Těžká prověrka pro muže A. Míří na hřiště Jindřichova Hradce

Parádní úvod do nového roku prožili o uplynulém víkendu muži A. Svěřenci Lukáše Dolejše a Marka Jiříka zvládli domácí utkání s Rokycany a udrželi se ve špičce tabulky. V neděli však čeká milevský celek další těžká prověrka. Došwiháci totiž zajíždějí na hřiště Jindřichova Hradce. Úvodní buly duelu je naplánováno na 17 hodin.

O SOUPEŘI

Náš nedělní soupeř prožívá zatím rozpoluplný ročník. Jindřichohradečtí mají v probíhající sezoně výsledky jako na houpačce. Slovan dokáže potrápit velké favority, dokonce o body obral Strakonice, ale zároveň vyhořet s papírově slabšími soupeři. Z výsledkově slabšího období se však Jindřichův Hradec rychle oklepal a začal nový rok vítězně. Ze hřiště Štírů si odvezl výhru 8:2, na kterou by rád navázal v neděli. Momentálně mají po patnácti odehraných kolech Jindřichohradečtí na svém kontě jednadvacet bodů, devět bodů tedy ztrácejí na milevský celek. Co se týče produktivity, tak tu vede dvojice Michal Hřebíček s Janem Šimicem s patnácti body. Na bodové produkci se v dosavadním průběhu sezony podílelo v dresu Slovanu už devatenáct jmen. Je tedy zřejmé, že kádr Jindřichova Hradce je velmi široký a Došwiháci si musí dát pozor na každého hráče.

NÁŠ TÝM

Jak již bylo zmíněno, tak i Došwiháci mají za sebou povedený start do nového roku. Díky vítězství se Milevští stále drží na dosah pozicím zaručujícím účast v play-up. Pokud chtějí na tento cíl pomýšlet i nadále, tak v Jindřichově Hradci musí uspět. Že nepůjde o lehké utkání poukázal i první vzájemný duel, ve kterém došlo až do prodloužení, ve kterém nakonec byli úspěšní Došwiháci. Milevský tým nevyrazí do Jindřichova Hradce v kompletní sestavě, problémy se sestavou pokračují i po novém roce. I tak však vyrazí Došwiháci odhodláni a namotivováni uspět v jihočeském derby a odvézt si důležité body.

Co od zápasu očekává trenér Marek Jiřík? Od zápasu čekám aktivní napadání od soupeře, kterým se prezentuje celou sezónu. Rozhodně nás nečeká lehký zápas. Soupeř má výsledky jako na houpačce, kdy dokáže porazit Strakonice a potom prohrát s Kaplicí. Doufám, že rozhodne naše větší individuální kvalita a dovezeme si tři body z Jindřichova Hradce.

Svůj předzápasový pohled nabídl i obránce Patrik Plocha: Čeká nás velmi nevyzpytatelný soupeř, který na domácí půdě dokáže potrápit kohokoliv. Bodovali v předchozím zápase stejně jako my, oba celky mají motivaci prodloužit vítěznou šňůru. Čeká nás vyrovnaný zápas, ve kterém potřebujeme bodovat, abychom byli stále ve hře o vyřazovací boje. Nyní by opravdu nebylo vhodné přijít o body. Doufám, že budeme pokračovat v předváděné hře a přidáme další vítězství.

Jak již bylo řečeno, tak milevské v Jindřichově Hradci čeká opravdu těžká prověrky, proto budou potřebovat podporu i od svých fanoušků. Pokud tedy máte v neděli čas, tak rozhodně doraže do sportovní haly v Jindřichově Hradci na kvalitní divizní florbal. Rozhodně bude na co koukat!

Mladší žáci si odvezli z Písku dvě výhry

V sobotu 8. 1. vstoupili do roku 2022 i mladší žáci. Svěřenci Jaromíra Hrůzy vyrazili do nedalekého Písku, kde na ně v rámci druhého výkonnostního koše čekal domácí Písek, Tábor a Český Krumlov. Milevští vyrazili k Otavě s jasným cílem, zabojovat o postup mezi nejlepší týmy.

V prvním sobotním utkání vyzvali Milevští rivala z Tábora. Došwiháci byli zřejmě myšlenkami ještě u vánočního stromečku, nepochytili začátek a museli dotahovat. Nicméně postupně milevský celek srovnával hru a srovnal se soupeřem i skóre. I v dalším průběhu zápasu však sráželi mladší žáky hrubé chyby, které soupeř nekompromisně trestal a zaslouženě si došel pro vítězství. Milevští tak nezačali sobotní turnaj podle představ.

Ve druhém utkání čekal na Došwich Český Krumlov. Celé utkání se neslo v duchu přetahované. Na každou branku milevského celku dokázal soupeř rychle reagovat. Došwiháci měli velkou šanci na vítězství na konci zápasu, kdy měli k dispozici trestné střílení, které se však neujalo. I přesto se nakonec z výhry radovali Došwiháci. Sekundu před koncem se podařil vsítit k velké radosti hráčů i rodičů vítězný gól, Milevští tak byli za svoji velkou bojovnost odměněni.

V závěrečném představení se mladší žáci utkali se svými vrstevníky z Písku. Došwiháci na svého soupeře vlétli a rychle vedli 2:0. To byl velmi důležitý krok k vítězství. Milevští už svého soupeře nepustili k vyrovnání a zaslouženě si došli pro druhé sobotní vítězství.

Došwiháci tak zakončili turnaj se dvěma výhrami a jednou porážkou, jsou tedy velkým kandidátem na postup mezi elitu. Jak to nakonec bude se rozhodne v nejbližších dnech. Pro milevské je však velmi důležité, že dokázali plnit to, co si řekli, na což budou chtít navázat v dalších zápasech.

Zhodnocení turnaje od hlavního lodivoda střídačky Jaromíra Hrůzy: První duel s Táborem jsme si prohráli prakticky sami. I to jsou ale cenné zkušenosti díky kterým je každý hráč o kousíček zkušenější a pomohlo nám to nastavit hlavy do dalších zápasů. Chci všechny hráče a hráčky pochválit za bojovnost ve druhém souboji, který nám nakonec přinesl kýžené vítězství, když jsme v poslední sekundě vstřelili branku na 5:4 a vyhráli tento dramatický souboj, ve kterém jsem od soupeře chvílemi postrádal fair play. To mě trochu mrzelo. Zápas s Pískem rozhodl rychlý vstup, díky kterému jsme utkání dotáhli do vítězného konce. Zaslouženě jsme vyhráli celý koš. Sobotu jsme zakončili s bilancí dvou výher a jedné prohry, což nás staví do role favoritů na postup do prvního výkonnostního koše. Na závěr chci pochválit celý tým, který dokázal zareagovat na nepovedené první utkání a potvrdit zvedající se formu, na které v každém tréninku pracujeme. Chci poděkovat také rodičům za jejich podporu a dobrou náladu.

