Došwiháky vyzve nováček Divize

Již dvě ligová utkání mají za sebou milevští. Po výborném startu s Pískem přišla porážka s favoritem soutěže. O tomto víkendu míří svěřenci Lukáše Dolejše poprvé na venkovní hřiště. V neděli od 16 hodin je v Českých Budějovicích čeká nováček soutěže – FA České Budějovice.

O soupeři

Nedělní soupeř je pro milevské velkou neznámou, jde totiž o nováčka soutěže. Milevští se naposledy potkali se soupeřem v rámci 1. kola Poháru Českého florbalu v roce 2019. Od té doby se však kádr Došwiháků výrazně změnil. Florbalová akademie České Budějovice neodstartovala sezonu dobře. Hned na úvod přišla vysoká domácí porážka 1:7 od Kaplice. Minulý víkend čekal na našeho nedělního soupeře souboj o krále Českých Budějovic, zajížděli totiž na hřiště rezervy Štírů. Zpočátku vyrovnané utkání nakonec rozhodla druhá třetina, ve které Štíři dokázali odskočit na rozdíl čtyř branek, což utkání definitivně zlomilo. Skóre se nakonec zastavilo na skóre 5:12 z pohledu Florbalové akademie, která tak stále po dvou kolech čeká na první body v soutěži. Další šanci má právě v neděli, tomu se budou však snažit zabránit milevští.

Náš tým

To milevští, jak již bylo zmíněno, prožili povedenější start do sezony. Vynulovali totiž v okresním derby silný Písek. Ve druhém utkání přijela na milevskou palubovku FBŠ Slavia Plzeň, tedy velký favorit na postup, což se projevilo na výsledku. I přes snahu Došwiháků byl plzeňský celek nad jejich síly. Šanci na reparát mají milevští v neděli. Do krajského města vyrazí Došwiháci, ale oslabeni. Chybět bude Lukáš Trojáček, a také několik juniorů, které čeká boj o postup mezi nejlepších dvanáct mužstev nejvyšší juniorské ligy. I s tímto si bude muset trenér Lukáš Dolejš poradit. Všichni však věříme, že milevští si v posledním zářijovém zápase připíší druhé vítězství v sezoně. Utkání můžete sledovat prostřednictvím webu Českého florbalu, kde bude, jako již tradičně, fungovat online přenos.

Předzápasový komentář trenéra Lukáše Dolejše: Pro nás velmi neznámý soupeř. První dva duely sice soupeři nevyšly, ale to nic neznamená. Očekáváme boj o každý kus palubovky. Chceme za každou cenu bojovat, věřím, že to budeme právě my, kdo si odveze tři body.

Svoje vyjádření před utkání přidal také kapitán Adam Černý: V Budějovicích nás rozhodně nečeká nic lehkého. Soupeři nevyšly první dva duely, o to větší motivaci bude mít uspět. Nepojedeme v úplně nejsilnějším složení, ale mužstvu věřím. Pokud budeme plnit pokyny, které si před utkáním řekneme, a celé utkání budeme makat na sto procent, tak si odvezeme vítězství.

Junioři zaskočili Panthers Praha a vybojovali první letošní body

Foto: Pavel Pubal

Náročné září našich juniorů pokračovalo i o uplynulém víkendu. Svěřenci trenéra Lukáše Dolejše nezvládli úvodní dva duely kvalifikace o nejvyšší juniorskou soutěž, o to větší motivaci měli porvat se o první body tento víkend. Nečekalo je rozhodně nic lehkého, ve víkendových duelech je totiž čekali dva favorité skupiny – Panthers Praha a Tatran Střešovice.

Sobotní duel odstartoval těsně po obědě. Milevským se úvod vydařil, v páté minutě je poslal do vedení Petr Dolejš. Vedení Došwiháků ale netrvalo dlouho, vyrovnal Wojnar. Do konce první třetiny dokázali favorizovaní hosté odskočit o dvě branky, stále však nebylo nic ztraceného, hra byla velmi vyrovnaná.

Vyrovnaný duel pokračoval i ve druhé třetině, kdy každý tým přidal na své konto po dvou brankách. Na milevské straně se prosadil nejprve Jan Keyzlar, těsně po půlce hry také mladší z bratrů Trojáčků, šestnáctiletý Jakub, pro kterého šlo o první trefu mezi juniory. Do kabin se tak šlo za stavu 3:5 pro soupeře.

To co se stalo ve třetí třetině, tak na tom budou naši junioři nějakou dobu určitě vzpomínat. Došwiháci během dvou minut a pěti sekund dokázali utkání otočit. Předvedli krásné rychlé akce, na které již Panteři nenašli odpověď. I přes závěrečný tlak se již Panthers vyrovnant nepodařilo a v milevské hale mohla vypuknout radost. Pro Došwiháky šlo o první letošní body mezi elitou. Svěřenci trenéra Lukáše Dolejše se postarali o zatím největší překvapení celé kvalifikace.

Zhodnocení zápasu od trenéra Lukáše Dolejše : Zvolili jsme defenzivnější taktiku, protože přijel velmi silný soupeř. Kluci disciplinovaně drželi pokyny po celý zápas. Nedělali jsme zbytečně individuální chyby, což si myslím, že rozhodlo. Obrovský dík za výkon celého mužstva, které ukázalo svoji sílu.

Hodnocení utkání od kapitána Lukáše Trojáčka: Výborně jsme se drželi celé utkání, po první třetině i po druhé třetině byl pro nás hratelný stav. Ve třetí třetině jsme to dokázali otočit na 6:5 a udrželi jsme to až do konce. Jsem velmi rád za tyhle tři body, které jsme doma vytlačili. Fanoušci nás skvěle podpořili, děkuji všem, kteří se na vítězství podíleli.

