Mladší žákyně nenašly na prvním letošním turnaji opět přemožitelky!

Kolotoč Jihočeské ligy mladších žákyň se po vánoční pauze opět roztočil. Naše děvčata čekal uplynulou neděli další turnaj v Písku, kde se střetly s tradičními soupeřkami z Písku a Českých Budějovic.

V prvním utkání čekal na holky domácí Písek. Holky chtěly dobře odstartovat, ale bohužel hned v první minutě holky schladil první gól v naší síti. Došwihačky se pomalu otřepaly a podařilo se jim vyrovnat. V druhém poločase soupeřky opět odskočily o 1 gól, ale to by nebyly naše holky, aby se vzdaly. Nejenom, že se holkám podařilo srovnat, ale gólem ke konci i zápas otočit. Do druhého zápasu holky nastoupily proti Štírkám. Holkám se moc nedařilo, a když už na panelu svítilo hrozivé skóre 2:7 nebylo pochybnosti o tom, kdo tento zápas vyhraje. Jenže v druhém poločase se děly velké věci, holky začínaly přebírat otěže hry a najednou jich bylo plné hřiště. Ještě minutu před koncem holky prohrávaly o 2 góly. Soupeřky ale nedokázaly dobře rozehrané utkání udržet a v poslední minutě se ještě Došwihačky dvakrát trefily a zápas dovedly k remíze 7:7.

Druhý dvojzápas naše děvčata opět odstartovala s domácím Pískem. Tyto zápasy jsou letošní sezónu velmi vyrovnané, oba týmy předvádí velmi pohledný florbal, ani toto utkání nebylo výjimkou. Hra se přelévala ze strany na stranu a byly vidět krásné gólové akce. Utkání skončilo nakonec skončilo zaslouženou remízou 4:4. Poslední zápas nedělního turnaje holky sehrály s českobudějovickými Štírkami. Došwihačky hrály velmi koncentrovaně a postupně si vybudovaly náskok. I přes velký tlak Štírek v druhém poločase holky vedení uhájily a připsal si vítězství 5:2.

Došwihácká děvčata si připsala na turnaji dvě vítězství a dvě remízy a po zásluze opanovala další letošní turnaj!

Komentář trenérů k turnaji: Holky tento turnaj neskutečně odmakaly, svědomitě plnily naše pokyny. Zkoušeli jsme i nové herní situace, které v trénincích nacvičujeme. Holkám patří velké díky za jejich přístup. Děkujeme také soupeřům za velmi vyrovnaný turnaj.

Sestava: Kovářová Adéla, Štvánová Nela – Černá Sabina, Vejdovcová Tereza, Lelková Anita, Hyšková Amálka, Čunátová Anna, Prokopová Denisa, Simona Jírovcová, Fischerová Eliška, Klímová Lucie