Sestava: Balážová – Fara, Vácha, Štolz, Červenka, Koudelka, Dušek, Jírovcová, Prokopová, Fischerová, Soul, Krahulec, Fridrich

Dorostenci na body mezi elitou nedosáhli

Druhý lednový víkend vyrazili na svůj první turnaj nového roku dorostenci. Svěřenci trenérů Habarta s Trojáčkem vyrazili do Prahy, kde na ně po návratu do elitního výkonnostního koše čekali velmi těžcí soupeři, konkrétně Havlíčkův Brod a pražská Sparta.

Jako první došlo na čtvrtý vzájemný zápas sezony s Havlíčkovým Brodem. Během třech předešlých duelů dvakrát vyhrál soupeř, Milevští tedy měli velkou motivaci srovnat stav vzájemných zápasů. Oproti minulém klání, ve kterém Došwiháci zvítězili na domácí půdě 8:4, šlo tentokrát o úplně jiné utkání. Úvod byl velmi pečlivý do obrany z hlediska obou celků. Skóre se ale podařilo otevřít hráčům Havlíčkova Brodu, když se prosadil Křepinský. Následně se na delší dobu po gólech jakoby slehla zem. Až v čase 23:39 přesně zamířil Muhlfait a bylo to již o dvě branky. Ke vší smůle se hostům podařilo skórovat do sirény ještě potřetí zásluhou Maliny a odnášeli si pohodlný náskok.
Třetí třetina však byla z hlediska milevských nejlepší. Došwiháci svého soupeře dokázali zatlačit, vypracovali si několik zajímavých šancí, dvakrát dokonce zazněla tyč. Ze všech šancí se ujala pouze střela Matěje Habarta. Nevyvedl se ani závěrečný pokus při hře v šesti a hosté přidali pojistku z hole Bureše do odkryté klece. Skóre se tak zastavilo na konečném stavu 1:4 ve prospěch hostů, kteří tak opanovali důležité utkání.

FBC DOŠWICH MILEVSKO – TJ Sokol H. Brod Erupting Dragons 1:4 (0:1, 0:2, 1:1)

Branky: 38. Habart (Trojáček) – 6. Křepinský (Hart), 24. Muhlfait, 28. Malina (Bureš), 45. Bureš.
Sestava Milevska: Hejný – Prokop, Chalupa, Novotný, Veselý – Trojáček, Dolejš, Habart, Dvořák P., Dvořák A., Heřmánek.

Hodnocení zápasu od trenéra Michala Trojáčka: Zápas neměl moc velký náboj, oba týmy hráli takticky, trpělivě si hlídaly svoji branku. V tomto zápase se mohly prosadit více individuální typy. Bohužel pro nás byl na tom Havlíčkův Brod lépe. Tentokrát soupeři více vycházely jednotlivé akce. Od dalších branek nás zachránil dobře chytající Adam Hejný. Nám to tentokrát moc nešlo, naše střely létaly mimo bránu. K prohře nám uškodilo i devět trestných minut, to se příště nesmí stávat.

Od druhého utkání si svěřenci trenérů Trojáčka s Habartem slibovali ještě těžší zápas. Protivníkem totiž byla pražská Sparta, jeden z nejsilnějších celků nejvyšší dorostenecké soutěže.
Favorit vkročil do zápasu lépe, v první třetině téměř nedal milevským hráčům nádech k větší šanci. Po gólech Kopeckého, Indry a Pleskače ovládli Pražané první dějství 3:0.
Tak jak Sparťané skončili, tak také pokračovali. Pleskačův druhý gól znamenal posun skóre na 4:0 pro tým z hlavního města. Poté ale Sparťané lehce povolili, Došwiháci se začali dostávat více do hry, branky však ne a ne přijít.
Naopak Sparťané trefili co se dalo. Zásluhou Švába, Fatora a Bernata přidali další tři branky. V tu chvíli to bylo už o sedm branek a o vítězi bylo rozhodnuto. Došwiháci se však nevzdali, za což přišla zasloužená odměna. Výsledek nejprve snížil Trojáček, o minutu později poté uspěl při trestném střílení kapitán Daniel Dolejš. Jenže poté se po delší době opět připomněli Sparťané, hattrick završil Pleskač – 8:2. Byli to však Milevští, kdo se radovali ve druhém dějství naposledy. Chalupova rána ze střední vzdálenosti zapadla krásně do branky sekundu před sirénou – 8:3.
Ve třetí třetině už se zápas dohrával. Sparťané nikam nechvátali, spíše drželi svůj náskok a z nabídnutých příležitostí se pokoušeli skórovat. To se jim nakonec ještě dvakrát povedlo, Došwiháci se prosadili jednou. Svůj střelecký účet v nejvyšší dorostenecké soutěži si otevřel Jakub Veselý – 10:4.

ACEMA Sparta Praha UNYP – FBC DOŠWICH MILEVSKO 10:4 (3:0, 5:3, 2:1)

Branky: 2. Kopecký, 5. Indra (Šlosar), 8. Pleskač (Kárník), 16. Pleskač, 22. Šváb (Kárník), 24. Fator (Šváb), 26. Bernat (Pleskač), 28. Pleskač (Kárník), 37. Kopecký (Šlosar), 45. Novák (Bernat) – 26. Trojáček (Dolejš), 27. Dolejš (SN), 30. Chalupa (Dvořák), 39. Veselý (Dolejš).
Sestava: Habart – Hejný, Prokop, Chalupa, Novotný – Veselý, Dolejš, Trojáček, Dvořák P., Dvořák A., Heřmánek

Zhodnocení druhého zápasu od Michala Trojáčka: Sparta na nás nasadila to nejlepší, co měla, začala od začátku hrát na dvě formace, což bylo to znát. K ničemu nás nepustila, byla stále na míčku. V půlce druhé třetiny, kdy již Sparta měla dostatečný náskok, tak pustila do hry i další lajnu. To nám pomohlo ke snížení skóre, ale deset obdržených branek jsme neodvrátili.

