DOŠWICH slaví 10 let!

Náš klub oslaví tuto neděli 12. června od 14 hodin ve sportovní hale a na venkovním hřišti na den přesně desetileté výročí od svého založení. I přes poměrně krátkou historii se rozhodně máme čím pochlubit. Začínali jsme s jedním týmem mladších žáků, ke kterému se postupem času přidávalo více dětí a náš klub se vyvíjel až do dnešní podoby, kdy se můžeme pyšnit už šest let plnou chlapeckou strukturou s bezmála 200 aktivními členy!

Nejsme tu dlouho, ale dokázali jsme už hodně, a proto se těšíme na všechny své současné i minulé členy, kamarády a příznivce, pro které bude připraveno posezení s pohoštěním a dobrovolným sportovním programem!

Z úst prezidenta klubu, jednoho ze zakladatelů:

Ten čas nám opravdu letí. V případě existence našeho klubu, ale nelituju ani jediného okamžiku. Když se vrátím na začátek tak moje myšlenky se vrací do malé kobercové tělocvičny, kde tenkrát ještě parta mladých tatínků začala plácat sport jménem florbal. Bylo v tom nadšení a zábava v každém okamžiku. Přišel čas, kdy se i naše děti začaly zajímat, co tam v té tělocvičně děláme, a tak jsme je vzali mezi sebe. Začalo se tam rodit něco, o čem jsem netušil, kde to může skončit. Přesně si pamatuji události, které byly okolo data 12. 6. 2012. Nadšení trvalo, touha něco posunout byla obrovská. I když byly chvilky, že to trochu bolelo tak rozhodnutí založit klub s podporou mých kamarádů dozrálo ke skutečnému činu. A tak se to narodilo. Narodil se klub, který i když byl v plenkách s pár kluky, měl obrovskou atmosféru a touhu bavit se sportem. Jsem moc rád, že jsme postupně nakazili spoustu nových rodičů a hlavně dětí. Bylo to v našich končinách něco nového. A i když nám někteří úplně nefandili, my jsme si šli stále svojí cestou, protože jsme jí věřili. Jak se ukazuje i dnes byla to cesta správná a přilákala velké množství nadšeně sportujících dětí. A to je smysl celého našeho působení. Vyzvat děti a mládež ke sportu a pohybu. Ukázat jim cestu, která vede k výborné partě, k radosti a ke spoustě zážitků. Vše podpořené plným zdravím.
Když se podívám těch deset let zpátky, vidím obrovský kus práce, kterou odvedli hráči, trenéři, ale i rodiče. A to jsou ty tři pilíře, které tvoří náš klub takovým jaký je. Spolupráce všech těchto nadšenců nám dává příležitost naplňovat naše vize a cíle. Patří jim za to obrovský dík a respekt. Udržovat tuto atmosféru, nadšení a přitom překonávat překážky, které hlavně poslední dobou přichází, není vůbec lehké, ale nám se to daří a já jsem za to moc rád.
Velký dík také patří našim partnerům. Městu, které nás podporuje od samého začátku. Dále sponzorům, bez jejichž podpory by to šlo také daleko hůře. Dále školám a školkám v našem městě, kde spolupráce je na vynikající úrovni. Prostě díky všem, kteří nás podporují a fandí naší myšlence.
Co závěrem. Během těch deseti let naším klubem propluly stovky dětí. Když pominu opravdu skvělé sportovní výsledky, tak jsem pyšný na to, že jsme se podíleli na výchově tak velkého množství mladých lidí. Vždyť z některých jsou dnes už dospěláci. A ta výchova měla smysl. Dnes vidím slušné lidi, kteří si ze sportovního prostředí a našeho klubu odnesli velmi dobré charakterové vlastnosti, které je budou provázet celým životem. Tuto vizi a cíl jsme měli vždy a do budoucna vždy mít budeme. Chceme se i nadále stávat tím důležitým článkem výchovy a přes sportovní prostředí ovlivňovat výchovu dětí a mládeže.

Lukáš Dolejš
prezident klubu

BUĎTE S NÁMI TAK, JAKO MY JSME S VÁMI.
V neděli na viděnou DOŠWIHÁCI!

Mužské áčko zakončí první polovinu základní části v Rudné

Sezona rychle plyne. Již tuto sobotu 19. listopadu zakončí mužské áčko první polovinu základní části. Došwiháci odcestují do Rudné nedaleko Prahy, kde je přivítá od 18:30 nevyzpytatelná rezerva Panthers Praha.

O SOUPEŘI

Mužstvo rezervy Panthers Praha je pro většinu dosti nečitelné. Pražané se totiž letos potkávají s většinou soupeřů poprvé, v předešlém ročníku nastupovali v jiné divizní skupině. Panthers se však bodově činí. Během deseti duelů nasbírali již šestnáct bodů a zařadili se ihned za silnou pětici největších favoritů. Výsledky Pražanů jsou však jako na houpačce. Panthers dokáží selhat či se trápit v duelech se slabšími soupeři, naopak však sehrát vyrovnaná utkání s týmy z vrchu tabulky. Příkladem toho je cenná výhra ve Strakonicích 12:7. Pražský celek se navíc veze na vítězné vlně. Po Strakonicích zvládl i duely se Soběslaví a rezervou Štírů. Tuto sérii jim však budou chtít Milevští přerušit. Bodové přičinění je v týmu Panthers hodně rozložené. Nejvíce se daří trojici David Polcar, Tomáš Jančík a Vojtěch Zdrubecký. První dva nastřádali jedenáct bodů, třetí z nich poté o bod méně. U pražské celku je vždy v otazníku také to, kdo v jejich kádru nastoupí. Během deseti ligových kol totiž prostřídali již čtyřiačtyřicet hráčů!

NÁŠ TÝM

Došwiháci pokračují ve své krasojízdě i nadále. Aktuálně milevský tým drží sérii sedmi výher, kterou neohodlá přerušit. Naposledy si Došwiháci poradili s plzeňskými Gorilami, díky čemuž si upevnili vedoucí příčku v tabulce a navíc odskočili soupeřům na rozdíl čtyř bodů! Tento náskok by rádi Milevští minimálně udrželi i po sobotním zápase. V Praze odstartuje milevský celek sérii čtyř venkovních zápasů, doma se Došwiháci představí až těsně před Vánoci. K dispozici bude mít trenér Marek Jiřík téměř kompletní kádr, chybět budou pouze junioři, které čeká klání s Chomutovem. Zvládnou Došwiháci i pražskou misi?

Co od zápasu očekává trenér Marek Jiřík? V Praze nás nebude čekat nic jednoduchého. Panthers už v této sezóně dokázali porazit Strakonice a sesadit je tak z prvního místa. Je to tým, který je mladý, běhavý a zarputilý. Vypadá to, že se dají považovat za černého koně soutěže. My musíme kvalitně a aktivně vstoupit do zápasu a chtít hned od začátku určovat tempo hry. Věřím, že zápas zvládneme a prodloužíme tak vítěznou šňůru.

Svůj předzápasový pohled nabídl i brankář Miloš Kahoun: Začínáme čtyř zápasovou venkovní sérii a budeme jí chtít samozřejmě začít vítězně. Panthers jsou pro nás velká neznámá, ovšem podle výsledků je vidět, že dokáží potrápit i silné soupeře. Proto musíme předvést kvalitní a bojovný výkon, stejně jako minulý týden, abychom zde uspěli. Jsme připraveni naplno bodovat, potvrdit roli favorita a prodloužit naší vítěznou šňůru. Oss

Došwiháci zvládli MOVEMBER MATCH a upevnili si vedoucí pozici

Na velký souboj došlo v sobotu 12. listopadu v milevské sportovní hale. Mužské áčko vyzvalo v přímém souboji o první místo tabulky plzeňské Gorily, které na Došwiháky ztrácely před vzájemným duelem pouhé dva body.

