DOŠWICH slaví 10 let!

Náš klub oslaví tuto neděli 12. června od 14 hodin ve sportovní hale a na venkovním hřišti na den přesně desetileté výročí od svého založení. I přes poměrně krátkou historii se rozhodně máme čím pochlubit. Začínali jsme s jedním týmem mladších žáků, ke kterému se postupem času přidávalo více dětí a náš klub se vyvíjel až do dnešní podoby, kdy se můžeme pyšnit už šest let plnou chlapeckou strukturou s bezmála 200 aktivními členy!

Nejsme tu dlouho, ale dokázali jsme už hodně, a proto se těšíme na všechny své současné i minulé členy, kamarády a příznivce, pro které bude připraveno posezení s pohoštěním a dobrovolným sportovním programem!

Z úst prezidenta klubu, jednoho ze zakladatelů:

Ten čas nám opravdu letí. V případě existence našeho klubu, ale nelituju ani jediného okamžiku. Když se vrátím na začátek tak moje myšlenky se vrací do malé kobercové tělocvičny, kde tenkrát ještě parta mladých tatínků začala plácat sport jménem florbal. Bylo v tom nadšení a zábava v každém okamžiku. Přišel čas, kdy se i naše děti začaly zajímat, co tam v té tělocvičně děláme, a tak jsme je vzali mezi sebe. Začalo se tam rodit něco, o čem jsem netušil, kde to může skončit. Přesně si pamatuji události, které byly okolo data 12. 6. 2012. Nadšení trvalo, touha něco posunout byla obrovská. I když byly chvilky, že to trochu bolelo tak rozhodnutí založit klub s podporou mých kamarádů dozrálo ke skutečnému činu. A tak se to narodilo. Narodil se klub, který i když byl v plenkách s pár kluky, měl obrovskou atmosféru a touhu bavit se sportem. Jsem moc rád, že jsme postupně nakazili spoustu nových rodičů a hlavně dětí. Bylo to v našich končinách něco nového. A i když nám někteří úplně nefandili, my jsme si šli stále svojí cestou, protože jsme jí věřili. Jak se ukazuje i dnes byla to cesta správná a přilákala velké množství nadšeně sportujících dětí. A to je smysl celého našeho působení. Vyzvat děti a mládež ke sportu a pohybu. Ukázat jim cestu, která vede k výborné partě, k radosti a ke spoustě zážitků. Vše podpořené plným zdravím.
Když se podívám těch deset let zpátky, vidím obrovský kus práce, kterou odvedli hráči, trenéři, ale i rodiče. A to jsou ty tři pilíře, které tvoří náš klub takovým jaký je. Spolupráce všech těchto nadšenců nám dává příležitost naplňovat naše vize a cíle. Patří jim za to obrovský dík a respekt. Udržovat tuto atmosféru, nadšení a přitom překonávat překážky, které hlavně poslední dobou přichází, není vůbec lehké, ale nám se to daří a já jsem za to moc rád.
Velký dík také patří našim partnerům. Městu, které nás podporuje od samého začátku. Dále sponzorům, bez jejichž podpory by to šlo také daleko hůře. Dále školám a školkám v našem městě, kde spolupráce je na vynikající úrovni. Prostě díky všem, kteří nás podporují a fandí naší myšlence.
Co závěrem. Během těch deseti let naším klubem propluly stovky dětí. Když pominu opravdu skvělé sportovní výsledky, tak jsem pyšný na to, že jsme se podíleli na výchově tak velkého množství mladých lidí. Vždyť z některých jsou dnes už dospěláci. A ta výchova měla smysl. Dnes vidím slušné lidi, kteří si ze sportovního prostředí a našeho klubu odnesli velmi dobré charakterové vlastnosti, které je budou provázet celým životem. Tuto vizi a cíl jsme měli vždy a do budoucna vždy mít budeme. Chceme se i nadále stávat tím důležitým článkem výchovy a přes sportovní prostředí ovlivňovat výchovu dětí a mládeže.

Lukáš Dolejš
prezident klubu

BUĎTE S NÁMI TAK, JAKO MY JSME S VÁMI.
V neděli na viděnou DOŠWIHÁCI!

Áčko potrápilo silné Panthers, na body však nedosáhlo

V sobotu 16. září čekal mužské áčko první výjezd sezony. Došwiháci zamířili do Rudné u Prahy, kde vyzvali Panthers Praha, tedy jednoho z favoritů Národní ligy. Milevští však nevyrazili bojácní, chtěli se naopak porvat o první body v sezoně.

Vstup do zápasu však vyšel lépe domácímu celku. Panthers na milevský tým vlétli, u každého balonku byli dříve a udávali tempo zápasu. Bylo vidět, že Došwiháci se potřebují trochu sžít s rychlostí soupeře, což jim ze startu zápasu dělalo problémy. Úvodní trefy zápasu se diváci v Rudné dočkali ve 12. minutě, kdy domácí fanoušky potěšil Jan Martínek. Aktivní třetinu pro Panthers ještě do úvodní pauzy poté vylepšil výsledkově Vojtěch Wojnar, který využil zaváhání milevské obrany při rozehrávce a stanovil konečný výsledek první části.

Hra milevské celku se ve druhé třetině zvedla, avšak do většího tlaku se Milevští nedostávali, naopak museli krotit nebezpečné útoky domácího celku. Jeden z nich se ujal ve 27. minutě, kdy podruhé v zápase zafungovala spolupráce Wojnara s Hrubým a první jmenovaný zvýšil náskok. O necelou minutu a půl později bylo s milevskými nadějemi ještě hůře, když se podruhé prosadil i Jan Martínek a následně pátou branku za Zemana poslal Zdeněk Prokůpek. Došwiháci však nesložili zbraně, to jim není podobné a nadále bojovali. Ve 30. minutě nahodil Tomaško balonek před branku, kde ho stihl zasáhnout Lukáš Trojáček a první branka Došwihu byla na světě. O minutu a půl později fauloval jeden z domácích a Milevští trestali. Adam Černý natáhl ke střele a za šestnáct sekund bylo využito. Momentum milevského celku pokračovalo. Jakub Loskot dvaatřicet sekund po přesilové hře našel krásnou křižnou přihrávku opět Adama Černého, ten se podruhé v zápase nemýlil. Milevští byli na koni, což podtrhlo další vyloučení soupeře, které nemilosrdnatě potrestal Lukáš Trojáček a Došwiháci byli zpět v zápase. Avšak plán na obrat dostal trhliny ještě na konci druhé periody, kdy i Panthers využili svojí přesilovou hru zásluhou Lombina a nesli si tak do třetí části dvoubrankový náskok.

Ještě více bledě to s hosty vypadalo hned zkraje třetí části, po brankách Matěje Vavrouška a Jana Kšíra vedli domácí opět o čtyři branky. Odhodlání Došwihu se však opět ukázalo. Rychle po inkasované brance snížil Daniel Dolejš. O pár minut později Milevští využili třetí početní výhodu v zápase. Černý našel Martina Dolejše a ten rozvlnil síťku – 8:6. Bohužel v celém zápase vždy přišlo na to, když se Došwiháci přiblížili svému soupeři, tak přišla reakce domácího celku, což se stalo i tentokráte. V oslabení hosté parádně přečkali, pár sekund po uplynutí se však míček nešťastně dostal k Rileymu, jenž přidal devátou branku Panthers. Při vstřelené brance neudržel své emoce Lombino a nesportovně oslavoval branku, za což inkasoval dvouminutový trest plus desetiminutový osobní trest. Přesilovou hru sice Došwiháci nevyužili, ale těsně po ní opět zafungovala spolupráce Adama Černého a Martina Dolejše, druhý jmenovaný pálil přesně. Hosté to ještě zkusili v šesti hráčích, vypracovali si několik slibných šancí, avšak další branku se jim už vstřelit nepodařilo. Došwiháci tak i ve druhém kole potrápili favorita, na body ale nedosáhli. Ocenit je však potřeba fakt, že Milevští po nepovedené první polovině zápasu nic nezabalili a dokázali utkání ještě výrazněji zdramatizovat.

Panthers Praha 9:7 FBC DOŠWICH MILEVSKO
(2:0, 4:4, 3:3)

Góly a asistence: 12. Martinek (Daněk), 18. Wojnar (Hrubý), 27. Wojnar (Hrubý), 28. Martinek (Lombino), 29. Prokůpek (Hrubý), 39. Lombino (Wojnar), 43. Vavroušek (Hrubý), 45. Kšír (Wojnar), 56. Riley (Lombino) – 30. Trojáček (Tomaško), 31. Černý (Trojáček), 32. Černý (Jakub Loskot), 36. Trojáček (M. Dolejš), 46. D. Dolejš (Černý), 52. M. Dolejš (Černý), 59. M. Dolejš (Černý). Rozhodčí: Reczai – Sidenberg. Vyloučení: 4:2 + Lombino osobní trest. Využití: 1:3. Diváků: 41. Zásahy brankářů: Kobza 18 – Zeman 19.

Sestavy:
Panthers Praha: Kobza (Šabler) – Martinek, Riley, Lombino, Kšír, Vavroušek, Daněk, Hudec (C), Wojnar, Hrubý, Mašát, Prokůpek, Nový, Zelinka, Kačer, Škoda, Ian Rolan, Zdrubecký, Marhefka.
FBC Došwich Milevsko: Zeman (Kahoun) – Staněk, Jan Loskot, Čáp, Chalupa, Sedlák, Kotrba, Černý (C), Trojáček, Jakub Loskot, M. Dolejš, Hrůza, D. Dolejš, Dvořák, P. Dolejš, Tomaško.