Celé sobotní vystoupení zhodnotil také kapitán Daniel Dolejš: Myslím si, že nám chybělo i trochu štěstí. V prvním zápase jsme se trápili na své polovině, dělali jsme zbytečné chyby. Ve druhém zápase jsme narazili na velmi silného soupeře. Ani na jeden celek jsme nestačili, ale věřím, že přijde to vyjde a opět budeme úspěšní.

V Řepích to tedy dorostenců nevyšlo. Další šanci na úspěch mezi elitou budou mít Došwiháci 23. ledna, kdy je čeká druhý dvojzápas v prvním koši. Ve střešovické Stodole vyzvou Black Angels a domácí Tatran Střešovice.

Start do nového roku se vydařil na jedničku! Muži A přehráli Rokycany

V sobotu 8. 1. odstartovali rok 2022 muži A. Svěřence trenérů Dolejše a Jiříka čekalo domácí utkání s Rokycany, tedy šestým celkem divizní tabulky. Rokycanští ztráceli před sobotním vzájemným duelem na milevský celek šest bodů, šlo tedy o velmi důležité utkání.

Start zápasu byl opravdu raketový. Hned po třiatřiceti sekundách šli Milevští do vedení zásluhou Lukáše Trojáčka. Rokycany však rychle reagovali zásluhou Levého. Přelévaná pokračovala i nadále. Po dobrém napadání dostal míček do sítě David Kolář a Došwich opět vedl. Po další chybě v defenzivě však srovnal za třicet sedm sekund později Vitouš. To byla však ze strany hostů do konce třetiny vše, naopak Došwiháci se prosadili ještě třikrát. Hattrick zkompletoval do první pauzy Lukáš Trojáček a gólové hody první třetiny uzavřel Adam Černý.

Během druhé části hry se prosadily celky celkem dvakrát. Rychle po pauze snížil na rozdíl dvou branek Váně. Těsně před polovinou zápasu přidal svoji další branku Lukáš Trojáček a Došwiháci znovu vedli o tři branky. Čtyřiačtyřicet sekund před druhou pauzou snížil Levý, ale to nebyla poslední branka ve druhé části. I tentokrát našli Milevští odpověď. Deset sekund před koncem druhé třetiny vymetl pavučiny v hostující svatyni páteční oslavenec Jan Loskot a Milevští si odnášel vedení 7:4.

Ani ve třetí části jsme dlouho nezůstali bez změny skóre. Po třech a půl minutách snížil opět náskok milevských Kozelka. Tím však Rokycany svůj střelecký účet v sobotním zápase uzavřely. I přes několik šancí už žádnou branku přidat hráči hostů nedokázali. Naopak přišlo zvýšení od domácích. Osmou branku přidal kapitán Adam Černý. Další dvě trefy poté přidali Došwiháci do prázdné branky, díky kterým definitivně přisoudili důležité vítězství na stranu milevského celku.

FBC Došwich Milevsko 10:5 FBC Rokycany (5:2, 2:2, 3:1)

Góly a asistence: 1. Trojáček (Loskot), 5. Kolář (Černý), 6. Trojáček (Loskot), 9. Trojáček (Loskot), 16. Černý (Trojáček), 30. Trojáček (Černý), 40. Loskot, 53. Černý (Kolář), 58. Strouhal (Hrůza), 60. Hrůza (Staněk) – 3. Levý (Štván) 5. Vitouš, 22. Váně (Fiala), 40. Levý (Ernest), 44. Kozelka (Fiala), rozhodčí: Kohnheiser – Vraspír; vyloučení: 3:3; využití: 0:0; diváků: 86; zásahy brankářů: Kahoun 23 – Barna 23.
Sestavy: FBC Došwich Milevsko: Kahoun (Zeman) – Loskot, Čáp, Stráňka, Plocha, Susmilich – Černý (C), Trojáček, Kolář, Strouhal, Hrůza, Staněk, Dolejš
FBC Rokycany: Barna (Nesét) – Ernest, Štván (C), Fiala, Kozelka, Bendek, Malý, Holeček, Levý, Váně, Vitouš, Hora, Mašek, Košař

Komentář trenéra Marka Jiříka: Kvalitní první třetina nám dneska pomohla zvládnout zápas. Soupeř se dostal v průběhu zapasu do hry a začal nám dělat více problémů. Ve třetí třetině jsme udělali pár změn v sestavě a zlepšili hru, což nám pomohlo k výhře. Děkuji soupeři za zápas.

Svůj pohled nabídl také autor čtyř branek Lukáš Trojáček: První zápas v novém roce se soupeřem z Rokycan byl pro nás spíš zápas, díky kterému jsme se měli dostat zpět do formy po pauze. Od začátku jsme si šli pro jasné vítězství. V prvních pěti minutách to bylo spíše pro diváky velmi atraktivní, jelikož padal gól za gólem do obou branek. Těžký úvod jsme zvládli a udrželi jsme si vedení a ještě jistějším výkonem v každé třetině jsme si došli pro tři zasloužené body.

Pro Došwiháky jde o velmi důležité vítězství, díky kterému se udrželi na dosah špičce tabulky a jsou stále ve hře o vyřazovací boje. Již příští týden však svěřenci Dolejše s Jiříkem čeká další těžká šichta. Zamíří totiž na hřiště Jindřichova Hradce.

Fotogalerii ze sobotního zápasu najdete na klubovém FLICKU!

IMG_2606

Divize je zpět! Muži A vyzvou v důležitém klání Rokycany

Celostátní soutěže jsou zpět, to znamená jediné. Do hry se opět po vánoční pauze vracejí muži A, které čeká téměř po měsíci domácí utkání. Svěřenci trenérů Dolejše s Jiříkem vyzvou na domácí palubovce šestý celek tabulky Rokycany.

O SOUPEŘI

Jak již bylo zmíněno, tak sobotní soupeř se aktuálně nachází na šesté pozici v tabulce. Rokycanští mají na svém kontě po čtrnácti odehraných duelech již jednadvacet bodů, šest bodů tedy ztrácejí na milevský celek a v sobotu se tedy bude hrát o velmi důležité body. Došwiháci půjdou do utkání jako favorit, rokycanský celek však několikrát v letošní sezoně ukázal, že role outsidera mu sedí. Rokycany dokázaly potrápit týmy z předních pater tabulky, Jindřichův Hradec dokázaly dokonce porazit. V posledním utkání uplynulého roku navíc Rokycany dokázaly porazit rezervu budějovických Štírů, a tak do sobotní zápasu jistě vstoupí pozitivně naladěni. Co se týče produktivity, tak ta je velmi rozmělněná. Vede ji dvojice Lukáš Bendek a David Kozelka, kteří oba posbírali sedmnáct bodů, o bod za nimi je poté Martin Fiala.

