Junioři zvládli derby, na nejvyšší soutěž však nedosáhli

O uplynulém víkendu pokračovali ve svém tažení kvalifikací o nejvyšší soutěž naši junioři. Došwiháci se však museli obejít bez svého kapitána Lukáše Trojáčka. Milevské čekalo nejdříve sobotní derby s budějovickými Štíry, v neděli pak vyzvali Panthers Praha.

Úvod derby milevským vyšel na jedničku. Dvěma rychlými brankami v rozmezí osmi sekund se dostali do vedení. Ve své aktivitě pokračovali Došwiháci i ve druhé třetině, ve které se dostali až do vedení 6:0, Štíři však do konce periody utkání stihli alespoň snížit na 6:2. Hostující tým utkání nevzdal a bojoval i ve třetí třetině. Došwiháci však již utkání nepustili, dokonce vyhráli i třetí třetinu a zkušeně si došli pro vítězství. Výsledek se nakonec zastavil na stavu 9:5. Došwiháci tedy budějovickým oplatili porážku na jejich hřišti.

FBC Došwich Milevsko 9:4 FBC Štíři České Budějovice (2:0, 4:2, 3:2)
Branky: 9. Jakub Loskot, 9. Daniel Dolejš, 21. Jakub Loskot, 22. Daniel Hrůza, 24. Jan Keyzlar, 29. Daniel Hrůza, 44. Petr Dolejš, 57. Daniel Hrůza, 60. Petr Dolejš – 31. Šimon Kaluža, 33. Matyáš Kouba, 54. Matyáš Kouba, 57. Matyáš Kouba; rozhodčí: Václav Patera – Dominik Dolejš; vyloučení: 3 + Jan Keyzlar OS:5 + Šimon Kaluža OS; využití:3:0; diváků: 25; zásahy brankářů: Petr Šimák 22 – Martin Hanousek 27
Sestavy:
FBC Došwich Milevsko:
Šimák – Čáp, Lípa, Prokop, Šťovíček, Kolín – Štván, Keyzlar, Loskot, P. Dolejš, D. Dolejš, Hrůza
FBC Štíři České Budějovice: Hanousek (Brabenec) – Smrž, Dědič, Kaluža, Míchal, Sirotek, Kouba, Uhlíř, Matys, Drobiš, Severin, Poncar, Prokop

Zhodnocení duelu od trenéra milevských Lukáše Dolejše: Na začátku zápasu jsme si jasně stanovili taktiku, vzhledem k počtu hráčů jsme museli upravit styl hry. Kluci to více méně drželi a až na krátkou pasáž ve druhé třetině, jsme měli zápas pod kontrolou. Dnes zaslouženě vyhrál lepší tým.

Díky vítězství nad Štíry měli možnost junioři zabojovat v neděli o postup do vyřazovací části o CE ligu. Milevští se vydali do Prahy, kde na ně čekali tamní Panthers. Došwiháci vyrazili do hlavního města bez tradičních opor, které pomáhaly k bodům A-týmu mužů. Milevský mládr kádr se však svého soupeře nezalekl a rychle se dostal do vedení. Silný tým Panthers ale velmi rychle utkání otočil. Postupem času domácí přebírali více a více aktivitu. I tak ale milevští stále se soupeřem drželi krok, po dvou třetinách svítil na ukazateli skóre stav 6:3. Poslední část už ale milevským nevyšla. Brankář Petr Šimák inkasoval nakonec ještě čtyřikrát, čímž bylo určeno konečné skóre 10:3. Panthers Praha si tedy nakonec zajistili účast ve vyřazovací části. Milevští svého soka potrápili nad očekávání, i tak si zahrají nakonec 1. ligu juniorů.

Panthers Praha 10:3 FBC Došwich Milevsko (3:1, 3:2, 4:0)
Branky: 7. Jan Waldhauser, 9. Matěj Vavroušek, 19. Jaroslav Petrák, 32. Michael Kočandrle, 35. Vojtěch Wojnar, 36. Michael Kočandrle, 45. Jaroslav Petrák, 49. Matěj Vavroušek, 51. Jaroslav Petrák, 55. Michael Kočandrle – 4. Petr Dolejš, 31. Jakub Trojáček, 40. Jakub Štván; rozhodčí: Miroslav Tomeš – Lukáš Tomášek; vyloučení: 2:4; využití: 2:1; diváků: 23; zásahy brankářů: Julius Šabler 11 – Petr Šimák 11
Panthers Praha: Šabler (Bárta) – Waldhauser, Wojnar, Petrák, Kočandrle, Vavroušek, Novotný, Derevlanyj, Nový, Ježek, Kačer, Mašát, Petráň, Martínek, Vejlupek, Pech, Hrubý, Prokůpek
FBC Došwich Milevsko: Šimák (Hejný) – Baťala, A. Dvořák, D. Dolejš, P. Dolejš, Štván, Šťovíček, Š. Heřmánek, P. Dvořák, P. Heřmánek, Trojáček, Schorník, Lípa, Chalupa, Kolín

Zhodnocení duelu od trenéra domácích Panthers: Kluci dnes zvládli více psychicky než fyzicky náročný zápas a tím si vysloužili právo bojovat v dodačné kvalifikaci, kde nás čeká tým z Brna. Přejeme klukům z Milevska šťastnou cestu domů a hodně štěstí v následujících bojích. Děkujeme i divákům, kteří přisli kluky podpořit.

Hodnocení duelu od trenéra Zdeňka Plochy: Domácí od začatku diktovali tempo hry , šli za svým cílem postoupit do bojů v další časti kvalifikace. Pro náš mladý tým to byla skvělá zkušenost. Těšíme se na 1. ligu.