FBC Došwich Milevsko 6:5 Panthers Praha (1:3, 2:2, 3:0)
Branky a asistence: 5. Dolejš (Keyzlar), 26. Keyzlar (L. Trojáček) , 31. J. Trojáček (Dvořák), 47. Loskot (Lípa) , 48. Dolejš (J. Trojáček) , 49. L. Trojáček (Dolejš) – 6. Wojnar (Nový), 9. Hajžman (Martinek) , 14. Derevlanyj (Martinek), 22. Štván (Vl.), 26. Prokůpek; Střely – 22:28, Rozhodčí: Jan Čadek – Jan Strnad; Vyloučení: 4:2; Využití: 1:0; Diváci: 36
Sestavy:
FBC Došwich Milevsko: Šimák (Hejný) – Čáp, L. Trojáček (C), Lípa, Prokop, Kolín, Šťovíček – Keyzlar, Štván, P. Dolejš, Hrůza, Loskot, Kotrba, D. Dolejš, J. Trojáček, Dvořák
Panthers Praha: Šabler (Brabec) – Ježek, Kačer, Nový, Petráň, Wojnar, Novotný, Hajžman, Derevlanyj, Havel, Zdrubecký, Mašát, Zelinka, Martinek, Vejlupek, Prokůpek

Po sobotní vítězství odjeli Došwiháci nabuzení v neděli do hlavního města republiky, kde vyzvali střešovický Tatran. Narozdíl od soboty však milevští prospali úvod duelu, po devíti minutách hry svítilo na tabuli skóre 4:0. Ani tentokrát milevský tým nic nevzdal, bojoval po celou dobu utkání, k soupeři se však už nedokázal výsledkově přiblížit. Skóre duelu se nakonec zastavilo na výsledku 10:4 pro favorizované Pražany, kteří v kvalifikaci neztratili ještě ani bod.


Hodnocení utkání od trenéra Lukáše Dolejše: Zasloužené vítězství na straně Tatranu. Utekl nám začátek zápasu, a podle toho se odvíjel zbytek. Blahopřeji domácím k výhře.

PSN Tatran Střešovice 10:4 FBC Došwich Milevsko (4:0, 2:2, 4:2)
Branky a asistence: 1. Jurkulák (Kuchyňa) , 5. Kún (Panuška), 8. Krejčí (Rosa), 9. Hozman (Kuchyňa), 28. Procházka (Pluhař), 32. Kuchyňa (Hozman), 41. Hozman (Procházka), 55. Sihelský (Hozman), 56. Panuška (Kún), 59. Kučera – 21. Dolejš (Trojáček) , 23. Dolejš (Lípa), 57. Dolejš, 60. Hrůza (Lípa); Střely: 35:17; Rozhodčí: Michal Kolář – Jan Knap; Vyloučení: 3:2; Využití: 1:0; Diváci: 37; Nejlepší hráči: Kučera – Dolejš
Sestavy:
PSN Tatran Střešovice: Týc (Buzík) – Eliáš, Hozman, Malhocký, Píše, Pretl, Konečný, Procházka, Pluhař, Rosa, Krejčí, Hrbáček, Kuchyňa, Jurkulák, Kún, Panuška, Sihelský, Hejzlar, Čelakovský
FBC Došwich Milevsko: Šimák (Hejný) – Čáp, L. Trojáček (C), Lípa, Prokop, Kolín, Šťovíček – Keyzlar, Štván, Hrůza, Loskot, Kotrba, D. Dolejš, J. Trojáček, Dvořák

Došwiháky čekají v kvalifikaci o CE ligu již poslední dva duely. V sobotu přivítají na domácí palubovce rivala z Českých Budějovic, v neděli zamíří opět do Prahy, čekají je Panthers Praha.

Favorit soutěže nedal mužům A žádnou šanci

Po cenné výhře v okresním derby nad Pískem chtěli Došwiháci získat další vítězství uplynulou sobotu. Do Milevska ale tentokrát zavítal jeden z největších favoritů soutěže – FBŠ Slavia Plzeň, milevské tedy nečekalo nic jednoduchého.

Vstup do duelu se Došwihákům podařil, hrálo se od začátku v rychlém tempu. Postupem první třetiny ale hosté přebírali inicitativu a v jedenácté minutě šli zásluhou kapitána Štědrého do vedení. O minutu později to bylo dokonce o dvě branky. Do konce třetiny soupeř zasadil další tvrdý direkt, po první třetině tedy svítil na ukazateli skóre stav 0:3.

Plzeňský celek pokračoval ve své aktivitě i ve druhé třetině, kdy dokázal odskočit už do vedení 0:5. První milevská branka přišla až v osmadvacáté minutě, kdy si svůj letošní gólový účet v Divizi otevřel po pěkné nahrávce Lukáše Trojáčka Václav Strouhal. Do konce druhé třetiny padli ještě čtyři branky, tři na straně Plzně, jednu branku přidal na milevské straně Petr Dolejš.

Došwiháci se nevzdali, přesto další branku již nepřidali. Naopak ještě třikrát po rychlých akcí skórovali hosté. Výsledek se nakonec zastavil na stavu 2:11 pro favorita soutěže, který si odvezl z Milevska druhou výhru v sezoně. Došwiháci tak o víkendu na druhé vítězství v soutěži nedosáhli. Šanci na reparát budou mít svěřenci Lukáše Dolejše v neděli, kdy je čeká souboj na palubovce nováčka soutěže FA České Budějovice.

FBC Došwich Milevsko 2:11 FBŠ Slavia FAT PIPE Plzeň (0:3, 2:5, 0:3)
Branky a asistence: 28. Strouhal (Trojáček) , 36. Dolejš (Kahoun) – 11. Štědrý (Žák), 12. Konrady (Mikolášek), 20. Porazil (Katolický), 24. Šimeček (Žák), 24. Mošna (Med), 29. Stejskal (Mikolášek), 34. Šimeček (Žák), 39. Mošna (Mikolášek), 46. Mošna (Stejskal), 54. Mikolášek (Mošna), 58. Štědrý (Mikolášek); Střely: 22:36; Rozhodčí: Jiří Kohnheiser – Kamil Vraspír; Vyloučení: 3:0; Využití: 0:2; Diváci: 31
Sestavy:
FBC Došwich Milevsko– Kahoun (Zeman) – Loskot Jan, Čáp, Stráňka, Lípa, Zenkl – Černý (C), Strouhal, Trojáček, Kolář, Hrůza, Loskot Jakub, Staněk, Keyzlar, Štván, Dolejš P.
FBŠ Slavia FAT PIPE Plzeň– Dolák (Cisler) – Porazil, Mikolášek, Šimeček, Kuhajda, Blažek, Žák, Med, Štědrý, Mošna Jindřich, Stejskal, Mošna Hynek, Sloup, Konrady, Löffelmann, Vlček, Katolický

Zhodnocení duelu od hostujícího trenéra Lukáše Kubince: Po tom, co jsme tady před dvěma lety s juniorkou vyhrávali 7:0 a přesto prohráli 8:9, jsem byl klidný až pár minut před koncem. Mám radost z koncentrovaného výkonu, zápas jsme měli pod kontrolou. Děkuji soupeři a rozhodčím za zápas. Dále děkuji pořadatelům a divákům za přítomnost!