NÁŠ TÝM

Do nového roku vstupují pozitivně naladěni i Došwiháci, kteří zvládli před Vánoci utkání s plzeňskými Gorily. Rádi by na toto cenné vítězství navázali další výhrou se západočeským celkem. Kádr Milevska se po zdravotních peripetiích, kterými si milevské mužstvo prošlo na podzim, se zdá dal dohromady. V sobotu budou Milevští postrádat pouze juniory, které čeká těžká bitva na hřišti Vinohrad. Ostatní hráči by však měli být do zápasu připraveni a odhodláni porvat se o další tři body do tabulky.

Co od zápasu očekává trenér Lukáš Dolejš? Po delší době nás čeká mistrovské utkání. Trénovali jsme přes sváteční volno, jsme tedy připraveni. Čeká nás houževnatý soupeř, který nedaruje nikomu ani centimetr palubovky. Chceme se dále držet v popředí tabulky, proto věřím, že duel zvládneme a dojdeme si pro další tři body.

A co před zápasem říká kapitán Adam Černý? Čeká nás první utkání v novém roce, půjde o důležité body. Během svátečního volna jsme potrénovali, což věřím, že zužitkujeme v zápase. Ustálili se nám formace, výkony mají vzestupnou tendenci, což věřím, že potvrdíme v sobotu. Doufám, že přijde opět hodně fanoušků. Atmosféra na posledním domácím zápase s Florbalovou akademií byla skvěla a hodně nám to pomohlo.

První utkání našich mužů A v novém roce vypukne v sobotu v 18 hodin a vy jste tímto na něj srdečně zváni! Přijďte si užít florbal celostátní úroven a dotlačit mužské áčko k dalšímu vítězství!

Proměna klubu? Kdybych vše vyjmenovával, jsme tu do zítra, říká Marek Čáp

Je mu teprve devatenáct let, i přesto už je dva roky neodmyslitelnou součástí mužského áčka . Řeč je o odchovanci Marku Čápovi, který díky svému věku a upraveným regulím mohl do konce tohoto roku nastupovat taktéž za juniorský tým, kterému přispěl k druhé pozici. Od nového roku však už se Marek Čáp přesouvá definitivně do mužského celku, se kterým má jednoznačný, ambiciózní cíl. Porvat se v blízké době o postup.

Marek Čáp přesedlal již v mladém věku z hokeje na florbal a udělal dobře. Postupem času se vyprofiloval důležitého člena mužského týmu, což potvrdil v ligovém klání s Dačicemi, kdy zapsal svůj první gól mezi dospělými. Na další už se poté tak dlouho čekat nemuselo, momentálně už má na svém kontě obránce s číslem 99 čtyři trefy!

Ahoj Marku, ty jsi vstřelil v zápase s Dačicemi svůj první gól v mužské kategorii. Jak celá situace proběhla? 
Ahoj! Seběhlo se to všechno velmi rychle. Adam Černý měl míček za brankou, viděl jsem, že hráči soupeře sledují jenom jeho, tak jsem si zkusil naběhnou před branku, kde mě krásně našel a já míček dokázal dostat pod horní tyč.
Máš už schovaný míček?
Samozřejmě, to nesmí chybět. Mám ho na skříňce v pokoji, kde na něj krásně vidím a vždycky si na celou situaci vzpomenu.
Mužské áčko je po čtrnácti kolech na páté pozici. Jak hodnotíš dosavadní průběh Divize?
Průběh Divize je za mě povedený. Samozřejmě jsou tam nějaké ztráty, které nás zbytečně srazily, ale na druhou stranu jsme dokázali porazit silné soupeře. Jako tým chceme v blízké době se porvat o play-off a já se budu snažit tomu pomoci, jak nejlépe mohu.

Jak již bylo zmíněno, tak ty jsi na podzim nastupoval v mužích i junorech. Během několika víkendů jsi absolvoval tři zápasy. Jak jsi zvládal tuto náročnost?
Nebudu lhát, bylo to opravdu náročné. Dařilo se mi však dobře regenerovat, a tak se to dalo zvládnout. Jsem rád, že jsem to mohl absolvovat. Zápasové momenty nenasbíráte na tréninku.
I v juniorech je dosavadní pozice skvělá, jste na druhém místě. Hodnocení tedy musí být jen pozitivní.
Určitě. Je to parádní. Myslím si, že nikdo nečekal, že dokážeme pravidelně porážet velké týmy typu Plzní či Ústí nad Labem. Vybudovali jsme skvělou pozici do dalšího průběhu sezony, věřím, že na to kluci navážou.
V čem vidíš největší rozdíl mezi mužským a juniorským florbalem. Jak 
se na to dokážeš adaptovat? 

Za mě je v tom velký rozdíl. V mužích se hraje opravdu důrazně, máte na vše méně prostoru a hra je rychlejší. Myslím si, že už jsem dost zkušený na to, abych se na všechno dokázal připravit v hlavě.
Pojďme k úplnému začátku. Jak ses dostal v mládí k florbalu?
Úplně čirou náhodou. Odmalička jsem hrál v Milevsku hokej. Ten se však postupem času začal rozpadat, a tak jsme zaslechl o florbale. Zkusil jsem to, začalo mě to bavit, a tak jsem zůstal. Myslím, že jsem udělal dobře.
Jsi tedy odchovancem klubu, působíš v něm už řadu let. Jakým vývojem podle tebe klub prošel?
Klub prošel obrovskou změnou, pokud bych měl vše vyjmenovávat, tak bychom tu byli do zítra. Nejvíce mě potěšila úprava haly, máme opravdu skvělou halu, ve které máme parádní podmínky. Třešničkou na dortu je povrch, který se tu před pár lety udělal, za to jsem moc rád.