Utkání nabralo od úvodu rychlý spád. První branky se dočkali diváci po necelých třech minutách. Došwiháci se dostali do přečíslení, Černý předložil míček na hůl Matěje Doubka, který se nemýlil. Ještě veseleji pro domácí bylo od osmatřicet sekund později. Souhru bratrského dua Dolejšových zakončil Petr. Soupeř však rychle reagoval a snížil. Došwiháci ale pokračovali ve svém aktivním úvodu, což vygradovalo v další dvě trefy. Na Daniela Hrůzu navázal svojí druhou brankou v zápase Matěj Doubek a Milevští vedli o tři góly. To však nebylo z úvodní třetiny vše. Po chybě v rozehrávce a dobře zahrané standardní situaci totiž Gorily snížily na rozdíl jediné branky. Toto skóre vydrželo až do první přestávky.

Do druhé části vstoupil následně lépe soupeř, po šestatřiceti sekundách bylo srovnáno. Utkání pokračovalo v rychlém tempu, na další branku se však muselo čekat dalších deset minut. Po standardní situaci se dostal ke střele hostující Ozom a poslal hosty poprvé v zápase do vedení! To jim však vydrželo pouze necelé čtyři minuty. Keyzlar našel Matěje Doubka, který završil přesnou ranou svůj hattrick! Ve 37. minutě poté zamířil na trestnou lavici Strouhal, milevský celek tak čekalo oslabení. V něm se však naopak prosadili Milevští. Dalekonosnou střelu Jakuba Loskota neudržel Lenárt v rukou a Došwiháci vedli i po druhé části.

Po dvou vyrovnaných třetinách se očekávalo drama až do konce, to se ovšem nestalo. Došwiháci sice během třetí třetiny museli dvakrát odehrát oslabení, ani to je však nerozhodilo. Naopak to byli oni, kteří postupně navyšovali skóre. Vše odstartoval Václav Strouhal, který se prodral kolem obránce a přesnou střelou zvýšil náskok. Na svého kolegu navázal následně Matěj Doubek, jenž dorazil střelu Jakuba Loskota a přidal svoji čtvrtou trefu v zápase. Gorily sice ještě snížily, to však bylo od nich v kolonce branek vše. Naopak Došwiháci byli při chuti. Mezi 49. a 52. minutou totiž zkompletoval hattrick Václav Strouhal. Hosté to pak zkusili v šesti hráčích, to jim však nevyšlo. Trefou do prázdné klece nejprve pojistil milevské vedení Petr Dolejš, následně se přidal i Adam Černý. Vše poté završil přesnou ranou na zadní tyč Martin Dolejš a dílo bylo dokonáno. Došwiháci zvládli těžký duel s dotírajícím soupeřem a mohli se svými fanoušky slavit další důležité tři body!

FBC DOŠWICH MILEVSKO 13:6 FBŠ ATT Gorily Plzeň (4:3, 2:2, 7:1) 

Góly a asistence: 3. Doubek (Černý), 4. P. Dolejš (M. Dolejš), 7. Hrůza (Strouhal), 16. Doubek (Keyzlar), 35. Doubek (Keyzlar), 38. Jakub Loskot (Kahoun), 44. Strouhal (Staněk), 47. Doubek (Jakub Loskot), 50. Strouhal (Staněk), 52. Strouhal (Dvořák), 55. Petr Dolejš, 57. Černý (Kahoun), 57. M. Dolejš (Trojáček) – 4. Hejduk (Tábořík), 18. Tábořík (Hejduk), 19. Lehečka (Hlinovský), 21. Beneš (Pour), 31. Ozom (Budek), 47. Budek (Surák). Rozhodčí: Patera – Staňková. Vyloučení: 5:0. Využití: 0:0. Diváků: 113. Zásahy brankářů: Kahoun 20 – Šimůnek 3, Lenárt 18.
Sestavy: 
FBC DOŠWICH MILEVSKO: Kahoun (Zeman) – Hrůza, P. Dolejš, Černý (C), Loskot Jan, Loskot Jakub, Doubek, Kotrba, Holub, Keyzlar, Trojáček, M. Dolejš, Plocha, Staněk, Chalupa, Dvořák, Čáp, Strouhal.
FBŠ ATT Gorily Plzeň: Šimůnek (7. Lenárt) – Budek, Surák, Ozom, Hlinovský, Lehečka, Hašek, Tábořík, Beneš, Veselý, Hejduk, Osvald, Pour, Živčák, Lukasch.

OHLASY:

Trenér Marek Jiřík: Tak jak dneska začnu? Kluci dneska ukázali neskutečnou sílu. Kdybych jim dal sežrat beton, tak klidně sežerou i beton. Utkání bylo hodně kvalitní a nebojím se říci, že kvalitou Národní ligy. Děkuji všem, co přispěli na dobrou věc. 11 633 korun je prostě krásná částka. DOŠWICH MILEVSKO <3.

Jan Loskot: Zdravím všechny došwiháky. V sobotu jsme odehráli velmi těžké utkání. Bylo to utkání plné emocí, soubojů a hlavně nádherné atmosféry. Poslední třetina, která byla rozhodující v tomto zápase se nám povedla nejlépe za celou sezónu, náš týmový výkon byl opravdu skvělý, a tím jsme dotáhli tento těžký zapas do vítězného konce. Nesmíme však přestat pracovat a soustředit se na další zápasy. Držte nám páce už tuhle sobotu, kdy musíme potvrdit roli favorita na hřišti Panthers Praha.

115 diváků v milevské sportovní hale se tak mohlo radovat společně s hráči z dalšího domácího vítězství nad favoritem soutěže. Milevští si díky této výhře upevnili vedoucí příčku tabulky, aktuálně činí jejich náskok na čele čtyři body! V dalším kole čeká na Došwiháky první ze série venkovních zápasů, míří na půdu Panthers Praha U23!

Dorostenci zapsali první stoprocentní dvojzápas

Ke svému dalšímu turnaji vyrazili v neděli dorostenci. V rámci nejvyšší dorostenecké soutěže tentokrát odcestovali Došwiháci do Strakonic, kde vyzvali ve třetím výkonnostním koši českobudějovický Meťák a Třebíč.

V prvním utkání s českobudějovickým Meťákem zaspali Došwiháci úvodní třetinu. Tým z krajského města byl všude rychleji a dokázal si vytvořit dvoubrankový náskok. Do prostřední periody však vstoupil zcela jiný tým na milevské straně. Došwiháci přitvrdili v osobních soubojích, začali je vyhrávat, což neslo ovoce. Ve druhém třetině brankář soupeř musel lovit míček ze sítě pětkrát, a tak se milevskému celku povedlo duel otočit. Ve třetí třetině pokračoval průběh z třetiny předešlé. Došwiháci určovali ráz zápasu, soupeře již pustili maximálně na kontakt dvou branek a došli si pro výhru 8:4.

Ve druhém utkání se postavila do cesty Došwihákům Třebíč. Milevští chtěli soupeři vrátit porážku z domácího turnaje, ve kterém soupeř z Vysočiny nasázel do milevské sítě sedm branek a hladce zvítězil. Došwiháci navázali na dvě poslední třetiny z předešlého utkání, což se opět vyplatilo. Hra měla tempo a díky skvělé první třetině si svěřenci trenérského duo Trojáček – Habart vypracovali čtyřbrankový náskok. V dalším průběhu zápasu už padla pouze jedna branka, kterou opět vstřelili Milevští. I soupeř si vypracoval zajímavé šance, svoji klec ovšem zavřel brankář Matěj Habart, který tak mohl po závěrečné siréně slavit čisté konto a zisk důležitých bodů do tabulky!