Zhodnocení duelu od domácího trenéra Lukáše Dolejše: Zasloužené vítězství hostů, ke kterému jim blahopřeji. Naši hráči bojovali a snažili se. Bohužel do dnes nevyšlo, ale věřím, že to vyjde příští týden. Děkuji všem za zápas.

Hodnocení duelu od kapitána Adama Černého: Od začátku jsme tahali za kratší konec. Soupeř nám ukázal svoji kvalitu. Dostali jsme několik hloupých gólů, což si musíme rozebrat. Jsem moc rád, že jsme s klukama utkání nevzdali a bojovali až do konce. Věřím, že příští utkání bude vypadat úplně jinak a odvezeme si z Českých Budějovic tři body.

Starší žáci na Turnaji Gorila na vítězství nedosáhli

O druhém zářijovém víkendu vyrazilo nově se skládající družstvo starších žáků na první prověrku před sezonou do Plzně. Díky marodce odcestoval tým v oslabené sestavě. Na Turnaji Gorila náš celek v základní skupině čekaly týmy Strakonic, Tatranu Střešovice a Karlových Varů.

Již v brzkých ranních hodinách vyzvali milevští v jihočeském souboji Strakonice. Došwiháci vstoupili do duelu ospale, čehož soupeř využil a po rychlých akcích se dostal do vedení. Strakonice měli ve svých řadách hráče, kteří již pravidelně působí o kategorii výše, což se projevilo. Působili jistější a zkušenějším dojmem. I přes zlepšující výkon se už milevským náskok dotáhnout nepodařilo.

V druhém utkání na turnaji čekal na Došwiháky jeden z papírově nejsilnějších celků na turnaji – Tatran Střešovice. Pražský celek ukazoval od začátku duelu svoji kvalitu. Milevšťáci podali proti favoritovi sympatický výkon, i tak ale vysoko prohráli. Svoji suverenitu ukazoval Tatran po celou dobu turnaje, nenašel přemožitele a turnaj opanoval.

V posledním duelu základní skupiny narazili Došwiháci na Karlovy Vary. Souboj se západočeským celkem byl od začátku velmi vyrovnaný. Skóre se přelévalo ze strany na stranu. Rozhodující momenty duelu přišly na startu druhé poloviny, kdy se karlovarskému celku podařilo odskočit o tři branky. Došwiháci po dvou rychle zahraných akcích dokázali vývoj ještě zdramatizovat, na vyrovnání se však nezmohli. Karlovy Vary zvítězili 5:6, čímž Došwiháky odsunuly na poslední místo tabulky.

Došwiháci sice nedokázali na turnaji ani jednou uspět, ale nasbírané zkušenosti během zápasů s vyspělými týmy jistě využijí v ligových zápasech, které je čekají na začátku října.

Sestava: Novák – Smrčina J., Řehoř, Barták, Smrčina T., Kraus, Řezba, Neužil, Hrych, Koudelka, Pištěk

Hodnocení turnaje od trenéra Adama Černého: V prvním duelu jsme bohužel zaspali start, což se pak odráželo po celé utkání. Soupeř působil jistěji na hokejce, byly vidět zkušenosti hráčů, kteří již působí i v dorostenecké kategorii. Po Strakonicicíh na nás čekal ještě těžší soupeř. Tatran nám ukázal velkou kvalitu. Kluci ale od začátku do konce bojovali, nevzdali a soupeři nedali nic zadarmo. To mě moc těší. Vrcholem turnaje byl pro nás duel s Karlovými Vary. Náš výkon vygradoval v tomto duelu. Podařilo se nám zužitkovat několik rychlých akcí. Dokázali jsme se soupeřem držet krok po celé utkání, což je pro nás velké povzbuzení do další práce. Rád bych ocenil výkon brankáře Tomáše Nováka, který po celou dobu turnaje tým držel. Na závěr bych rád poděkoval všem hráčům a rodičům. Těšíme se na ligové turnaje!

Dorostenci se vrátili z prvního dvojzápasu v sezóně s polovičním úspěchem

Druhý zářijový víkend byl opravdu pro naše kategorie našlapaný. Kromě mužů a juniorů odstartovali ligovou sezonu také dorostenci. Ti vyrazili do Třeště, kde na ně čekali v rámci nejvyšší dorostenecké soutěže Dačice a Havlíčkův Brod.

V prvním utkání sezony vyzvali svěřenci Michala Trojáčka a Tomáše Habarta Havlíčkův Brod. Soupeř na milevský tým vlétl, Došwiháci nestíhali. Po první třetině svítil na ukazateli skóre stav 1:4 v neprospěch milevského týmu. To by ale nebyli Došwiháci, aby se vzdali. Ve druhé třetině se dokázali přiblížit na rozdíl pouhých dvou branek, stav byl 5:3. Soupeř z Vysočiny ale pokračoval v dalším průběhu utkání sebevědomým dojmem, i přes snahu milevských se vyrovnat nepodařilo. Na každou branku Milevska dokázal soupeř reagovat. Skóre se nakonec zastavilo na stavu 10:6 pro soupeře, Došwiháci tedy odstartovali nový ročník porážkou.

Hodnocení duelu od trenéra Michala Trojáčka: Pro nás dosud neznámý soupeř z Vysočiny nás v začátku překvapil svoji aktivní až silovou hrou, na kterou jsme nedokázali reagovat. Tuto hru udržel do konce zápasu a zaslouženě vyhrál. Hned v začátku první třetiny nám odskočil o tři branky. Do druhé třetiny jsme vstoupili s aktivní hrou a výsledek začali stahovat. Soupeř nám však vždy o branku odskočil. To se neslo do konce utkání. Musím na závěr vyzdvihnout brankáře Matěje Habarta, který dokázal svými výkony v bráně soupeře dost trápit.