Čeho bys rád v budoucnu v milevském dresu dosáhl. Máš nějaké cíle?
Určitě nějaké cíle mám, to má každý hráč. Moc bych si přál, aby se v Milevsku hrála ještě vyšší soutěž, na kterou by se chodilo koukat více a více diváků. Děláme velké pokroky a myslím si, že je to v našich silách. Já se budu maximálně snažit tomu pomoci. Mým úkolem je zabránit brankám soupeře, pokud se mi podaří se gólově prosazovat, tak za to budu jedině rád.
Co je náplní volného času Marka Čápa, pokud nehraje hlavní roli florbal a škola?
Když je volný čas, tak rád chodím na procházky do přírody se psem. Také často zajdu se podívat na ostatní kategorie, když hrají doma v Milevsku. Rád trávím čas také se svými kamarády. Buď někam zajdeme nebo si zahrajeme na Xboxu či počítači.
Tvůj brácha je hokejovým rozhodčím 1. ligy. Tebe nic takového 
neláká?

Abych řekl pravdu, tak zatím moc ne. Už mi bylo nabízeno, abych si udělal licenci na florbalového rozhodčího, ale moc není čas. Třeba v budoucnu přijde změna a vyzkouším si to. Nikdy neříkej nikdy.
Bavíte se doma o hokeji/florbale?
Určitě ano. S bráchou máme super vztah, naplno se podporujeme. Brácha bydlí v Praze, tudíž když hrajeme někde poblíž, tak se dorazí podívat. To samé já, když brácha někde píska, tak se snažím ho také přijet podpořit a podívat se na něj. Sport je v naší konverzaci opravdu vysoko.

Marku, děkujeme moc za rozhovor a přejeme do zbytku sezony hodně štěstí!

Týmy přípravek ovládly turnaj v Písku

V sobotu 18. 12. vyrazili naši nejmenší k poslednímu turnaji tohoto roku do Písku. Ve městě u řeky Otavy čekaly na oba týmy přípravek soupeři z Písku, Strakonic a Katovic.

Turnaj probíhal po celý den. Dopoledne se nejprve do svých zápasů vrhli Draci. Milevští předváděli od startu turnaje povedené výkony, díky čemuž opanovali všechny čtyři duely.

Na své kolegy navázali v odpoledním průběhu i Piráti. I ti nepoznali na turnaji hořkost porážky a i oni si odvezli vítězství. Týmy přípravek zasáhly v sobotu do osmi duelů a ze všech odcházeli jako vítězové. „Nasazení všech hráčů Milevska bylo obdivuhodné. Florbalem se všichni hráči, hráčky a rodiče bavili, to je to nejdůležitější, “ nechal se slyšet po turnaji trenér Pavel Kothera.

Sestava: Jonáš Plocha, Ondřej Stibor, Kristýna Stiborová, Radek Zelenka, Kryštof Filip, Kryštof Smažinka, Dan Beneš, Alex Sabadka, Matěj Palus, Jakub Dvořák

Dorostenci prolétli druhým košem bez ztráty bodu

Snovou neděli prožili milevští dorostenci. Ty čekaly poslední dva zápasy nejen tohoto kalendářního roku, ale i v dobře rozjetém druhém koši. Na domácí palubovce se střetli s Havlíčkovým Brodem a Dačicemi.

Od prvního zápasu s Havlíčkovým Brodem se očekávala pořádná bitva, jelikož šlo o bitvu o první postupové místo mezi elitu. Do utkání vkročili lépe Havlíčkobrodští. Po trefách Mühlfaita a Křepinského se ujali vedení 2:0. Zápas byl však opravdu vyrovnaný, postupem času se do hry více a více zapojovali i domácí. Na hřišti přebrali Došwiháci iniciativu a ještě do konce první části jim byl odměnou obrat ve skóre. Dvakrát se prosadil Matěj Habart, jednou kapitán Daniel Dolejš.

I druhé dějství bylo velmi bojovné a zápas začínal být vyhrocený. Začalo rovněž přibývat osobních soubojů. Pět minut před koncem druhé části se do brejku utrhlo duo Dvořák – Habart a druhý jmenovaný zkompletoval hattrick – 4:2. To však nebylo ze střeleckého účtu druhé třetiny vše. Nejprve dokázal snížit Bureš, na jeho branku však pohotově zareagoval druhou brankou v zápase Dolejš. Poslední slovo však musel mít soupeř, když se prosadil Mühlfait, a tak se šlo do přestávky s jednobrankovým rozdílem.

Třetí třetinu však Došwiháci definitivně zlomili na svoji stranu. Po hattricku Jakuba Trojáčka totiž mohli slavit zasloužený tříbodový zisk nad méně oblíbeným soupeřem z Havlíčkova Brodu.

Diváci v hale tak hned zkraje hracího dne mohli vidět velmi napínavé utkání, ve kterém rozhodla bojovnost a poctivá obrana domácích.

TJ Sokol Havlíčkův Brod Erupting Dragons – FBC DOŠWICH MILEVSKO 4:8 (2:3, 2:2, 0:3)

Branky a asistence: 3. Mühlfait, 6. Křepinský (Baum), 27. Bureš (Hart), 28. Mühlfait (Bureš) – 6. Dolejš, 12. Habart (Novotný), 14. Habart, 25. Habart (A. Dvořák), 28. Dolejš, 34. Trojáček (Dolejš), 40. Trojáček (Habart), 45. Trojáček (Chalupa). Diváci: 27. Střely: 16:18.

Ve druhém zápase se domácí Došwiháci, za již jistého postupu do prvního koše, utkali s dalším týmem z Vysočiny. Soupeřem jim tentokrát byl tým z Dačic. Domácí příliš nepouštěli soupeře do útočných choutek a pohodlně si dokráčeli pro další vítězství. Skóre otevřel svým jedenáctým gólem v sezóně Petr Dvořák. I nadále pak pokračovala v aktivitě druhá lajna milevských, tentokrát se prosadil Adam Dvořák. Třetí gól ještě v první části utkání vstřelil Filip Baťala, který se prezentoval povedenou ranou z obrany.

Svěřenci trenérů Habarta a narozeninového oslavence Michala Trojáčka měli zápas pod kontrolou a kontrolovali jeho vývoj. Počtvrté rozvlnil síť Matěj Duba, pro kterého to byl speciální zápas, jelikož v modrobílém dresu odehrál v této sezóně poslední utkání, koncem roku 2021 mu totiž vyprší střídavý start. Na jeho trefu navázal po rozehrávce Dolejše bombou do šibenice bek Filip Prokop – 5:0. Zanedlouho už to bylo 6:0, souhru dvou Petrů zakončil Dvořák.