Sestava: Habart – Sedlák, Prokop, Hák, Štěpánek, Duba, Řezba, Vaniš, Kraus, Mrázek, Pištěk, Macko, Novák, Neužil.

Dvojzápas zhodnotil brankář Matěj Habart: V prvním zápase velmi podceněná první třetina, špatné čtení hry, zbytečné odevzdávání balónku a nedůraz v obranné i útočné činnosti. Avšak potom jsme povstali jako znovuzrození. Změnili jsme styl hry a z toho jsme vyprodukovali pár gólů. Po zbytek utkání jsme si převážně určovali tempo hry a musím kluky pochválit, že do konce nepolevili. Druhý zápas byl herně vyrovnaný, pro diváky určitě zajímavé utkání, jelikož se hra přelévala ze strany na stranu. Po hezkých kombinacích spoluhráčů jsme si nasbírali poměrně vysoký náskok. Soupeř se rozhodně po zbytek klání nechtěl vzdát, ale nakonec jsme dospěli k jasné výhře. Já si připsal svojí první nulu v letošní sezoně, za což klukům děkuji.

Došwiháci si tak došli zaslouženě pro dvě důležitá vítězství. Díky nim mohou Milevští v příštím dvojzápase zabojovat o postup do vyššího výkonnostního koše. Další duely čekají na milevský celek hned nadcházející víkend, kdy vyzvou opět ve Strakonicích domácí tým a pražský BUTCHIS.

V rámci zápasu Movember míří do Milevska silné Gorily!

V sobotu 12. 11. bude k vidění v milevské sportovní hale další velká florbalová bitva. Do Milevska totiž zavítají plzeňské Gorily, tedy aktuálně druhý celek tabulky. Došwiháci jako lídr tabulky nebudou chtít svoje místo na čele přepustit soupeři, a tak se dá očekávat zajímavá podívaná. Úvodni buly je naplánováno na 20 hodin.

O SOUPEŘI

Gorily Plzeň patří již několik let k favoritům Divize, nedokázaly se však prokousat vyřazovacími boji, a tak se zatím o soutěž výše nepodívaly. I letos se plzeňský celek drží od startu sezony na špici tabulky. Aktuálně mají na svém kontě Západočeši dvaadvacet bodů, dva body tak ztrácejí na milevský celek. Během devíti kol zatím padly Gorily dvakrát. Hned v úvodní kole sezony ztratily dva body v Dolní Cerekvi, kde padly s Dačicemi. Druhou prohru si poté odnesly ze souboje se Strakonicemi, kde prohrály v oslabené sestavě 5:6. Kádr Goril prošel mezi sezonami několika změnami, ty hlavní tváře však zůstaly a opět o sobě dávají výrazně vědět. Lídrem kanadského bodování týmu je Ondřej Budek, který nasbíral už šestatřicet bodů a patří mu v této statistice druhé místo v celé soutěži! Plzeňský kanonýr nasázel do sítí soupeřů už osmadvacet branek, je tedy jasné odkud hrozí velké střelecké nebezpečí. Jeho dvorním nahrávačem je poté Matěj Surák, jenž nasbíral sedmadvacet bodů. O tři body má poté další opory Kryštof Lehečka.
Velkou zbraní Goril je tedy ofenziva, Plzenští už totiž nasázeli 107 branek, což je jednoznačně nejvyšší číslo v soutěži. Vysoké debakly si ze vzájemných zápasů odnesla například rezerva Štírů, Rokycany či Písek, který prohrál ve druhém kole na hřišti Goril 6:15. Oporu mají Gorily i v brankovišti, tým totiž doplnil brankář Vojtěch Šimůnek, který v posledních letech působil jako hlavní brankář v superligovém Chodově. Je tedy jasné, že do Milevska přijede kvalitní a ambiciózní celek, milevské tak nečeká rozhodně nic jednoduchého.

NÁŠ TÝM

Došwiháci však půjdou do utkání dobře naladěni, zvládli již šest ligových duelů v řadě a vyhoupli se do čela. Došwiháci dokázali porazit i ambiciózní Písek či Wizards, teď však před nimi čeká další velká výzva. Trenér Marek Jiřík bude mít k dispozici plný kádr, trenér tak bude mít z čeho vybírat. Vzájemné duely v minulé sezoně nabídly úplně odlišné výsledky. V rámci čtvrtého kola si nejprve Gorily odvezly výhru 11:2, o několik měsíců později se však zas radovali Došwiháci z výhry v Plzni 8:5. Souboj o první místo je připraven, rozhodně je na co se těšit!

Co před zápasem říká trenér Marek Jiřík: Na tenhle zápas se opravdu těším. Gorily si to s námi přijedou rozdat o první místo. Kluci z Plzně opět ukazují od začátku sezóny, že to s postupem myslí vážně. V průběhu sezóny jsem byl sledovat všechny týmy a myslím si, že k nám míří nejlepší tým z divize. Gorily předvádí atraktivní florbal plný rotací a zajímavých náběhů. V jejich dresu předvádí skvělou formu především útočníci Budek a Surák. Samozřejmě nemohu opomenout obránce Lehečku, který patří ke klenotům naší divize. I přesto všechno si myslím, že to pro nás není nic neřešitelného. Pokud dokážeme předvést kvalitní kolektivní výkon, tak věřím tomu, že 1. místo v tabulce udržíme v Milevsku. Zápas se bude odehrávat v duchu Movemberu. Myslím si, že je fajn přispět nějakou korunu pro lidi, kteří nemají v životě takové štěstí jako my. Doufám tedy, že bude vysoká návštěvnost a přijdou fanoušci podpořit nejen nás, ale i celou tuhle akci. Došwiháci, těším se na vás. V sobotu to bude jízda!

Jak již bylo zmíněno, zápas se bude odehrávat v duchu Movemberu. Aktéři duelu nahodí své knírky. Výtěžek ze vstupného a dalšího přispění bude poté zaslán na nadační fond Muži proti rakovině. Během zápasu je připraven i zajímavý doplňkový program, ve kterém budou přítomní moci soutěžit o ceny. Doražte tedy přímo do haly, přijďte podpořit dobrou věc a dotáhnout muže k dalšímu cennému vítěztsví!

Chtěl jsem být v týmu, který je ambiciozní a chce něco dokázat, říká Matěj Doubek

Před touto sezonou se rozhodl poprvé v kariéře opustit svůj mateřský klub z Pacova, kde patřil dlouhá léta k lídrům. Řeč je o Matěji Doubkovi, který od začátku ukazuje své kvality i v dresu milevského celku. Třicetiletý útočník se ihned zařadil do první útočné formace a lídry týmu. V probíhajícím divizním ročníku přidal již na své konto devatenáct branek, ke kterým přidal ještě deset asistencí, díky čemuž se zařadil mezi nejproduktivinější hráče soutěže! Jak vnímá Matěj svůj start v novém týmu?

Matěj, popiš nám na úvod, jak se zrodil vůbec tvůj přesun do Milevska? Všechno to začalo po zápase, který jsem v Milevsku hrál za Pacov. Přišel za mnou trenér Mára Jiřík s otázkou, co bych tomu říkal, kdybych další sezonu hrál v Milevsku. Popravdě mě v tu chvíli dost zaskočil, nedokázal jsem mu odpovědět. Měli jsme teoretickou šanci na udržení, byl jsem po dlouhém zranění a očekávali jsme rodinu. Přesto jsem mu slíbil, že o tom budu přemýšlet a dále jsme byli v kontaktu. On má na mém přestupu hlavní podíl. V červnu jsem dorazil na první trénink a poté už to nabralo rychlý spád.