Hodnocení zápasu od kapitána Adama Černého: Nevyšla nám první třetina, vůbec jsme nestíhali, u každého souboje jsme byli pozdě a dostali jsme soupeře do náskoku. I start druhé třetiny nebyl dobrý a vysoko jsme prohrávali. Jsem však rád, že jsme v dalším průběhu nic nezabalili, naopak jsme přidali a dostali jsme se zpátky do hry. Bohužel zápasem nás provázelo hodně chyb, které soupeř takového formátu trestá. Byla velká škoda, že když jsme se soupeři přiblížili, tak nám vždy odskočil. Za druhou polovinu zápasu se rozhodně nemáme za co stydět, je potřeba na to návazat. V neděli musíme nastoupit hned od úvodních minut, v Národní lize není možné hrát jen polovinu zápasu. V týdnu potrénujeme a v neděli si jdeme pro první body!

Po dvou kolech tak Došwiháci zatím zůstávají bez bodů, není třeba však věšet hlavy. Šanci na první zisk mají Milevští hned tuto neděli, kdy je čeká další domácí utkání, tentokráte přijede Pelhřimov. Úvodní buly zápasu padne v 17 hodin a Došwiháci budou potřebovat vaši podporu!

Junioři uspěli na domácí palubovce, na Tatran nestačili

Dalším dvojzápasem o uplynulém víkendu pokračoval pro milevské juniory kvalifikační cyklus bojů o elitní CE soutěž juniorů. Došwiháci nejprve vyzvali na domácím hřišti Orku Horní Počernice, o den později vyrazili poté do kolébky florbalu, tedy do střešovické. Stodoly, kde vyzvali domácí Tatran.

Odbilo pravé sobotní poledne a v milevské sportovní hale vypukl duel třetího kola kvalifikační skupiny A mezi domácími hráči a nováčkem soutěže – Orkou Horní Počernice. Ta na svůj první bodový zisk stále čekala a tuto sérii chtěl přerušit právě zápasem proti Došwihákům. Ti ale svým důrazem hned od prvního hvizdu řekli soupeři důrazné ne. První gól se podařilo vsítit po necelých devíti minutách hry Danielu Dolejšovi, který prostřelil Wollera na vzdálenější tyč – 1:0. Poté jsme byli v poměrně krátkém sledu svědky vyloučení na obou stranách. Početní výhody však dokázali využít pouze domácí, kdy Trojáčkovu křížnou nabídku zužitkoval Sedlák střelou na bližší tyč a rozvlnil tak po druhé síť – 2:0. Do konce první periody stihli Došwiháci skórovat ještě jednou a to když se v předbrankovém prostoru nejlépe zorientoval Trojáček – 3:0. Tříbrankový náskok ale jako by domácí celek uspal.

Do druhého dějství vkročili totiž lépe hosté ze středních Čech. Ti vyrazili po brejku dopředu a povedeným backhandem se prezentoval Mestek, jenž snížil na 3:1. Došwiháky vytáhla zpět na rozdíl tří branek přesilovka 4 na 3, ve které číhal na přesnou křižnou přihrávku Patrik Novotný a nekompromisně rozvlnil síť – 4:1. S dalším gólem na sebe nenechali domácí dlouho čekat, jelikož hned po 17 sekundách pláchl hostující obraně Jindřich Král a přesně zakončil na zadní tyč. Mohl tak oslavit svůj první gól v milevské dresu- Domácí tým to však ukonejšilo a více ze hry měli rázem hosté. Těm se do konce druhé třetiny podařilo dokonce dvakrát skórovat. Habarta prostřelil nejprve střelou nad nohu znovu Mestek, na 5:3 poté korigoval Míka.

Domácí celek nechal špatné vzpomínky na druhé dějství zavřené v šatně a ve třetí třetině parádně oživil hru. Nejprve se prosadil kanonýr Novotný a na jeho trefu navázal o deset minut později Jakub Trojáček, který využil vzdušnou přihrávku Heřmánka již na 7:3. Hosté se ještě snažili se zápasem něco udělat, měli možnost dvou přesilových her. Ani jednu však nevyužili, při druhé početní převaze Orky dokonce skórovali domácí, když brejk Krále s Novotným zakončil druhý jmenovaný na konečných 8:3. Důležité vítězství tak bylo na světě. Na prohru v Chomutově zareagovali Došwiháci nejlépe, jak mohli.

FBC DOŠWICH MILEVSKO – ORKA HORNÍ POČERNICE 8:3 (3:0, 2:3, 3:0)

Branky a asistence: 9. Dolejš (Trojáček), 13. Sedlák (Trojáček), 18. Trojáček (Chalupa), 29. Novotný (Sedlák), 29. Král, 42. Novotný (Prokop), 53. Trojáček (Heřmánek), 55. Novotný (Král) – 24. Mestek (Třešňák), 30. Mestek, 37. Míka (Vrba).
Rozhodčí: Jan Korábek – Patrik Reindl. Diváků: 49. Vyloučení: 5:4. Využití: 2:0. Střely: 28:17. Zásahy brankářů: Habart 14 – Woller 20.
Sestava: Habart (Kittner) – Prokop, Duba, Chalupa, Sedlák, Hák, Šerák – Heřmánek, Dolejš, Trojáček, Novotný, Král, Kodad, Silvestr, Kraus, Pištěk.

V neděli odpoledne čekala Došwiháky velká výzva. Ke čtvrtému kolu kvalifikační skupiny totiž autobus naladěných Došwiháků vyjel bojovat do střešovické Stodoly proti tamnímu favoritovi z Tatranu. Ten chtěl rozhodně nechat zapomenout na nepovedený zápas z minulého víkendu v Milevsku, odkud si odvezl nečekanou porážku 3:7. Do zápasu však vlétlo úplně jinak nahecované družstvo a zápas započalo velice aktivně. Střešovičtí si na Došwiháky vytvářeli tlak a drželi je na vlastní polovině. Po skvělé sérii zákroků gólmana Matěje Habarta se bohužel v 9. minutě ujala povedená kombinace Čelakovského s Mühlfaitem, kdy druhý jmenovaný otevřel skóre hry -1:0. Na druhý gól nemuseli diváci ve Stodole čekat dlouho. O minutu později bylo totiž pro domácí ještě veseleji, když Klápovu střelu dorazil za již bezmocného Habarta Matěj Hejzlar – 2:0. Ani hosté však nezůstali na ocet a na dvoubrankový náskok dokázali nalézt odpověď. Filip Prokop dlouhou nahrávkou našel Dolejše a ten si sám před domácím gólmanem Dvořákem poradil bezchybně – 2:1! Domácí se však z branky dokázali rychle oklepat a dál diktovali tempo zápasu. Třetí branku se podařilo vstřelit Adamu Karlovi, který zamířil přesně na zadní tyč milevské svatyně – 3:1.

Druhé dějství vydařené ze strany milevského celku nebylo. Tatran se dál držel ve výborném tempu a v rychlém sledu navýšil skóre utkání dvěma brankami Klápy a Bureše skóre již na 5:1. Tento stav už byl pro svěřence trenérů Lukáše Dolejše a Zdeňka Plochy krutým, ale boj nevzdávali a snažili se soupeři vzdorovat. I přes to však do sirény inkasovali ještě dvakrát. Nejprve pálil z poloviny hřiště zkušený Čelakovský a poté se velice šťastně prosadil i Bureš, jehož střelecký pokus Habart přes všechnu snahu neudržel a balonek dohopsal za čáru – 7:1.

Třetí dějství zahájili lépe opět domácí florbalisté. Po dvaadvaceti sekundách udeřil Macháček ze středu hřiště – 8:1. Nenamlsaní domácí stále nepolevovali ze svého tempa a dál si udávali tempo hry. Devátou branku přidal další z juniorských reprezentantů v sestavě Tatranu, Jakub Klápa. A přeci jen došlo ještě na Došwiháky. Ti ve třetím dějství neotáleli s útočnými choutky a jeden takový jim dokonce vyšel. Adam Dvořák prošel domácí obranou a předložil míček Patriku Novotnému, který se ranou z první nemýlil – 9:2. Závěrečná desetiminutovka patřila už pouze domácímu celku, který stihl vsítit další 4 branky, ale již za záda nově příchozího brankáře Kittnera. Po dvou trefách Hozmana a jedné Čelakovského a Mühlfaita si domácí připsali vysoké vítězství v poměru 13:2. 

PSN Tatran Střešovice – FBC DOŠWICH MILEVSKO 13:2 (3:1, 4:0, 6:1).

Branky a asistence: 9. Mühlfait (Čelakovský), 10. Hejzlar (Klápa), 15. Karel (Mühlfait), 22. Bureš (Mühlfait), 23. Klápa (Kryl), 30. Čelakovský (Karel), 36. Bureš (Mühlfait), 41. Macháček (Kučera), 42. Klápa (Hejzlar), 53. Hozman (Macháček), 54. Mühlfait (Čelakovský), 58. Hozman (Čelakovský), 60. Čelakovský (Bureš) – 12. Dolejš (Prokop), 44. Novotný (Dvořák). Rozhodčí: Barbora Beranová – Lucie Hejnová. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:0. Diváků: 53. Střely: 41:8. Zásahy brankářů: Dvořák 6 – Habart 25, Kittner 3. 
Sestava: Habart (53. Kittner) – Chalupa, Sedlák, Duba, Prokop – Heřmánek, Dvořák, Trojáček, Novotný, Louženský, Dolejš, Král, Hák, Kraus, Silvestr. 