Ve druhém klání vyzvali Došwiháci tým Dačic. Toto utkání mělo od začátku duelu jasného vládce. Milevští soupeře k ničemu téměř nepustili a došli si pro vítězství 10:2. Pěti body se v duelu blýskl kapitán Daniel Dolejš. Během víkendu si také svoji premiéru v milevském dresu střihli Petr Dvořák, Petr Heřmánek, Eduard Chalupa a Adam Dvořák, kteří přišli na hostováná z Tábora, a také Matěj Duba. Ten přichází na střídavé hostování ze Soběslavi.

Zhodnocení duelu od Michala Trojáčka: Dačice byly oproti prvnímu soupeři hratelnější, ale díky naší hře, kterou jsme přizpůsobili hře soupeře, jsme se k výhře dosti natrápili. Vše nám dlouho trvalo, přihrávky, rozehrávky i zpracování míčku. Touha po vítězství byla malá. Konečný výsledek mohl být pro nás dvojnásobně vítězný. 

Další dvě utkání čekají milevský celek za čtrnáct dní v Českých Budějovicích.

Úvod sezony juniorům nevyšel, nestačili na Tatran i České Budějovice

O uplynulém víkendu odstartovala také juniorská nejvyšší soutěž. Ta podobně jako v předešlých sezonách startuje kvalifikačními boji o elitní CE ligu. 32 týmů bylo rozděleno do osmi skupin po čtyřech účastnících. V těchto skupinách je čekají střetnutí s každým soupeřem doma i venku. Vítěz skupiny postoupí přímo do nejvyšší soutěže, druhý tým čeká vyřazovací část. Na týmy na třetím a čtvrtém místě čeká 1. liga juniorů.

Milevské nečekalo hned na úvod nic jednoduchého. Do skupiny C byli nalosováni společně s Českými Budějovice a dvěma velkými favority – Panthers Praha a Tatranem Střešovicemi. Právě poslední jmenovaný celek vyzvali svěřenci Lukáše Dolejše v úvodním utkání sezony na vlastní palubovce.

Došwiháci byli od začátku duelu velmi aktivní a s favoritem dlouho drželi krok. Na úvodní branku Panušky dokázal rychle reagovat Daniel Dolejš, pro kterého šlo o první branku v juniorské kategorii. Ještě do konce první třetiny ale soupeř dokázal reagovat a do kabin si nesl vedení 2:1. Hned po první přestávce však dokázali Došwiháci využít početní výhodu, podruhé v utkání se prosadil Daniel Dolejš. Rozhodující momenty utkání přišly v dalším průběhu druhé třetiny. Milevští nedokázali své šance proměnit a naopak Tatran trestal každou chybičku na domácí straně. Po druhé třetině svítil na ukazateli skóre stav 2:5 pro pražský celek. V úvodu třetí části navíc soupeř přidal další branky a definitivně rozhodl o vítězství. Milevskému celku se podařilo pouze korigovat stav zásluhou Jakuba Loskota na 3:7.

Hodnocení utkání od trenéra Lukáše Dolejše: Start do nové sezony jsme měli hned s Tatranem Střešovice. Se soupeřem, který má ambici celou soutěž vyhrát. Kluci tento zápas vzali velmi zodpovědně a odehráli se soupeřem takového jména velmi vyrovnaný zápas. Soupeř nás herně nepřehrál, ale díky individuálním chybám jsme byli ve skóre o nějaký gól pozadu. Je dobré pro všechny takovéto zápasy hrát.

FBC Došwich Milevsko 3:7 PSN Tatran Střešovice (1:2, 1:3, 1:2)
Branky a asistence: 8. D. Dolejš, 22. D. Dolejš (Trojáček), 60. Loskot (Lípa) – 6. Panuška (Hrbáček), 16. Panuška (Krejčí), 23. Hrbáček (Panuška), 31. Pluhař (TS), 35. Rosa (Hejzlar), 41. Hozman, 47. Jurkulák (Malhocký), Střely: 17:36, Diváci:55, Nejlepší hráči: D. Dolejš – Rosa
Sestavy:
FBC Došwich Milevsko: Šimák (Hejný) – Čáp, L. Trojáček (C), Lípa, Prokop, Kolín, Šťovíček – Keyzlar, Štván, P. Dolejš, Hrůza, Loskot, Kotrba, D. Dolejš, J. Trojáček, Dvořák
PSN Tatran Střešovice: Týc (Buzík) – Eliáš, Hozman, Malhocký, Píše, Pretl, Konečný, Procházka, Pluhař, Rosa, Krejčí, Hrbáček, Kuchyňa, Jurkulák, Kún, Panuška, Sihelský, Hejzlar, Čelakovský

V neděli po obědě Došwiháky čekalo další kvalifikační utkání v Českých Budějovicích, kde vyzvali místní Štíry. Milevský tým vstoupil do utkání velmi aktivně, zásluhou Lukáše Trojáčka se rychle dostal do vedení. Domácí však dokázali do konce první třetiny srovnat. Ve druhé třetině odstartovala přelévaná. Domácí Štíři se vždy dokázali dostat do vedení, na milevské straně dokázal třikrát odpovědět Petr Dolejš. Stejně jako do první třetiny, tak i do třetí vstoupili milevští lépe. Již svůj čtvrtý gól v utkání přidal Petr Dolejš, Došwiháci šli do vedení. To jim ale nevydrželo dlouho, po šesti minutách třetí třetiny srovnal Dědič. Klíčové momenty nedělního derby přišly v 52. minutě, kdy Štíři během šesti sekund uštědřili dva tvrdé zásahy a odskočili na rozdíl dvou branek. I přes tlak a řadu šancí se milevským již podařilo pouze snížit na 7:6 zásluhou kapitána Lukáše Trojáčka. Z vítězství v jihočeském derby se tedy radovali Štíři České Budějovice, milevští budou mít šanci na zisk prvních ligových bodů již příští víkend, kdy nejprve hostí Panthers Praha, v neděli poté vyrazí do Prahy, kde vyzvou střešovický Tatran.

