Muži A vybojovali poprvé v historii postup do 3. kola Poháru Českého florbalu!

V neděli 30.8. vyrazili muži A na zápas 2. kola Poháru Českého florbalu do Prahy. V hale na Barrandově je vyzvali florbalisté Říčan.

Oba týmy nastoupili do utkání ve velmi omlazených sestavách a dal se tedy očekávat ofenzivní florbal. Hosté vlétli do utkání jako uragán. Během šesti minut se dvakrát prosadil Keyzlar. Milevští poté vsadili na spolehlivou obranu a podnikali nebezpečné protiútoky. Dva z nich dokázali ještě do konce úvodní části proměnit a do kabin šli s luxusním čtyřbrankovým náskokem. Na začátku druhé části se také prosadili po pěkné akci domácí a zásluhou Tománka tedy snížili. Těsně po polovině utkání podnikli hráči milevského Došwihu rychlý kontr, který zakončoval Trojáček a po jeho již druhé brance v zápase, to bylo opět o čtyři branky. Do konce třetiny se již skóre neposunulo. Nic na tom nezměnilo ani nařízené trestné střílení pro Říčany, jelikož Tabáškova prudká střela zamířila pouze do tyče! Do třetí třetiny vstoupili lépe domácí, byli aktivnějším celkem na hřišti a vypracovali si několik zajímavých šancí. Ani jednu z nich se jim ale nepovedlo proměnit a přišel trest. Další rychlý brejk zakončil Kotrba a dodal milevským potřebný klid. Šest minut před koncem ještě domácí sáhli ke hře v šesti hráčích. Ani to ale hráčům Říčan nevyšlo. Dvakrát do odkryté branky zamířil opět Trojáček a definitivně potvrdil vítězství milevského týmu!

FBC Draci Říčany 1:8 FBC Došwich Milevsko (0:4)(1:1)(0:3)

Góly a asistence: 25. Tománek (Nevický) – 4. Keyzlar, 6. Keyzlar, 17. Trojáček (Dolejš), 20. D. Hrůza (Čáp), 34. Trojáček (Dolejš), 51. Kotrba (Keyzlar), 55. Trojáček, 56. Trojáček (Štván) Počet diváků: 40, Počet střel: 31:21

Sestavy: FBC Draci Říčany: Kindermann (Lerch) – Suda, Tabášek, Počta, Steinhaizl, Kubeš, Tománek, Brejcha, Nevický, Homola, Pros, Jurišta, Vykouk, Stach, Nochta, Borl, Zicha, Blažek, Anýž

FBC Došwich Milevsko: Kahoun (Šimák) – Mrzena, Stráňka, Čáp, Fridrich – Trojáček, D. Hrůza, Dolejš, Keyzlar, J. Hrůza. Štván, Kotrba

Komentář trenéra Lukáše Dolejše: Na začátku jsme si řekli jasné taktické pokyny, které kluci dodržovali skoro bezchybně. Vycházeli jsme ze zajištěné obrany a snažili se přecházet do rychlých protiútoků. Hned ze dvou jsme dali na začátku zápasu góly, což kluky ještě více nakoplo. Celý zápas jsme po vstřelení dalších branek měli pod kontrolou a
definitivně jsme soupeře zlomili ve třetí části, kdy jsme vstřelili
rozhodující branku a poté ještě přidali dvě do prázdné branky.
Výborný výkon celého týmu a postup do třetího kola poháru jsou fakta,
které nám udělali velmi povedenou neděli. Jsem také rád, že se žádný z hráčů nezranil. Vlhký povrch v hale velmi klouzal.

Pro Došwiháky je postup do 3. kola Poháru Českého florbalu největším dosavadním úspěchem v poháru v klubové historii! V dalším kole čekají svěřence Lukáše Dolejše Žraloci Příbram!