Celý víkend zhodnotil brankář Matěj Habart: Celé první dvě třetiny jsme se hledali a bohužel to nebyl florbal, kterým se chceme zrovna prezentovat. Jakmile získáme gólový náskok, uspokojíme se jím a myslíme si, že se to vyhraje samo. Takhle to ale bohuzel nefunguje v žádném sportu. Vždy se musí makat od začátku, až do úplného konce, aby jsme získali to, co chceme. Naštěstí jsme se po zaznění sirény na třetí třetinu vzpamatovali a hráli jsme naším stylem. Dominovali jsme po zbytek zápasu a odnesli si cenné body.  Na Tatranu bych řekl, že už od začátku bylo jasné, kdo panoval tomuto utkání. Bohužel se zápase projevily kvality a individuální schopnosti soupeře. Ukázal nám svojí sílu a moc šancí nám nedal. Děkuji všem spoluhráčům za předvedené výkony a snahu. Příští víkend si jdeme pro šest bodů!

Došwiháci se nadcházejícím dvouzápasovým víkendem s kvalifikací rozloučí. V sobotu je na domácí půdě čeká důležitý souboj o kvalifikační baráž s Chomutovem (20:00). V neděli vyjedou milevští junioři opět do Prahy. Tentokráte však na Barrandov, kde je čeká závěrečný souboj na hřišti Orky Horní Počernice (16:45).

AD


První venkovní výjezd, áčko čekají Panthers Praha!

Národní liga se rozjela o uplynulém víkendu naplno. Došwiháci po úvodním nezdaru s Jaroměří vyráží bojovat o první ligové body do Prahy, kde je však nečeká jednoduchá výzva. V sobotu od 19:30 totiž Milevští vyzvou jednoho z favoritů soutěže Panthers Praha!

O SOUPEŘI

Panthers Praha patří ke stálým členům Národní ligy. Již několik let se poté Pražané pohybují v horních patrech a pošilhávají po postupu do vyšší soutěže. Panthers se však nedaří prolomit smůlu v play-off. Před dvěma lety po parádní základní části se pražský celek poroučel v semifinále po pětizápasové bitvě s FBC Plzeň. V minulé sezoně poté pražský tým po základní části obsadil čtvrté místo, následně se poté poroučel ze hry ve čtvrtfinále, ve kterém svedl pětizápasové drama s Traverzou Mukařov, která se nakonec radovala z postupu mezi čtyři celky po vítězných nájezdech v závěrečném klání. Před novým ročníkem doznal kádr Panthers opět několik změn, odchody i příchody tým neminuly. Mužstvo doplnila zajímavá jména i mladíci z juniorů, ze kterých tým Panthers těží. Juniorský tým totiž patří k těm nejsilnějším v českém rybníčku, o čemž se přesvědčila i milevská juniorka, která v poslední sezoně byla právě týmem Panthers vyřazena. Několik hráčů z právě zmíněné juniorské série se může proti sobě utkat i v sobotu. Pražané již na svém kontě mají po úvodním kole tři body, dokonce se poté sluní na čele celé tabulky třetí nejvyšší soutěže. Panthers totiž na úvod zvládli utkání na hřišti Písku, kde zvítězili vysoko 8:2. Bodově se nejvíce dařilo Matouši Hrubému a Petru Škodovi, kteří zapsali shodně po třech bodech. Teď mají Panthers před sebou další duel s nováčkem soutěže.

Z DOŠWIHÁCKÉ KABINY

Milevskému celku se vstup do Národní ligy nevyvedl výsledkově, herně však Došwiháci především ve třetí třetině ukázali svůj potenciál a ukázali si, že ve třetí nejvyšší soutěži rozhodně nejsou do počtu. Los je však neúprosný a ve druhém kole čeká na milevský tým ještě větší výzva. Došwiháci jsou však odhodláni porvat se o první body a zaskočit pražský celek. Do hlavního města odjede téměř kompletní sestava, chybět bude pouze Ondřej Řezník s Patrikem Plochou. Naopak do sestavy se vrací Lukáš Trojáček, který má zpět do svého mateřského celku vyřízený střídavý start. Šanci poté dostanou opět talentovaní junioři. Jde se na to, v sobotu v 19:30 startujeme!

Co od zápasu očekává trenér Marek Jiřík? Zápas na půdě jednoho z největších favoritů Národní ligy. Panthers Praha jsou dlouholetou stálicí soutěže a již delší dobu se netají postupovými ambicemi. Rozhodně nás čeká těžký zápas, ale věřím, že zápasy s Jaroměří nám ukázaly, že můžeme hrát s kýmkoliv a na hřišti předvedeme kvalitní výkon.

Své předzápasové dojmy poodhalil i obránce David Staněk: Budeme stát proti soupeři, který má velké ambice na to hrát v soutěži opravdu vysoko. Bude nás čekat hodně těžký zápas, ve kterém bude soupeř pravděpodobně lepší na hokejce a možná i technicky lepší. Nebude jednoduché duel zvládnout. Po minulém víkendu se budeme snažit nervozitu nechat doma, předvést kvalitní výkon a odvézt si nějaké body.

V sobotu se dá očekávat, že se v Rudné odehraje atraktivní podívaná, ve které Došwiháci nedají určitě svojí kůži lacino! Doražte podpořit milevský celek přímo na zápas do Rudné nebo sledujte utkání pomocí online přenosu!

Start do Národní ligy nevyšel, Došwich těsně padnul s Jaroměří

V sobotu to odstartovalo! V podvečer 9. září vstoupili Došwiháci do historicky první sezony v Národní lize. Milevští vyzvali v úvodním kole známého soupeře z Jaroměře, se kterým se o týden dříve utkali v rámci Poháru Českého florbalu.

Po úvodním nástupu a všech formalitách se začalo opravdu intenzivně. Hned po osmnácti sekundách totiž šli hosté do vedení. Parádní kombinaci dokázal zakončit přesnou ranou Tomáš Hejzlar. Milevští byli inkasovanou brankou opařeni, což bylo znát v dalších minutách. Soupeř měl výrazněji ze hry, naštěstí vše dokázala řešit milevská defenziva v čele s brankářem Kahounem. Postupně se Došwiháci dokázali dostat do hry, několik vyložených šancí ale nedokázali proměnit. Do pauzy však přeci jenom Milevští srovnali. Černý našel na středu volného Daniela Dolejše, který historicky prvním brankou klubu v Národní lize rozjásal fanoušky!

Ve druhé třetině se na branku nečekalo dlouho, konkrétně necelé čtyři minuty. Michal Nožička dostal dostatek prostoru k zakončení a přesnou ranou na zadní tyč poslal hosty opět do vedení. Oba týmy se následně tlačili do dalších zakončení, avšak vše končilo na dobře chytajících brankářích. Jedna branka ale nakonec ještě ve druhé periodě padla, pro milevské fanoušky bohužel do milevské klece. Nedohodu v obranné třetině využil Vojtěch Výborný, jenž uzmul míček a navýšil vedení soupeře. Další branka už nepadla, a tak Došwiháci museli dotahovat v závěrečné dvacetiminutovce dvoubrankové skóre.

Třetí část pro milevský tým začala skvěle, změny v sestavě pomohli. Tomaško krásně předložil míček Martinu Dolejšovi a už to bylo pouze o gól. O dvě minuty později bylo dokonce srovnáno. Jan Tomaško pláchl obraně soupeře a krásnou střelou pod horní tyč srovnal. Velkou otočku milevského celku poté dokonal Jakub Loskot, který tečoval nahození Keyzlara mimo dosah brankáře soupeře. Brankostroj ve třetí třetině ale neupadal, o několik sekund později totiž bylo opět srovnáno. Chybu při rozehrávce trestal Tomáš Hejzlar. Vedení si Milevští však vzali opět zpět v 52. minutě. Na středu hřiště dostal dostatek prostoru Daniel Dolejš a přízemní ranou přidal pátý milevský gól. Jenže opět došlo na nejhorší. Jaroměř rozhodně nic nezabalila, hosté ještě přidali na útočné aktivitě, kterou potvrdil v 54. minutě Jan Kubec a bylo opět srovnáno. Opět po téměř týdnu došlo na repete z pohárového zápasu, Filip Krigovský se protáhl po pravém mantinelu a tři minuty před koncem poslal hosty do vedení. Došwiháci poté předvedli mohutný tlak před brankou Jaroměře, snažili se ze všech sil srovnat, ale zkušený soupeř si již vše pohlídal a na straně domácích zavládl smutek. Premiéra milevskému celku nevyšla, Došwich začal sezonu porážkou, avšak výkon převážně ze třetí třetiny ukázal potenciál mladého týmu!

FBC DOŠWICH MILEVSKO 5:6 TJ SOKOL JAROMĚŘ  
(1:1, 0:2, 4:3)

Góly a asistence: 19. D. Dolejš, 43. M. Dolejš, 45. Tomaško, 47. Jakub Loskot, 52. D. Dolejš – 1. Hejzlar, 24. Nožička, 33. Výborný, 47. Hejzlar, 54. Kubec, 57. Krigovský. Rozhodčí: Buzický – Dolejš. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:0. Diváků: 136. Zásahy brankářů: Kahoun 15 – Völgyi 20. Nejlepší hráči: Tomaško – Völgyi.