Zhodnocení zápasu od trenéra Lukáše Dolejše: Když jsem říkal u prvního duelu, že jsou prohry, které nebolí, tak prohra se Štíry naopak bolí. Byl to klasický zápas s tímto týmem. Fyzicky velmi náročný zápas plný soubojů, někdy až na hranici pravidel. Stále jsme se přetahovali o výsledek. V poslední třetině nám soupeř odskočil na rozdíl dvou branek. Posléze nám nebyl uznán gól. Přesto jsme ještě snížili, ale vyrovnat už jsme nestačili. Je to škoda, ale věřím, že v odvetě zápas zvládneme daleko lépe. 

FBC Štíři České Budějovice 7:6 FBC Došwich Milevsko (1:1, 3:3, 3:2)
Branky a asistence: 11. Drobiš, 26. Sirotek (Dědič), 32. Severin (Hanousek), 34. Smrž (Prokop), 47. Dědič (Smrž), 52. Smrž (Sirotek), 52. Sirotek (Kouba)- 1. Lukáš Trojáček (Keyzlar), 27. Petr Dolejš (Hrůza), 33. Petr Dolejš (Loskot) 38. Petr Dolejš (Keyzlar), 41. Petr Dolejš (Keyzlar), 58. Lukáš Trojáček (Keyzlar), Střely: 28:26, Diváci: 46, Nejlepší hráči: Sirotek – P. Dolejš
Sestavy:
FBC Štíři České Budějovice: Hanousek (Brabenec) – Poncar, Dědič, Smrž, Sirotek, Severin, Drobiš, Matys, Prokop, Míchal, Kouba
FBC Došwich Milevsko: Šimák – Trojáček (C), Čáp, Lípa, Prokop, Šťovíček, Kolín – Loskot, Kotrba, P. Dolejš, Keyzlar, Chudoba, Hrůza, Štván

Úspěšný start do sezony. Muži A vynulovali Písek

V neděli 12. září odstartovala ligová sezona mužskému áčku. Svěřence Lukáše Dolejše nečekalo na úvod nic lehkého. Do Milevska totiž zavítal okresní rival, ambiciózní Písek.

Milevští vstoupili do utkání s novým kapitánem Adamem Černým, který přebral pásku po Jakubu Mrzenovi. Zápas odstartoval ve velkém tempu, míček na hokejkách drželi více hosté, k žádné větší šanci se však nedostali. První branka přišla v jedenácté minutě, kdy vyřešil skvěle přečíslení Jakub Loskot a poslal domácí do vedení! Po vstřelené brance přidali milevští ještě na aktivitě a přišla další odměna. Míčku se téměř na půli hřiště zmocnil Jan Loskot a tvrdou ranou zaskočil Tvrdíka. To ale nebylo od domácích v první třetině vše. Petr Dolejš šikovným backhandovým zakončením zvýšil již na 3:0, což byl výsledek, který svítil na ukazateli skóre na konci úvodní třetiny.

Do druhé třetiny již v písecké brance nenastoupil Karel Tvrdík, který působil i v milevském celku, nahradil ho další dobře známý brankář pro milevskou veřejnost. Odchovanec Vlastimil Dvořák je v píseckém celku na hostování již třetí sezonu. I do druhé třetiny vstoupili lépe hosté, všechny jejich nadějné akce dokázal zneškodnit skvěle chytající Miloš Kahoun. Ve druhé třetině branka nepadla a domácí drželi stále tříbrankový náskok.

Definitivní kroky k vítězství Došwiháci udělali ve 47. a 52. minutě, kdy nejprve přesně mířil po rychlém brejku Lukáš Trojáček a poté dokázal využít početní výhodu Matěj Stráňka, který se nejlépe zorientoval v předbrankovém prostoru a zasunul míček za záda bezmocného Dvořáka. Písečtí se snažili se zápasem něco udělat, a proto sáhli ke hře v šesti. Ta jim ale nevyšla, a naopak se prosadili opět domácí. Černý předložil před odkrytou branku míček Lukáši Trojáčkovi, který svoji druhou brankou v zápase uzavřel skóre na stavu 6:0. Došwiháci tedy nadělili svému okresnímu rivalovi pověstného kanára a zapisují první tři body do tabulky. Utkání bylo výjimečné i z toho důvodu, že čisté konto si na svůj účet připsal Miloš Kahoun. Ve florbale toto není moc obvyklé, i díky tomu se bude na utkání ještě dlouho vzpomínat.

FBC Došwich Milevsko 6:0 FbC Písek (3:0)(0:0)(3:0)
Góly a asistence: 11. Jakub Loskot (Kolář), 14. Jan Loskot (Černý), 16. Dolejš P. (Štván), 47. Trojáček (Kolář), 52. Stráňka (Černý), 59. Trojáček (Černý) rozhodčí: Jan Dušek – Petr Novák; vyloučení: 2:3; využití: 1:0; diváků: 67, nejlepší hráči zápasu: Miloš Kahoun – Václav Staněk
Sestavy:
FBC Došwich Milevsko: Kahoun (Zeman) – Loskot Jan, Čáp, Stráňka, Plocha, Lípa, Zenkl – Černý (C), Trojáček, Kolář, Hrůza, Loskot Jakub, Staněk, Keyzlar, Štván, Dolejš P.
FbC Písek: Tvrdík (21. Dvořák) – Mikeš, Staněk, Trkovský, M. Kučera, D. Kučera – Kolínský, Šebelle, Štěpán, Špírek, Šanda, Prčík, Měřička

Zhodnocení duelu od domácího trenéra Lukáše Dolejše: Skvělý kolektivní výkon. Už na začátku v šatně a při rozcvičce jsem na klukách viděl, jak moc chtějí, a jak jsou pozitivně namotivovaní. Čekal nás velmi zkušený soupeř, který má vždy vysoké ambice. Bylo jasné, že bude hodně chtít hrát na míčku, což se potvrdilo. Naši hráči zodpovědně drželi taktiku a hrozili při každé možné příležitosti. Zaslouženě jsme okresní derby vyhráli a můžeme vyhlížet na další zápas, kde nás čeká jednoznačný favorit této soutěže. Chtěl bych vyzdvihnout výkon našeho brankaře Miloše Kahouna, který celý tým výrazně podržel. A dále všechny juniory, kteří ačkoliv měli už v nohách dva víkendové zápasy, tak podali skvělý výkon.