Do této doby jsi nenaskakoval nikde jinde než v Pacově. Jak těžké bylo opustit svůj mateřský klub, ve kterém jsi byl jednoznačným lídrem?
Musím říci, že to bylo asi mé nejtěžší florbalové rozhodnutí. Hrál jsem jen tam, figurují v něm mí nejlepší kamarádi, do toho zastávám funkci předsedy. Ovšem čím více jsem nad tím přemýšlel, tím víc mi angažmá v Milevsku dávalo větší smysl. Chtěl jsem zažít sezonu, která neskončí v únoru, hrát o nejvyšší příčky, být v týmu, který je ambiciozní a chce něco dokázat. V Pacově byli poslední roky dost náročné, moc se netrénovalo, chuť na florbal nebyla veliká. Potřeboval jsem změnu, toužil jsem po nějakém větším úspěchu.

Právě v Pacově i bydlíš, v tomto roce se ti narodil i syn. Jak se ti zatím daří vše kloubit s florbalem?
Hlavní dík patří mé manželce. Ví, jak mě florbal nesmírně baví a velmi mě v tom podporuje. Také ovšem ví, jak jsem protivný, když florbal hrát nemůžu. Upozadil jsem jiné koníčky, snažím se pomáhat, když jsem doma.

Máte za sebou již devět divizních duelů. Jak zatím hodnotíš průběh sezony?
Když pominu zápas se Strakonicemi, který se nám vůbec nepovedl, tak průběh je zatím podle představ. Jsme první v tabulce a já pevně věřím, že první zůstaneme i po posledním kole. Byly zápasy, které jsme nehráli podle našich představ, ale podstatné jsou body.

Je za vámi i strhující jizda Pohárem Českého florbalu zakončená duelem s Libercem. Jak sis to celé užil?
Utkání s Libercem jsem si užil a musím se přiznat, že byla skvělá zkušenost zahrát si s týmem z nejvyšší soutěež. Průběh zápasu byl, bohužel pro nás, celkem jednoznačný ve prospěch soupeře, který tvrdě trestal každou skulinku v naší obraně. Myslím si ovšem, že jsme byli velmi důstojným soupeřem a párkrát jsme jim pěkně zavařili. Liberec mě překvapil svojí efektivitou, vyspělým výkonem a rychlostí hry.

Individuálně se ti skvěle daří, patřím k nejproduktivnějším hráčům soutěže. Spokojenost tak musí být i z individuálního hlediska.
Body jsou přesně to, co se ode mě očekává, takže jen plním pokyny trenérů. Hlavně mám skvělé spoluhráče v lajně. Až na jeden nebo dva zápasy hrajeme celou sezonu pospolu a zatím nám to velmi dobře funguje. Velké díky patří i jim, že se mi tak daří.

Jak se ti podařilo zapadnout do kabin. Přeci jen je tým složen z hodně mladíků.
V tomhle nemám vůbec problém. Samozřejmě jsme si k sobě ze začátku chvíli hledali cestu, vůbec jsme se neznali. Ale já nemám problém vyjít téměř s kýmkoli. Myslím si, že jsme si lidsky sedli. V kabině je sranda, tým táhne za jeden provaz, potom nezáleží na tom, jestli jsem starší o deset nebo patnáct let.

Byl si u chodu klubu v Pacově. Jak vnímáš klubové děn v milevském klubu?
I když svým stářím jsou si kluby hodně podobné, Milevsko je o velký kus dál. Má daleko větší členskou základnu a mám i pocit, že se více lidí podílí na fungování klubu. Pro mě byla velkým a milým překvapení klubová sekce. Nikdy jsem se sní nesetkal, funguje parádně.

Od začátku sezony panuje na domácích duelech skvělá atmosféra, v Milevsku se naučit lidé chodit na florbal. Jak si tohle užíváš? Vnímáte podporu z tribun?
Přesně tohle si já užívám na maximum. Mám rád bouřlivou atmosféru, hrozně to pak přispívá k atraktivitě zápasu a jeho tempu. Před každým zápasem si s klukama říkáme, jestli dorazí hodně fanoušků, moc si to užíváme.

Matěji, moc ti děkujeme za rozhovor a přejeme do dalšího průběhu mnoho úspěchů. Ať se týmové cíle vydaří!

Plzeňská mise úspěšná, Muži A přehráli rezervu plzeňské Slavie

Mužské áčko čekal o uplynulém víkendu třetí venkovní zápas sezony. Po výhrách v Dolní Cerekvi a Rokycanech tentokráte čekala na Došwiháky cesta do západočeské metropole. V Plzni poměřili síly s rezervou tamní Slavie.

Utkání nezačalo pro milevský celek dobře, domácí hýřili aktivitou a patřil jim úvod zápasu. Kritické momenty však dokázali Milevští přečkat a naopak udeřili oni. Během jedenačtyřiceti sekund se prosadil Petr Dolejš a Adam Dvořák. První periody však přinesla ještě další tři branky. V 16. minutě se nejprve domácím podařilo snížit. Milevští však reagovali brankou Lukáše Trojáčka. Dvoubrankové vedení Došwihákům vydrželo ale pouze čtrnáct sekund. Po faulu bylo nařízeno trestné střílení, které domácí proměnili a do kabin si tak hosté odnášeli těsné vedení.

Ve druhé části jsme čekali na branku až do osmadvacáté minuty, kdy rychlý protiútok zakončil Adam Černý. Přelévaná však neskončila. Aktivní domácí byli odměněni další snižovací trefou z hole Zíky. V posledních pěti minutách druhé části si vzala do svých rukou vše první formace hostů. Na branku Matěje Doubka navázal o necelé tři minuty Jakub Loskot a Milevští vedli nejvýraznějším náskokem v zápase. Ten však do druhé sirény nevydržel. Osm sekund před koncem třetiny přišla chyba v rozehrávce, kterou Plzeňští nemilosrdně potrestali.

Jak končila druhá třetina, tak začala ta třetí, tedy další chybou hostů. Po faulu, kterým byla chyba hasena, bylo nařízeno druhé trestné střílení v zápase. V něm opět uspěl Moller, a tak to bylo rázem opět pouze o gól. Další drama už ale Milevští nepovolili. Nejprve náskok opět zvýšil Jan Keyzlar z přesilové hry. Dlouho poté branka nepadla, až necelé tři minuty před koncem, kdy uspěl proti brankáři soupeře Daniel Hrůza. Na svého kolegu ještě navázal Jakub Loskot a bylo rozhodnuto. Cesta k bodům byla trnitá, avšak Došwiháci ukázali svoji sílu a dokázali utkání nakonec zvládnout a odvézt si ze západu Čech cenné tři body.

FBŠ Greyhounds SLAVIA Plzeň B 5:9 FBC DOŠWICH MILEVSKO (2:3, 2:3, 1:3) 

Góly a asistence: 16. D. Rybnikár, 18. Moller, 33. Zíka, 40. Vaněk, 43. Moller – 6. P. Dolejš, 6. Dvořák, 18. Trojáček, 28. Černý, 36. Doubek, 39. Jakub Loskot, 48. Keyzlar, 58. Hrůza, 59. Jakub Loskot. Rozhodčí: Hofhansl – Němeček. Vyloučení: 3:0. Využití: 0:1. Diváků: 43. Zásahy brankářů: Trhlík 18 – Zeman 15.
Sestavy: 
FBŠ Greyhounds SLAVIA Plzeň B: Trhlík – Jonáš, D. Rybnikár, Moller, Vaněk, Gregořica, Zíka, Jíra, F. Rybnikár, Prošek, Vlček, Svoboda, Petrák, Soukup, Eichler, Porazil, Kolářová, Paďourek.
FBC DOŠWICH MILEVSKO: Zeman (Kahoun) – Hrůza, P. Dolejš, Černý (C), Loskot Jan, Loskot Jakub, Doubek, Kotrba, Holub, Keyzlar, Trojáček, Kolář, Plocha, Staněk, Chalupa, Dvořák, Čáp.