V poklidném tempu tak milevští kráčeli za třemi body, děkovat mohli také vynikajícímu Matěji Habartovi, který měl v neděli den D jak v brance, tak i v poli a mohl se radovat z vychytané nuly. Zápas se zastavil na konečném skóre 9:0 a domácí mohli naplno slavit nejen prvenství ve druhém koši ale i postup mezi elitu.

FBC DOŠWICH MILEVSKO – Florbal Dačice 9:0 (3:0, 3:0, 3:0)

Branky a asistence: 5. P. Dvořák, 10. A. Dvořák (P. Heřmánek), 15. Baťala (Mrázek), 22. Duba (Trojáček), 26. Prokop (Dolejš), 28. P. Dvořák (P. Heřmánek), 32. Chalupa (Hejný), 43. Dolejš, 44. Duba (Dolejš). Diváci: 43. Střely: 24:16.
Sestava Milevska: Habart – Chalupa, Novotný, Hejný, Baťala, Prokop – Duba, Dolejš, Trojáček, P. Heřmánek, A. Dvořák, P. Dvořák, Mrázek, Rázl, Bauška, Vácha.

Celý dvojzápas zhodnotil také náš florbalový „obojživelník“ Matěj Habart: Náš víkend bych zhodnotil velmi pozitivně. První zápas proti Havlíčkovu Brodu byl tvrdý. Myslím si, že to byla skvělá podívaná pro diváky. Mohli jsme vidět dobré kombinace, rychlou hru. Všichni jsme makali od první minuty až do konce. To byl taky jeden z důvodů, proč jsme vyhráli. Spoluhráčům nemůžu absolutně nic vytknout, jelikož to byly za mě asi nejlepší výkon, které jsme za tuto sezónu předvedli. Co se týče druhého zápasu, tak jsme předvedli opět skvělý výkon a musím vyznamenat Matěje Dubu, který dokázal skórovat hned dvakrát. Jelikož to byl jeho poslední zápas za nás, tak mu přeji hodně štěstím ať mu to jenom střílí. Všem přítomným děkuji za atmosféru.

Hodnocení turnaje nabídl také trenér Michal Trojáček: Kluci v obou zápasech předvedli výborný výkon podle mých představ, věřím, že jim to vydrží i  v novém roce. Věřím, že i kluci cítí, že když hrají jako jedna parta, tak všechno jde lépe. Neděli si velice dobře užil Matěj Habart, který nejdříve jako hrající golman nastřílel čtyři branky a poté jako brankář udržel čisté konto.

Další zápas odehrají naši dorostenci již mezi elitou, tedy v prvním výkonnostním koši. Střetnou se 8. ledna 2022 v pražských Řepích opět s Havlíčkovým Brodem, odpoledne je pak čeká souboj s pražskou Spartou.

Muži A zakončili rok 2021 důležitou výhrou na hřišti druhého celku tabulky

V sobotu 18. 12. vyrazili ke svému poslednímu utkání tohoto roku muži A do Plzně. V rámci 14. kola vyzvali svěřenci Lukáše Dolejše a Marka Jiříka druhý celek tabulky Gorily Plzeň.

Milevští dorazili na utkání trochu později než obvykle, což se projevilo hned v úvodu zápasu. Soupeř na náš celek vlétl a hned po devětatřiceti sekundách se ujal vedení. Úvodní tlak domácích přinesl pouze jednu branku v síti Kahouna. Naopak po necelých čtyřech minutách bylo srovnáno, po rychlém protiútoku se prosadil Lukáš Trojáček. Domácí si vzali vedení zpět v osmé minutě, kdy se podruhé v zápase prosadil Lehečka. Na to však Došwiháci našli do konce úvodní části dvě odpovědi. Skóre nejprve srovnal v samostatném úniku David Kolář, následně na svého kolegu navázal Daniel Hrůza a Došwiháci si odnášeli do druhé části jednobrankový náskok.

Ten byl však rychle smazán zásluhou Budka. Přelévaná pokračovala i nadále. Vedení na stranu hostů opět přiřknul David Kolář, který využil přesilovou kombinaci. V té samé situaci však skóre opět vyrovnal Lehečka, který zkompletoval hattrick. I po druhé části však odcházeli s vedením o gól do šaten Milevští. Rychle zahranou standardní situaci využil Daniel Hrůza.

Napínavé sobotní drama pokračovalo i ve třetí části. Poprvé v zápase šli Milevští do vedení o dvě branky. Přečíslení zužitkoval Jan Keyzlar. O necelou minutu to bylo ale opět pouze o gól. Krásnou souhru domácích využil Tomáš Pour. To však bylo od domácích v sobotním zápase vše. Od té doby se prosadili pouze hosté, konkrétně Lukáš Trojáček, který využil kombinace s Davidem Kolářem a Adamem Černým a zvýšil vedení na 8:5. Plzeňský celek sáhl už osm minut před koncem ke hře bez brankáře. I přes několik zajímavých šancí se jim již se skórem pohnout nepodařilo, Milevští vše díky skvělému týmovému výkonu ustáli a zvítězili.

FBŠ ATT Gorily Plzeň 5:8 FBC Došwich Milevsko (2:3, 2:2, 1:3)

Góly a asistence: 1. Lehečka (Osvald), 8. Lehečka (Pour), 23. Budek (Pour), 27. Lehečka (Janata), 43. Pour (Surák) – 4. Trojáček (Stráňka), 10. Kolář (Loskot), 11. Hrůza (Keyzlar), 25. Kolář (Černý), 34. Hrůza (Štván), 42. Keyzlar (Stráňka), 45. Trojáček (Kolář), 46. Trojáček (Černý); rozhodčí: Buzický – Dolejš; vyloučení: 2:2; využití: 1:1; diváků: 65.
Sestavy: FBŠ ATT Gorily Plzeň: Šik (Lenárt) – Šobotník, Osvald (C), Lukasch, Budek, Lehečka, Surák, Pour, Janata, Lauda, Štejr, Tábořík, Hlinovský, Mikeska, Beneš
FBC Došwich Milevsko: Kahoun – Loskot, Čáp, Plocha, Stráňka, Kotrba, Černý (C), Trojáček, Kolář, Hrůza, Dolejš, Keyzlar, Štván

Hodnocení duelu od trenéra Lukáše Dolejš: Dneska velké vítězství, děkuji celému týmu za vynikající výkon. Zaslouženě si odvážíme vítězství. Myslím si, že velmi pěkný zápas i pro diváky a tím děkuji soupeři za zápas.