Zhodnocení duelu od hostujícího trenéra Michala Hanzlíka: Chtěli jsme do utkání vstoupit aktivně a kontrolovat hru. Na míčku jsme byli aktivnější, ale soupeř byl o několik úrovní disciplinovanější a agresivnější na míček. Zaslouženě bere 3 body i díky fantastickému brankáři. Děkujeme za férové utkání. 

K průběhu utkání se vyjářil také hráč zápasu na milevské straně Miloš Kahoun: Do zápasu jsme šli s tím, že chceme bodovat a hned od začátku utkání to také tak vypadalo. Ačkoliv měl soupeř míček na hokejkách po větší část zápasu, my jsme zodpovědně bránili a sami jsme výbornou produktivitou ovládli první třetinu. Po zbytek zápasu jsme soupeře k ničemu moc nepustili, přečkali jsme dvě přesilové hry a z pohotových střel ve třetí třetině definitivně rozhodli. Velké díky patří fanouškům za vynikající atmosféru, a také mým spoluhráčům, kteří mi k čistému kontu velkou mírou pomohli.

Jak již bylo zmíněno, další utkání čeká svěřence Lukáše Dolejše již tuto sobotu a opět na domácí palubovce. Do Milevska dorazí největší favorit divizní skupiny C – FBŠ Slavia Plzeň.

Lukáš Dolejš před startem DIVIZE: Kluci se chtějí porvat o každý bod

Začátek sezony je tu! Na tento okamžik se všichni hráči těšili. Po náročné letní přípravě přichází zasloužená odměna v podobě zápasů. Muži A odstartují svoji pouť Divizí v neděli na domácí palubovce, kdy je čeká derby s Pískem. Jak jsou naši muži na sezonu připraveni? Před novým ročníkem jsme vyzpovídali hlavního trenéra Lukáše Dolejše.

Lukáši, v neděli odstartuje nová sezona. Jak se těšíš na start?
Těším se moc, protože ta pauza už byla opravdu dlouhá. Doufám, že dobře odstartujeme.

To máš pravdu, všichni se moc těšíme. Co změny v kádru, podařilo se tým udržet pohromadě?
Dá se říci, že ano. Základ kádru je stejný jako v loňské nedohrané sezoně. Posílili jsme o dva obránce a brankáře. Dominik Zenkl a Luboš Zeman přicházejí z Tábora, Kryštof Susmilich se k nám vrací po roční odmlce. Jinak nadále platí, že budeme zase opět nejmladší tým v soutěži. Já však všem klukům věřím, že to zvládnou stejně jako na začátku minulé sezony.

Jak probíhala letní příprava?
Každý trenér má asi vysněnou letní přípravu tak, že bude pracovat s celým širokým kádrem. Ale je těžké v počtu třiceti hráčů společně s juniory mít na tréninku plný počet. Jsou dovolené, očkované, práce či brigády. Příprava byla připravena trošku jinak než vloni, a jsem rád, že i navzdory zmíněným nástrahám jsme ji uspokojivě zvládli. Myslím, že všichni odvedli v rámci možností maximum. Vážím si těch hráčů, kteří když nemohli být na tréninku, tak si ho odmakali individuálně

Generálka s Kobylisy týmu nevyšla, byla z toho porážka 4:7. Jak jsi byl spokojen s poslední prověrkou před sezonou?
Kdyby nám neutekl začátek zápasu, tak jsme hráli vyrovnaný zápas. Je to velké ponaučení a věřím, že v sezoně už budeme klidnější a silnější.

S cestou Pohárem Českého florbalu, který pro vás skončil ve 3. kole, tedy panuje spokojenost?
Zopakovali jsme loňský rok, což myslím, že je úspěch. Je to hlavně příprava, ale dojít až do 3.kola je dobré. Jsem tedy spokojen.

Jaká je atmosféra v kabině před startem nového ročníku?
Myslím, že hráči chtějí bojovat v každém zápase. Kluci se chtějí porvat o každý bod, a to je dobře. Parta je jako vždy skvělá. Osobně se mi líbí provázanost obou kategorií, tedy mužů a juniorů. Všichni jsou o rok zkušenější. Cítím, že kluci opravdu chtějí být dobří. Toho si vážím a budu jim plně nápomocen.

S jakými cíli vůbec vstupujete do sezony?
Popravdě mám jeden obrovský cíl, a to je celou sezonu odehrát a neskončit po pár kolech jako loni. A sportovní cíl je horní polovina tabulky s možností překvapení.

Jak již bylo zmíněno, Divizi odstartujete v neděli. V okresním derby vás čeká Písek. Co od utkání očekáváš a co vidíš jako soupeřovo silné stránky?
Čekám vyrovnané derby, je to první zápas sezony, takže všichni do toho dají všechno. Silné stránky soupeře? Asi zkušenosti, kterých má soupeř oproti nám požehnaně.

Na závěr mám ještě jednu otázku. Na co bys rád pozval fanoušky, aby dorazili na milevskou tribunu?
Budeme se snažit hrát útočný florbal. Ne proti všem samozřejmě, ale myslím, že máme tým ofenzivně naladěn, a že by góly mohly padat, což je pro diváka vždy atraktivní. Budeme se i snažit, aby zápasy byly dobře zajištěné organizačně. Důležité pro nás je, aby každý divák odcházel ze zápasu spokojen.

Prospaný začátek zapříčinil konec v poháru

V neděli 5. září měli na programu muži A již 3. kolo Poháru Českého florbalu. V prvních dvou kolech Došwiháci nastříleli před padesát branek. V nedělním duelu je ale čekal o poznání těžší oříšek. Do Milevska totiž zavítal celek, který působí v Národní lize, tudíž o ligu výše – Kobylisy.

Úvod duelu byl rozhodující pro celý vývoj duelu. Kobylisy vstoupily do utkání velmi aktivně, u každého balonku byli rychlejší, což přinášelo ovoce. Po deseti minutách hry svítil na ukazateli skóre výsledek 0:4 pro hosty. Trenér Dolejš po špatném úvodu sáhl ke změnám sestavy a hra se postupně začala vyrovnávat. Do první přestávky už branka nepadla.

Druhá třetina odstartovala další chybou milevských v obraně, hosté vedli již 5:0. Došwiháci ale rychle reagovali, po rychlé kombinaci otevřel gólový účet domácích Petr Dolejš. Do konce druhé části padla už pouze jedna branka, o kterou se zasloužil ten samý hráč. Petr Dolejš si udělal prostor uprostřed hřiště a střelou k levé tyči snížil stav na 2:5, Došwiháci se dostali zpět do zápasu.