OHLASY:

Trenér Marek Jiřík: Dneska nejhorší výkon v sezóně. Lituju všechny naše fanoušky, kteří si za námi udělali cestu a zároveň se jim omlouvám.Náš soupeř byl dneska naše hlava, i přesto jsem rád za tři body. Příště budeme lepší.

Univerzál Lukáš Trojáček: Zápas, ve kterém jsme měli být dominantním týmem a nepustit soupeře vůbec do hry. Místo toho jsme tři třetiny museli hrát za téměř vyrovnaného stavu, tím jsme si znepříjemnili zápas. Naštěstí pro nás to dopadlo dobře. Získali jsme tři body díky naší trpělivosti a vytrvalosti. Příští víkend máme důležitý zápas a jdeme si pro další vítězství.

Došwiháci tak zvládli složité utkání v Plzni a prodloužili svoji vítěznou šňůru. Hned o nadcházejícím víkendu však čeká na milevské jedna z nejtěžších zkoušek. Do Milevska totiž zavítá aktuálně druhý celek tabulky, plzeňské Gorily. Doražte v sobotu podpořit mužské áčko do haly! Startujeme ve 20 hodin!

Třináct branek v síti soupeře, junioři uspěli na domácí půdě

Velmi dobrý start do 1. ligy mají za sebou junioři. Došwiháci nasbírali během pěti kol čtyři vítězství a zabydleli se na čele západní skupiny. Pátou výhru na své konto chtěli Milevští přidat v neděli 6. listopadu, nečekalo je však nic jednoduchého. Do Milevska totiž zavítala plzeňská Slavia.

Utkání se hrálo od začátku ve vysokém tempu hned od startu. Díky tomu mohli diváci sledovat i plno branek na obou stranách. S góly se v první periodě roztrhl pytel. Hned po osmačtyřiceti sekundách šli domácí do vedení díky brance Jakuba Trojáčka. Plzeňští však následně přebrali iniciativu a třemi brankami skóre otočili. Došwiháci však nesložili zbraně a díky dvěma brankám bylo opět srovnáno. To však nebylo vše z první části. Během závěrečné minuty a půl padly dvě branky na každé straně, a tak se odcházelo do kabin za stavu 5:5.

Ani ve druhé periodě nebylo o branky nouze, avšak k radosti fanoušků v milevské sportovní hale padaly výhradně do plzeňské branky. Došwiháci dokázali během prostřední třetiny nasázet čtyři branky, hattrick zkompletoval Jakub Trojáček, na kterého navázali svými brankami Daniel Dolejš a Patrik Novotný. Soupeř na druhé straně reagoval pouze jednou trefou, a tak si Milevští vypracovali tříbrankový náskok před závěrečnou části základní hrací doby.

V té však Došwiháci drama nedovolili. Díky dvěma trefám Adama Dvořáka, jedné Daniela Dolejše a Petra Heřmánka dokonce skóre ještě navýšili. Plzeňští zvládli pouze korigovat stav, na větší zdramatizování se však nezmohli. Konečné skóre zápasu se tak zastavilo na vysokém skóre 13:7. Diváci se tak v neděli podvečer v milevské sportovní hale rozhodně nenudili. K tomu všemu odcházeli spokojeni, jelikož výhru zaznamenali svěřenci Lukáše Dolejše a Zdeňka Plochy. Došwiháci se tak díky cenné výhře odpoutali na čele západní skupiny 1. ligy!

FBC DOŠWICH MILEVSKO 6:12 FBŠ SLAVIA Plzeň (5:5, 4:1, 4:1) 

Góly a asistence: 1. Trojáček, 9. Heřmánek, 13. Dolejš, 19. Heřmánek, 20. Heřmánek, 24. Trojáček, 27. Dolejš, 33. Novotný, 38. Trojáček, 42. Dvořák, 45. Dolejš, 52. Dvořák, 58. Heřmánek – 3. Mi. Fuchs, 5. Šedivý, 7. Benda, 19. Tykal, 20. Cipra, 34. Rapp, 54. Švácha. Rozhodčí: Stejskal – Novák. Vyloučení: 0:2. Využití: 1:0. Diváků: 69. Zásahy brankářů: Hejný 13 – Šrámek 3, Urban 10.
Sestavy: 
FBC DOŠWICH MILEVSKO: Hejný – Chalupa (C), Kolín, Sedlák, Prokop, Schorník, Duba, Dolejš, Heřmánek, A. Dvořák, P. Dvořák, Silvestr, Kodad, Trojáček, Novotný.
FBŠ SLAVIA Plzeň: Šrámek (21. Urban) – Benda, Rapp (C), Bistrý, Tykal, Ma. Fuchs, Mi. Fuchs, Švácha, Baxa, Mastný, Šedivý, Lácha, Lowy, Franc, Cipra, Biněda.

OHLASY:

Trenér Lukáš Dolejš: Až na otevřená vrátka v obraně v první třetině, tak nemám dnes klukům co vytknout. Hráli zodpovědně a plnili, co měli. Je z toho zasloužené vítězství proti silnému soupeři, kterému tímto děkuji za zápas.

Sedmibodový Petr Heřmánek: V první třetině jsme si nechali trochu ujet vlak a museli dotahovat, avšak do kabiny jsme šli za nerozhodného stavu. Bylo to pro mě do jisté míry překvapení, byli jsme schopni hrát ve vysokém tempu a udržet krok se soupeřem. Druhá třetina se nesla v gólovém duchu. Dokázali jsme rychle navýšit skóre, byli jsme důslednější v obraně a celkově jsme jako tým působili kompaktně a všichni jsme plnili to, co jsme plnit měli. Do třetí třetiny jsme vstoupili v podobném duchu jako do druhé a opět přidali pár branek. Plzeňští se ale ještě nevzdávali. Hráli razantněji do těla a přibylo osobních soubojů. Nenechali jsme se rozhodit a pokračovali v naší hře. Jejich závěrečnou hru bez golmana jsme zvládli odbránit na výbornou, a tak body zůstaly doma. Za mě jedno z nejpovedenějších utkání od startu sezóny.

Došwiháci tak i po dalším víkendu se drží na čele západní skupiny 1. ligy, šlo o třetí výhru v řadě. Hned nadcházející víkend je ale čeká daší těžká mise. Do Milevska v neděli opět zavítá Plzeň, tentokráte však FBC. Doražte kluky opět podpořit do haly! Úvodní buly je naplánováno na 18 hodin.

Oba týmy starších žáků mají za sebou úspěšné turnaje

V sobotu 5. listopadu odehráli svůj další turnaj v sezoně oba týmy starších žáků. Modrý tým se vrátil po jednoturnajové odmlce zpět do elitního koše, který hostil na domácím hřišti. Bílý tým poté vyrazil do Soběslavi.

MODŘÍ

Modrý tým se vrátil zpět mezi elitu celého kraje. Turnaj prvního výkonnostního koše se odehrál v Milevsku, Došwiháci tak chtěli v domácím prostředí ukázat svoji sílu a udržet se mezi elitou. Jako první čekaly na Došwiháky Strakonice. Utkání bylo od startu opravdu vyrovnané. Hlavní roli v zápase sehráli brankáři, kteří se předháněli v tom, kdo vytáhne lepší zákrok. Dlouho vyrovnané utkání nakonec rozhodla jediná branka vstřelená na konci zápasu, o kterou se postarali Milevští a zapsali tak cennou výhru. Ve druhém klání vyzvali Došwiháci Jindřichův Hradec. Do utkání vstoupil lépe soupeř, který se brzdy dostal do vedení. Ještě do první části však dokázali svěřenci Adama Černého srovnat. Díky drtivému nástupu do druhé třetiny si Milevští vytvořili dvoubrankový náskok. I přes snížení se již jindřichohradeckému celku vyrovnat nepodařilo, a tak se Došwiháci radovali z další výhry.

