kluci nedali svému soupeři šanci a vysoko ho přehráli. V sobotním semifinále na mladší žáky čekal tým FbŠ Bohemians, klub který velmi dobře pracuje s mládeží a na úrovni dorostenců a juniorů patří ke špičce. Zápas se z naší strany nevyvíjel vůbec špatně, kluci se dostali brzo do vedení, ale soupeř s námi držel krok a nedovolil odskočení na více jak dva goly. Bohužel Došwiháci ke konci zápasu udělali pár chyb, které je  připravili minimálně o remízu. Závěrečný tlak vygradovaný hrou v šesti už byl málo, přestože šance na vyrovnávací branku byly.

Sestava: Habart – Smrčina T., Řežábek, Prokop, Smrčina J., Kroupa – Dolejš, Sláma, Čunát, Kraus, Mrázek, Vácha

Komentář trenérů Jaromíra Hrůzy a Tomáše Habarta: ,, Naším úkolem bylo kluky nesvazovat žádnou taktikou, protože u této kategorie chceme hlavně, aby hráli a uměli se prosadit v soubojích, uvolnit s balonkem či bez něj. Často jsme apelovali na kombinační hru, neboť přesně tohle potom zúročíme v dalších zápasech a celkově v nové sezoně. U týmu jsem působil jako druhý trenér, přestože kluky běžně netrénuji, ale vůbec to nebylo překážkou. Myslím, že jsme celý tým po dobu turnaje tahali za jeden konec a kluky to neskutečně stmelilo.“