Třetí část odstartovali, narozdíl od prvních dvou, lépe milevští. Při hře 4 na 4 se dokázal prosadit Jan Loskot a už to bylo pouze o dvě branky. Došwiháci byli jako politi živou vodou, a tlačili se do dalších šancí. Bohužel několik zajímavých příležitostí se využít nepodařilo. Naopak se prosadil soupeř, Šindelář dostal hosty do tříbrankového vedení. Milevští dokázali opět rychle reagovat, po sedmi sekundách se z dobře rozehrané standardní situace prosadil Jakub Loskot. Milevští si vypracovali další šance, ani jedna se však neujala. I přes tlak Došwiháků ke konci zápasu se další branka domácím vstřelit nepodařila, zkušený soupeř si vedení pohlídal a dokonce přidal pojistku v podobě branky do prázdné branky.

FBC Došwich Milevsko 4:7 TJ Kobylisy

Branky: 23. Petr Dolejš, 35. Petr Dolejš, 44. Jan Loskot, 50. Jakub Loskot – 3. Radek Šindelář, 5. Antonín Semerád, 7. David Mühlbach, 10. Petr Vavřínek, 23. Tomáš Klouda, 50. Radek Šindelář, 60. Jan Hrdlička; rozhodčí: Jan Dušek – Lukáš Teska; vyloučení:4:4; využití: 0:1; diváků: 40; zásahy brankářů: Miloš Kahoun 21 – Marek Paleček 31
Sestavy:
FBC Došwich Milevsko: Kahoun (Zeman) – Čáp, Kolín, Stráňka, Plocha, Lípa, Prokop – Černý (C), Loskot Jakub, Kolář, Loskot J., Staněk, Hrůza, Kotrba, Štván, Keyzlar, Dolejš P.
TJ Kobylisy: Paleček (Šteffel) – McIntosh, Janeba, Nouzák, Chlum, Filip – Šindelář, Hrdlička, Mühlbach, Semerád, Panenka (C), Press, Vavřínek, Havlíček, Klouda, Kropík

Hodnocení duelu od trenéra domácích Lukáše Dolejše: Zápas jsme začali dost nešťastně,podle mě i nervózně a s respektem vůči
soupeři z vyšší soutěže. Stálo nás to během deseti minut čtyři góly, to
se pak už těžko dohánělo. Od desáté minuty první třetiny se tým zvednul
a hrál se soupeřem vyrovnanou partii. Přišly i góly a nebyly jsme daleko
od vyrovnání stavu. Byla to ostrá příprava před nadcházejícím víkendem, kdy startujeme soutěže. Ještě nám chyběli někteří hráči základní sestavy, a proto jsme doplnili juniory. Jsme velmi mladý tým, který si z tohoto zápasu bere všechny zkušenosti. Určité části zápasu ukázali, že jdeme nahoru, a to co jsme natrénovali prodáme.

Hodnocení duelu od trenéra hostů: Po úspěšném úvodu,jsme došli k pasivitě. Zbytečnými vyloučeními jsme se dostali pod tlak a dostali soupeře do hry. V průběhu dalších dvou třetin se nám nepodařilo uklidnit na balonu. Nakonec se nám povedlo zápas dovést do úspěšného konce. Díky soupeři a přeji hodně úspěchu do sezony. 

Zhodnocení duelu od Jana Loskota: Bohužel jsme zaspali začátek první třetině, což se nám stalo v dalších minutách osudným. Po nepovedené půlce první třetině se nám podařilo pár pěkných akcí, kterými jsme se dostali zpátky do hry. Do druhé třetiny jsme si řekli pár změn, začalo se nám dařit a dotáhli jsme skóre na dostřel. Do třetí třetiny jsme šli jako prohrávající a věděli jsme, že budeme muset být lepší, abychom mohli vyhrát. Bohužel několika zbytečnými fauly jsme dostali soupeře zpět dohry. Hosté si furt drželi dvoubrankový rozdíl, i přes nás závěrečný tlak, kdy výborně zachytal hostující gólman, jsme nedokázali snížit. Myslím si, že ve druhé a třetí třetině jsme ukázali, jak silní dokážeme být, když dodržujeme všechny pokyny trenéra a makáme na 120%. Na závěr bych chtěl poděkovat skvělému publiku, které nás hnalo celý zápas dopředu.

Muži A rozstříleli ve 2. kole Poháru Českého florbalu Příbram

V sobotu 28. srpna vyrazili muži A na 2. kolo Poháru Českého florbalu do Dobříše, kde na ně čekalo Palermo Příbram. Úvodní buly duelu bylo naplánovano na šestou hodinu večerní.

Došwiháci od začátku duelu diktovali tempo, rychle se dostali do vedení a náskok postupně navyšovali. Soupeř nastoupil do utkání pouze se sedmi hráči do pole, což se výrazně projevovalo. Milevští předváděli krásné, pohledné akce, které byly korunovány brankami. Výsledek utkání se nakonec zastavil na výsledku 22:4, což je nový rekord našeho klubu v seniorské kategorii! Další skvělou zprávou je, že na rekordním vítězství Došwiháků se podíleli všichni hráči do pole. Hned deseti kanadskými body se blýskl Lukáš Trojáček, devět bodů zapsal Jakub Loskot. Milevští si tak po vítězství zajistili účast ve 3. kole, kde vyzvou tento víkend třetiligové Kobylisy.