Sestavy:
FBC Došwich Milevsko: Kahoun (Zeman) – Staněk, Čáp, Kotrba, Jan Loskot, Chalupa, Keyzlar, Duba – Černý (C), D. Dolejš, Hrůza, P. Dolejš, Jakub Loskot, M. Dolejš, Trojáček, Dvořák, Tomaško.
TJ Sokol Jaroměř: D. Völgyi (Fof) – Hejzlar, Kubec, Výborný, Krigovský, Nožička (C), Janeček, Hofman, Veinfurter, Lhotský, Horčička, Mikas, O. Völgyi.

Hodnocení zápasu:

Trenér Marek Jiřík: Z naší strany strašně nervózní dvě třetiny. Podepsal se na nás vstup do Národky, vůbec jsme nehráli naší hru. Ve třetí třetině jsme udělali pár změn, dostali jsme se do hry. Do hry jsme dostali nějaké tempo a agresivitu. Honza Tomaško nám hodně pomohl, oživil hru a dělal soupeři velké problémy. Bohužel se pak na nás ukázala nezkušenost, když jsme měli zápas v našich rukách, tak jsme byli strašně bojácní a chtěli jsme hrát furt nahoru dolu. Toho Jaroměř využila a rozhodla zápas. Ve finále opět rozhodly chyby a zakončení, ve kterém je Jaroměř momentálně lepší než my.

Nejlepší hráč domácích Jan Tomaško: Podobné utkání jako minulý týden. V první třetině bylo vidět, že se oba týmy rozkoukávají. Ve druhé třetině nám soupeř odskočil o dva góly, což na nás bylo docela znát. Ve třetí třetině jsme se semkli v šatně, něco jsme si řekli a snažili jsme se náskok soupeře dohnat. Bohužel i já jsem tam měl jednu scénku u mantinelu, kdy jsem to bohužel zkazil a díky tomu padnul gól. Nedá se nic dělat, příště musíme být více na míčku a dávat více gólů.

Nejlepší hráč hostí Dušan Völgyi: Utkání hodnotím velice pozitivně pro nás, protože jsme dokázali zápas otočit a zvítězit. Zároveň musím ocenit tady kluky z Milevska, protože dokázali otočit průběh utkání. Na to že je to tak mladý tým, tak je velice dravý a běhavý. Myslím si, že v sezoně doma budou dělat velké peklo.

Došwiháci samozřejmě nesmějí věšet hlavy, kolotoč Národní ligy se teprve rozbíhá a Milevští ve dvou zápasech s kvalitním celkem ukázali svůj potenciál. Jako další se Došwihákům postaví do cesty silný tým Panthers Praha, na jehož půdu zajíždějí Milevští v sobotu!

Cenný skalp! Junioři přemohli na úvod sezony střešovický Tatran!

O druhém zářijovém víkendu se rozběhla sezona juniorům, které i letos čeká na úvod kvalifikace o postup do nejvyšší soutěže CE ligy. Do kvalifikační skupiny byly Došwihákům nalosováni tři soupeři, jmenovitě Orka Horní Počernice, Tatran Střešovice a Chomutov. Právě s posledními dvěma zmiňovanými týmy Došwiháci rozjeli o víkendu svojí kvalifikaci.

Juniory čekala v sobotu opravdu velká výzva, vyzvali totiž dvojnásobného obhájce juniorského titulu Tatran Střešovice. Domácí celek však šel do zápasu s naprosto klidnou hlavou a plně odhodlán.  V úvodních minutách měl favorit z hlavního města navrch, domácí se však semkli a hlavně díky famóznímu Habartovi v brance neinkasovali. Naopak to byl brankář hostí Draslar, který lovil jako první míček ze sítě. Střela Dvořáka skončila sice ještě na tyči, o chvíli později se však ujala povedená kombinace Prokopa s chytře zakončujícím Novotným – 1:0. Hosté nedokázali využít ani závěrečného tlaku v úvodní části a tak odcházeli na milevské půdě do šaten s jednobrankovým mankem. V polovině utkání se favoritovi přeci jen podařilo vyrovnat, ve hře 4 na 4 využil tlaku hostující Klápa – 1:1. Potom ale jako by se s brankami roztrhl pytel. O dvě minuty později totiž vrátil domácím vedení šikovným nájezdem před branku Kodad a rozjásal tak domácí publikum – 2:1. Došwiháci nepolevili ani o trochu ze svého skvělého tempa a další ránu pražskému sokovi uštědřil dorážkou Jakub Trojáček – 3:1. Hosté se nato naprosto opařeni dopustili zbytečného faulu, kterého využil po parádní přesilovkové kombinaci skrytou ranou z půlky Daniel Dolejš – 4:1. Tatran se sice dostával do velikých šancí, většina střelců si však vylámala zuby na domácím Habartovi. Senzace tak pokračovala, hned po minutě bylo ještě veseleji. Parádní bombu ze svého kanonu totiž vyslal novic v došwiháckém týmu Matěj Šerák a halou zazněla populární písnička Pátá – 5:1. Tatran však dokázal bleskurychle snížit zkušeným Čelakovským a na začátku třetího dějství udeřil znovu Klápa – 5:3. Když už se zdálo, že se favorit nadechne k obratu či dorovnání skóre, srazila pražský tým série zbytečných vyloučení vinou vlastní nedisciplinovanosti. Dvojice rozhodčích udělila trest postupně hned dvěma střešovickým hráčům. Toho dokázali precizní Došwiháci využít, střelu Dvořáka dorazil nedávný oslavenec 18. narozenin Patrik Novotný – 6:3. Tatran se snažil s vývojem ještě něco udělat, v posledních minutách se však do odkryté branky s poklidem trefil znovu Novotný – 7:3. Domácím borcům se tak hned na úvod sezony povedl velkolepý počin – na domácí půdě totiž skolili úřadujícího mistra republiky a to hlavně díky srdnatému týmovému výkonu! Velký skalp byl na světě!

FBC DOŠWICH MILEVSKO 7:3 PSN TATRAN STŘEŠOVICE
(1:0, 4:2, 2:1)

Branky a asistence: 14. Novotný (Prokop), 31. Kodad (Král), 35. Trojáček (Dvořák), 37. Dolejš (Trojáček), 39. Novotný (Šerák), 53. Novotný (Dvořák) 60. Novotný – 29. Klápa (Macháček), 39. Čelakovský (Macháček), 44. Klápa (Péc). Vyloučení: 4:5. Využití: 2:1. Diváků: 45. Zásahy: Habart 23 – Draslar 19.
Sestava Milevska: Habart (Kittner) – Sedlák, Chalupa (C), Duba, Prokop – Heřmánek, Dvořák, Trojáček, Šerák, Dolejš, Novotný, Kodad, Král, Hák.

V neděli dopoledne čekal Došwiháky druhý zápas víkendu. Brzy po ránu se vydala modrobílá družina za dalším bodovým ziskem do dalekého Chomutova. Soupeř v úvodním sobotním kole dokázal, stejně jako Milevští, taktéž zvítězit, když vyloupil hřiště čelákovické Orky v poměru 10:3. Ani zde nečekalo partu trenérů Lukáše Dolejše a Zdeňka Plochy nic jednoduchého. 
To se koneckonců potvrdilo hned v úvodu klání, kdy měl domácí celek více ze hry, hostující svatyni však opět hájil Matěj Habart, který navazoval úspěšnými zákroky na skvělý sobotní výkon. Došwiháci zahrozili z brejků, v dobré šanci minul branku Trojáček. Bezbrankový stav první třetiny se Jihočechům udržet nepovedlo. Domácí Urban našel před brankou volného Šulaje, který poslal Severočechy do vedení – 1:0. V pauze mezi třetinami však Došwiháci nabili energii a odměnou jim byla bezprostředně po zahájení druhé části vyrovnávací branka, která měla stejný ráz jako ta vedoucí chomutovská. Tentokrát v rolích Dvořák s Trojáčkem, druhý jmenovaný šikovně zavěsil – 1:1. Poté však bohužel přebrali otěže zápasu domácí a odměnou jim byl gól na 2:1. Došwihákům se na tento gól odpovědět nepodařilo a po delší chvíli domácí odskočili na dvoubrankové manko Fišerem – 3:1. Naději hostujícímu celku vykřesala dobře zahraná standardní situace ze 38. minuty. Chalupa v ní nabil Sedlákovi, ten se i díky dobré cloně Heřmánka před bránou prosadil z poloviny hřiště – 3:2. Do třetí třetiny vstoupili lépe Chomutovští, hosty však opět podržel Habart. Došwihákům se tak už vyrovnat nepodařilo, ba naopak, na kolena je srazila dvě zbytečná vyloučení, Dvořák si za rozmíšku s domácím Pretlem dokonce prohlédl v ruce sudího červenou kartu. Přesilových her dokázali zkušení chomutovští útočníci využít v podobě dvou uklidňujících branek na konečných 5:2. I přes nezdar na západě Čech si Došwiháci jistě tento velenáročný víkend vyhodnotí pozitivně.

FLORBAL CHOMUTOV 5:2 FBC DOŠWICH MILEVSKO
(1:0, 2:2, 2:0) 

Branky a asistence: 20. Šulaj (Urban), 23. Ibl (Fator), 30. Fišer (Pleskač), 47. Martin (Šulaj), 51. Žižka (Sobek) – 21. Trojáček (Dvořák), 38. Sedlák (Chalupa). Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0. Diváků: 112.
Zásahy: Leština 19 – Habart 34.