Ve třetím klání se postavil milevskému týmu Písek. Utkání začalo ve velkém tempu, což oba celky proměnily v jednu trefu na obou stranách. Postupem času Písečtí zlepšovali tempo a dvěma brankami přiklonili vedení na svoji stranu. Došwiháci se však nevzdali a ve druhém poločase přitlačili soupeře, avšak branku se jim již vstřelit nepodařilo. Do čtvrtého duelu na turnaji nastoupili Milevští bez svého trenéra, který odcestoval s mužským áčkem na utkání do Plzně. Na lavičce ho nahradil Tomáš Dušek, pro kterého šlo o trenérskou premiéru. Poslední utkání na turnaji však klukům moc nevyšlo. Utkání se rozhodlo především ve druhém poločase, ve kterém soupeř uštědřil milevskému týmu lekci z produktivity. Milevští tak zakončili turnaji se dvěma výhrami a stejným počtem porážek. Díky tomu obsadili konečné třetí místo, což je nejlepším výsledkem v této sezoně. Došwiháci si tak i pro příští turnaj zajistili místo mezi elitou!

Sestava: Novák – Hrych, Řehoř, Vaniš, Prokopová, Fořt, Dušek, Rataj, Koudelka, Jírovcová, Prokopová, Macko, Černá, Čunátová.

Zhodnocení turnaje od trenéra Adama Černého: S turnajem jsem spokojen. Výsledkově šlo o náš nejlepší turnaj, jsem rád, že to vyšlo před domácím publikem. Nevyšlo nám utkání se Štíry. Prohráli jsme sice i s Pískem, ve kterém jsme však nepodali špatný výkon. Nedokázali jsme však své náznaky šancí dotáhnout do konce. Zápas se Strakonicemi byl přehlídkou brankářů, nakonec se jedna ta vstřelená branka přiklonila na naší stranu, což je pro nás skvělý skalp. S Jindřichovým Hradcem bylo vidět zvýšené sebevědomí díky výhře se Strakonicemi, což se projevilo na hřišti. Je vidět, že když se nebojíme, tak opravdu dokážeme hrát pěkný florbal. Jsem moc rád, že tým držel pohromadě, začíná se tvořit super parta, což je v kolektivním sportu nejdůležitější. Vyrovnané zápasy vždy na svoji polovinu překlopí týmovost. Povedená sobota, po které však nesmíme usnout na vavřínech. Je potřeba stále makat na trénincích a posouvat se. Díky všem hráčům a hráčkám za turnaj, budu se těšit na další společné!

BÍLÍ

Bílý tým starších žáků vyrazil tentokráte do Soběslavi, kde ho čekal čtvrtý výkonnostní koš. Tým pod vedením Jaromíra Hrůzy odcestoval poprvé ve výrazném počtu hráčů, jelikož si své premiéry ve starších kategorii odbyla řada mladších žáků, kteří tak měli možnost se poměřit se staršími hráči. v Prvním klání se utkali se Strakonicemi. Došwiháci sice dobře začali, soupeř však následně ukázal svoji kvalitu a především díky druhému poločasu utkání překlopil na svoji stranu. Ve druhém střetnutí se Milevští utkali s Kaplicí, se kterou se potkávají pravidelně na posledních turnajích. Od začátku zápasu byl na hřišti vidět dominantní tým, Došwiháci od začátku duelu vedli a došli si i pro vítězství. To nejpovedenější si nechal milevský celek na závěrečný zápas na turnaji, kde se utkal s domácí Soběslaví. Utkání bylo vyrovnané od začátku, Došwiháci však ukázali velkou týmovost v tomto zápase a i díky tomu nakonec zvítězili těsně 3:2. Svěřenci Jaromíra Hrůzy si tak ze Soběslavi odvezli dvě výhry a jednu porážku a především další nabrané zkušenosti!

Sestava: Balážová – Fara, Doudová, Vácha, Habart, Červenka, Kodad, Marešovský, Štolz, Fridrich, Kripner, Prášek, Rybář, Šoul, Peterka.

Zhodnocení turnaje od trenéra Jaromíra Hrůzy: Do Soběslavi jsme odjeli opět s cílem, aby všichni hráli a získávali cenné herní zkušenosti spolu se zapojením ml. žáků, kteří ještě nepoznali zápasy za starší, protože i oni jsou důležitými články. První zápas se Strakonicemi nás soupeř s taktéž mladšími žáky v sestavě přehrával především v osobních soubojích a situacích 1 na 1, nicméně i na tomto zápasu jsem našel pozitiva. Zápas s Kaplicí byl v mých očích nemastný a neslaný. To hlavně z naší strany. Osobní touha dát gol vládla nad týmovým pojetím hry. Po dvou utkáních, kde jsme měli výkony jak na houpačce, tak přišla na řadu Soběslav, kterou jsme ještě letos nedokázali porazit, čekala nás tedy velká výzva. Před tímto zápasem proběhlo několik změn a to hlavně v nastavení psychiky. Tento zápas se předváděným výkonem nedal srovnat s předchozími. Hráli jsme jako jeden tým a doslova bojovali  o každý metr hřiště. Odměnou bylo zasloužené vedení a velmi dobrá hra od našich obránců podtržená též skvělou brankařkou. Zde jsme si ukázali, že když k utkání přistoupíme tím správným způsobem, tak můžeme dělat úspěchy. Jsem rád za začlenění mladších žáků, kteří se úlohy zhostili velmi dobře, byli platnými hráči a dohromady tvořili jeden tým, který hlavně v zápase se Soběslaví držel při sobě a táhnul ze jeden provaz. Děkuji také rodičům za podporu a pomoc s dopravou.

Další západočeská mise, Došwiháci míří do Plzně

Po výjezdu do Rokycan, kde Došwiháci svoji misi zvládli, opět po čtrnácti dnech čeká milevské cesta na západ Čech. Tentokráte Milevští vyrazí do Plzně, kde v sobotu 5. listopadu vyzvou rezervu plzeňské Slavie. Úvodní buly je v plánu v 16:45.

O SOUPEŘI

Ani letos nevynechají Došwiháci cestu na hřiště plzeňské Slavie, kde jejich statistika není úplně růžová. Po předešlých letech, kdy se utkávali s áčkem plzeňského celku, tentokráte dojde na změnu. Mužské áčko totiž poměří síly s nováčkem soutěže v podobě plzeňské rezervy. Ta se před tímto ročníkem spojila s dalším plzeňským celkem Greyhounds a zamířila do celostátní soutěže. Výsledky má zatím západočeský celek jako na houpačce. Plzeňští mají na svém kontě šest bodů, uspět dokázali doma s Rokycany a na hřišti rezervy Panthers Praha. Určitě mrzet musí plzeňský tým ztráty v posledních kolech. Domácí prohra se Soběslaví a porážka od českobudějovických Štírů nebyly asi očekávané. Západočeské družstvo však již dokázalo během ročníku potrápit nesilnější mužstva v soutěži, na body to však nikdy nestačilo. Plzeňský celek během úvodních osmi kol zapojil do sestavy už devětadvacet hráčů, síla týmu je tak velmi rozložená, což ukazuje i statistika kanadského bodování. Tomu vévodí dvojice Matyáš Moller a Pavel Hamrle s devíti body, o dva body méně má poté Tomáš Vlček.

