Muži A vyloupili Šumavu a připsali si důležitých šest bodů do tabulky!

V sobotu brzy ráno vyrazili muži A na nejdelší cestu sezony do Kašperských Hor, kde na ně čekal nejprve domácí Vimperk a poté rezerva Strakonic.

V prvním zápase proti Vimperku byl k vidění v první části dost vyrovnaný florbal. Došwiháci drželi častěji míček na hokejkách a byli tvořivějším týmem, ale soupeř byl rovněž nebezpečný a chodil do nebezpečných brejků, které vysílal na své dva urostlé útočníky, s čímž naši hráči v obraně měli chvílemi trochu problémy. Po první třetině sice svítil stav 3:2 pro soupeře, ale naši hráči věděli, že pokud budou pokračovat ve svém výkonu tak góly přijdou. Ve druhé části se Došwihákům podařilo celkem rychle srovnat a hned reagovat i otočením skóre. A v závěrečných pěti minutách prostředního dějství soupeři dokonce odskočit na rozdíl třech branek a to byl zřejmě zlomový moment utkání. I přes snahu soupeře ve třetí třetině stav utkání srovnat, tak Došwiháci si zápas zkušeně pohlídali a zásluhou první útočné formace vždy dokázali zareagovat na snížení soupeře. Velmi spolehlivý výkon předvedl v brance  Kahoun. Mužské áčko si tak připsalo další důležité tři body do tabulky.

TJ Šumavan Vimperk 5:8 FBC Došwich Milevsko (3:2)(0:4)(2:2)

Branky a asistence: 7. Václav Havelka (Vítek Robl), 12. Václav Havelka (Šimon Pek), 14. Vladimír Pešl, 34. Michal Gabauer (Vítek Robl), 40. Vladimír Pešl – 5. Adam Černý (Pavel Procházka), 12. Adam Černý, 16. Pavel Procházka (Václav Strouhal), 20. Václav Strouhal (Adam Černý), 25. Adam Černý, 30. Adam Černý (Václav Strouhal), 37. Václav Strouhal (Adam Černý) , 44. Václav Strouhal (Adam Černý)  Vyloučení: 1:1; využití: 1:0; diváků: 25

Druhé utkání nabídlo souboj s rezervou Strakonic. Přestože Strakoničtí přijeli v dosti okleštěné sestavě, tak minimálně v první třetině se statečně drželi, i když byli týmem s menším procentem držení balonku, který spoléhal spíše na ojedinělé útoky ze staženější obrany. Milevští trestuhodně zahazovali tutové šance a ze soupeře brankáře udělali hvězdu. I tak ale svítil na ukazateli stav 3:1 pro milevské. S přibývajícím časem docházely soupeři síly a pomalu se to projevovalo i na skóre, kdy naši hráči ve druhém dějství strakonické Orli donutili k postupné rezignaci za stavu 7:1 v náš prospěch. Do třetí části Došwiháci vstupovali s jasným cílem a to držením balonku na svých holích utahat soupeře a využít fyzických sil k pohodlnému navýšení skóre, což se ukázkově povedlo a mohli si připsat pohodlné vítězství 12:3.

FBC DOŠWICH MILEVSKO 12:3 FBC STRAKONICE B (3:1)(4:1)(5:1)

Branky a asistence: 6. Adam Černý (Václav Strouhal), 9. Patrik Plocha (Marek Čáp), 12. Adam Černý (Matěj Hrůza), 17. Václav Strouhal (Adam Černý), 18. Václav Dvořák (Matěj Hrůza), 27. Václav Strouhal (Adam Černý), 30. Václav Strouhal (Pavel Procházka), 33. Matěj Hrůza, 38. Vojtěch Vaník (Matěj Hrůza), 42. Václav Strouhal (Adam Černý), 45. Adam Černý, 45. Vojtěch Vaník – 10. Roman Škoda (Ondřej Novák), 23. Roman Škoda (Martin Košta), 38. Dominik Harman (Ondřej Novák)  vyloučení: 2 :1 + Martin Bečka 5 minut, využití: 1:0; diváků: 10                                                

Sestava Milevska: Kahoun, Křepelka – Plocha, Čáp, Mrzena – Černý, Procházka, Strouhal – Bečka, Hrůza J., Šach – Hrůza M., Dvořák, Vaník

Komentář k turnaji trenéra Jaromíra Hrůzy: „Jsem moc rád, že jsme zvládli tento šumavský výlet a zajistili si velmi dobrou pozici pro nadcházející klíčový víkend, kdy nás čeká jeden z nejtěžších losů třech utkání v jeden den, protože náš cíl je nyní jasný a to potvrdit roli lídra soutěže a postupovat do nadstavby z první příčky, která zajišťuje domácí prostředí v bojích o celostátní Divizi.“