Duel zhodnotil také útočník Lukáš Trojáček: Po náročném zápase s juniory nás hned ještě čekal za muže další plzeňský soupeř, který byl na prvním místě tabulky Gorily Plzeň. Na zápas jsme se bedlivě připravovali především po taktické stránce. Gorily sice celý zápas prokazovaly svoji kvalitu a zkušenosti, ale díky taktice našeho trenéra a obětavosti, jelikož jme dokázali ubránit i tlak soupeře v závěrečných osmi minutách, kdy hrál bez brankáře, jsme neinkasovali žádný gól a zápas nakonec ovládli a odvezli jsme si z Plzně důležité body, které určitě náš tým povzbudí do dalších zápasů.

Milevští tedy zakončili rok 2021 velmi cenným vítězstvím na hřišti druhého celku tabulky, díky kterému se opět posunuli k elitní čtyřce tabulky a ve druhé části sezony je čeká tvrdý boj o příčky zaručující play-off. Další utkání čeká Došwiháky až 8. ledna, kdy hostí na domácí palubovce tým Rokycan.

Poslední utkání letošního roku je tu! Mužské áčko míří na hřiště plzeňských Goril

Již tuto sobotu čeká muže A poslední letošní ligový duel. Svěřenci Lukáše Dolejše a Marka Jiříka zamíří do Plzně, kde na ně čeká velká výzva. V honbě za dalším vítězstvím jim v cestě totiž budou stát plzeňské Gorily, tedy aktuálně druhý celek tabulky.

O SOUPEŘI

Favorizovaný celek z Plzně se od začátku soutěže drží v úplně špičce tabulky. Gorily mají odehráno aktuálně dvanáct ligových duelů, ve kterých nasbíraly dvaatřicet bodů. Aktuálně patří Gorilám druhá příčka tabulky, pouze bod ztrácejí na svého rivala Slavii, která má však o jedno utkání odehrané více. Mužstvo Goril poznalo v letošní sezoně pouze dvakrát hořkost porážky. Poprvé úplně v prvním ligovém kole se Strakonicemi. Ze zápasu poté odcházeli hráči Goril poraženi v posledním ligovém duelu, kdy je zaskočili českobudějovičtí Štíři, odkud si odvezli pouze bod za prohru v prodloužení. V základní hrací době ale Gorily zatím poraženy nebyly. Co se týče produktivity, tak o tu se stará především trojice velkých opor, jmenovitě Matěj Surák, Ondřej Budek a Kryštof Lehečky. Dohromady tato trojice nasbírala úctyhodných 86 bodů, je tedy jasné odkud hrozí největší nebezpečí. Mužstvo Goril však disponuje řadou šikovných hráčů, kádr favorita na postup je velmi široký a dokáže zahrozit kdokoliv.

NÁŠ TÝM

Milevští mají za sebou povedené utkání s Florbalovou akademií České Budějovice, ve kterém si s chutí zastříleli a vrátili se zpět na vítěznou vlnu. V té by rádi pokračovali i na hřišti favorita soutěže. Milevský celek čítá před sobotním duelem opět několik absencí z různých důvodů, peripetie se sestavou tedy přetrvávají. I tak odjíždí milevských celek odhodlán potrápit plzeňský celek více, než tomu bylo v předešlém vzájemné duelu, kdy si Gorily z milevské palubovky odvezly vítězství 9:2.

Co od zápasu očekává obránce Matěj Stráňka? V sobotu nás čeká těžký zápas v Plzni. Vyzveme druhý tým tabulky, který hodně kouše v útočné fázi a dává hodně gólů. Jestli se však připravíme stejně jako na Slavii, tak očekávám vyrovnané utkání. Budeme chtít navázat na Vánoční utkání v Milevsku a rozjet zase vítěznou šňůru.

Svůj předzápasový pohled nabídl i trenér Marek Jiřík: Sobotní cestu do Plzně beru jako vyvrcholení předvánoční části sezóny. Čeká nás druhý tým v tabulce, zároveň však tým který v posledních zápasech nemá nejlepší formu. Pokud dokážeme navázat na poslední dva zápasy, tak věřím, že si z Plzně můžeme odvézt body.

Pro oba celky půjde o poslední utkání tohoto roku, o motivaci tedy budou mít postaráno. Utkání bude ještě obzvláštněno bohatým programem, který si plzeňský celek připravil. Utkání odstartuje v 16 hodin.

Muži A si ve Vánočním utkání s chutí zastříleli

V sobotu 11. 12. čekalo poslední domácí utkání muže A. V rámci 13. kola zavítala do Milevska Florbalová akademie České Budějovice. Sobotní utkání nebylo ledajaké. Duel nesl pojmenování Vánoční utkání a náš klub si pro diváky připravil několik zajímavých činností, které utkání ještě zatraktivnili.

Samotné utkání začalo pro milevský celek skvěle. Během prvních třech minut nasázeli Došwiháci tři branky a vytvořili si pohodlný. Hosté na hrůzostrašný start reagovali oddechovým časem, který zabral. Milevští měli sice navrch, branky však přestali dávat. Stejný stav zůstal do konce první části.

I ve druhé třetině se domácí trápili v koncovce. Z velkého tlaku nepramenili branky, domácí se prosadili pouze jednou. Hosté svoji hru ve druhé části zvedli, vypracovali si několik protiútoků. V jednom z nich byl jeden z hostů faulován a následovalo trestné střílení. To soupeř bez problému proměnil a hosté snížili na 1:4, což vydrželo až do konce druhé části.

Na hřiště nastoupil ve třetí části pouze jeden tým. Došwiháci rozpoutali před brankou soupeře opravdové peklo. Od startu třetí třetiny přidávali jednu branku za druhou po krásných akcích. Brankostroj domácích se zastavil až na číslu 13. Na ofenzivní smršť domácích reagovali hosté pouze jednou brankou, kterou stanovili konečný stav duelu na výsledku 13:2. Nejvíce se na vítězství domácích podílel David Kolář, který zapsal čtyři branky a jednu asistenci. Čtyři body poté zaznamenal Daniel Hrůza.