Sestava Milevska: Habart (Kittner) – Sedlák, Chalupa (C), Duba, Prokop, Hák – Heřmánek, Dvořák, Trojáček, Novák, Kraus, Novotný, Kodad, Smrčina.

Víkendové juniorské tažení shrnul kapitán celku Eduard Chalupa: V sobotu jsme vstupovali do zápasu v postavení, kdy jsme proti obhájci titulu mohli hlavně překvapit a potrápit ho. Od první vteřiny jsme zvládali hrát vyrovnanou hru, blokovat střely a vyvíjet tlak na soupeře. Dokázali jsme získat první třetinu v náš prospěch. Do druhé třetiny jsme vstupovali se stejným plánem a podařilo se dostat se do většího vedení, v poslední části zápasu byla touha po vítězství nad obávaným Tatranem ještě větší, chtělo to vydržet nátlak soupeře a zachovat klid na hokejce a hlavně v hlavách, což se nám oproti soupeři podařilo a dovedli jsme utkání do vítězného konce. V neděli v Chomutově jsme první třetinu spíše odolávali tlaku soupeře až do poslední minuty třetiny, kdy se Chomutovu povedlo dostat se do vedená. Ve druhé třetině jsme se již dokázali dostat do zápasu a uhrát vyrovnanou třetiny, ale skóre stále bylo ve prospěch soupeře.. Ve třetí třetině náš výkon poznamenalo několik vyloučení, únava z předešlého dne, z brzkého vstávání a dlouhé cesty, čehož se soupeř chytl a zápas skončil jeho výhrou. Ovšem nebojím se říct, až vyzveme Chomutov na domácí půdě, máme šanci ukázat, co je v nás a dovést zápas do úspěšného konce. Tímto bych ještě chtěl poděkovat klukům za skvělé výkony v zápasech a trenérům, kam až nás dokázali herně a týmově posunout.

Náročný juniorský program nekončí, o nadcházejícím víkendu Došwiháci opět čekají dva kvalifikační duely. Nejprve v sobotu od 12 hodin hostí Orku Horní Počernice. V neděli poté vyrazí k odvetě na hřiště střešovického Tatranu!

AD

Národka je tu! Áčko hostí Jaroměř

Dlouho očekávaný start Národní ligy je tu! Milevské áčko již v sobotu 9. září přivítá na své domácí palubovce soupeře z Jaroměře! Úvodní buly historicky prvního zápasu našeho klubu ve třetí nejvyšší soutěži padne v 19 hodin!

O SOUPEŘI 

Východočeši jsou pravidelným účastníkem Národní ligy. Jaroměř navíc v sezoně 2018/2019 dokázala třetí nejvyšší soutěž ovládnout a zajistila si tak postup do 1. ligy, kde Sokol tři sezony působil. Po sezoně 2021/2022 se poroučel zpět do Národní ligy. Řada jaroměřských hráčů právě zažila tyto klubové úspěchy, a tak tým Jaroměř čítá opravdu velké zkušenosti s vypjatými duely. V uplynulé sezoně Východočeši obsadili po základní části páté místo, pouze o skóre se Jaroměř nedokázala dostat do první čtveřice a zajistit si tak výhodu domácího prostředí ve čtvrtfinále. O tři body méně Východočeši měli například oproti Orce Čelákovice, která si následně v play-off zajistila postup do vyšší soutěže. Ve čtvrtfinále poté Jaroměř svedla východočeskou bitvu s Hradcem Králové, která dospěla až do pátého rozhodujícího klání, ve kterém se nakonec radoval Hradec, který také v letošním roce hraje ligu výše. Už toto značí sílu sobotního soupeře.

Jaroměř se dlouhodobě prezentuje tvrdou, důraznou hrou a nemilosrdný potrestáním jakékoliv chyby. O tom se Milevští mohli přesvědčit už ve vzájemném pohárovém duelu, kdy se vše do puntíku naplnilo. Před novou sezonou mužstvo prodělalo jen několik změn, kádr doplnil Jan Kubec či liberecká dvojice Daniel Sedláček a Tomáš Urban. I letos se bude mužstvo opírat o zkušenost svých klíčových hráčů, mezi ně bezpochyby patří obránce Filip Krigovský, který disponuje několikaročními zkušenostmi z nejvyšší soutěže. Dále poté také o kvality a zlušenosti Michala Janečka, Daniela Kroupy, Vojtěcha Výborného či kapitána Michala Nožičky.

Z DOŠWIHÁCKÉ KABINY

Milevští mají před sebou dlouho očekávaný vstup do Národní ligy, kterou si všichni v klubu vysnili a v březnu tohoto roku se dílo dokonalo. Mužstvo Marka Jiříka má za sebou letní přípravu, Czech Open a pohárové vystoupení. Jak sám trenér prozradil, mužstvo je připravené a všichni už se nemohou dočkat vstupu do nové éry. Došwiháci jsou si vědomi síly soupeře, i v pohárovém klání si však Milevští ukázali, že dokáží hrát vyrovnané utkání i s takto vyspělým soupeřem, což je pro mladý tým jistě velkým povzbuzení. Kádr by měl být na sobotní zahajovací utkání připraven, chybět bude pouze Patrik Plocha a David Kolář, který vyrazil za půlročním studiem do Německa. Kádr během léta prodělal jen kosmetické úpravy, kostra týmu zůstala pohromadě. O svojí šanci si navíc říkají hlasitě talentovaní junioři, trenér Marek Jiřík tak má, kam sáhnout. Poslední hodiny odklepávají, vše je nachystáno. Národní ligo, ahoj. Došwich se jde rvát!

Co od zápasu očekává Adam Černý? Tak konečně je to tu! Od našeho postupu jsme se všichni těšili na to, až vstoupíme do Národní ligy. Věřím, že jsme dobře připraveni a jdeme se porvat o první body. Jaroměř je opravdu silným protivníkem, mají tam hodně zkušených hráčů a budou trestat naše chyby. Musíme být lepší v koncovce a v obraně hrát bez chyb. Těším se moc, až se ukážeme před domácími tribunami. Věřím, že dorazí opět velké množství diváků, protože je to pro nás velká podpora!

Došwiháci, při divizních zápasech panovala fantastická atmosféra. Stali jste se našim šestým hráčem a my věříme, že něco podobného se opět bude opakovat! Vaší podporu budou kluci potřebovat dvojnásobnou, buďte u toho, doražte v sobotu do haly! Doporucujeme dorazit na utkání s předstihem, již během nástupu totiž dojde na jedno dlouho očekávané překvapení! Těšíme se na vás!

V Národce už nenarazíme na slabého soupeře, říká před startem Marek Jiřík

Již třetí sezonu začíná na střídačce mužského áčka Marek Jiřík. Pod jeho vedením mužské áčko postupně zlepšovalo své výsledky a výkony. Vše vygradovalo postupem do Národní ligy, na jejímž prahu Došwiháci stojí. Jak je tým připraven na sezonu, a co od ní milevský kouč očekává?

Máro, je za vámi letní příprava, jak bys ji celkově zhodnotil? 
Podle toho, jak vypadají kluci na hřišti, tak jsem velmi spokojen. Každoročně je fyzická příprava jednou z největších předností Došwihu a letos tomu nebude jinak. 

Tým zaznamenal velký úspěch v podobě bronzu z turnaje Czech Open. To byla asi velká vzpruha pro tým hned ze začátku sezóny. 
Vzpruha určitě, ale i obrovský úspěch. Přece jenom je to stále jeden z největších turnajů na světě. Do Czech Open jsme šli hlavně proto, abychom nabrali nové zkušenosti a zahráli si proti zahraničním týmům, to se nám obojí splnilo. Medaile už byla jen třešničkou na dortu, která nám celý ten zážitek zdvojnásobila.  

Absolvovali jste i Pohár Českého florbalu, ve kterém jste nakonec skončili ve třetím kole. Jak bys zhodnotil postupně celou cestu? Upřímně mám z toho smíšené pocity. Jsem rád, že si plno našich juniorů vyzkoušelo zahrát za muže. Zároveň musím přiznat, že pro nás letos bylo 1. kolo trochu zbytečné, jelikož k tomu naši soupeři přistoupili poněkud odevzdaně. Zápas v Klatovech v rámci druhého kola byl super. Zápas, který nás konečně pořádně prověřil a my jsme museli zamakat. 3. kolo už byla pořádná prověrka, která pro nás nedopadla bohužel dobře. Příští rok už určitě budeme chtít být nasazeni rovnou do 2. kola. 

S Jaroměří jste svedli ve třetím pohárovém kole vyrovnanou partii. I když to nevyšlo, tak může to být pro tým povzbuzení, že se dokážete měřit i s týmem, který má za sebou několikaroční účast v 1. lize? 
Je to škoda. V zápase jsme byli jasně lepším týmem. Jaroměř zvládla bohužel potrestat každou naší chybu a my se na gól strašně nadřeli. Je to pro nás dobrá zkušenost. Pokud však chceme být v Národce úspěšní, musíme takovéto zápasy vyhrávat. 

Mužstvo po postupové sezoně zůstalo téměř kompletní, to může byt velká výhoda. 
Utekli nám akorát Váša Strouhal a David Kolář. Váša se rozhodl pokračovat v 1.lize a přeji mu, ať se mu daří. David Kolář odjel studovat na jeden semestr do Německa, takže se nám v průběhu sezóny vrátí. Oběma klukům děkuji za to, co pro nás udělali a přeji jim hodně štěstí na hřišti i v osobním životě. Zbytek kádru zůstal, za což jsem velmi rád. Tento tým má obrovský potenciál. 