NÁŠ TÝM

Došwiháci vyráží na západ Čech ve skvělé pohodě. V divizi mají na svém kontě pět výher v řadě. Po minulém kole se dokonce Milevští vyhoupli na průběžné první místo tabulky, do Plzně tak odjíždí jako lídři divize, což budou chtít potvrdit i na hřišti. Tým odjede takřka v kompletní sestavě, k dispozici budou i junioři. Trenéři tak při stavbě sestavy budou mít z čeho vybírat.

Co říká na soupeře trenér Marek Jiřík? Rezerva Slavie je týmem, od kterého netuším, co očekávat. Tuhle sezónu dokázal potrápit favority soutěže, zároveň však padli se soupeři, se kterými měli bodovat. V týmu se nachází legendy plzeňského florbalu, kteří si dříve zahráli i druhou nejvyšší soutěž. Nevyzpytatelným soupeřem jsou v tom, že do poslední chvíle nikdo neví, kdo za ně vlastně nastoupí. My jsme teď v nové roli. Jsme první v tabulce. Jak už je všeobecně známo, tak první tým chce každý porazit, má proti němu speciální motivaci. Pro nás bude nejdůležitější hrát svoji hru a přivést si domů další tř body.

Svůj pohled poskytl i obránce Patrik Plocha, který se v posledních týdnech vrátil do sestavy: S tímto soupeřem očekávám vyrovnaný zápas. O tom svědčí i fakt, že jejich zápasy jsou velmi vyrovnané. Nicméně v tomto zápase jsme favority a musíme si dojít pro tři body, díky kterým uhájíme první pozici.

Došwiháci po výhře nad Wizards míří do čela Divize!

Náročný program mají za sebou v posledním týdnu muži A. Došwiháky po výhře v Rokycanech a pohárovém duelu s Libercem čekal další domácí duel. Tentokráte do Milevska zavítali pražští Wizards, kteří ještě v poslední sezoně účinkovali o soutěž výše. Milevský tým tak čekala další těžká výzva.

Utkání začalo z obou stran opatrně, ani jeden z celků nechtěl udělat větší chybu. Po necelých třech minutách však šli do vedení hosté. Nejproduktivnější hráč celé soutěže Martin Lazárek dostal dostatek prostoru před brankou, kterého využil k přesné střele, na kterou Kahoun nemohl reagovat. Odpovědět Došwiháků však netrvala dlouho. Po osmačtyřiceti sekundách srovnal skóre Jan Keyzlar, který se šikovnou kličkou zbavil obránce a přesně zamířil. To však nebylo od milevkého ofenzivní obránce vše. Podobnou akci si zopakoval ve 14. minutě a překlopil vedení na stranu domácích. Do první přestávky se už skóre neměnilo, několikrát podržel milevské brankář Kahoun.

Druhá část zápasu začala pro milevký tým skvěle. Po rychlých brankách Martina Dolejše a Jakuba Loskota vedli už o tři branky. Hostům se dlouho nedařilo dostat se přes milevskou defenzivu, která v sobotu pracovala na jedničku. Nakonec se jim však podařilo snížit v sedmatřicáté minutě, kdy uspěl mladík Sedliský. Poslední slovo ve druhé části však měli domácí. Ti během poslední minuty druhé periody navýšili své vedení dalšími dvěma brankami. Nejprve uspěl Matěj Doubek, na kterého navázal o jedenáct sekund později Martin Dolejš. Milevští si tak do třetí třetiny nesli slušný náskok, stále však museli zůstat na pozoru. Wizards se totiž prezentují ofenzivní hrou a již několikrát v probíhající sezoně dokázali stáhnout vysoké vedení svého soupeře.

To se však v sobotu podvečer nestalo. I přestože měli hosté k dispozici během třetí periody tři přesilové hry, ani jednu však nevyužili. Prosadit se dokázali pouze jednou při hře bez brankáře. Naopak Milevští dalšími dvěma brankami navýšili své vedení. Po výhře 8:3 si tak Došwiháci připsali na své konto další tři body!

FBC DOŠWICH MILEVSKO 6:12 Wizards DDM SO Praha 10 (2:1, 4:1, 2:1) 

Góly a asistence: 4. Keyzlar (Černý), 14. Keyzlar (Čáp), 22. M. Dolejš (Trojáček), 23. Jakub Loskot (Keyzlar), 40. Doubek (Černý), 40. M. Dolejš (Jan Loskot), 52. M. Dolejš (Strouhal), 60. M. Dolejš (Trojáček) – 3. Lazárek (Smutný), 37. Sedliský (Lazárek), 59. Smutný (Lazárek). Rozhodčí: Dubský – Mikolášek. Vyloučení: 4:1. Využití: 0:0. Diváků: 75. Zásahy brankářů: Kahoun 30 – Svojše 27.
Sestavy: 
FBC DOŠWICH MILEVSKO: Kahoun (Zeman) – Hrůza, M. Dolejš, P. Dolejš, Černý (C), Loskot Jan, Loskot Jakub, Doubek, Kotrba, Holub, Keyzlar, Strouhal, Trojáček., Čáp.
Wizards DDM SO Praha 10: Svojše (Hartman) – Král, Sedliský, Hájek, Lazárek, Smutný, Bouda, Maxa, Vachata, Branžovský, Kronďák, Rygl, Zoth, Počta.

OHLASY:

Trenér Lukáš Dolejš: Tenhle tým ukázal svojí sílu a vyzrálost. Kromě pár chvilek dokázal reagovat na těžkého soupeře a dovedl tento zápas k zasloužené výhře. Děkuji soupeři za pěkný zápas.

Obránce Jan Keyzlar: Očekávali jsem těžký zápas, ve kterém bude padat hodně branek a bude plný soubojů. Soupeře jsme dokázali udržet na uzdě, dovolili jsme jim pouze tři branky. Opět nás skvěle podržel brankář a hnala nás dopředu skvěá divácká podpora.

Došwiháci dokázali ustrážit útočný celek Wizards, který vstřelil v každém zápase minimálně devět branek. V Milevsku se Pražané prosadili pouze třikrát. Zároveň se jednalo o pátou výhru v řadě, která milevský celek posunula dokonce do čela divizní skupiny B! Nadcházející týden čeká milevské venkovní duel, míří na hřiště rezervy Slavie Plzeň.

Další těžká zkouška pro mužské áčko, přijedou pražští Wizards

Není času nazbyt. Již v sobotu 29. 10. stojí před mužským áčkem další těžká zkouška. V rámci 8. divizního kola totiž přijede do Milevska pražský tým Wizards DDM SO Praha 10, který prozatím okupuje třetí příčku tabulky, o bod za milevským celkem. Úvodní buly zápas je v plánu v 18 hodin!

O SOUPEŘI

Pražané vstoupili do nového ročníku velmi dobře. Během probíhajících kol zatím ztratili pouze čtyči body. Jeden nechali ve Strakonicích, kde zvítězili po prodloužení, další tři body v souboji s plzeňskými Gorilami, který těsně nezvládli a padli 10:9. Wizards se sžívají i s novou soutěží, ještě v předešlé sezoně totiž působili o soutěž výše, v Národní lize, kde patřili ke stabilním účastníkům. Po základní části obsadili jedenáctou příčku, nevyšlo jim pak play-down, a tak se museli poroučet do nižší soutěže. Velkou zbraní pražského celku je ofenziva. Pouze ve zmíněném duelu s Gorilami nastříleli Pražané do sítě soupeřů jednociferné číslo, v dalších případech z toho bylo minimálně deset branek. Nastříleli již pětaosmdesát branek, což je o osmnáct více než v této statistice druhý milevský Došwich. Produktivita Wizards má již několik let dva jasné vládce. Produktivitě svého týmu i celé soutěže vévodí Martin Lazárek. Dvaatřicetiletý útočník stihl zapsat již dvaatřicet kanadských bodů, když nastřílel čtyřiadvacet branek a přidal osm asistencí. O šest bodů méně má poté na svém kontě o tři roky mladší Karel Smutný, který nasázel devět branek a sedmnáctkrát asistoval. Tyto čísla budí respekt a jednoznačně čeká Došwiháky jedna z nejtěžších prověrek v sezoně!