Před sobotním duelem proběhlo klubové focení na oblíbené kartičky. Během utkání mohli diváci navštívit klubový fanshop, svůj koutek na utkání měl i juniorský mistr světa Martin Dolejš. Během první pauzy se na palubovce předvedli naši nejmenší a během druhé pauzy dohlížel maskot drak Došwihák na přestávkovou soutěž.

Na sobotní utkání si našlo cestu fantastických 102 diváků, tedy jednoznačně nejlepší návštěva na utkání milevského celku. DĚKUJEME!

I díky skvělé návštěvě zapsalo mužské áčko důležité tři body. Po dvou porážkách v řadě se tedy Došwiháci vrátili zpět na vítěznou vlnu, kterou budou chtít potvrdit tuto sobotu na hřišti druhého celku tabulky – Goril Plzeň.

FBC DOŠWICH MILEVSKO – FA SEPTA.CZ České Budějovice 13:2 (3:0, 1:1, 9:1)

Branky a asistence: 1. Hrůza (Kolář), 2. Čáp (Štván), 4. Hrůza (Staněk), 27. Kolář (Hrůza), 41. Trojáček (Černý), 42. Kolář (Staněk), 44. Kolář (Loskot), 48. Kolář, 49. Keyzlar (Plocha), 49. Strouhal, 50. Hrůza (Staněk), 51. Trojáček (Plocha), 53. Dolejš (Štván) – 39. Malecha (TS), 60. Malecha (Troják); rozhodčí: Jaroslav Němeček – Lukáš Tomášek; vyloučení: 7:1; využití: 0:1; diváků: 102; zásahy brankářů: Luboš Zeman 10 – Jan Vališ 2, František Novák 9.

Sestavy: FBC Došwich Milevsko: Zeman (Kahoun) – Loskot, Čáp, Stráňka, Plocha, Susmilich – Černý (C), Trojáček, Strouhal, Staněk, Hrůza, Kolář, P. Dolejš, Štván, Keyzlar
FA SEPTA.CZ České Budějovice: Vališ (49. Novák) – Pražák, Doucha, Tancer, Leheň, Struška, Řehoř, Novotný, Troják (C), Malecha, Bíca, Křenek, Mikoláš, Semotán, Štěpka

Komentář trenéra Lukáše Dolejše k utkání: Výborný začátek utkání, pak jsme se nechali ukolébat soupeřem. Svoji jasnou dominanci jsme ukázali ve třetí třetině. Děkuji klukům za zápas a výborným divákům za skvělou atmosféru. Tento zápas jsme si užili všichni.

Jak utkání viděl David Kolář? Ze začátku utkání jsme na soupeře nastoupili v dobrém nasazení. Než se stačil vzpamatovat, tak jsme vedli 3:0. Následně si trenér hostů vzal oddechový čas a další gól jsme v úvodní třetině už nepřidali. To bylo podle mého názoru způsobeno především tím, že jsme se přizpůsobili tempu soupeře. Druhá část probíhala podobně a vcelku vyrovnaně. V poslední části utkání nám trenér řekl určité taktické pokyny, které jsme začli plnit a soupeře definitivně rozstříleli.

Starší žáci modří se na domácí palubovce trápili v koncovce

V neděli 12. 12. měli na programu další turnaj starší žáci modří. Podruhé za sebou nemuseli svěřenci Adama Černého nikam cestovat. Utkání v nejlepším výkonnostním koši je totiž čekaly na domácí palubovce.

Došwiháci odstartovali celý nedělní den bitvou s Jindřichovým Hradcem. Utkání se od začátku neslo v jednoznačném duchu. Milevští tlačili svého soupeře a hosté spoléhali na rychlé protiútoky. Po první části svítil na ukazateli skóre nerozhodný stav, milevský celek však do druhého poločasu vstupoval s ambicí rozhodnout. To se však nepovedlo. Po dvou laciných brankách se soupeř dostal do trháku, na který Došwiháci ještě našli odpovědi a srovnali. Ve 20. minutě přišel zlom celého duelu, během pěti sekund Došwiháci dvakrát inkasovali a našli už pouze jednu odpověď. Soupeř zaskočil milevskou družinu a začal turnaj vítězstvím. Milevský celek zradila výrazně koncovka, po celé utkání byli lepším celkem, ale ve velkých příležitostech doplatili na produktivitu.

V druhém utkání vyzvali Došwiháci favorizované Strakonice. Do utkání Milevští vstoupili velmi aktivně, drželi míček častěji na svých holích a tvořili si jednu šanci za druhou, ujala se však pouze jedna. Naopak soupeř se prosadil dvakrát, a tak si odnášel jednobrankový náskok do druhé části. Ten ve druhém poločase ještě navýšili a Došwiháci podruhé na turnaji odcházeli jako poraženi.

Před posledním duelem už bylo jasné, že Došwiháky čeká sestup do druhého výkonnostního koše. I tak však měli o motivaci postaráno. Soupeřem jim totiž byl okresní rival z Písku, který v neděli zatím neztratil ani bod. Milevská družina měla velkou motivaci svého soupeře obrat o body. A to se podařilo! Díky perfektní práci v defenzivě podpořené výborným výkonem Matěje Habarta v brance Milevští uhráli se svým soupeřem remízu 2:2.

Jak již bylo zmíněno, Došwiháky čeká na startu nového roku turnaj ve druhém výkonnostním koši, na kterém se budou chtít velmi rychle vrátit zpět mezi elitu.

Turnaj zhodnotil trenér Adam Černý: Určitě nejsme spokojeni s tím, že jsme se poroučeli do druhého koše. Paradoxně jsme však podle mého odehráli herně nejlepší turnaj. Jsem moc rád, že se projevili věci, které trénujeme. Snažíme se hrát na míčku, být aktivní v útoku a kombinačně se dostávat do šancí. Je to velmi povzbuzující před dalším průběhem sezony. Je velká škoda, že jsme dnes takto selhali v koncovce. Proměnit alespoň polovinu našich šancí, tak jsme se v elitním koši s přehledem udrželi. Na tom musíme zapracovat. Jsem moc rád, že jsme poslední zápas roku neukončili porážkou. Potrápili jsme dobře hrající Písek, což je pro nás povzbuzující. Do nového roku půjdeme s jasným cílem, vrátit se zpět mezi elitu. Děkuji hráčům za nasazení a rodičům za podporu!

Sestava: Habart – Smrčina T., Prokop, Smrčina J., Hrych – Řezba, Kraus, Pištěk, Vachta, Dušek, Rataj, Koudelka