Tým je stále velmi mladý. Může to být velká nevýhoda, že skoro nikdo nemá s takovou soutěží zkušenosti? 
To, že je tento tým mladý poslouchám od doby, co jsem v Milevsku. Pořád si stojím za tím, že se podle mě nejedná o klíčový faktor, který by rozhodoval o zápasech. Za poslední rok jsme odehráli tolik kvalitních a důležitých zápasů, že už rozhodně nějaké zkušenosti máme. 

Ty máš s Národní ligou zkušenosti hráčské i trenérské. Jak velký skok je mezi Národní ligou a divizi? V čem podle tebe popřípadě největší? 
Myslím si, že je to jeden z největších skoků. V Národce už nenarazíme na slabého soupeře. Do každého zápasu musíme jít připravení a namotivovaní uspět, jinak budeme mít smůlu. Největší rozdíl vidím v zakončení a kvalitě kádrů. Týmy dokážou využít většinu šanci, které jim protihráč nabídne.  

Stanovili jste si nějaké týmové cíle? Koho případně favorizuješ v západní skupině? 
Nás cíl je jasný, tedy účast v play off. Favoriti jsou pro mě Slavie Plzeň a Panthers Praha. 

Klub od nové sezony zavedl permanentky pro své fanoušky, jak celkové vnímáš zájem o milevský florbal?
Během naší cesty v play-up byl ten zájem obrovský. Byl bych strašně rád, kdyby tomu tak bylo i letos. Fanoušci jsou náš hnací motor. 

Na co bys pozval diváky, aby opět dorazili na tribunu?
Pokud se vám líbil florbal v divizi a hlavně během play up, tak teď vám mohu zaručit, že to bude ještě větší hukot. Každý zápas bude takzvaně na krev a pokaždé se postavíme proti kvalitnímu soupeři. Myslím si, že fanoušci sportu si přijdou na své a já vás všechny rád uvidím.

Máro, díky za rozhovor! Ať se daří!

Generálka na ligu výsledkově nevyšla, áčko v poháru končí

Foto: Pavel Pubal

V neděli 3. září se poprvé v nové sezoně na domácí palubovce představilo mužské áčko. Došwiháci v rámci 3. kola Poháru Českého florbalu vyzvali před domácími diváky Jaroměř.

Nedělní utkání bylo takovou generálkou na blížící se start Národní ligy, do které Došwiháci vstoupí 9. září opět na domácí palubovce a paradoxně opět s Jaroměří.

Utkání začalo v tempu z obou stran a hned po minutě a dvou sekundách se diváci dočkali první branky. Rychle zahranou standardní situaci dokázal zakončit přesnou ranou Jan Keyzlar. Hosté ale dokázali rychle reagovat, když ve třetí minutě po pravém mantinelu pláchl Marek Hejcman a přesnou ranou srovnal. Hosté po vstřelené brance trochu ožili, čehož využili k obratu. V deváté minutě se Tomáš Hejzlar dostal k odraženému balonku a další přesnou ranou pod horní tyč obrátil stav. Ještě hůře s milevským týmem bylo v osmnácté minutě, kdy dobře rozehranou standardku zužitkoval Lhotský. Milevští se však přeci jenom dostali ještě do pauzy na kontakt. Jan Loskot vyvezl dobře míček, našel křižnou přihrávkou Martina Dolejše, který propálil brankáře soupeře a stanovil tak stav po první dvacetiminutovce.

Ve druhé třetině přibyly na hřišti emoce, o tvrdé souboje a vyhrocené momenty rozhodně nebyla nouze. Ve 26. minutě zůstal chvilku nehlídaný před Zemanem hostující kapitán Nožička, který opět vrátil svému celku dvoubrankové vedení. Došwiháci však dokázali opět rychle reagovat, na konci dobře zahrané rozehrávky z rohu stál Petr Dolejš. Ve 35. minutě poté usedl na trestnou lavici hostující Urban a Milevští trestali. Prostor ke střele dostal Martin Dolejš a nemýlil se. Ten samý hráč poté o minutu později se také poroučel na trestnou lavici a i Jaroměř svojí početní výhodu využila. Už to vypadalo, že se to nepovede, ale třináct sekund před uplynutím trestu procedil balon za Zemana Jiří Hofman a Východočeši si nesli do kabin jednobrankový náskok.

Jednobrankové vedení vydrželo Jaroměři do 46. minuty, kdy svůj hattrick uzavřel Martin Dolejš a rozpoutal v milevské sportovní hale velkou radost. Po několika sporných momentech došlo k důležitému momentu na konci 54. minuty. Jan Keyzlar vyinkasoval dvouminutový plus desetiminutový osobní trest. Došwiháci se tak museli bránit v početní nevýhodě, díky velké obětavosti a bojovnosti se to nakonec podařilo. Došwiháci si poté vypracovali několik slibných šancí, které proměnit nedokázali, a tak přišel trest. Zlomový moment nastal v čase 58:04. Utkání se již blížilo do nastavení, avšak zkušený soupeř zahrál rychlý protiútok, Patrik Horčička se dostal až za milevskou obranou a povedenou kličkou poslal hosty do vedení. Milevští ještě zkusili hru v šesti, ve které však ještě jednou inkasovali a po závěrečné siréně tentokráte v milevské sportovní hale zavládl smutek. Cesta Došwiháků v letošní pohárové sezoně skončila ve třetím kole, po sympatickém výkonu nestačili na Jaroměř, kterou tak čeká souboj se superligovou Českou Lípou.

FBC DOŠWICH MILEVSKO 5:7 TJ Sokol Jaroměř  
(2:3, 2:2, 1:2)

Góly a asistence: 2. Keyzlar, 19. M. Dolejš, 32. P. Dolejš, 37. M. Dolejš, 46. M. Dolejš – 3. Hejcman, 9. Hejzlar, 18. Lhotský, 26. Nožička, 40. Hofman, 59. Horčička, 60. Výborný. Rozhodčí: Tomeš – Tomášek. Vyloučení: 2:1 + Kezlar 10 min os. trest. Využití: 1:1. Diváků: 91. Zásahy brankářů: Zeman 21 – Völgyi 13, Špaček 11.

Sestavy:
FBC Došwich Milevsko: Zeman (Kahoun) – Čáp, Duba, Chalupa, Keyzlar, Jan Loskot, Kotrba – Černý (C), Jakub Loskot, M. Dolejš, Doubek, P. Dolejš, Hrůza, J. Trojáček, Dvořák, L. Trojáček.
TJ Sokol Jaroměř: Völgyi (46. Špaček) – Výborný, Horčička, Nožička (C), Hejcman, Hejzlar, Lhotský, Urban, Kroupa, Veinfurter, Kubec, Hofman, Mikas, Rathouský.

POZÁPASOVÉ OHLASY:

Trenér Marek Jiřík: Gratulace soupeři k postupu. Předvedl výborný výkon v obraně a v útoku byl produktivní. Nám chyběla přesnost a agresivita v koncovce. Máme týden na to vše zlepšit a v sobotu si dáme reparát. Jedeme dál!!

Útočník Martin Dolejš: Byl to velmi vyrovnaný zápas plný emocí. I když jsme utkání nakonec nedovedli do zdárného konce, předvedli jsme sympatický výkon. Jaroměř má velmi agresivní styl hry a měli spoustu brejků, ze kterých nás trestali. Pokud chceme v sobotu vyhrát, tak budeme muset lépe bránit a být více efektivní v zakončení.

Došwiháci však nesmí smutnit, to nejdůležitější je teprve čeká v podobě startu Národní ligy! Již tuto sobotu můžou svěřenci Marka Jiříka vše svému soupeři vráti, v rámci 1. kola ligy se totiž oba celky opět utkají v 19 hodin v milevské sportovní hale a rozhodně je na co se těšit!

NOVINKA! Zavádíme sezónní permanentky. Jaké výhody přináší?

Nezadržitelně se blíží nová ligová sezona mužského áčka, historická sezona v podobě první klubové účasti v Národní lize. Všichni pracují na tom, aby sezona byla úspěšná. Hráči makají na palubovce a klub se snaží stále zlepšovat možnosti pro své skvělé fanoušky. Po změně klubové identity přicházíme s další novinkou, kterou jsou permanentní vstupenky na zápasy mužského áčka. Jaké výhody přináší?

Pokud jste pravidelným divákem zápasů mužského áčka, tak permanentní vstupenka je právě pro vás. Permanentka vám ušetří čas při čekání ve frontě na zaplacení vstupného a především přináší několik slev a výhod!

Cena permanentních vstupenek na zápasy základní části NL je pro sezonu 2023/2024 stanovena na 500 Kč. Permanentní vstupenka se nevztahuje na pohárová utkání a případné boje play-off.
Vlastnictví permanentky přináší tyto výhody:
– klubová šála v hodnotě 250 Kč ZDARMA
– klubový náramek ZDARMA
– slevy na catering při speciálních zápasech, kterých chystáme nemálo.

Permanentní vstupenka není vázána na konkrétní sedadlo a je přenosná. V případě, že tedy nemůžete na zápas dorazit, lze předat permanentku svým blízkým či kamarádům.

Jak si mohu permanentku koupit?