PALERMO PŘÍBRAM 4:22 FBC DOŠWICH MILEVSKO (1:11)(3:8)(0:3)
Góly: 16. Vít Kožíšek, 22. Lukáš Kuba, 25. Kamil Vohradský, 34. Lukáš Kuba – 6. Jakub Loskot, 8. Jakub Loskot, 11. Jakub Kotrba, 11. Lukáš Trojáček, 12. Marek Čáp, 14. Jakub Kotrba, 14. Jakub Loskot, 15. Petr Šimák, 16. Jakub Loskot, 18. Jan Keyzlar, 19. Daniel Hrůza, 22. Jan Keyzlar, 23. Jan Loskot, 25. Lukáš Trojáček, 30. Jakub Loskot, 32. Jakub Štván, 32. Daniel Hrůza, 33. Jan Keyzlar, 39. Jakub Loskot, 48. Jiří Lípa, 52. Matěj Stráňka, 60. Lukáš Trojáček
Sestavy:
Palermo Příbram: Schneeberg – Balek, Schneider, Kožíšek, Vohradský, Kuba, Císař Z., Císař J.
FBC Došwich Milevsko: Šimák (34. Zeman) – Stráňka, Lípa, Čáp, Kotrba – Keyzlar, Trojáček, Loskot Jakub – Hrůza, Štván, Loskot Jan

Dorostenci došli na Nisa Open až do čtvrtfinále

Ve dnech 20 -22.8.2021 probíhal v Liberci jeden z největších turnajů u nás – Nisa Open 2021, kterého se zúčastnili i naši dorostenci. V základní skupině narazili Došwiháci na týmy ASK Bystřice n. Perštejnem, Florbal Dačice/Žďár n. Sázavou, ORKA Čelákovice a IBK Lopaty.

První den odehráli milevští dva zápasy ve skupině proti ASK Bystřice a Florbal Dačice/Žďár n. Sázavou. V obou duelech byli svěřenci trenérů Trojáčka a Habarta lepším celkem a zaslouženě zvítězili. Druhý den milevští také odehráli dva zápasy. První souboj proti ORKA Čelákovice dopadl vítězně, první prohra na turnaji přišla až v souboji o vítězství ve skupině s IBK Lopaty. Náš tým na tento výběrový celek nestačil těsně 3:4, do vyřazovacích bojů tedy vstoupil z druhého místa ve skupině.

Závěrečný den turnaje odstartoval pro naše hráče v osmifinále, kde čelili FBK Piráti Sokol Chrudim. S tímto soupeřem si dorostenci hravě poradili a postoupili do čtvrtfinále, kde je čekal velmi těžký soupeř Dubákovy děti. Došwiháci začali dobře a dlouho se soupeřem drželi krok. Postupem času soupeř přebíral iniciativu, a nakonec dokázal utkání dovést do vítězného konce. Pro Došwiháky skončil turnaj ve čtvrtfinále. Jejich čtvrtfinálový soupeř nakonec celý turnaj opanoval.

Hodnocení turnaje od Michala Trojáčka: V celkovém pořadí jsme obsadili 6. místo. Umístili jsme se hned za výběrové týmy z pražských superligových klubů. Tím chci klukům poděkovat za bojovnost, sehranost a kamarádství. Utvořili skvělou partu na hřišti i mimo něj. Toto umístění pro nás i znamená to, že jsme si dokázali, že můžeme být vyrovnaným soupeřem pro pražské superligové kluby. Naším přístupem i hrou je dokážeme i zaskočit.

Výsledky na turnaji:
Základní skupina:
FBC Došwich Milevsko 3:2 ASK Bystřice n. Perštejnem
FBC Došwich Milevsko 5:4 Florbal Dačice/Žďár n. Sázavou  
FBC Došwich Milevsko 7:1 ORKA Čelákovice                           
FBC Došwich Milevsko 3:4 IBK Lopaty(výběr)                          
Osmifinále:
FBC Došwich Milevsko 12 : 0 FBK Piráti Sokol Chrudim    
Čtvrtfinále:
FBC Došwich Milevsko 2:5 Dubákovy děti    

Sestava: Hejný, Habart, Trojáček, Dolejš, Sláma, Chalupa, Dvořák, Heřmánek, Janda, Duba, Prokop

Muži A ovládli 1. kolo Poháru Českého florbalu

Předposlední srpnový víkend vyrazilo mužské áčko k pohárovým utkání do Hořovic, kde na ně postupně v průběhu víkendu čekala Dobříš, Horoměřice, Soběslav a Klatovy.

Nový ročník Poháru Českého florbalu odstartoval pro svěřence trenéra Lukáše Dolejše právě dueleme s Klatovy. Začátek se Došwihákům nevydařil, plno zbytečných chyb zapříčinilo to, že po první třetině svítil na ukazateli skóre stav 1:3 ve prospěch soupeře. Došwiháci museli v zápase dotahovat. Rozhodující momenty duelu přišli za stavu 6:6, kdy byl vyloučen jeden z milevských. Hráči Klatov chtěli utkání v početní výhodě rozhodnout. Paradoxně se v oslabení ale prosadili Došwiháci. Do úniku se v početní nevýhodě dostal Černý a Trojáček, a druhý jmenovaný poslal Došwiháky do vedení. Náskok se už podařilo udržet, a tak milevští odstartovali dvoudenní 1. kolo vítězstvím.

Ve druhém sobotním klání narazili milevští na Soběslav. Utkání mělo od začátku střetnutí jasného vládce, Došwiháci diktovali tempo utkání a přidávali jednu branku za druhou. Skóre se nakonec zastavilo na stavu 11:3 pro Milevsko.

Nedělní program startoval v Hořovicích již v devět ráno, a tak Došwiháky čekalo brzké vstávání. I s tím si však poradili. V otevíracím utkání nedělního dne vyzvali Dobříš. Došwiháci do utkání dobře vstoupili, v první třetině nastříleli do branky soupeře pět branek, a rozhodli de facto o svém vítězství. V dalším průběhu duelu si již milevští dělali na hřišti, co chtěli. Pěkné akce končily v brance soupeře, výsledek se nakonec zastavil na stavu 11:2.

V poslední utkání na turnaji čekaly na milevské Horoměřice. Urputný celek plný zkušených, narostlých hráčů dělal milevským velké problémy. Došwiháci dlouho nemohli najít recept na obranu soupeře, spoustu akcí zůstalo nevyužito. Milevští se dostali do dvoubrankového vedení, ale soupeř dokázal utkání srovnat. Už to vypadalo, že utkání skončí smírně, když ke střele napřáhl Adam Černý a tečovanou střelou rozhodl o vítězství Milevska.

Došwiháci tedy prošli 1. kolem Poháru Českého florbalu bez jediné porážky, do druhé kola vstoupí z prvního místa ve skupině.

Sestava: Kahoun, Zeman, Šimák – Stráňka, Čáp, Susmilich, Kotrba, Loskot Jakub, Keyzlar, Černý, Loskot Jan, Trojáček, Dolejš, Štván