Starší žáci modří nenašli přemožitele ani v krajském městě!

V sobotu 25.1. vycestovali obhájit svoji neporazitelnost starší žáci modří do Českých Budějovic, kde se v rámci 1. výkonnostního koše utkali s týmy FBC Spartak Kaplice, FBC Písek a FBC Štíři Č. Budějovice-zelení.

Do prvního zápasu Došwiháci nastoupili proti Kaplici. Začátek první třetiny se vyvíjel dobře, kdy naši hráči vstřelili na začátku dvě rychlé branky. Celou třetinu byli milevští herně lepší, soupeře  technicky přehrávali, ale neproměňovali vyložené šance. I tak ale kluci první třetinu vyhráli 3:0. Druhou třetinu začali Došwiháci laxně, podřídili se hře soupeře a začali dělat chyby v obraně. Toho Kapličtí využili a brzy vstřelili dvě branky. I přes několik dalších šancí se soupeři branku vstřelit nepodařilo a po ubojovaném závěru si tak milevští připsali další vítězství!

Ve druhém zápase na naše hráče čekal rival a zároveň domácí tým FBC Štíři z Č. Budějovice. Po vysvětlení chyb v předchozím zápase do tohoto klání vstoupili milevští s lepší kombinační hrou a více drželi míček na svých hokejkách. Díky zlepšenému pohybu na hřišti kluci svého soupeře přehrávali. Za aktivitu byli Došwiháci ještě v první polovině odměněni dvěma brankami.  Do druhé třetiny Štíři vlétli a začali bojovat o poznání více o výsledek. Celé utkání se hrálo hodně tvrdě do těla a rozhodčí nechávali některé zákroky možná až za hranou bez povšimnutí. Vše vyvrcholilo dvě trestnými stříleními domácích, které ale skvěle zlikvidoval brankář Adam Hejný. Hosté nakonec výsledek uhájili a zaslouženě si došli pro další vítězství na turnaji!

V posledním sobotním zápase čekal na kluky tradiční okresní rival z Písku. Zápas s tímto soupeřem jsou často vyrovnané a o vítězi rozhodují často jen drobnosti. Milevští do utkání opět velmi dobře vstoupili, ale soupeř výrazněji nezaostával. V prvním poločase se hrál nadstandartní florbal na poměry Jihočeské ligy. Došwiháci díky přesnější koncovce tento povedený poločas zakončili ve vedení 3:1. Druhá třetina už byla od začátku v režii milevských. Naši hráči soupeře přehrávali a nepouštěli ho do šancí. Druhý poločas skončil stejně jako první 3:1 a naši hráči si tak připsali cenné vítězství 6:2!

Došwiháci si připsali další tři vítězství a stále v letošním roce čekají na přemožitele! 

Sestava: Hejný, Novotný, Baťala, Trojáček, Dolejš, Bauška, Schorník, Prokop, Čunát, Sláma, Habart