Permanentní vstupenky bude možné si zakoupit:
– v neděli 3.9. před a během pohárového zápasu s Jaroměří u vstupného nebo v sekretariátu klubu.
– před každým domácím ligovým zápasem mužů „A“ (nejpozději do 7.10.)
– každé úterý v sekretariátu klubu od 17:00 do 18:00

Pokud byste chtěli mít v neděli permanentku již připravenou na své jméno v sekretariátu klubu, tak si jí můžete s předstihem objednat na obchod@doswich.cz. Pozor! Lze platit pouze hotově!

V minulé sezoně provázela zápasy mužského áčka skvělá atmosféra. Letos bude vaše podpora potřeba dvojnásob. Věříme, že se opět budeme potkávat a vytvoříme společně skvělou atmosféru a parádní sportovní zážitek!

Foto: Jindřich Schovanec

Áčko urvalo v Klatovech postup do třetího pohárového kola

Foto: Jindřich Schovanec

V neděli 27. srpna vyrazilo mužské áčko k pokračování Poháru Českého florbalu do Klatov, kde vyzvali místního nováčka Divize v rámci druhého kola. Došwiháci byli v zápase favoritem, avšak na západě Čech je nečekalo proti ambicióznímu celku nic jednoduchého.

Došwiháci vyrazili do Klatov v neúplné sestavě, trenérovi Marku Jiříkovi chybělo několik stabilních hráčů sestavy. Šanci tak opět dostali junioři, kteří se předvedli v dobrém světle už v prvním pohárovém kole. Klatovy jsou nováčkem Divize, jak již bylo zmíněno, tak velmi ambiciózním nováčkem. Do svého kádru totiž přivedli několik zajímavých posil a do zápasu šli silně namotivováni. Došwiháky tak čekala, jak se i ukázalo, těžká šichta.

Utkání začalo pro milevské skvěle, hned po osmapadesáti sekundách otevřel skóre Adam Dvořák. Klatovy měly šanci srovnat při vyloučení milevského celku za špatné střídání, to se jim však nepovedlo. Uspěly až ve 12. minutě, kdy rychlý protiútok zakončil přesnou střelou pod horní tyč Holý. Došwiháci ale dokázali rychle reagovat a opět překlopit vedení na svojí stranu, když ještě v té samé minutě se prosadil David Kolář. To v první periodě nebylo ze strany milevského týmu vše. Doubek našel zpoza branky Davida Staňka, který mířil přesně a výsledek první části ještě uzavřel čtyřiadvacet sekund před úvodní sirénou Jan Keyzlar.

Ve druhé části jsme si počkali na branku až do 27. minuty. Sám před klatovským brankářem se ocitl Adam Černý a po úspěšné kličce zamířil přesně. Touto brankou se však odstartoval brankostroj druhé části. Hned po deseti sekundách totiž domácí snížili zásluhou Haise a o dalších osm sekund díky Stelzerovi to už bylo dokonce pouze o dvě branky. V osmadvacáté minutě poté Došwiháci přispěchali s odpovědí. Černý našel Jakuba Loskota, který zakončil pěknou přesilovkovou kombinaci. Od tohoto momentu však Došwiháci úplně vypadli z tempa, čehož začal využívat soupeř. Ve 34. minutě obdržel čtyřminutový trest Plocha a Klatovští trestali. Podařilo se jim to v početní výhodě sice pouze jednou, ale touto brankou se dostali na koně. O dalších dvaatřicet sekund totiž Hrubý snížil pouze o gól a klatovskou euforii dokonal ve 39. minutě po zaváhání milevských v defenzivě podruhé Jánský. Do kabin se tak po dvou částech šlo za srovnaného stavu.

Do třetí části už vstoupili opět známí Došwiháci. Po dobrém úvodním tlaku první útočné formace pálil přesně podruhé v zápase David Staněk. Ve 43. minutě poté využil zmatku v klatovské defenzivě Jakub Loskot a navýšil vedení. Ve 48. minutě bylo ještě veseleji, jelikož střelu Černého dokázal dorazit za brankáře Klatov Matěj Doubek. Domácí byli opařeni, vzali si oddechový čas, což přineslo rychle úspěch a snižovací trefu. Došwiháci mohli své vedení navýšit opět při početní výhodě, dobré šance se však využít nepodařilo, a tak přišel trest v podobě branky Holého a rázem Milevští vedli opět pouze o gól. Nadšeně hrající domácí však utnula branka Davida Koláře, který opět vrátil Došwihákům dvoubrankové vedení a dodal potřebný klid. Klatovy už v dalším průběhu nedokázaly najít odpověď. Milevští si zkušeně závěr pohlídali a po zápase, kterému přihlížela velmi pěkná kulisa v podobě 150 diváků, se mohli se radovat z vydřeného postupu do dalšího pohárového kola!

SPORT CLUB Klatovy 8:10 FBC DOŠWICH MILEVSKO
(1:4, 5:2, 2:4)

Góly a asistence: 2. Holý (Hais), 27. Hais (Jánský), 27. Stelzer (T. Joachimsthaler), 37. David Jánský (Stelzer), 38. Hrubý, (L. Joachimsthaler) 39. Jánský, 48. Moller, 54. Holý (Hais) – 1. Dvořák (Kolář), 12. Kolář (Hrůza), 17. Staněk (Doubek), 20. Keyzlar (Kolář), 27. Černý (Jak. Loskot), 28. Jak. Loskot (Černý), 41. Staněk (Doubek), 43. Jak. Loskot (Černý), 48. Doubek (Černý), 56. Kolář (Keyzlar). Rozhodčí: Patera – Staňková. Vyloučení: 3:4 + Plocha osobní trest. Využití: 1:1. Diváků: 150.

Sestavy:
SPORT CLUB Klatovy: Schödlbauer (Petelík) – T. Joachimsthaler, Hajn (C), Denisov, Š. Žežula, Hais, Jánský, Stelzer, L. Joachimsthaler, Moller, Holý, A. Žežula, Hrubý, Netrh, Vítovec, Honzík.
FBC DOŠWICH MILEVSKO: Zeman (Kittner) – Čáp, Staněk, Plocha, Keyzlar, Jan Loskot, Chalupa, Sedlák, Kotrba – Černý (C), Doubek, Duba, Jak. Loskot, Kolář, Hrůza, Dvořák, Heřmánek, Trojáček.

POZÁPASOVÉ OHLASY:

Kapitán Adam Černý: Dobře jsme začali a vypracovali si náskok. Díky chybám jsme však soupeře vrátili zpátky do zápasu a dostali ho na koně. O druhé pauze musel přijít větší vítr v kabině, šlápli jsme do toho v dalším průběhu zápasu a rozhodli o postupu. Bylo to těžké utkání v pěkné kulise, Klatovy podaly sympatický výkon a my si vítězství ceníme. V tréninku v týdnu zapracujeme na aspektech naší hry a s Jaroměří si půjdeme za postupem.

Útočník David Kolář: Utkání mě osobně překvapilo především kvalitou soupeře. Já osobně jsem nečekal tak vyrovnaný zápas až do samého konce. Vina byla zejména na naší straně, kdy jsme po téměř jednoznačné první třetině polevili a dostali soupeře zpět do zápasu. Následně jsme si ve druhé pauze řekli v šatně určité věci, které bylo potřeba eliminovat, abychom utkání překlopili v náš prospěch, což se nakonec podařilo. Myslím, že klání bylo divácky i gólově atraktivní a připravilo nás na začátek ligové sezóny, kde budeme chtít hrát na co nejvyšších příčkách.

Trenér Marek Jiřík: Zápas, ve kterém jsme předvedli, že máme dvě tváře. Jedna byla koncentrovaná, dělali jsme přesně to, co jsme měli. Druhá byla laxní a my jsme si mysleli, že to vše půjde samo. Na naše poměry jsme dělali až moc individuálních chyb, které soupeře pořád nechávali ve hře. Klatovy předvedli pěkný výkon a ukázali, že v divizi budou nebezpečným soupeřem.

Došwiháci tak vydřeli v Klatovech cenný postup do dalšího kola, které je čeká hned o následujícím víkendu a poprvé se představí na domácí palubovce! V neděli 3. 9. zavítá do Milevska Sokol Jaroměř, tedy tým, se kterým se Došwiháci utkají i o týden později v rámci úvodního kola Národní ligy. Doražte do sportovní haly podpořit kluky, v neděli se vidíme na značkách!

Áčko čeká druhé kolo poháru, míří do Klatov

Sezona se rozjela ve velkém tempu. Áčko po Czech Open a prvním kole Poháru Českého florbalu čeká v neděli další pohárové klání. V rámci druhého kola vyrazí Došwiháci do Klatov. Úvodní buly je v plánu v 18 hodin.

O SOUPEŘI

Klatovy jsou tradičním celkem, který ale v posledních letech působil na regionální úrovni. V Klatovech začínalo s florbalem několik známých florbalových tváří, v mladším věku se však přesunula do některého z plzeňských celků. Po poslední sezoně se však Klatovští posouvají o ligu výše, od nové sezony je totiž čekají divizní boje. Klatovský celek byl zařazen do divizní skupiny B, bude se tedy sezony utkávat s dobře známými celky pro milevské. Díky postupu Došwiháků se však v ligové sezoně oba týmy minou. Klatovy nenechávají nic náhodě a do nováčkovské sezony vstoupí značně posíleni. Kádr západočeského celku posílilo hned osm nových tváří, cíle tedy Klatovští nemají jistě malé. Právě řada nových akvizic by se měla ukázat proti Došwihákům, milevské tak nečeká nic jednoduchého. Oba celky se spolu setkaly v rámci Poháru Českého florbalu před dvěma lety, z těsné výhry se v té době radovali Milevští. Od té doba se však kádr obou celků změnil, mužstva ušla kus cesty, a tak nás čeká jistě velmi zajímavé utkání.