NÁŠ TÝM

Došwiháci půjdou do utkání dobře naladěni. Po vysoké výhře s Rokycany si Milevští užili i pohárový duel se superligovým Libercem, kterého se rozhodně nezalekli a ostudu rozhodně neudělali. Nyní je však čas se opět přeorientovat na divizní palubovky, kde čeká milevský tým důležitý zápas. Do utkání půjdou Milevští s drobnými změnami, chybět budou junioři, které čeká duel v Českých Budějovicích, nad dalšími absencemi visí otázník.

Co od zápasu očekává Martin Dolejš? Čeká nás jeden z nejtěžších zápasů sezóny, ale věřím, že navážeme na povedený pohárový zápas a společně dotáhneme zápas ke zdárnému konci. Bude to o maličkostech a vyhraje lépe připravený tým.

Svůj předzápasový pohled nabídl i trenér Marek Jiřík: Kluci z Wizards ukazují od začátku sezóny, že se chtějí vrátít zpět do Národní ligy. Jejich zápasy musí diváky prostě bavit. Tým, který dá v zápase minimálně deset gólů a k tomu jich osm dostane. Jejich zápasy jsou prostě atraktivní. Můžou se spolehnout na nebezpečné duo Smutný a Lazárek, kteří už jsou skoro jak dvojčata. Tyhle dva borci spolu hrají už snad deset let, což se projevuje. Pro nás bude nejdůležitější, co nejvíce zastavit jejich skvělý útok a být efektivní v obraně. Myslím si, že tenhle zápas bude opravdu hodně atraktivní, to je ta největší pozvánka pro diváky.

Sobotní podvečer v milevské sportovní hale se opět stane dějištěm velké florbalové bitvy. Přijďte podpořit Došwiháky v honbě za důležitými body. Vaši podporu budou rozhodně potřebovat! Těšíme se na vás!

Historický zápas pro Liberec, Došwiháci však zanechali sympatický dojem

V úterý 25. října proběhl v milevské sportovní hale velký svátek. Do Milevska totiž zavítal superligový Liberec, se kterým se milevské áčko utkalo v rámci 5. kola Poháru Českého florbalu.

Pro celý milevský klub šlo o velkou událost, poprvé v historii se totiž florbalisté z Milevska utkali s týmem tak velkého formátu, jakým Liberec rozhodně je. Duel doprovázela řada doprovodných akcí. Při nástupu na hřišti doprovázeli hráče nejmenší milevské naděje. O úvodní buly se poté postaral starosta Ivan Radosta. Po všech doprovodných činnostech se šlo na věc. Hned od úvodu ukazovali Liberečtí svoji kvalitu. Poprvé se dokázali prosadit po necelých třech minutách díky Lukáši Macháčovi. Po zaváhání v milevské obraně se prosadili hosté podruhé v 10. minutě, kdy uspěl v samostatném úniku člen širšího kádru české reprezentace Šimon Stránský. O osmnáct sekund později navázal na svého kolegu přesnou ranou mezi nohy domácího brankáře i Radek Valeš, to však bylo z úvodní části vše.

V první polovině druhé třetiny však rozpoutali Severočeši před milevskou brankou peklo. Srdnatě bojující Došwiháci nápor svého soupeře neustáli a během čtrnácti minut pětkrát inkasovali. Milevští však nic nezabalili, při mohutné podpoře domácích diváků se nakonec branky dočkali. Po rychlé standardní situaci uspěl Jan Keyzlar. Hosté sice dokázali navýšit opět své vedení, poslední slovo ve druhé periodě však měli Došwiháci. Po rychle sehrané akci první útočné formace se radoval Matěj Doubek.

Na nebojácný konec druhé třetiny navázali Milevští i na startu té třetí, kdy se prosadil Martin Dolejš. Liberečtí však nadále pokračovali ve své aktivitě, po rychlých kombinacích se postupně prosadili Trčka a hattrick dvěma brankami zkompletoval Stránský. To však bylo ze strany velkého favorita vše. Závěrečné minuty zápasu totiž patřili Došwihu. Naplněná milevská sportovní hala se zaradovala v zápase ještě třikrát. Nejprve si svůj gólový účet v milevském dresu otevřel Vítězslav Holub, na kterého ještě navázali Adam Dvořák a Martin Dolejš.

Stav utkání se tak zastavil na sympatickém výsledku 6:12 ve prospěch Liberce, který prokázal svoji kvalitu a mohl se radovat z postupu do dalšího kola. Došwiháci se však rozhodně nemají za co stydět. Favorita se nezalekli a potěšili své fanoušky vstřelenými brankami. Celkově padlo v duelu osmnáct branek a diváci v hale se tak nenudili, tohle byl nezapomenutelný večer pro milevský florbal!

FBC DOŠWICH MILEVSKO 6:12 FBC Liberec (0:3, 2:6, 4:3) 

Góly a asistence: 35. Keyzlar, 39. Doubek (Jakub Loskot), 42. M. Dolejš (P. Dolejš), 56. Holub (Plocha), 58. Dvořák (Kotrba), 60. M. Dolejš – 3. Macháč (Václavík), 10. Stránský, 11. Valeš (Janeček), 25. Valeš (Wiener), 27. Ferdan, 31. Světlík (Trčka), 33. Ferdan (Stránský), 34. Smutný (Valeš), 38. Ferdan (Faksa), 49. Trčka (Václavík), 52. Stránský (Smutný), 55. Stránský (Ferdan). Rozhodčí: Dušek – Kohnheiser. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:1. Diváků: 231.
Sestavy: 
FBC DOŠWICH MILEVSKO: Kahoun (Zeman) – Staněk, Hrůza, M. Dolejš, P. Dolejš, Černý (C), Loskot Jan, Loskot Jakub, Doubek, Stráňka, Kotrba, Plocha, Holub, Keyzlar.
FBC Liberec: Chlad (Futschik) – Kárník, Ferdan, Šoltys (C), Stránský, Smutný, Valeš, Janeček, Václavík, Trčka, Faksa, Wiener, Macháč, Pařízek, Dolejš, Světlík.

OHLASY:

Trenér Marek Jiřík: Tak to byla jízda!!! Děkuji jak Liberci, který předvedl skvělý výkon, tak i našim fanouškům, kteří nás podporovali celý zápas. Jsem moc rád za tuhle zkušenost. Kluci si konečně mohli zkusit, jak se to hraje na té nejvyšší úrovni. My na tohle musíme navázat a makat dál. V poháru končíme, ale tím naše cesta jenom začína. DOŠWICH MILEVSKO ♡

Kapitán Adam Černý: Byla to pro nás všechny velká zkušenost a zážitek. Liberec ukázal svoji velkou kvalitu, na kterou jsme nestačili. My jsme však rozhodně nic nezabalili a myslím si, že jsme nakonec ukázali veřejnosti zase svojí sílu. Zahrát si před tolika diváky? To byla fantazie a zážitek, který v nás zůstane opravdu dlouho. Doufám, že se podaří podobnou návštěvu zase někdy zopakovat, protože před tolika fanoušky by člověk mohl hrát pořád. Díky všem za to! Nás teď čeká liga, kde si chceme splnit své cíle.