Z KABINY

Došwiháci prožívají povedené období. Na bronzové Czech Open navázali v prvním kole poháru, kdy smetli všechny svoje soupeře s pohodlným skóre 61:6. Milevští si však uvědomují, že je potřeba navázat v dalších zápasech a nenechat se uchlácholit, protože ligová sezona se nezadržitelně blíží. V rámci úvodního pohárového kola dostali šanci se ukázat nadějní junioři, někteří dokonce v mužském áčku debutovali. Podobně tomu bude i v Klatovech, jelikož trenérovi Marku Jiříkovi bude opět několik stabilních členů scházet. Došwiháci půjdou do zápasu jako favorit a do Klatov jistě odjedou s jednoznačným cílem, tedy vybojovat postup do dalšího kola.

Co od zápasu očekává trenér Marek Jiřík? Na zápas v Klatovech se všichni těšíme. Konečně první zápas v sezóně, který odehrajeme na normální hrací čas. Navíc Klatovy jako nováček divize budou chtít ukázat kvalitu, takže by zápas mohl mít i dobré tempo. Do zápasu jdeme jako favorit a já pevně věřím, že to potvrdíme i na hřišti.

Svůj pohled nabídl i brankář Luboš Zeman: Klatovy se zdají jako mladý perspektivní tým. Letos jsou nováčci divize a mají spoustu posil. My bychom měli být favoriti zápasu, ale to znamená, že se soupeři budou chtít na nás vytáhnout a určitě nám nedají nic zadarmo. Klíčem k výhře proto bude vstoupit do zápasu na sto procent a udržet tempo i koncentraci do konce zápasu.

Jak již bylo zmíněno, utkání v Klatovech odstartuje úvodním buly v neděli v 18 hodin. Utkání budete moci sledovat online na webu Českého florbalu. Pokud však máte čas, tak vyražte podpořit mužské áčko přímo do Klatov!

Muži A řádili o víkendu v Chýnově

Novou pohárovou sezonu odstartovalo o víkendu mužské áčko. Došwiháci odcestovali k zápasům 1. kolo Poháru Českého florbalu do nedalekého Chýnova, kde během soboty a neděle svedli bitvy se čtyřmi protivníky.

Došwiháci odcestovali do Chýnova v namíchané sestavě, někteří stálí hráči nastoupili do pouze některých zápasů, někteří trenérům k dispozici nebyli vůbec. Cílem bylo také dát šanci mladým juniorům, kteří bojují o svoji šanci. Svojí oficiální premiéru v mužském áčku si během víkendu odbyla trojice Daniel Dolejš, Jan Sedlák a Matěj Duba. Hned dalších pět hráčů sice už za áčko někdy nastoupilo, avšak věkově stále patří mezi juniory. Víkendová sestava tak byla opět velmi omlazená. To však neměnilo nic na tom, že Došwiháci vyrazili do Pelhřimova s jasnými cíli, posunout opět svojí hru a zajistit si postup do dalšího kola z co nejlepší pozice.

Jako první se milevskému týmu v sobotu dopoledne postavil do cesty Vimperk, tedy celek hrající Regionální ligu. Favorit zápasu byl tedy jasný a ukazovalo se to hned od úvodu. Na první branku jsme totiž čekali pouze sedmnáct sekund, když se prosadil Martin Dolejš. Většina zápasu se odehrávala na půlce Vimperku, na které si Milevští dělali co chtěli a užívali si zápas. Výsledek zápasu postupně navyšovali a navyšovali. Soupeř však předvedl sympatickou bojovnost, nic nezabalil a stále se snažil hrozit z rychlých protiútoků. Nakonec se mu podařilo tři využít a zaznamenal tak alespoň symbolický úspěch. To střelecká potence Došwiháků byla o něco vyšší. Protože osm sekund před koncem branka Adama Dvořáka nakonec uzavřela skóre na vysokém výsledku 22:3 pro milevský tým.

Ještě v sobotu poté čekala na Došwiháky zřejmě největší víkendová výzva, střetli se totiž s dlouholetým účastníkem Národní ligy a soupeřem do další sezony, Pelhřimovem. Hned od úvodu bylo jasné, že to nebude jednoduché utkání, hrálo se ve vysokém tempu. Skóre zápasu otevřel Adam Dvořák, pro kterého šlo o specifický víkend. V Chýnově totiž mladý útočník bydlí, a tak si zahrál na de facto domovské půdě. I kvůli tomu obdržel od spoluhráčů kapitánskou pásku a celý víkend tak tým vedl jako kapitán. A vedl ho úspěšně, protože o dvě minuty později Petr Dolejš navýšil vedení, které však soupeř ještě do třetiny korigoval. Ve druhé části padla vždy jedna branka na každé straně. Nejprve se prosadil Daniel Dolejš, na kterého reagoval kapitán soupeře Knězů a do třetí třetiny se tak šlo za stavu 3:2. Třetí patnáctiminutovka už však byla v režii Došwiháků. Ti nasázeli do branky soupeři hned pět branek a defintivně rozhodli o své výhře. Milevští tak před sezonou zapsali cenný skalp, jelikož se s Pelhřimovem utkají hned na konci září a vítězství v poháru jim může dodat potřebné sebevědomí.

Nedělní program poté odstartoval soubojem se Světlou nad Sázavou, která se v posledním roce poroučela z Divize a v nadcházející sezoně bude bojovat o návrat zpět do celostátní soutěže. Utkání začalo pozvolna z obou stran. Došwiháci se v neděli ráno těžko dostávali do tempa, i tak však po první periodě vedli o dvě branky. Na branky nejbohatší byla druhá část, kdy Milevští zintenzivnili svoji hru, což neslo ovoce. Během prostřední periody se prosadili hned pětkrát a rozhodli o své výhře. Tu však ve třetí části ještě navýšili, dalšmi čtyřmi branky. Navíc ani jednou neinkasovali, a tak se brankář Luboš Zeman mohl těšit z udrženého čistého konta. Nebylo to však jednoduché, soupeř rozhodně nedal svoji kůži lacino a z protiútoků hrozil nebezpečnými brejky. Došwiháci si tak po další vysoké výhře definitivně zajistili první místo v pohárové skupině.

Došwiháci se však neuspokojili a do posledního zápasu víkendu s českobudějovickým Meťákem šli správně nastaveni, šli se florbalem bavit, což také ukázali na hřišti. Začátek sice nebyl ideální, po dvou rychlých brankách se soupeř dostal na kontakt. Od té doby byl však na hřišti už pouze jeden tým. Milevští na hřišti dominovali, dovolili si řadu věcí, které by si za normálního stavu zřejmě nedovolili a diváky tak museli rozhodně bavit. Po řadě pohledných akcích navyšovali stále své vedení. Soupeř postupně rezignoval na jakoukoliv útočnou snahu, a tak se hra odehrávala téměř výhradně na obranné polovině soupeře. Diváci se nakonec v chýnovské sportovní hale dočkali vyzývané dvacítky, když na konečných 20:1 uzavřel na konci zápasu Adam Černý.

Turnajová sestava: Zeman, Kahoun – Plocha, Keyzlar, Staněk, Čáp, Sedlák, Chalupa, Duba – Černý, M. Dolejš, L. Trojáček, D. Dolejš, Hrůza, P. Dolejš, Dvořák, Novotný, J. Trojáček, Heřmánek, Odložilík.

Došwiháci tak úvodní kolo poháru projeli jako nůž máslem, bez zaváhání a potvrdili tak svojí dobrou formu v přípravě. Milevští nastříleli během čtyřech zápasů dohromady jedenašedesát branek, což bylo nejvyšším číslem napříč všemi pohárovými skupinami. Šanci v áčku navíc dostali další nováčkové, kteří se rozhodně neztratili a plnohodnotně se zabudovali do kádru. Povedený víkend, jak se patří!

Teď už se však všechny zraky ubírají k druhému pohárovému kolo. Došwiháci k němu vyrazí nadcházející neděli do Klatov, kde od 18 hodin vyzvou tamního ambiciozního nováčka Divize!

Ohlasy po úvodním pohárovém kole:

Trenér Marek Jiřík: Víkend v Chýnově nám vyšel na 100%. Do 1.kola poháru jsme šli s cílem vyhrát skupinu a to se nám povedlo. V některých zápasech jsme měli problém s nasazením a s chutí jít si pro góly. I přesto hodnotím celý tento víkend velmi pozitivně. Už teď se těšíme na další kolo do Klatov.

Nováček Daniel Dolejš: První zápasy za áčko jsem si moc užil, poprvé jsem mohl přivonět k mužské soutěži. Bodově se mi dařilo, za to jsem byl moc rád, nicméně máme ještě dost práce před sebou a musíme makat dál.

Turnajový kapitán Adam Dvořák: Čtveřici pohárových utkání v Chýnově hodnotím určitě pozitivně. Zvládli jsme jednoznačně a bez konkurence opanovat celou pohárovou skupinu F, navíc s krásným skórem na kontě. Občas naše hra vypadala lehce ospale, ale bylo to tím, že jsme se přizpůsobili hře soupeřů. Velmi nás těší sobotní výhra nad Pelhřimovem, která nám ukázala, jak na tom jsme. Předvedli jsme srdnatý výkon a došli si pro pohodové tři body. Nyní se už těšíme na nedělní utkání 2. kola v Klatovech, kam si jedeme pro postup!